Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

marhulinka
13. kvě 2010

Kauculacek: taky mohu podat info 😉 🙂

rendule1
19. kvě 2010

Ahoj holky,

můžete mi prosím někdo napsat kolik se paltí za nadstamdard na šestinedělí?termín mám z a14 dní 🙂
Renča

melis7
20. kvě 2010

Platí se 650Kč za noc.Mel

zebrafa
21. kvě 2010

ahoj, taky mám v plánu rodit v Hradci. Rodila jsem tu před deseti lety, ještě když byla stará porodnice... Jak to teď tady probíhá? Jaký je personál jak u porodu, tak sestřičky dětské na oddělení?

marhulinka
21. kvě 2010

Ahojky Zebrafa-některé sestřičky jsou fajn,některé bohužel na odstřel...ale to je jako všude,prostě záleží,na koho se "narazí"

zebrafa
21. kvě 2010

marhulinka - díky za odpověď, koukám, že to máš čerstvě v paměti 🙂 nechystám se chodit na předporodní kurzy do Fakultky, co je potřeba mít všechno s sebou?

marhulinka
21. kvě 2010

Zebrafa-až moc čerstvě v paměti to mám,mám problémy ještě teď a asi ještě dlouho mít budu ☹ Hold jsem zrovna neměla to štěstí a nenarazila na ty pravé. Ale hlavní je,že mám zdravýho klučinu,ten je pro mě vším 🙂 Na ostatní se pozapomene.
Jinak s sebou jen věci na osobní hygienu,vložky nepotřebuješ-můžeš si jich brát kolik chceš /balíky mají ve skříních na chodbě/,to samé s košilema /své by sis zničila/,vložky do podprdy,doporučuju Bepanthen na bradavky,ty poporodní kalhotky záleží na tobě,já nosila své,mě nevyhovovaly...Pro prcka ubrousky,plínky,ponožtičky....

marhulinka
21. kvě 2010

Pak doklady: občanku,ofocenou manželovu,oddací list,vyplněný papír o jméně miminka,kartičku pojišťovny a těhuprůkajdu 😉

hananaz
22. kvě 2010

Ahojda maminy. No tak jsem tu taky. Hledám něco o Hradecké porodnici. Konkrétně mě tedy zajímá, jak tam postupují po prvním porodu císařským řezem, z důvodu KP. V Jičíně bohužel preferují spíše dalšího císaře, ale nechávají to na rodičce, prakticky mě nic neporadili a já jsem z nich nejistá. Nemůžu teď vyloučit, že nebudu chtít třetí dítě a to už je samozřejmě po dvou císařích větší riziko. A můžu jet do Hradce, aniž bych se tam předem nahlásila nebo to nahlásila mému gynekologovi?
Já jsem domluvená na nástupu ve čtvrtek do Jičína, ale jestli se to rozběhne samo, tak snad zvolím Hradec. Díky H.

marhulinka
22. kvě 2010

@hananaz tak tohle neporadím,ale zkus si tam klidně zavolat a informovat se 😉

hananaz
22. kvě 2010

No kamarádce řekli, že se prostě uvidí, až jak to bude postupovat, což docela i chápu. A je to lepší přístup než v Jičíně. Jen nevím, jestli když jsem nahlásila gynekologovi Jičín, jestli to není problém. A jestli se to v Hradci hlásí předem, to taky nevím.
No vyhodit by mě asi nemohli, když by to bylo k porodu, no ale aby nebyli naštvaní

marhulinka
22. kvě 2010

Já sice jsem z HK,takže nic nahlašovat jsem nebyla,ale myslím,že nahlašovat se to nemusí...když nebude plno,tak tě vezmou v pohodě...

hananaz
22. kvě 2010

Tak když to na mě přijde, tak tam zavolám a uvidím. Ono to nějak dopadne. Já mám najednou strach z normálního porodu v Jičíně, tam bych jim asi rovnou odsouhlasila císaře. Tady bych to třeba mohla zkusit normálně.

marhulinka
22. kvě 2010

Vidíš,tak já měla teď porod normálně,další mám jasný císařem....

hananaz
22. kvě 2010

@marhulinka jak to? Já teda bych toho císaře asi i brala, bylo by to tak nějak bez starosti, ale vzhledem k tomu, že třeba bych chtěla ještě třetí, tak bych nerada riskovala

hananaz
22. kvě 2010

@hananaz no nic, já jdu radši spát. Teď bych to asi nezvládla, už tady padám na hu..

marhulinka
22. kvě 2010

Já měla rizikový porod,tak proto musím příště jedině císařem.
Dobrou a hezké sny 😉

hananaz
23. kvě 2010

@marhulinka Aha tak to jo. Prostě se vychrupeš, probudíš se a máš miminko, je to tak nějak bez stresu a bez práce 😉
Ale já tam tenkrát jela s kontrakcema po 3 minutách a než mě to udělali tak ani né po minutě, nebyla tam žádná pauza na oddech, já si ho přála jak nikdy nic víc 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Já bych se při tom císaři asi nenechala uspat celkově,abych miminko viděla...ale to si samozřejmě říkám teď,pak to může být jinak 😀 A asi bych taky nerodila v HK,když už vím,že půjdu na císaře a den bude jistý 🙂
Tak ty už za chvíli budeš držet miminko v náručí,už se těšíš viď?

septim
23. kvě 2010

ZDRAVIM MARHUL. hananaz ja mam po porodu 20. mesicu a byl to cisar kvuli pricne poloze. Ted mam rodit tady v Hradci normalne, nikdy ani o cisari nic nerikal. Pry po jednom cisari se ani neindikuje dalsi cisar, jen kdyz dela prvni jizva problemi. 😉

marhulinka
23. kvě 2010

Ahoj Sept...no ty už půjdeš tlačit za chvíli 😀

septim
23. kvě 2010

ja jeste nepujde me se nechce a hlavne bojim bojim bojim 😉

hananaz
23. kvě 2010

@septim jé septim, já jsem dneska 38+3, tak to se tam třeba sejdeme 😉 No právě, Hradec to prostě nechá běžet a když by byl problém, jde se na císaře, prý se po císaři nenechává tolik trápit. Ale Jičín by nejradši rovnou fikli. Ve čtvrtek mě tam fakt primář zklamal. Ptal se, kolik chci dětí. Řekla jsem mu, že mu nemůžu odpřísáhnout , že teď druhým končím, že nevím, co to bude a že když to bude kluk , tak že mě ta holčička třeba bude ještě hlodat. No tak si arogantně rýpnul, jestli budu rodit, dokud to nebude holčička. ☹ Tam by nejradši udělali císaře + sterilizaci . On mě svůj názor přímo neřekl (což je vlastně taky hrůza) ale týden před tím jsem se tam byla zapsat a sestra říkala, že pan primář je pro druhého císaře, ať si zavolám po 37 týdnu, že se domluvíme na termínu. Kam se vůbec chodí v Hradci na příjem? A jak s parkováním? Tam je to maso co?

hananaz
23. kvě 2010

A já se bojím hrozně moc. Dneska to je přesně, co jsem rodila poprvé, tak už jsem jako na trní. večer, když jsem zalehla mě docela dost začalo bolet břicho, tak jsem začala mít vážně hrozný strach. Při prvním při každé bolesti radost, že už budu mít miminko. Takže mě v tom Jičíně fakt moc nenaladili ☹ Mám to tam výhodu. Když budu opravdu chtít císaře, bez problémů mě ho udělají

hananaz
23. kvě 2010

@septim tý jo, teď mě to teprve docvaklo. Ty máš po císaři teprve 20 měsíců? tý jo, já 3,5 roku. Tak to vůbec nechápu ten Jičín.
Kdybych se toho normálního porodu tak nebála, tak se tam s nima snad klidně i pohádám, že ho chci, ale já taky bojím bojím.
Já rodila císařem, ale kontrakce už byly uplně hrozný , bez pauzy. Už jsem byla snad i v komatu 😀

hananaz
23. kvě 2010

A ty máš už 3 děti nebo co to u tvé přezdívky znamená?

septim
23. kvě 2010

ahojda ja mam po cisari dvojcatka a nejstarsi dceri je 8let. Tohle bude 4 holcicka. Ja se ptala opravdu odbornika tady u nas a nevidi duvod proc nerodit prirozene, mala je nachystana hlavou dolu a vse je jak ma bejt. Tady normalne prijedes do porodky a jdes rovnou na porodnici na prijem kde zazvonis otevre sestra a bud te rovnou pozve dal a nebo pockas chvilku kdyz tam treba nekoho vysetruji. Ja mam uz tak 14 dnu poslicky docela silene. Zitra jedu za doktorkou zase na monitor tak uvidim jestli uz to bude za chvilku nebo se male nebude chtit. 😉

hananaz
23. kvě 2010

@septim Jé, ty máš dvojčátka? To seš dobrá, že se takle brzo vrháš do dalšího. Nebo to byla neopatrnost? 😀
Ale tu nejstarší holčičku jsi rodila normálně viď? Jo Hradec má jiný přístup. No já jedu zítra taky k dr. na monitor, tak jsem taky zvědavá, ale já tam byla i v pátek a nic neříkal. Ale zítra budu mít i vyšetření

marhulinka
23. kvě 2010

Holky nebojte,třikrát zatlačíte a miminka budou venku 😀 😀 😀

septim
23. kvě 2010

prvni je normalne ☹ no to jsem teda zvedava jak zitra dopadneme 😉 marhul ja teda zatlacim jednou a bude venku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru