Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

hananaz
23. kvě 2010

No doufám, že teď to nebude, je hokej, to by byli doktoři nadšení , že jsem přijela rodit 😀

marhulinka
23. kvě 2010

😀 😀 😀 Taky jsem v noci v těhu chodila po dvou hodinách na záchod...jsem byla jak náměsíčník,jsem u toho pomalu chrněla...naštěstí jsem se pokaždé trefila 😀
No a teď se taky konečně vyspím a to ani nekojím po třech hodinách 😉 Mládě spí od začátku v noci dlouho,jen občas v době růstu se budí na papu častěji...no a to u toho kojení teda taky usínám 😀

marhulinka
23. kvě 2010

No to neee to ještě radši počkej 😀

hananaz
23. kvě 2010

No já to beru podle toho prvního, ten papkal každé 3 hodiny do 8,5 měsíců, vyjímečně vydržel dýl.
Tak se tu báby mějte, já už jsem vykoupaná, vyžehlím ještě 4 hadry a jdu spát. 😉

marhulinka
23. kvě 2010

Tyyyyjo tak to jsi se moc nevyspala 😀 To ten můj drobek se budí v noci jednou na kójo,pak když má své období,tak byl tři noci taky vzhůru častěji,to jsem byla úplně mrtvá,u kojení jsem pěkně usínala 😀

hananaz
24. kvě 2010

Septim, tak jak jsi dneska dopadla na monitoru? Mě dr. nic neříkal, tak se nic asi zatím nechystá. Já teda přesně nevím, jestli by něco poznal. U prvního to začalo tak najednou, tak nevím.
Jo to jsem se moc nevyspala. Dobrý bylo, že on se najedl a hned zase spal, ale budil se na jídlo, to jo.

septim
24. kvě 2010

ja asi dobre monitor v poho, mimi na ultrazvuku taky odhad mame pro dnesek 3500g jestli neporodim do konce tydne tak mi v pondeli udela doktorka ten hmat aby se to urychlilo tak uvidime. 🙂

hananaz
24. kvě 2010

Jé, tobě udělali ultrazvuk? Ty se máš? Já říkám mému dr., že Jičín chce po mě rozhodnutí, jak chci rodit, ale že se těžko rozhoduje, když nevím, jak je to mimčo veliké. ale aby mě ho udělal on, to ho ani nenapadne. Jen řekl, že do toho nechce mluvit ☹ Nejhorší je, že já jsem hrozně nerozhodný člověk, na jednu stranu u císaře bych se nemusela stresovat, kolik hodin budu rodit, jak dlouho to bude trvat, ale potom to taky bolí, já to ale už skoro zapomněla. A odklepnout normální porod, to je taky těžký, když se ho tak bojím. Já měla předtím kontrakce takový, že jsem si myslela, že už to vážně nevydržím, to byla síla

septim
24. kvě 2010

ja mam ultrazvuk snad porad kazdy tyden doktorka kontroluje malou prutoky vahu a vse okolo. Pristi pondeli to bude to same monitor ultrazuk prohlidka a ten blbej hmat jestli teda neporodim a osobne si myslim ze v poho vydrzim. 😉

hananaz
24. kvě 2010

Hm, v Hradci to je normální ty ultrazvuky, já měla 4 za celé těhotenství ☹ Pak se dělají, když se něco akorát nezdá . Já potřebuju vědět přibližnou velikost mimča a nikdo mě ale ultrazvuk neudělá, ani v porodnici v Jičíně ani můj gynekolog. Fakt hrůza, to by člověk brečel

septim
24. kvě 2010

ja jezdim do poradny do Kostelce mam tam doktorku. Ultrazvuk a vse okolo mi dela kazdou navstevu. Mela jsem to tak i u dvojcatek. Vzdy mi vse ukazuje. Asi zalezi jakeho mas doktora. Ja jsem teda nadmiru spokojena. 😉

marhulinka
24. kvě 2010

Já měla taky každou poradnu ultrazvuk a prohlídku,prostě doky vše kontrolují...strašně záleží na doktorech 😵

marhulinka
24. kvě 2010

Sept já jsem na tebe tak zvědavá...ale myslím si,že opravdu v po pojedeš hezky pro hmatík 😀 Já měla hmat od dokyho v pátek odpolko a v neděli odpolko jsme razili směr porodka 😀

hananaz
24. kvě 2010

Hm, to já spokojená s mým gynekologem teda fakt nejsem. Neříkám, že mě něco zanedbal nebo mě ublížil to ne, ale běda, jak po něm člověk něco chce. V prvním těhotenství jsem chtěla razítko, že můžu chodit do Hradce na předporodní kurz. No co on a jeho manželka (sestra) nedělali. Kroutili hlavou, jako co tam budu dělat atd. Mě ještě razítko dal, pak tam šla kamarádka a jí řekl, že je poslední, komu ho dal. Vůbec nechápu, proč to jako nechtěl dát. Sestra je náladová, takže člověk neví, jakou bude mít náladu. to můj obvoďák v Hradci a dětský to je uplně jiná káva, tam jde člověk fakt rád

septim
24. kvě 2010

marhulko mas pravdu taky si rikam ze v pondeli pojedu pro hmat 😀 😀 coz jsem nechtela jsem srab a boli to 😉 hananaz tak pak jedine gyndare vymenit. Ja jsem teda naladovou sestru nezazila tam kam jezdim jsou super snad vsichni 😉

marhulinka
24. kvě 2010

Sept,tam kam jezdíme jsou opravdu všichni super 🙂 Ikdyž teď je tam nějaká nová sestra,posledně mi brala telefon a ta byla divná 😅

hananaz
24. kvě 2010

Jenže v mém bydlišti je pak ještě jeden gyn. a je to skoro stejný, možná lepší, ale za tu cenu to nemá cenu měnit. Navíc na to, aby mě udělal 1 x za rok potom prohlídku mě asi bude stačit. Ale přiznám se, že tam ráda teda nechodím, ta neochota mě vadí.

septim
25. kvě 2010

ja teda na gyndu chodim strasne rada je tam vzdy prdel 😀 marhulko myslis tu cernovlasou? ted byla v poho Michal si z ni delal prdel ze vypada jak ta sestra z Ordinace v ruzove zahrade jak opustila dite a ted presidlila jinam. Nahodou vcera tam byla sranda monitor mi delaly sestry u sebe vsude bylo plno sem se musela porad tlemit. 😉 ja sem rozhodnuta cisare nechci hananaz a ani nemuzu kdo by pak tahal holky u nas doma, mam je na sobe jak klistata a po cisari se nemuzou tahat tezke veci. 😀

marhulinka
25. kvě 2010

Sept já nevím jak vypadá 😀 Mluvila jsem s ní jen po telefonu,no a pak jsem to slyšela i od jiných,že teda není nic moc...do telefonu byla docela protivná...ale mě je to jedno...já si stejně prosadím svou 😀

marhulinka
25. kvě 2010

Jooo tam je vždycky sranda 😀 My měli vždycky štěstí,že když jsem šla na monitor,tak tam nikdo nebyl a my tam s manžou byli sami 😀

hananaz
25. kvě 2010

Septim, koukám, že seš taky ještě celá. Já když si představím, že je dneska už úterý a ve čtvrtek nastupuju do Jičína, tak mě tělem vždycky projede mráz. Když jim řeknu, že to chci zkusit normálně, tak doufám, že mě dají nějakou vyvolávačku, nechce se mě tam teda ležet a čekat, až to přijde. To bych jim asi pak odklepla císaře ☹ Ale stejně, já chci, aby to na mě přišlo zítra a nejlépe ráno po 7 h 😀 V Jičíně je každou středu prej perfektní doktor

melis7
25. kvě 2010

Holky!Četla jsem vaší diskusi.Hanaz,proč nastupuješ do porodnice,když ještě nejsi po termínu porodu?Proč tam jdeš,když nechceš do Jičína,ale do Hradce?V Hk je každé úterý a pátek riziková poradna,tak běž tam a zrovna se tam domluv.Možná budou mít sestřičky v kartotéce řeči,že nemáš doporučení,ale vezmou tě.Paní doktorce to vysvětlíš.Doporučila bych ti paní doktorku Zimmerovou,strašně hodnej člověk,má pochopení.Jetli už to chceš řešit ve čtvrtek,tak bych tam asi taky dojela a oni tě vyšetří na porodním sále a řeknou,co a jak.Dokonce tam je taky ta paní doktorka.Já mám s ní fakt úplně super zkušenosti.Jestli do Jičína nechceš,tak tam prostě nejezdi a jdi jinam.Dneska si můžeš lékaře i nemocnici zvolit sama.Moc ti držím palce,ať to dopadne podle tvých představ.Mel

kauculacek
25. kvě 2010

Sem zapometla, že sem vlastně sem do diskuse už psala 😅 😀
No, zajímá mě celkem všechno. Zjistila sem, že registrace neprobíhá, že se "přijede" a rodí. Nadstandart jsem tu četla že je 650,- za noc. Ty jo, to je řacha, ale uvažovala sem o tom. Jinak sou pokoje po kolika cca?
No a teď nevím, na co se ptát 😅 😀 😀

kauculacek
25. kvě 2010

Jo, jestli je tam nějaký "předporodní kurz"? Já chodila, ale bez myanži, myslela sem takový ty 2hodinový, co a jak 😀

marhulinka
25. kvě 2010

@kauculacek ahojky my byly na pokoji po třech,jednolůžák jsem nechtěla,je lepší když člověk si může chvilkama s někým pokecat 😵 Na předporodní kurz jsem nechodila,od každého jsem zatím slyšela,že jim to bylo k ničemu 😀

lenkabu
25. kvě 2010

Jsou tam asi 2 nebo 3 trojlůžáky,jinak dvoulůžáky 😉

A co nám tenkrát říkali,tak že rodit si může každý kde chce ale je slušné si to předem domluvit,že nesnášejí když jim tam jezdí maminky z jiných okresů jen tak a oni pak musejí odmítat ty hradecký 😉

melis7
25. kvě 2010

Předporodní kurz funguje.Nepořádá ho přímo fakultka,ale fitma Zdravis tel 603 942831,ale upřímě řečeno si myslím,že to zvládnete i bez toho.Registrace není nutná,ale doporučovala bych ti tam nejdříve zavolat,než vyrazite,občas bývá plno. Tel na porodní sál 49 583 2811, ev na oddělení těhotných 49 583 2676.Máte to daleko,aby tě neposlali třeba do Pardubic,když by bylo plno.Jinak si myslím,že nic extra nepotřebuješ,jen vložky do kojící podprsenky,pár plínek-nějaké dostaneš,myslím,že 5,Pak bych doporučila jednorázové kalhotky,a ubrousky miminku na zadeček.Jinak je všechno k dispozici,košile,vložky ručníky.
Pak ještě doklady,to už tady někdo psal těhotenská průkazka + všechny zprávy,které jsi v poradně dostala,pokud to nezapisovali do ní, Opčanka tvoje + ofocená manželova(nemusí být nějak ověřená),oddtací list,taky kopie-neověřená,prohlášebí o jménu dítěte.
To je snad všechno.
Jen chci napsat,pokud chceš rodit v HK a posílaly tě do rizikovky(třeba pro přenášení,nebo,že už s tebou nechtějí mít nic společného),tak ta je v útery a v pátek.Držím palce a ať se ti v Hk líbí.Mel

konja
autor
26. kvě 2010

kauculacek : já na předporodním kurzu v HK byla (od Zdravisu) a byl celkem na prd. Nic co bych nevěděla jsem se tam nedozvěděla. Možná je to dobré pro tatínka, který jde s tebou k prvnímu porodu, tak aby věděl co se tam vůbec bude dít a pak návštěva porodního sálu což se součástí kurzu,protože jít do úplně neznámého přostředí by se mě nechtělo. Takhle jsem aspoň věděla kam jít, kde zazvonit atd...Myslím, že by se návštěva porodního kurzu dala se zdravisem zajistit samostatně, bez nutnosti navštěvovat celý kurz, já byla třeba jen na té první schůzce. 😉

hananaz
26. kvě 2010

No já chodila na kurz v prvním těhotenství. Neříkám, že by člověk musel absolvovat tolik hodin kurzu a já to tenkrát brala jako zpestření, v Hradci jsem pracovala, tak jsem to měla kousíček a hlavně tam byla prča, samá těhotná bába. chodila jsem k Pavlíně Chvátilové, soukr. porodní asistentce, ona nás vlastně za tu dobu krásně zmanipulovala, abychom se na porod těšili a já se fakt těšila. Když to na mě přišlo, byla jsem šťastná jak blecha 😀 ale bohužel musím taky říct, že nic z toho , co nám radila u porodu jsem nestihla vyzkoušet, žádný balón, žádná sprcha, žádné masírování zad, teplé na záda, no prostě nic, byla to fofrovka, šla jsem pak brzo na toho císaře.
Holky, to prohlášení na jména dítěte se někde vyzvedává nebo to stačí napsat v ruce?
Jo a do Jičína jdu proto, že jsem se tam prostě přihlásila a teď tam na mě čekají. Jako pokud by mě tam zítra nějak naštvali a neudělali mě třeba ultrazvuk, tak se fakt sbalím a jedu do Hradce. Protože jak se mám rozhodnout pro nějaký porod, když netuším, jak je to mimčo veliké.

hananaz
26. kvě 2010

A v Jičíně ten jejich kurz stačí uplně. Je to tam poslední čtvrtek v měsíci, trvá to okolo 2 hodin a moc se mě to líbilo. První hodinu nám říkali, kdy jet do porodnice, jak to u nich chodí před porodem, během a pak péče o miminko atd. a pak nám promítali o kojení, různé polohy atd. Fakt to uplně stačí. A kdo se chtěl na něco zeptat, tak samozřejmě mohl. Jo a pak je prohlídka porodního sálu a pokoje (pokud je tam nějaký volný)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru