Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

lucik...
25. lis 2011

@hanka99 Jenže oni by ho za mnou nepustili, protože mě hnali zpátky na pokoj.. Měla jsem mu zavolat hned jak mě vzali na sál - před klystýrem, to by asi stihnul, jenže na to nebyl vůbec čas, to bylo rychle pro věci na pokoj,na klystýr a furt se mnou někdy byl a určitě by mě seřvala proč mu už volám, ať zavolám až po klystýru.. Mno příště budu chytřejší 😀

hanka99
25. lis 2011

@lucik... - aha tak to jo 😒 já volala hnedka jak mi doktor na gyndě ŕekl abych se zbalila a śla na porodní 😅

lucik...
25. lis 2011

Mno to já právě ne, protože se mnou šla sestra z gyndy na porodní že mi praskla voda, tam že nic moc, že porodím odpoledne a poslali mě zpátky na gyndu, tam mi sestra píchla injekci a že mám spát.. Asi hoidnu a půl jsem jí furt otravovala ať mě tam vezme že mi je zle a pak tam teda se mnou znovu šla a tam že jsem na 4 ať si jdu pro věci a přijdu a že mám mm zavolat po klystýru. Tak se mnou sestra šla zase zpátky, koukala jak balim a odvedla mě zpátky na porodní..

chlebenka
25. lis 2011

No já si manžílka vzít nenechám, bude tam pěkně celou dobu se mnou, nejsme z Hořovic, jedem až z Plzně, takže je blbost, aby mě tam odvezl a pak se vrátil a v Plzni třeba jen otočil a jel hned zpátky 😉 . Manžílka nedam 😀

beisis
25. lis 2011

@chlebenka Já taky posílala muže do prahy. A za 4 hodiny se vracel. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsme platili 500 i když vlastně muž u porodu nebyl, protože mě vzali na císaře.

ferinka
25. lis 2011

Tak manžel tam byl pokaždé se mnou,prvně se šel jen projít po městě,protože to bylo přes den a čekala jsem na gynekologickém,ale po 2 hoďkách došel a zbytek dne trávil se mnou a podruhé tam byl taky,to by se snad ani neztihnul oblíknout na útěk,jaká to byla rychlovka 😀 😀 😀 😀 A já bych ho stejnak nepustila 😀

hofka1
25. lis 2011

@beisis taky jsme platili, i když došlo k císaři. Ale kolegyně z pokoje, i když skončila stejně ne, prý si to vydupali.

beisis
25. lis 2011

@hofka1 No jako příjde mi to nesmyslné platit za to, že byl u porodu, když vlastně nebyl ani si nemohl syna pochovat a jediné co mu dovolili je aby si ho prohlídnul v inkubátoru. Příště kdybych tam rodila, tak si to tam taky vydupu. Protože mi to přijde fakt nefér.

imzadi
25. lis 2011

@beisis a byl to planovany cisar nebo akutni? my zkoncili akutnim, takze manzel tech 10 hodin pred tim se mnou byl a az proste u toho rezu ne...takze mi neprijde divne, ze jsme za nej platili...

beisis
25. lis 2011

@imzadi Akutní, ale muž tam semnou byl ani né dvě hodiny, když ho předtím poslali pryč. Byla jsem tam sama.

imzadi
25. lis 2011

@beisis no takze tam vlastne byl...vis jak, kdyby pak meli srovnavat, jesti tam byl nekdo hodku nebo hodin deset...to je tezke...sice 500 usetrenych dobrych, ale ja bych se nehadala 😅

beisis
25. lis 2011

@imzadi Třeba v podolí peníze vrací, když to skončí akutním císařem. Spíš by ten systém měli sjednotit ve všech porodnicích.

imzadi
25. lis 2011

@beisis aha tak to jsem nevedela...zajimave...to mas pravdu, ale tady v tom state chtit neco zjednodusit je myslim zcela nemozne 😝

beisis
25. lis 2011

@imzadi To je pravda.

hofka1
25. lis 2011

No, ona je to soukromá nemocnice, takže srovnávat s Podolím to moc nejde🙂 Můj manžel se mnou byl od začátku, pak došlo k operaci, kde samo nebyl. Malou mu ale dali pochovat než ji odnesli na dětský. Byla donošená, bez problému, tak to šlo. O peníze se nehádal, i když z principu by moh. Jde k porodu kde hlavní je konec.-)

beisis
25. lis 2011

@hofka1 Kdy ti ukázali malou po narození? Mě udělali císaře v jedenáct a malého mi ukázali až v osm večer. A pozor byl donošený dokonce přenášený 14 dní.

hofka1
25. lis 2011

@beisis Hned po operaci. Jenom ji trochu upravili a ještě když mě dodělávali, tak mi ji ukázali. Manželovi pak na chodbě. Operovali mě ve tři ráno.

beisis
25. lis 2011

@hofka1 Asi i záleží, jakou směnu tam chytneš. A to jsem rodila sama.

84kajda
25. lis 2011

Ahoj holky,prosim o radu: nevite,kdy a v kolik je v Horovicky porodnici beseda? Melo by to byt kazde prvni a treti pondeli v mesici,ale nevim v kolik hodin. Diky!

chlebenka
25. lis 2011

@84kajda Myslím, že buď od 14.30 nebo od 15.00, najdeš to kdyžtak na nettu 😉 . Je to tak měsíc co jsme tam byli a pojedem tam i rodit 😉

84kajda
25. lis 2011

@chlebenka děkuju! Podívam se.Já tam taky chci rodit...mam ještě dost času🙂 ,ale chci se tam podívat.

reill
7. pro 2011

Ahoj Holky, uvažuju o porodnici v Horovicích. Chtěla bych rodit přirozeně, pokud možno bez zásahů. Omlouvám se, jestli to tu už někde je dřív, ale zajímalo by mě, jestli některá máte zkušenost s přirozeným porodem a jestli akceptují porodní plán... Předem díky za odpověď.

smecka
7. pro 2011

@reill: Ja porodni planc mela u prvniho - akceptuji to a je jen dobre, kdyz si ze zacatku {na prijmu] proberete jake jsou tvoje predstavy. Snazi se vyhovet, pokud je to v zajmu ditete a matky.
U druheho jsem plan nemela, ani jsme si nic moc na prijmu nerekli a byla to chyba. Pak uz jsem nemela silu o necem debatovat.

konsa
9. pro 2011

AHoj holky,
zaslechla jsem, že v Hořovicích rodí KONCE PÁNEVNÍ spontánně, že by mě hned nešli kuchat". Je to pravda? Rodil jste tam někdo KP? Umí to tam víc doktorů, nebo je třeba se s někým domluvit?

A nevíte, pokud bych začla rodit a jela tam z Prahy, vezmou mě i bez předchozí registrace/návštěvy tam?

hofka1
9. pro 2011

@konsa bez registrace vezmou, ale jestli tam chceš rodit, je lepší tam na konci těhotenství chodit na prohlídky. A když začne porod, radši si zavolat.

reill
9. pro 2011

Ahoj Holky, nejdřív díky za odpověď smecce, Chtela jsem se zeptat odkud jste? Manželovi přijde divné, že bych jela do Hořovic 60 km z Prahy (jsme na tom špatném konci), ale pro mě je důležité, aby někdo akceptoval moje porodní přání, což se v Praze ze široka ignoruje. Řešila jste některá podobný problém?

beisis
9. pro 2011

@reill Já jsem jela do Hořovic z újezda nad lesy. 🙂

hofka1
9. pro 2011

@reill z Dobřichovic, což je od Prahy cca 20km směrem k Hořovicím v podstatě, prostě není to druhej konec Prahy🙂

reill
9. pro 2011

Diky, holky. Beisis, ten Ujezd nad Lesy me uklidnuje 🙂..

chlebenka
9. pro 2011

@reill Ano já 😀 , jsem z Plzně, máme to 52km, ale taky bydlíme na úplným konci města, ale je fakt, že velikostně se Praha a Plzeň moc srovnat nedá 😀 . Jedem skoro přes celé město, ale pak hned sjedem na dálnici a máme změřeno, že tam budem cca za 30-40min. záleží kdy pojedem.
Jinak jsem musela taky u manžela bojovat, koukal na mě jako na blázna, máme tu novou a hezkou porodnici, nicméně pro mě to je ale továrna na děti, kde nemá rodička moc šance na to, aby si porod vedla víceméně sama- pokud je vše OK. A to v Hořovicích si myslím splňují.
Jezdíme tam už i na prohlídky a je to tam super a i přístup MUDra a sester je opravdu v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru