Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

ferinka
9. led 2009

Map v Hořovicích se žádné registrace nedělají 😉

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
13. led 2009

ahoj holky, já jsem taky rozhodnutá pro porodnici v Hořovicích. Před měsícem tam rodila kolegyně a byla naprosto spokojená. Její manžel taky 🙂 Prý jsou tam sestřičky na oddělení moc milé - poradí se vším (což třeba v pražských porodnicích není zvykem - mají toho hafo ☹ ) Takže jsem tam volala a sestřička mi řekla, ať přijdu na besedu až budu tak v 31tt. Tak už se moc moc těším 🙂

ferinka
13. led 2009

Zuzik klidně běž už na besedu teď byly tam i holky s malýma bříškama a dívám se že jsi už v 27 tt,tak to je ok,já tyky byla kolem 30tt 😉
Ta beseda tam je strašně fajn 🙂

evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
13. led 2009

Jo jo je to tam mooooc hezké,ale ani nevím,jestli se tam těším... 😅 😀 😀 😀

evulka25
13. led 2009

já teda móóc 😵

samantha86
13. led 2009

Ahoj holky, ta nová porodnice je fakt krásná, docela mě to i mrzí, že jsem nebyla v novém (rodila jsem před třemi měsícemi) ale myslím si, že až vyprdnete ty svoje prcky, tak vám budou nový pokoje úplně ukradený, protože se stejně budete dívat jen a jen na toho svého uzlíčka a stále se dokola přesvědčovat, že už je vedle vás (teda aspoň to tak bylo u mě). Ale každopádně se jim to fakt povedlo.

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
samantha86
14. led 2009

Ahoj Feri, toho času na net opravdu moc není, ale to zachvíli poznáš sama 😉
těch 11 hodin bylo opravdu nekonečných, ale dalo se to zvládnou, jsem ráda za to, že tam mohl být se mnou Petr a moje máma, bejt tam sama, tak nevim, moc mi pomohli 🙂 ještě jsem navíc schytala ten nejhorší porodní sál co tam mají, takže jsme neměli ani televizi ☹ všechny sály byly obsazený
jinak jestli vám můžu holky poradit, tak jestli chcete takový ty věci, jakože vám po porodu položí miminko na bříško, tatínek přestřihne pupečník a podepíše si ho atd., tak je musíte o tom informovat předem, nejlépe jak sestřičku, tak i doktorku, protože oni se na to neptají a pak je to šup šup a je hotovo. My jsme si o to nepožádali a tak mi malýho ukázali až když ho ošetřili a oblékli ☹ pupečník tatínek taky nepřestřihával, což ho mrzí, jenom si ho podepsal, na to jediný se ho zeptali, jinak jsou tam všichni moc hodní a všechno vysvětlují.

ferinka
15. led 2009

Jo jo něco takového nám říkali na té besedě,ať si uděláme porodní plán,no asi to bude seznam jak nákup do samošky 😀

sina
16. led 2009

Ahoj holky, už jsem sem chtěla napsat dávno, ale mateřské povinnosti...... 😉 V Hořovicích jsem porodila 5.9.08 chlapečka. Rodila jsem 30 hodin a při vší tý smůle, kdy jsem se neotvírala, hlavička neklesala a já už přenášela 11 dní, kdy sem měla 30kg navíc a vypadala jako verliba, tak jsem strašně ocenila, že mám svůj kvartýr s výhledem na Točník a že to tam nevypadá jako ve špitále. Mám nemocniční uzkost a bále jsem se ne porodu, ale "porodního ústavu". Neměla jsem žádné zvláštní přání, kromě epidurálu. Můj porod byla jedna velká kontrakce a necítila jsem žádnou úlevu ani ve sprše,ani na baloně a tak jsem jen řvala a řvala, nedokázala jsem říct po kolika minutách kontrakce jsou, protože jsem cítila jen jednu strašlivou bolest. Jediný kloudný co sem ze sebe vypravila, bylo: kurva proč mi nikdo neřekl , že to tak strašně bolí 🙂 . Matěj se narodil za minutu 12 🙂 A já se začala smát a pak hodinu brečela štěstím. V porodnici sem byla moc spokojená, všichni byli tak hodní... Všechno hezké a na úrovni. Co se jinde platí jako nadstandard je zde norma. I šestinedělí super. Jen se ptejte jak kojit, to jak sem pochopila se zanedbává všude. Jinak bych tam šla rodit určitě klidně znovu 🙂 Takže držim palce!!!

samantha86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jindri
17. led 2009

Ahoj holky, tak koukám, že už víte o mém puclíkovi Marušce 😉 Můj porod dopadl na jedničku s hvězdičkou a ještě třikrát podtrženo 😀 Do dvou hodin od příjezdu do porodnice byla Mařenka na světě. Večer jsme vyrazili v 22h, cestou se kontra zkrátili z 5min. na 4min., čím dál víc to šlo do zad, ale dalo se to zvládnout. Na příjmu se strávili hodinku, kde mi praskla voda - zrovna jsem rozmýšlela nad jejich nabídku na protržení blan a jaksi se to vyřešilo samo 😀 Otevřená jsem byla na 2.3 prsty. Pak byl přesun do porodní místnosti. Klystýr nebyl potřeba, protože jsem každou kontra zakončila na wc. Poté jsem se odporoučela do sprchy s balónem, teplá voda mi dělala moc dobře. Když to přestalo pomáhat, přesunula jsem se na postel a začaly kontrakce, že se mi chtělo lézt po zdi a to už jsem začala vyluzovat různé zvuky, přišla PA a překvapivě konstatovala, že jsem otevřená na necelých 10 prstů a můžeme tlačit 😲 Během hodinky jsem se otevřela o 7 prstů!! Věřím, že tomu pomohlo hopsání na míči a teplá voda. Tlačila jsem na boku a v úplně konečné fázi v polosedu. Mařenku byla venku, pokud si dobře pamatuji asi na 4 zatlačení. Bylo to šíleně rychlé, pamatuji si jen kmitot sestřiček a lékařky, pak si pamatuji svůj řev tygra bengálského (za to mi pak bylo trapně, ale nešlo to ovládnout) a úplně nejživější vzpomínku mám na závěs u okna 😀 Nástřih se nestihl, poranění mám jen uvnitř. Šití sice trvalo 3/4h, nic příjemného, ale hned po porodu už jsem seděla. Jen mi dělalo potíže čůrat a došlo i na opakované cévkování. Fujtajbl.
Maruška je zlatíčko, pusinka a andílek 😵 Má žloutenka, které doufám se brzo zbavíme, je hodně spavá, tudíž trochu bojujeme s kojením. Musím stále přikrmovat, mám málo mlíčka, ale věřím, že se to spraví 😉
Jinak porodní plán jsme si na příjmu pročetli, ale kdybych ho neměla, vyšlo by to nastejno. Jak to bylo takové hektické, pupečník přestřihávala doktorka, dotepávat se nenechal. Kvitamín se podával injekčně, ne jak jsme si přáli perorálně. Jinak jsem byla nadmíru spokojená, jak PA tak Mudr. Jahelková se chovaly moc mile a empaticky. Všechno se mnou nejdřív zkonzultovali, nic se nedělo bez našeho vědomí. 😉

evulka25
17. led 2009

Ahoj Jindri, tak vás s Maruškou vítáme zpátky! My jsme tady na vás všechny moc myslely a držely palce 😵 😵 No porod jsi popsala moc hezky, takže Hořovice jasná volba 😉 😀 ať se vám daří a těšíme se na fotečky.

jindri
17. led 2009

evu: děkuji. Jsem šťastná jak blecha, jak pěkně bez komplikací přišla Maruška na svět a já že mám na porod hezké vzpomínky 😵 😉 Jestli bude sourozenec, tak určo Hořovice.

Vy se těšte na nové oddělení, sestřičky o něm jen básnily. Celá ta sranda stála 30mil. a budete hajat na polohovatelný postýlce s tv, skypem, netem za 70tis.. Pro miminečka bude speciální koutek s nějakou spešl vaničkou.

campi
18. led 2009

Jindri: to jsou krásný zprávy a krásnej příspěvek. Krásnej život Marušce!!!

ferinka
18. led 2009

Jindri: moc gratuluju,to jste teda šikulky,takhle rychle to zvládnout 😉 ,kéž by se to povedlo i nám 😀

map07
18. led 2009

Jindri: obrovská gratulace k dcerušce!!! A fajn, že porod proběhl rychle a bez komplikací, to si přejeme všechny 😅

jindri
19. led 2009

holky moc děkuji za gratulace a ze srdíčka vám přeji nekomplikovaný a snadný porod. Pila jsem maliník, lněné semínko a masírovala hráz - určitě to také mělo svůj vliv 😉

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
3. únor 2009

ahoj holky, tak jsem dneska byla v Hořovicích na kontrole a na velkém utz jsem měla Dr. Křenkovou - sympatická a milá paní 😉

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jindri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru