Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aha, no ale i tak je to hodne penez, tak to jsme zvedava tedy 😉 🙂

aronek
19. únor 2010

je to hodně, ale jestli to pomůže, tak je to jedno. Slyšela jsem na to dost pozitiv, tak uvidím 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, jojo 🙂 tak ale stjne sem zvedava 🙂 musis napsat🙂

mamina
19. únor 2010

Holky,já jsem to nikdy nepoužívala,ale myslím,že když bude mít miminko dost času se na svět připravit a vypravit samo(tj.nenechat si vnutit všechny ty rádoby nesmysly na urychlení porodu-oxytocin,uměle prasklou plodovku apod.),tak to ani nebude potřeba.Starší holka měla 4100,mladší měla míň.A protože jsem rodila přirozeně,bez těch nesmyslů,tak jsem se otevřela krásně sama,bez větších bolestí a nebyl potřeba ani jeden steh...Co můžu doporučit,v posledních týdnech těhotenství je dobrý koupit si čaj z maliníkového listí.Uvolňuje a zvláčňue porodní cesty.Pít klidně několik šálků denně.Mně to teda hodně pomohlo a rozdíly mezi uměle urxÿchlovanýma porodama a těma normálníma-přirozenýma je NESKUTEČNEJ!(jo,a ten čaj stojí jen cca 30,- a pomohl zatím všem,co ho užívaly... 😉 )

monaberuska1
19. únor 2010

mamina, tak mě čaj nepomohl 😀nebo spíš asi nemohl kdyz se maal dusila a sla sem na cisar. já ho pila ale nesmí s epít kolim šálku chces, je to omezene.... 😉

a můžu se zeptat u prvního porodu si měla nějaký steh???

aronek
19. únor 2010

já tedy čaj taky piji, ale jen jeden šálek, ale asi to zdvihnu 😉

aronek
19. únor 2010

Nevíte, jestli nevadí, že ten čaj piji studený, já nějak teplý nemůžu?? Má to stejné účinky??

monaberuska1
19. únor 2010

aronek ja mylsim pila 2 nebo 3 salky denne, ale nevim, já jen vim ze u prvniho je vetsinou nastrih, prave, a ja kdzy sem po cisari budu jakoby prvorodicka 😀 😀 takze me to nadchlo 🙂 😉 ale kdyz se rodi uz vic deti jako mamina, tak uz vse je jakoby volnejsi uvolneny, a uz tak nehrozi nastrihy jako u prvorodicek.....

aronek
19. únor 2010

mono, mně hlavně řekli, že v termínu bude mít malý kolem pěti kg, čehož jsem se zhrozila a teď zkouším vše možné, aby to šlo líp ven 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, coze??jako fakt jo??tak a o císaři jste se nebavili teda, to bude macík 😀 😀 😀 to ti verim, taky udelam vse pro aby miminko slo hladce na svet 🙂 😉

aronek
19. únor 2010

mono, o císaři nic, jen že ho prý pěkně krmím 😀 naštěstí jsou ty odhady dost nepřesné, ale o dvě kila se asi nespletli 😖

monaberuska1
20. únor 2010

aronek. no to asi o 2 kila se nespletli, teda, tak to budu držet dvojnásob pěstičky 🙂 no jo bude to chlapák 🙂 😉 😀

aronek
20. únor 2010

mono, drobeček to nebude určitě 😀

monaberuska1
20. únor 2010

no to určitě ne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a co nic??necitis ze by porod sel??

aronek
20. únor 2010

mono, zatím nic, drží se 😀 V pondělí přijde Epi-no, tak musí chvilku vydržet, abych natrénovala 😀

monaberuska1
20. únor 2010

aronek, to vlastne jo .-)ty jo ja jsme zvedava teda co ten balonek, doufam ze pak opravdu semka pisnes, jesi ti pomiuze jdu do nej taky 🙂

aronek
20. únor 2010

mono doufám, každopádně z objednání mám dobrý pocit, uvidím jestli vydrží i po cvičení 😉

monaberuska1
20. únor 2010

aronek, určitě to věřím 🙂 🙂 😉 třeba ti to vyjde na 22.2. :-d 😀 😀 krasny datum 🙂

aronek
20. únor 2010

určítě, ale 3.3. by taky šlo 😉

monaberuska1
20. únor 2010

aronek, no to by byl taky krásný datum, takže říkáš 3.3 to vypukne jo 😀 😀 😀 já sem chtěla mojí malou 12.12. a nakonec bylo ztoho 20.12. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aronek
20. únor 2010

já jsem 30.3., ale tak dlouho ho fakt nosit nechci 😉

monaberuska1
20. únor 2010

co???nekecj ze mas jeste mesic, pockej, max 42tt ne????ted jsi 37tt???to je nejaky to ne?????divny hihi 😀

aronek
20. únor 2010

já vím, že tak dlouho nevydrží, já jen, že je to hezké datum taky 😉

monaberuska1
20. únor 2010

aronek,jo to jo, ale ted koukám, já myslela že máš takový termín 😀 😀 a ty máš 18.března 🙂 😉 teda březnátko to je hezký měsíc na anrození mimíska 🙂 😉 aronek možná sem se ptala, ale myslím že ne 😀 😀 ty jsi byla na tom NT-screening??

aronek
20. únor 2010

na NT jsem byla ve 12tt v Brodě v nemocnici. Měla jsem hraniční hodnotu, takže mně trochu vystresli, ale tripply v 16tt pak vyšly dobře 😀

monaberuska1
20. únor 2010

aronek, jééééééééé ty jsi byla v brodě???mě poslali do brna?,a nebo do jihlavy??tak sem vybrala brno...řno to nevadí, to rovnoou spoíme s výletem 🙂 😉 😀 je no toho se taky bojim ze mi neco vyjde spatne sakra...a co ti tam delaji???ja tam jedu 9.3. prave:_) a nevim ani co me ceka..povidej prosim, a tam ti uz videli pohlavi??

aronek
20. únor 2010

na pohlaví je brzo, je to vlastně podrobný UTZ, kde všechno možné proměřují, mimo jiné to šíjové projasnění a můžou ti trochu upravit termín porodu. Někdo k tomu měl i krev, tu mi ale dělali až v tom 16tt v tripplech

aronek
20. únor 2010

vyjde ti jáká je pravděpodobnost postižení

monaberuska1
20. únor 2010

aronke, ahah, tak to já jdu asi na něco jinýho 😕 😕 jmenuje se to to nejak ja si to teda nepamatuju presne ale NT-plus biochemický screening, a jeste neco ktomu ale dal nevim 😀 😀 a nechce se mi pro tu kartičku 🙂 😀 😀
švagrovka tam byla a už jí pohlaví řekli právě byla na 3D ultrazvuku teda a tu krásnou hnědou fotku si nechali, 🙂 ale se švagrovkou moc nerozebíráme, takže nějaký popis nic.. 😒 takže se ptám právě 😀 😀 😀

aronek
20. únor 2010

jo a výsledky máš hned, takže bez čekání, jak to dopadlo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru