Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

imzadi
12. říj 2010

@iriel juuu, ,konecne nekdo z Kralova Dvora, jako ja🙂

no a jinak Tvoje dilema, nikde neni jasne, ze ta Tva kamaradka PA zrovna bude u Tveho porodu, aby Ti to zprijemnila, takze ja bych volila Horovice...opravdu jsou bliz, je tam vetsi soukromi na salech a co jsem zatim mela moznost poznat, tak super doktori...ale jsem take prvorodicka, takze to bude take ma prvni zkusenost 😀

ikarkulka
12. říj 2010

@iriel můžeš se zaregistrovat u apolináře, v hořovicích se neregistruje. a nech tomu volný průběh, až to na tebe přijde, tak se prostě rozhodni, třeba které porodnici zrovna budete blíž, jak rychle to bude postupovat (třeba bys k apolináři ani nedojela), na co budeš mít náladu.
apolinář je sice vyhlášený, ale já osobně moc nevím, proč. ty sály jsou tam šílený a nadstandardní péči většinou máš, jen když jsi prominent. alespoň tak mi to líčily kamarádky, které tam rodily.

lucik...
12. říj 2010

@iriel Já byla taky registrovaná u Apolináře a rodila jsem v Hořovicích - byla to spíš jen taková "jistota" pro mě 😀
Ale odradilo mě např. to že tam jsou jen společné koupelny - což teda já osobně jsem se po porodu sprchovala snad každou hodinu, bylo mi to příjemný jak na nalitá prsa tak na poporodní poranění... A taky moc nerozumím tomu jak ti může zajistit aby ta známá PA byla u porodu.. Nebo to tam doběhne až budeš rodit?

ver_broderie
12. říj 2010

@iriel já osobně jsem za Hořovice. S první zkušeností to sice z většiny nesouvisí ( byla hrozná v Thomayerovce). Jako druhorodičce mi teda vůbe nebude vadit, když chvilku nebudu s miminkem na pokoji. Když tam bude nával, tak určitě budou odcházet mamky každý den a určitě na ty novopečený přijde zase řada 😉 Moje mamka mi třeba vyprávěla, že se mnou (rok 87) ani se sestrou (rok 91) nebyla v porodnici (v Plzni) na pokoji a jen jí to prospělo. Je to věc názoru, ale rozhodně to není katastrofa, když fakt tu chviliku nebudeš s miminkem. Osobně jsem byla akorát první noc bez dcerky, protože jsem u porodu ztratila hodně krve a byla jsem za ten odpočinek i ráda. 😉

jindri
12. říj 2010

@iriel: Nejlíp se rozhodneš, když navštívíš obě porodnice a uvidíš, která na tebe bude dělat lepší dojem. Já chodím k Apolináři na utz. Nelíbí se mi prostředí porodnice, i když doktoři a sestřičky můžou být fajn. U prvního těhu jsem chodila do Podolí a tam se mi nejvíc líbilo v jídelně 😀 jinak jsem se tam necítila dobře. Hořovice mi sedly hned.
Hořovice jsem volila kvůli soukromí. Nedokážu si představit, že bych u svého porodu měla poslouchat ještě nějakou rodičku - to v žádném případě. To bych radši oželela, že po porodu nebudu mít miminko u sebe. Můžeš přeci chodit za ním. S dojezdem bych si až tak hlavu nelámala, první porod zase není takový urgent. 😉

ver_broderie
12. říj 2010

@jindri jé koukam jen o 3 dny pozdější termín 😀 budeš tedy v Hořovicích? To bychom se mohli potkat já, imzadi a ty 🙂

gitty
13. říj 2010

@iriel hořovice jsou pro mě soukromí, milí lékaři, kterých je méně, takže je člověk většinou zná z poradny, příjemné PA i zdrav. sestry, osobní přístup, pohodlí na sálech i na odd. šestinedělí.
apolinář: špičkové pracoviště určitě vhodné pro případy předpokládaných komplikovaných porodů (i když třeba svou první dceru jsem porodila koncem pánevním vaginálně právě v hořovicích, v praze bych musela na císaře), nával, člověk musí počítat s tím, že je to fakultní zařízení, tudíž "výukové" zařízení
Jsem z Prahy a obě děti jsem porodila v Hořovicích.

iriel
13. říj 2010

Ty jo, super shrnuti, dekuju moc! Jen k te PA - ona by prave prisla, i kdyby nemela sluzbu, ale popravde je to vic segry kamaradka nez moje a priznam se, ze na tom moc nelpim, sestre odrodila 4 deti, rychle a pohodove, ale predpokladam, ze rychle a pohodove porody by mela i bez ni 😉 Musim rict, ze jste me nalakaly na Horovice, ja Apolinare znam jak ze sveho pobytu tam, tak prave od sestry, Horovice jsem videla jen na netu, ale prostredi se mi moc libilo... a je fajn, ze je to za rohem a rychle by tam dojel i muz, kdyby byl treba v praci... jeste jednou diky moc za nazory, krasny den. 🙂

tessie79
13. říj 2010

@evlyn ahoj,ja si na Tebe taky pamatuju. Byla jsi pak na trojluzaku s Terkou a jeji Eliskou. S ni jsem zase ja byla tu prvni noc na gynde 🙂 a co Jakoubek? Kdyztak klidne napis do IP 🙂

kocicinka
13. říj 2010

Jindri tak to, že v Hořovicích neuslyšíš jinou rodičku bohužel nemusí být pravdou. Já jsem slyšela a to dost. Řvala tam jak tur a celkem mě to vystresovalo. Ale to by tam museli mít zvukotěsné dveře, aby nic neuniklo....
Jinak pro mě to, že bych nebyla s miminkem na pokoji by katastrofa byla, já jsem trvala na tom, aby ho nikam nenosili. Tu první noc po porodu jsem stejně nemohla usnout, jak jsem byla v euforii z porodu a celou dobu jsem se na něj dívala.Třetí den mi ho odnesli kvůli podezření na infekci, jak jsem o tom psala výš a nesla jsem to velice těžce. Takže každý to pociťuje jinak.

ferinka
13. říj 2010

😀 😀 😀 😀 já slyšela rodičku až na můj pokoj 16 a to je mezi tím dveře pokoje,dveře na sály a dveře na jednotlivý sál a pak mi jí ještě prdli na pokoj 😀 😀 😀

ver_broderie
13. říj 2010

@ferinka mě ťukali v thomayerovce ustavičně na záchodě na dveře, byl tam na všechny sály jeden. to bylo supr no. pak prej tam chodil, mezi tim co sem rodila, nějakej údržbář a něco spravoval na chodbě a ten jeho vercajk nebyl moc hygiencikej 🙄

lucik...
13. říj 2010

Holky tak jasně, slyšet je to i v Hořovicích, pokud je ta ženská trošku ukřičená 😀 Ale určitě ne tak jako v pražských nemocnicích kde jsou "sály" odděleny jen plentami

zuzik24
13. říj 2010

Já jsem měla to štěstí, že jsem taky slyšela porod noc předtím, než jsem porodila. Bylo to stresující, ale o hooodně víc stresující bylo, že jsem k téhle slečně přišla na pokoj ☹ Takže jsem poučená pro příště a chci jít do nadstandartu 🙂.

tessie79
14. říj 2010

Tak ja jsem teda neslysela nic. Ale mozna je to tim, ze jsem rodila na operacnim sale (mozna je lepe odizolovany), protoze ty pekne porodni pokojicky byly obsazene, a pak taky jsem se na tom sale moc nezdrzela, asi tak 20 min 😀 Ale rozhodne soulasim s lucikem, za plentou napr. U Apolinare je urcite slyset kazde uprdnuti 😀 😀 A to bylo v mem pripade jeden z hlavnich duvodu proc rodit v Horovicich.

evlyn
14. říj 2010

Já teda slyšela, když jsem šla po chodbě na porodní pokoj - na příjmu nebylo slyšet nic po celou dobu co mi natáčeli monitor. Na pokoji jsou nejslabším místem dveře, pokaždé když někdo prošel bylo slyšet až až..Ale když byly zavřené, tak to docela šlo - stejně jsem měla dost práce sama se sebou a většinu času jsem trávila v koupelně na záchodě a tam teda nebylo slyšet vůbec nic 🙂

lucik...
14. říj 2010

Tak já nadstandart chtěla taky, ale bohužel bylo plno, tak jsem skončila na 3lůžáku, ale i tak jsme to přežili 😀 A stejně jako tessie jsem rodila na operačním sále protože normální byli plné a zdržela jsem se tam max. 20 minut 😀 Žádné 2 poporodní hodinky.. Manžel porod nestihl (díky PA, která tvrdila že porodím až druhý den odpoledne - porodila jsem v noci ve 3,40) , přijel když už bylo po všem - i po šití, nechali ho s námi asi 5 minut - pak alou domů, já na šestinedělí a Viki na novorozenecké.. Ale bylo fakt natřískáno no, ale dodnes mě to mrzí 😔

tessie79
14. říj 2010

Tak ja jsem nadstandart taky chtela a vyslo mi to. Zamluvila jsem si ho hned po porodu. Uvolnil se sice az druhy den pozde odpoledne, ale byla jsem za nej moc rada. Emma porad spinkala a nikdo ji ani me nerusil. Vrele doporucuju! Bohuzel se s tim nikdy neda pocitat. Jen doufat ☹

lucik...
14. říj 2010

tessie já o něj žádala ještě než jsem porodila a říkali že bohužel, že si mám říct sestrám na šestinedělí, tak jsem jim to řekla hned jak jsem nějakou viděla a říkali že zatím jsou plné ale že někoho určitě pustí, ale že na něj čeká víc lidí, takže smůla

ver_broderie
14. říj 2010

@lucik... jo tenkrát partnerovi taky řekli že to vypadá až někdy pozdě v noci. Málem odešel, ale zdržel se u stánku a já jen vykoukla z balkónu a zařvala na něj aby šel nahoru. Nejprv nám fakt řekli, že to bude trvat a za pět minut přišel doktor a že se mam připravit na sál. Pak to trvalo ještě další 4 hodiny než se malá narodila, ale stejně měl vybitý mobil, tak bych se mu nedovolala. Na prvorodičku sem to měla i celkem rychlý 9:30 mi to začalo, v 17:15 skončilo. To asi protože sem přenášela týden a malý se tam už moc nedařilo. No prostě nedá se to odhadnout nikdy, tak by partnery neměli posílat nikdy domů, to se mi fakt nelíbí 😉

lucik...
14. říj 2010

@ver_broderie Já měla na prvorodičku rychlejší 😀 23.30 praskla voda a 3.40 se narodila 😀 Ležela jsem v Hořovicích s tlakem, takže manžel byl doma a oni mi řekli že mu rozhodně volat nemám, že to vypadá, že mi budou muset ještě ráno dát tablety na vyvolání... Pak se to rozjelo a PA mi řekla že mu po klystýru můžu zavolat,tak jsem mu zavolala (máme to cestou 30min) a hned jak jsem položila telefon tak jsem zařvala na PA že mi je strašně zle a že mám potřebu tlačit, řekla že mě teda prohlídne a zděsila se že už sem na 10, takže hned volala Dr. a šlo se na to a na 3 zatlačení byla venku, takže manžel přijel pozdě no

ikarkulka
14. říj 2010

to nevím, jestli je ten operační sál líp odizolovaný, protože když mi tam dělali císaře, tak manžel na mě čekal na porodním sále a téměř všechno z operačního slyšel... říkal, že rozuměl i z větší části tomu, co tam kdo říkal. 😅 hlavně slyšel tu odsávačku.

na nadstandard jsem taky čekala, 2 dny jsem byla na JIP a jeden den na dvoulůžáku. i když jsem tam byla s moc fajn holčinou (nakonec jsem zjistila, že je to sestra mého kamaráda 😀), tak jsem stejně za ten jednolůžák byla ráda. eliáš občas brečel, já nevěděla proč a jak ho utišit. a při představě, že tam takhle budím maminky a jejich děti... byla bych pod tlakem, já jsem nervák 😀
ale musela jsem si teda o něj několikrát říkat, taky bylo plno.

ikarkulka
14. říj 2010

@lucik... chápu, že to mrzí. ale zase buď ráda, žes to měla takový rychlý, která prvorodička (někdy i druho) to může říct 😀

lucik...
14. říj 2010

@ikarkulka no jasný, ráda jsem, ale víš jak... Kdybych nebyla já blbá a řekla mu hned jak jsem mu volala že mi praskla voda ať přijede, tak by to dopadlo jinak, ale tak já jim věřila že to bude trvat dlouho a zase sem nechtěla aby tam teda zbytečně čekal do odpoledne v autě 😀
A já byla na 3lůžáku a pod tlakem jsem taky byla. Ani jedna mamina tam neměla děti, takže já tam měla Viki sama a ona taky plakala, já nevěděla proč a neuměla jí utišit, takže to byli fakt nervy no.. 😖

ver_broderie
14. říj 2010

@lucik... jéé tak to je supr 🙂 já tlačila půl hodiny a vyhrožovali mi císařem. Sestřička mi ještě tlačila na břicho, no dost jsme se natrápili. Pak si pamatuju jak doktor řikal netlačte, já zatlačila stejně a malá byla venku 🙂 tak sem si strašně oddychla, že to neskončilo císařem.

jindri
14. říj 2010

.... já to nemyslela tak, že chci u porodu ticho jak v kostele 😀 ale jak tu někdo psal, je rozdíl ve vedlejší místnosti a plentou.
..... koukám, že je tu často opakuje, že PA neodhadly dobu porodu. Mě taky řekly, že to vypadá na šestou ráno a půl hodiny po půlnoci byla malá na světě. Asi se to opravdu špatně odhaduje .... poučení je, neposílat tatínky moc daleko 😀

kocicinka: po prvním porodu jsem taky těžce nesla, že jí nemám prvních 5 hodin u sebe. Pak jsem se dozvěděla druhý den, že byla na utz, protože jsem jí trochu utlačila hlavičku. Teď u druhého už to beru jinak, ráda si odpočinu, načerpám síly na nové voňavé uřvané miminko 😀

jindri
14. říj 2010

... já byla na dvoulůžáku a miminko druhé maminky plakalo stejně jako mé, spíš jsme byla ráda, protože jsme vymýšlely, co by jsme ještě zkusily, aby neplakaly 😉
Fajn bylo, že když jsem se šla koupat apod., mohla druhá pohlídat a opačně. 😉

ver_broderie
14. říj 2010

@jindri tak u mě se to sešlo, že na třílůžkovým pokoji jsem byla já a dvě paní/slečny vietnamskýho původu. Tak jsem si moc nepokecala 😀 a jsem na tom s odpočinkem úplně stejně 😀

Jinak holky co myslíte, kdo to má horší? Prvorodičky, které neví co je čeká nebo druhorodičky, které už ví co je čeká? 😀

lucik...
14. říj 2010

@ver_broderie těžko říct 😀 U druhorodiček asi hodně záleží jaký byl první porod...

ver_broderie
14. říj 2010

@lucik... no když jsem se dozvěděla, že jsem těhu, tak jsem měla strašnou radost a zároveň si řikala, ať už je to za mnou 😀 No časem už to zas tak nevidim černě, už jen chvilku a mimi tu bude s námi a pak to nějak zvládnem 😉.

A mam perličku, Barča se narodila v den narozenim mojí sestry a jestli budu zase přenášet, tak je možný, že se druhý mimi narodí v den mých narozenin :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru