Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

kocicinka
19. kvě 2012

@blondynka400 no Jonáš byl po porodu unavenej a spal. Já jsem rodila od tří hodin od rána, dvacetihodinový náročný porod, byla jsem KO a odpočinout jsem potřebovala, tak proto... na kojení mi ho nosili, ale mlíko stejně ještě nebylo. Proč v postýlce 2 metry ode mě... protože to tam prostě tak mají. Byla jsem ráda i za to, protože ve spoustě jiných porodnic dítě prostě odnesou a šlus....

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 Mám kamarádku, která chtěla rodit v Podolí, i když Motol má blíž. Je asi o týden míň než já a minulý týden doma omdlela kvůli anémii a odvezli ji do Motola. Zalíbila se jí ta péče a uznala, že když má to těhotenství takhle problematický, tak bude radši rodit v Motole... Je fakt, že tyhle velký porodnice jsou prostě jako továrny, ale zase tam mají různý odborníky a zvládnou toho mnohem víc než menší porodnice...
Jako mám samozřejmě trochu strach, co by se všechno mohlo stát, kdybych začala krvácet nějak víc, ale snažím se na to nemyslet a doufám, že ten druhý porod by mohl být stejně ideální jako první 🙂

blondynka400
19. kvě 2012

@kocicinka já vím, že je často odnáší a to i v těch porodnicích, do kterých bych to nikdy neřekla, podle toho, jak se prezentují... Takže ty 2m jsou tam fakt standart jo? To jsi mě tedy nepotěšila. Že by se mi chtělo hádat hned po proodu, to tedy říct nemůžu.... 🙂
Každopádně i tak děkuju za informace. 🙂 A koukám, že to máš za pár, tak přeji hodně štěstí 🙂

blondynka400
19. kvě 2012

@palomitacheca já Podolí nemusím vůbec. Přijde mi, že se hrají na hogo fogo a přitom skutek utek...A tím, že zachrání další půl kilové miminko z nich nejlepší porodnici na světě nedělá.
Jako já na Motol od známých neslyšela nikdy nic špatného (recenze na netu beru hodně s rezervou, všude najdeš nespokojené lidi). Já tedy původně první chtěla rodit v Krči, i teď tam mám resgistraci,ale kvůli té poloze mi to nevyšlo... Navíc to mám teď docela daleko, když to Hořovice mám kousek...
Druhý porod bývá lepší než první, já v to tedy doufám, protože ten první byl dost náročný 😅

kocicinka
19. kvě 2012

@blondynka400 ono hodně záleží na pediatrovi, některý trvá na odnešení a umístění do inkubároru, jiný ne, záleží, na koho zrovna natrefíš. Ale v Hořovicích je obecně praxe taková, že se dítě neodnáší. Nic ti nebrání v tom, si dítě z té postýlky vzít a mít ho v náručí 🙂s nikým se hádat nemusíš, jsi tam sama+ partner. Já jsem byla bohužel tak zesláblá, že jsem toho nebyla schopna a manžel měl ošklivý kašel, tak se k němu nechtěl moc přibližovat. Poslala jsem ho pro sestru, ať mi ho té postýlky vyndá, ale nikde nikdo nebyl.
Děkuju, no za pár ještě ne, ještě měsíc a to budu určitě ještě přenášet, jak se znám

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 V Krči jsem teď byla na 4D ultrazvuku, rodila tam přítelova maminka jeho bráchu a bydlí nedaleko, tak by nás mohla navštěvovat, ale Krč u mě padla, protože v srpnu budou mít prý zavřeno... Sice až po mým termínu, ale kdo ví, kdy budu rodit. Syna jsem rodila ve 40+5tt., to by mi nevyšlo 🙂 Jinak nespokojený názory taky moc vážně neberu, najdou se snad všude a nakonec stejně záleží na tom, na koho v té nemocnici narazíš, jakou bude mít náladu... Jsou to taky jenom lidi. Na Olomouc jsem toho četla hodně a já si stěžovat nemůžu. U porodu super personál, o děti se nám na oddělení starali skvěle, péče o rodičky trošku horší, ale jinak dobrý.

evlyn
21. kvě 2012

@blondynka400 obě děti sice na tom vyhřívacím lůžku ty dvě hodiny ležely, ale přisunuli mi ho až k mé posteli, takže jsem je mohla držet za ručičku. Ze sálu je vezli souběžně se mnou - málem jsem sebou práskla ve sprše, na pokoji se zeptali, jestli chci mimčo hned k sobě, nebo jestli se chci vyspat. Porod jsem měla v normě, malá byla taky ok.

blondynka400
21. kvě 2012

@palomitacheca to je fakt, že oni malují vždy v tu nejméně vhodnou dobu 😝 😀 No já stejně uvidím jak to semnou bude no, první jsem měla vyvolávanou v 39tt kvůli té poloze a KP a následné velikosti. Doufám, že tohle mě už nepotká no 🤐
@evlyn děkuju za pozitivní reakci 😉
@kocicinka jo to máš pravdu, všude to záleží na koho narazíš... Tak já tam budu určitě sama, partner ani náhodou 😀 To jsi tam byla celou dobu fakt "sama? To u mne tam byl pořád někdo, většinou PA,pak se občas přišel podívat doktor, ale je fakt, že my jsme se s PA hodně zkamarádily... A třeba ona mi ukázala jak kojit. Dětská sestra mi jí sice přiložila asi 10 minut po narození, ale tak blbě, že se nepřisála, zkončila to tím, že to nejde a že pak na pokoji, že pokus jsme udělali a to stačí. 😝 Potom co odešla mi s tím pomohla PA, protože s tím jsme se smířit nehodlala, vše mi ukázala přisála se hned, takže asi tak 😝

evlyn
21. kvě 2012

@blondynka400 u mě teda kromě vyloženě tlačení a šití byl jenom partner a PA se chodila pravidelně ptát, jestli je všechno v pořádku, stejně tak po porodu až byla malá prohlídnutá zvážená změřená a já došitá, tak všichni odešli a nechali nás samotné - mě to tak výborně vyhovalo - v kontrakcích vyloženě nesnáším lidi kolem a hovor zejména. A pak to byla taková pohodička - mít to všechno za sebou a ticho a klid a teploučko 🙂

blondynka400
21. kvě 2012

@evlyn tak u mne to bylo něco jiného,porod KP musí být pod "kontrolou". A já bych tedy přítomnost doktora vyžadovala i tak, PA je prostě málo když se něco stane a pak rozhoduje každá vteřina. Co se týče první doby porodní tak jsem byla hlavně sama a hodně tedy PA a doktor kontroloval tak co půl hodky, ale to zase opět kvůli poloze. A po porodu, mně lidi nevadí, nebylo to nějak extrémní a hlavně tam kde jsem byla nemají k dispozici oddělené porodní boxy, takže by to ani nebylo možné. 🙂

evlyn
22. kvě 2012

@blondynka400 to jsme se asi nepochopili - doktor tam byl. Byla jsem s mužem na pokoji, PA chodila co čtvrt hodiny, půl hodiny max. Jak často chodila doktorka to nevím - nechodila tak často. Jinak stačilo otevřít dveře a cca 2-3m od nich je recepce, kde pořád někdo seděl. Jak se blížilo finále, tak PA s námi byla víceméně pořád - chystala porodní křeslo a věci a přímo na tlačení už tam byla komplet sestava i s doktorem a nachystaní lidi pro miminko. I když se přiznám, že nevím kolik jich tam bylo - moc jsem okolí nevnímala. Pak samozřejmě frmol, než se oměří, ováží, obleče - mě zašívali a pak se to zase postupně uklidnilo.
Vím, že kde nejsou samostatné porodní sály (nebo teda spíš pokoje), tak to takhle nejde, ale právě to se mi na Hořovicích (když pominu lidi tam) líbí - máš celý pokoj i se sprchou sama pro sebe, nemusíš nikam chodit, jseš pořád na jednom místě už od příjmu. Rozhodně jsem ale neměla pocit, že by se o mě nikdo nestaral - pod dohledem jsem pravidelně byla - jak PA tak i lékaře. U mě teda jediná komplikace bylo nadměrné množství plodové vody - do porodnice jsem jela jen s prasklou vodou, kontrakce nastoupily až za pár hodin, takže jsem tam strávila v podstatě celý den. Malá se narodila cca 10h od prasknutí vody a 8h od příjezdu do porodnice. Nicméně vyloženě výživné to začalo být kolem té druhé třetí odpo - poučení pro příště (i když už neplánuji) je využít postele a příležitosti a než přijdou kontrakce tak spát 🙂

lucik...
22. kvě 2012

Ahoj holky 🙂
Hezky se to tu rozjelo 🙂
Já rodila v Hořovicích a plánuju v září zas, ale tedy stopstavu se fakt děsím 😕 Jsem sice registrovaná v Podolí, jenže rodit tam nechci.. A pokud tam nebudu od toho 36tt chodit na kontroly, tak mě tam asi stejně nevezmou, ne..?
Jinak když jsem rodila malou, tak mi praskla první voda - ležela jsem předtím na gyndě kvůli tlaku a měli tam tu noc 3 maminky kterým praskla voda a ani u jedné nevěděli kdy se to rozjede... Manžela mi nedovolili zavolat, pak už jo, ale to už bylo pozdě, takže přijel asi 10minut PO a po dalších 10min ho poslali domu, mě vylifrovali na šestinedělí a malou na novorozenecké a nazdar, prostě potřebovali sál, tak to nikoho nezajímalo 😔

tulipaki
22. kvě 2012

@lucik... asi je tam fakt frmol, ale na besedě nám říkali, že se nemusí chodit před porodem k nim, takže by tě vzít měli v pohodě. Taky jsem tam byla jen jednou 😉 Ale jak jsem tu psala, já mám plánovanej CŘ, tak možná je to jinak, ale myslím, že ne.

lucik...
22. kvě 2012

@tulipaki já to myslím obráceně. Já chodím i normálně do Berouna, kde jsou Dr. z Hořovic, ale myslela jsem že kdyby měli Hořovice plno, jestli mě vezmou v Podolí - když jsem tam registrovaná ale nebudu tam chodit

tulipaki
22. kvě 2012

@lucik... jo takhle 😀 No, tak to netušim, snad by měli, když máš registraci. Co kdybys bydlela daleko...

blondynka400
22. kvě 2012

@evlyn tak to jsme se nepochopily 😀 Takhle už jo.... Ono totiž v některých porodnicích při fyziologickém porodu doktor není, jenom PA.
Ty porodní pokoje jsou fajn, to se mi na tom taky líbí... Ale mě tedy ani nevadil ten systém co byl Chomutově, 2 oddělené pokoje pro první dobu prodoní a sál pro druho dobu porodní. Ale já tam byla úplně sama, tak možná proto 😀 Jenom ráno se narodily dvojčátka....
Hele já druhé taky neplánovala a otěhotněla přes prášky 🤐 😀
@lucik... hele před tím 35tt si uričtě v Podolí musíš udělat registraci (to co má člověk někdy z toho 14tt, je jenom "předregistrace"), to znamená vyplnit jim ty papíry, založí ti složku. A pak se můžeš domluvit, jestli budeš chodin na kontroly k nim a nebo třeba ke svému dr, alespoň tak to bylo v Krči, ikdyž je fakt, že Podolí je hodně zkostnatělé... 😝 A nebo chodit na dvoje kontorly, pár holek to takhle dělalo, když nechtěly ztratit registraci, myslím u Apolináře.

gitty
30. kvě 2012

@blondynka400 Z KP bych v Hořovicích strach neměla. Moje první dcera byla KP, navíc 14 dní přenášená a rodila jsem ji v Hořovicích vaginálně. Je to už skoro pět let, ale pokud vím, pracují tam pořád stejní doktoři.

blondynka400
30. kvě 2012

@gitty dík za informaci kdyby náhodou. Ale když se neotočí a bude KP, tak určitě budu rodit tam co poprvé a kde s tím mají pro mne relevantní zkušenosti 😉 O éto porodnici uvažuju pouze v případě polohy záhlavím. V Hořovicích dle čísel je přirozených KP šíleně málo, navíc tedy rodit KP 2 týdny po TP je z více hledisek absolutně mimo bezpečnou úroveň a k doktorovy, který tohle připustí bych nešla 🤐

gitty
31. kvě 2012

@blondynka400 no vidíš, a já bych řekla, že to tady zvládli naprosto profesionálně, a to i situaci v průběhu porodu, kdy to vypadalo opravdu vážně.
když jsem se pro hořovice rozhodovala, bylo pro mne důležité, abych mohla porodit KP normálně - to byl tehdy v pražských porodnicích (u prvorodiček) problém. tady to zvládli skvěle. a co se týká TP - není to, dle mého soudu, a) přesný údaj, b) jediný relevantní indikátor průběhu porodu.
každopádně pro mne byla poloha KP docela stres a měla jsem strach, jak to dopadne. a chápu každého, kdo se tím během těhotenství hodně zaobírá. držím palce, kdyby to mělo být podruhé, tak to určitě bude snazší 🙂

blondynka400
31. kvě 2012

@gitty to naprostý souhlas,v Praze si dost často neškrtneš s KP ani jako druhorodička, taky jsem skončila mimo Prahu, jen maličko dál než ty 😀
Já jsen neřekla, že to nemohli zvládnout profesionálně,to ani náhodou, ale pro mne tam tedy alespoň před těmi 2 lety nebyl jediný doktor, který by mě o svých přednostech v tomto směru přesvědčil a právě k tomu měli přístup, který neodpovídá "bezpečnému" postupu při KP, stejně jako třeba Benešov a nebo abych nehanila Prahu úplně tak Krč. Jinak TP určitě není přesný údaj (ikdyž v dnešní době už skoro ano), ale u KP jde hodně o velikost miminka a 14 po porodu už většinou mívá více než 3,5kg a on je pak každý gram navíc znát, navíc on to přenášení u KP má další rizika,ale to tu asi není potřeba řešit. A určitě to není jediný relevantní indikátor průběhu porodu, mělo by tam být správně splněno několik podmínek, aby se porod co se týče bezpečnosti dal srovnat s porodem záhlavím. Já c ose týče polohy KP byla v pohodě, beru to jako fyziologickou polohu, ne nic nebezpečného, ikdyž je fakt, že kdybych nesplňovala byť jenom jednu "podmínku", nešla bych do toho. Ale byl na mne hodně tlak z manželovy strany, kde mají v rodině špatné zkušenosti s KP a málem jsem nakonec souhlasila i s CS, takže celokvoě taky nic moc.. Podle mne je celkově fakt škoda, že se z toho udělal takový strašák 😒

kocicinka
1. čer 2012

@blondynka400 ano ty dvě hodiny po porodu jsem tam byla sama. A byla jsem tomu ráda, že nás nechali v klidu s manželem o samotě se kochat miminkem. Taky tam měli dost frmol, takže hned museli k dalšímu porodu. Jinak potom, když mě převezli po těch dvou hodinách na pokoj, tak tak za mnou stále chodily dětské sestřičky a pomáhaly s přikládáním, za což jsem jim byla vděčná, ale třeba moje sestřenice, kt. tam rodila před dvěma lety je vyhodila, protože to zvládala sama a nechtěla, aby je někdo rušil....
Nevíte, jestli v hořovicích kasírují za přitomnost manžela? Prý už je tento poplatek zrušený, ale ne všechny porodnice to vzaly v potaz a někde kasírují dál.... 😒

imzadi
24. črc 2012

Mel nekdo v Horovicich planovany cisar? Kdy ho delaji?? Prvni porod zkoncil akutnim cisarem a ma doktorka me ujistuje v tom, ze me ted nemine znovu, tak by me zajimalo jak to chodi...diky 😉

tulipaki
25. črc 2012

@imzadi já a první možnej termín byl cca 5 dní před TP dle MS. Hned jsem ho vzala 😀

tulipaki
25. črc 2012

@imzadi vlastně kecám! Týden to byl... 😅

imzadi
25. črc 2012

@tulipaki ja prave mam i cukrovku a jinde holky chodi uz v 38tt...tak prave nevim...ale diky za info...chodila jsi do porodnice na monitory nebo do berouna?? Dik moc 😉

imzadi
25. črc 2012

@tulipaki jo a prosimnTe, jak to probiha?? Kdy nastupujes, co klistyr a tak??? Dekuju!

tulipaki
26. črc 2012

@imzadi byla jsem na monitoru v nemocnici jednou (chodila jsem k mýmu dr.) a rovnou jsme domluvili termín. Nastoupila jsem den před operací ráno (strašná nuda - vyšetření máš hotový raz dva a pak jsi na gyndě...) No a druhý den ráno se šlo na to - klistýr, sprcha, monitor, vyšetření, cévkování, zavedení kanyly do žíly a už jedeš na sál - píchli blok a bylo to 😉 Bylo to fajn, hrozně rychle to uteklo.

imzadi
26. črc 2012

@tulipaki tak na tu nudu se docela i tesim 😝 diky!

tulipaki
26. črc 2012

@imzadi jo, to věřim, ty už jednoho prcka máš, tak si odfrkneš 😀 Ale já byla i docela nervózní, tak to utíkalo dost pomalu. Občas jsem zašla do tý jejich cukrárny - jednou na kafe, pak na dortík... Snažila jsem se zabavit, jak se dalo. Ale i tak to byl vopruz ☹

imzadi
26. črc 2012

@tulipaki jo ja tam u prvniho porodu lezela skoro 3 dny kvuli vyvolavani, takze vim...😀 ale ted bych to fakt brala jinak...kazdopadne moc diky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru