Porodnice Havlíčkův Brod

marketaholasova
3. říj 2019

Ahoj jsem v 36 tt a chci se zeptat jaké máte nejnovější zkušenosti s porodnici v Havlíčkově Brodě. Jestli hned po porodu máte malé u sebe a podobne věci.

zdencca
5. říj 2019

@fouskovi děkuji tak já prudit nebudu 😂 spíš budu hysterická si myslím, už ta představa 😂

veronikav31
5. říj 2019

@zdencca na porodních pokojích je jak wc tak i sprcha. na oddělení šestinedělí je sprcha+wc pro dva pokoje.Byla jsem se všemi spokojená,chodila ke mě i laktační poradkyně

fouskovi
5. říj 2019

@zdencca taky jsem byla historická 😂😂 oni s tím počítají

marketaholasova
autor
6. říj 2019

O kurtování mi říkala známá která rodila před 4 měsíci v Novém Městě. Jakmile se přijde na porodní sál tak tě přikurtuji. Prý to je pro ni lepší bylo jí vysvětleno jako pro prvorodičku. Jak na tlačení tak na případné komplikace či nástřih, že prý strachy nekopne nebo necukne. A ty pokoje prý takhle vypadají ještě prý tam je cvičební nástroje. Sestra totiž rodila před 18 měsíci pro nepostupující porod sekci kterou si při změně směn vyprosila. Ale nikomu v nemocnici nevadilo při jejím nástupu že přijela s prasklou zkaženou plodovou vodou nechali ji 12 hodin rodit.

veronikav31
6. říj 2019

@marketaholasova tak tím je Nové Město pověstné.Mě praskla plodová voda u starší dcerky v porodnici v Brodě,byla zelená,doktor hned rozhodl o akutní sekci,na nic se nečekalo

zdencca
6. říj 2019

@marketaholasova což to pro ně lepší je ale mě za sebe kurtovani přijde neosobní.Uz jen ta představa že budu prikurtovana...

jajaneu
6. říj 2019

Já zde rodila pred měsícem své třetí dítě. A pokaždé jsem byla 100% spokojená. Mame moc hodne PA i sestřičky. Porod probíhá dle vašich přání. Žádné skákání po břichu, rodit můžete v jakékoliv poloze, dotepany pupečník i bonding samozřejmostí. Mimi jsem měla u sebe hned, jen se ptali zda chci dát mini v noci na sesternu. Kojení věnují maximální péči a pozornost...

zdencca
6. říj 2019

A je potřeba si vytvořit porodní plán nebo se může i bez? Sice mám ještě času dost ale budu prvorodička v pokročilém věku 😀 tak nevím moc do čeho půjdu...Ale Havlíčkův Brod se mi líbí, lepší než Tábor.Sice tam to máme blíž ale moc dobré recenze od známých nemá.Nedavno sem tam i ležela a fakt stačilo..

fouskovi
7. říj 2019

@zdencca já žádný porodní plán neměla na všem se dá během porodu v klidu domluvit

slunce82
26. říj 2019

Zajímá od jakého týdne se může v Brodě rodit? dělají i dřívější porody třeba před 35tydnem a o.miminko se starají nebo převážejí?

marketaholasova
autor
26. říj 2019

@slunce82 je tam i nedonošenecké a záleží asi na zdravotním stavu. Kamarádku nakonec převáželi do Hradce Králové ale malá měla nějaké problémy a narodila se před 34 tt.

fouskovi
27. říj 2019

@marketaholasova mají tam jedno z nejlepších nedonoseneckych oddělení kamarádka rodila předčasně v 31tt a nechali ji tam

zdencca
27. říj 2019

Tak to sem ráda že tu padl i tento dotaz, že se umějí postarat o nedonošenátka😍

slunce82
27. říj 2019

@fouskovi dekuji tak to jsem ráda, že i předčasné porody dělají.

jackie01
28. led 2020

Ahoj, mohu se porosím zeptat, kdo rodil v Havlíčkově brodě co jste měli všechno sebou, ano koukala jsem na internet a seznam jsem viděla, ale třeba co Vám tam dali pro dítě a co ne, abych věděla, čekám první a jsem nějak zmatená ze všech seznamu co jsou na internetu. Děkuji moc

fouskovi
28. led 2020

@jackie01 pro sebe ručníky dva, síťované kalhotky, vložky po porodu, vložky do podprsenky, a kosmetiku a noční košili jsem používala jejich měla jsem vždy minimálně dvě čisté ve skrince plus pantofle a župan jsem ani nevyužila a pro miminko vlhčené ubrousky, Sudocrem a plinky a oblečení na cestu domů jinak látkové plinky, kosmetiku a oblečení jsem měla nemocniční pro prcka kdyby něco tak se ptejte

veronikav31
28. led 2020

@jackie01 měla jsem to samé co @fouskovi , jen jsem nepoužívala vlhčené ubrousky,ale Perlan(ten jsem měla pěknou zásobu)+jednorázové plíny.Župan jsem využila-musela jsem do zdravotnických potřeb pro balení plín a nebo jsem si šla koupit něco do bufetu-rodila jsem v době chřipkové epidemie a vstup na oddělení byl zakázaný,návštěvy sice směli do nemocnice,ale i tak chlap nechtěl jet,když máme starší dcerku,nenesla by to dobře že by musela odjet a já bych musela zůstat,ani malého vidět nemohla..

jackie01
28. led 2020

@veronikav31 taky nechci pouzivat vlhcene ubrousky, ale porad studuji co je lepsi. jinak moc dekuji, takze si zabalim vcem pojede dom, no rodim v breznu tak vaham jake bude pocasi :D

veronikav31
28. led 2020

@jackie01 já používala Perlan a vodu jak v porodnici,tak doma.Vlčené ubrousky jedině na utírání rukou z příkrmů😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru