Porodnice Hradec Králové a okolí

sviva
6. bře 2018

Ahoj ženy, prosím, sháním se po aktuálních informacích a nedávných zkušenostech, které by se týkaly toho, jak si momentálně porodnice v Hradci Králové a jeho dostupném okolí stojí s respektujícím přístupem, akceptováním přirozeného průběhu porodu, porodních plánů, přítomnosti soukromých porodních asistentek nebo dul. Také mě zajímají možnosti ambulantních porodů, či nějaká porodnice v okolí nenanabízí podobné služby osobní porodní asistentky jako třeba v Rakovníku. Děkuji Vám za vaše reakce.

jancabr
6. bře 2018

Osobní zkušenosti zatím nemám, v Hradci mi rodilo pár kamarádek. Co se týče respektujícího přístupu, tak prý nic extra. O trochu lepší jsou Pardubice a nejpřívětivější v tomto směru je prý Rychnov. Máš už svou PA? Ta by měla mít informace co jak kde funguje.

normalnimatka
6. bře 2018

viz. jancabr. oni se asi trochu zlepšili, ale osobně bych tam stejně nešla.

dizi
6. bře 2018

Ahoj, vypadá to, že v okolí je nejvíc respektující a přirozeným porodům nakloněná porodnice Rychnov. Také tam pojedu rodit, i když jsem z Hradce. Ve FNHK se pár přirozených porodů také podařilo, ale záleží na směně a není to standart. Myslím, že dulu nebo soukromou PA už akceptují všude, jen musíš pohledat, kdo ti bude sedět a vyhovovat. Já jsem teď v kontaktu se soukromou PA, teprve s ní budu mít schůzku, ale doufám, že si sedneme a k porodu mě doprovodí.

sviva
autor
6. bře 2018

Jsem ve fázi zvažování možností. První porod jsem absolvovala v HK a je to relativně nedávno, před dvěma roky. Porod jsem měla dlouhý, už do porodnice jsem nastoupila vyčerpaná a na vyžadování svých požadavků vcelku rezignovaná. Přesto přístup personálu byl milý, výborná PA i lékař. Samozřejmě ale s takovými rezervami, které u velké fakultní nemocnice očekáváte. Do druhého porodu tedy přemýšlím o vlastní PA a ambulantním porodu.

bassetlady
6. bře 2018

Kamarádka byla spokojená v Chrudimi.

sviva
autor
6. bře 2018

@bassetlady a nebyla byste, prosím, ochotná vyzjistit podrobnější informace o průběhu porodu a jejich požadavcích?

hz
7. bře 2018

@sviva Ja poprve rodila v Jicine a odnesla jsem si od tamtud docela trauma z porodu a vstipili mi fakt, ze sama nedokazu porodit dite.
Pak prislo druhe tehotenstvi a ja mela totalni strach z porodu, protoze vlastne to dite porodit neumim. Zacala jsem studovat knihy, Odenta, prirozeny porod..... nakonec jsem radeji jela rodit do 2hodiny vzdaleneho Rakovnika a vubec nelituji. Rodila jsem s PA, doktor prisel az pote, co byl syn venku, zadny natlak ze strany personalu, maximalni respekt, trpelivost, opravdova podpora kojeni-zadny kloboucky.. krasny zazitek, co zcela smazal hnus z Jicina.
Preji hodne stesti... 🙂

lidka41
7. bře 2018

Já rodila v Hradci před půl rokem a nemůžu si stěžovat. Ale po příjezdu do porodnice byl malý za hoďku a deset minut na světě. Všichni byli příjemní a úplně v pohodě. I potom na oddělení. To spíš dětské sestřičky byly občas na ránu ( takové co nemají děti, ale připadají si tam nejchytřejší), ale to už zase záleží, jak si maminka nechá do všeho mluvit. A popravdě nějaký porodní plán jsem ani nestihla podat, protože to jejich vyplňování lejster bylo děsně dlouhý. Na vše se ptala sestra třikrát, i přes to, že všechno měla vyplněné. Ale proč to hledat, když se může zeptat🤦Takže za mě dobrý, zas na druhou stranu neměla jsem žádné problémy a porod hodně rychlý bez nástřihu. Ono si stejně nevybereš, v každé porodnici je někdo spokojený a někdo ne.

normalnimatka
7. bře 2018

spíš zíleží, co kdo od porodu očekávám. mně třeba absolutně nestačí, že jsou PA a doktor "milý"...

dizi
7. bře 2018

@sviva Ohledně ambulantního porodu zkus oslovit nějakou místní dulu nebo PA na konzultaci. Třeba Lucie Dušková Podhrázská nebo Michaela Rýznarová jsou hradecké duly. Vím, že třeba Lucie na fb psala i o ambulantních porodech a to jezdí hlavně Hradec a Pardubice, takže bude vědět, v které porodnici je to jistější.
Oni teď už ti porodníci a PA i v těch větších nemocnicích jsou zvyklé na víc respektující přístup, jen prý doktoři z novorozeneckého jedou podle starých zajetých pravidel (odnést dítě atd.) a pak právě to šestinedělí, tam by podle mě měli vybírat ty nejlaskavější sestřičky a pak se člověk dozví, jak to tam bylo příšerný :-/
Jinak zkus mrknout i na ten Rychnov, každý první a třetí čtvrtek v měsíci je tam takový mini kurz s prohlídkou porodnice a prý je tam i čas na dotazy, takže by ses mohla zeptat na ten ambulantní porod.
Já jedu rodit poprvé,tak nevím, jak to bude. Ale říkám manželovi, že nevím, jestli tam vydržím ty tři dny, jestli bude mimi v pořádku. Nejradši bych jela domu druhý den ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru