Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

melis7
10. srp 2014

@84verysek Když je ten císařský řez plánovaný,tak tatínek za tebou může normálně ráno na oddělení.Pak spolu jedete na sál,kde ho převlíknou do zelenýho oblečku a čeká hned za tím operačním sálem.Miminko jak se narodí, tak mu hnedle dají vyfotot,pochovat a tak.Pak spolu s miminkem čeká,až tebe zašijí a miminko tobě přiloží na 1. kojení on se koukne,že jste oba v porádku, dá ti pusu a může jít domu.
Hodinu vás asi nenechají,ale chvili určitě jo.Oni tě musí po operaci kontrolovat.Takže jedeš na asi 6h na JIP.Přeci jen je císařský řez velká operace, ikdyž se to nezdá,ale kontrola je nutná.Není to spontínní porod,to by si člověk měl uvědomit.

84verysek
19. srp 2014

@melis7 Ahojky, díky za reakci,
nakonec jsem porodila hned na druhý den... byl to teda akutní cs, protože mi odtekla plodovka...bylo to tak narychlo, že tam manžel nestihl být, ale zvládli jsme to i tak 😉

h_jana
12. lis 2015

Ahoj, nevite nekdo proc se v HK neda vybrat doktor k porodu?

kytka12
12. pro 2015

@h_jana Asi proto, že doktoři nejsou na objednávku, ale pracují ve směnném provozu. Jeden den pracuje vybraný doktor na porodním sále, druhý den ambulance, třetí den výkony, další den zase porodní sál. Porod není obchod.

pusolamy
5. únor 2016

ahoj někdo s aktualni zkušeností? rodila jsem v hk před pěti lety v dubnu a na oddělení ve skříni byli volne k dispozici vložky i noční košile, ted jsem na stránkách četla že má být obojí vlastní. to jako na celou dobu nebo třeba jen par pro začátek nevite? diky za reakce

medakote
5. únor 2016

@pusolamy Nevím přesně, mám informace z druhé ruky z loňského roku, to prý košile byli (ale mohla jsi mít své) ale vložky už dávali jen omezený počet (1 nebo 2 balíčky, jedna tvrdila že dva, jedna že jeden), pak už své. Koukám, že máš termín v květnu, já bych to měla stihnout tento měsíc, takže pokud neseženeš do března nic aktuálnho, tak se pak ozvi -nejlépe sz a při troše trpělivosti se Ti ozvu jak to bylo 🙂

pusolamy
6. únor 2016

@medakote super dekuji urcite napisu a preji rychly a bezproblemovy porod😉

helenkastepankova
26. únor 2016

Ahoj nas ceka porod planovanym cisarem na konci brezna a mam strach. Radsi si vezmu vse sebou a co pouziju pouziju. Vlozky toaletak kosile jen nevim co z kosmetiky pro miminko do hk nemocnice. Kazda nemocnice to ma malinko jinak.

melis7
28. únor 2016

@helenkastepankova Nepořebuješ toaleťák a vložky dostaneš 2-3 balíčky, jak kdy.Takže 1 balík vezmi.Kosmetiku na dídě mají Weledu, tak tu taky nepotřenuješ. Vezmi 1 balík plen, vložky do podrsenky. Neber zbytečnosti, pak ta velká taška překáží.
Jo, košile pořád volně k dispozici a ručníky taky.

pusolamy
16. bře 2016

@medakote Ahoj je březen , už máš miminko u sebe? 🙂

medakote
16. bře 2016

nejen pro @pusolamy aktuální informace

Vložky- na příjmu a porodním sále k dispozici, na šestinedělí jsem dostala 3 balíčky (batist po 10 ks), pokud nestačí, pak vlastní (mě nestačily, první den byla spotřeba velká, doporučuji pro jistotu si vzít jeden balíček svůj nebo si pak nechat přinést)
Noční košile- na porodní sál myslím je jejich povinná, na šestinedělí jsou volně k dispozici, ale kdo chce svoji, může. Já jsem používala erár,z praktických důvodů, stane se, že se potřebujete převléknout i několikrát za den.
Ručníky- volně k dispozici Pro ty, zhýčkané huňatými osuškami jsou tenké a malé, ale vzhledem k riziku ušpinění doporučuji erár.
Toaletní papír- je k dizpozici, sice takový ten nemocniční, ale mě stačil,
plenky pro dítě- dostanete 5 papírovek, pak vlastní, nebo používat látkové (jsou k dispozici)- snapku a svrchňáky si vezměte vlastní.
kosmetika na miminko-na koupání k dispozici Weleda a Hipp (myslím koupel a mléko), dostanete dezinfekci na pupík a kelímek Lenienské masti na zadeček (tyto dvě věci si pak vezmete domů). Kdo chce svou kosmetiku nebo něco jiného (Bepanthen apod) vezměte si.

Jinak já si na svůj pobyt nemůžu stěžovat, personál chválím, výtku bych měla pouze ke stravování - nemocniční, no.... A vzhledem k tomu že večeře je před pátou hodinou a snídaně v půl osmé, pokud kvůli dítěti celou noc bdíte, bez jídla je to dlouhá doba,alespoň pro mě, doporučuji mít nějakou malou mlsku sebou.

pusolamy
16. bře 2016

@medakote super dekuji za vycerpavajici informace😉 a preji at se vam s miminkem dari. Jo a jeste ne dopadl dotaz stale davaji klinik box?

kija
16. bře 2016

@pusolamy To je taková ta krabice s letáčkama a vzorečkama? Já tam rodila před rokem a nic takovýho jsem nedostala. Ale byl to předčasný porod, tak nevím, jestli to nemělo vliv.

sarkoc
16. bře 2016

@pusolamy My jsme ho v říjnu dostali 🙂 A jinak souhlasím se vším řečeným o pár řádků výše 🙂 Byla jsem tam spokojená 🙂

medakote
17. bře 2016

@pusolamy Jo, kufříček jsme dostali. Bylo tam staré číslo Maminky, půllitrovka vody, vzorek Sudocremu, Lenoru a Sanytolu (dezinfekce na podlahy) a nějaké letáčky.

pusolamy
23. dub 2016

ahoj maminky , vy co jste vdané stačí v porodnici kopie oddacího listu nebo musí byt originál?

volantka
30. dub 2016

Ahoj chtela bych se zeptat,cekame ted druhe mimi,prvni porod 30hod.,ukonceny vexem,slabe kontrakce delohy,pomale otevirani,vyvoĺavacky nepomohli,3epiduraly.Rodila jsem tenkrat v Rychnove nad Kneznou.Nevim zda ted zkusit hk nebo zas rk?co doporucujete?A byl druhy porod rychlejsi jak vsichni rikaji???diky

tehulka12
20. kvě 2016

@volantka Já mám zatím zkušenosti jen s jedním porodem v HK a můžu jen vřele doporučit. Všichni byli milý a profesionální. Já bych šla do HK.

volantka
23. kvě 2016

@tehulka12 No, zatím furt přemýšlím nad Rk,máme to kousek 🙂 Doufám,jen že to teď bude o něco rychlejší. Chtěla bych zkusit ještě Aniball,tak uvidím,jak to nakonec vyjde🙂 A měla jsi manžela u porodu? Dali ti malého na bříško po porodu?Jak je to dlouho co jsi tam rodila?

tehulka12
13. čer 2016

@volantka omlouvam se za pozdni odpoved. Byli jsme na dovce. Aniball urcite zkus. Kamaradka si ho moc pochvaluje. Rodila prvne a bez nastrihu. Taky rodila v HK a peje na ne chvalu. Ja u porodu manzela mela. Musim ho moc pochvalit, opora byl velika. On je takova klidna sila, takze me to moc uklidnovalo. Meli jsme i porodni asistentku klidasku, ta mi dodavala optimizmus.Ja byla fakt z porodu nadsena. Tak preju pevne nervy a hodne sil a supr porod.Drz se.

tehulka12
13. čer 2016

@volantka je,koukam,ze jsem neodpovedela na vsechno. Manzela jsem mela, mimco mi na brisko dali. Manzel prestrihoval i pupecni. Rodila jsem asi 6 hodin.

volantka
25. čer 2016

@tehulka12 Ahojky, tak podle toho co píšeš,tak to tam chodí asi teď stejně jak tenkrát v RK.Pro mě byl manžel při prvním porodu taky dost oporou,rodila jsem 30 hodin,takže ho tam nemít,tak bych to asi nezvládla.Taky malému stříhal pupečník🙂 Ten Aniball,určitě zkusím,mám ho slíbený 😉Malej šel tenkrát nakonec Wexem,pro dlouhý porod. No, termín mám 23.9.2016,takže uvidíme,snad bude teď líp.Bude to brácha po 5,5letech...😀

luciiih
20. únor 2017

Jdou zde získat aktuální informace, jak to vypadá s HK porodnicí, někdo zkušenosti aktuální? Děkuji

volantka
21. únor 2017

Já neporadím,nakonec jsemrodila opět v rk🙂Možná přímo info v hk porodnici či na netových stránkách hk porodnice

luciiih
21. únor 2017

@volantka informace z internetu mi jsou k ničemu, jde mi spis o zkušenosti rodiček jak jednají doktoři a zda jdou milý a tak. Kdybych chtela obecně info ani nepíšu

normalnimatka
21. únor 2017

@luciiih docela dost recenzí je na emiminu;) i poměrně novejch...

já bych v HK nerodila. kamarádka tam měla dost mizernou zkušenost a věřim jí, že to nebylo tím, že by byla hysterka🙂))

pusolamy
21. únor 2017

@normalnimatka ja mam zkusenosti 2 jednu 6let starou a druhou 9mesicu a obe si moc chvalim a vsem muzu jen doporucit

normalnimatka
21. únor 2017

ono si myslim záleží hodně na tom, co od porodnice očekáváš.... jestli jsi spíš pasivní, submisivní rodička - "pacientka", která poslouchá nemocniční "autority", doktory a sestry, nebo jestli máš jinačí přístup a stojíš si za ním a ten přístup jde trochu proti rutinně nemocnice...

pusolamy
21. únor 2017

@normalnimatka pokazde jsem ocekavala porodit co nejrychleji a byt zdrava ja i dite.to mi ke stesti stacilo

normalnimatka
21. únor 2017

ale zdá se, že se taky asi poučili, vzhledem k tomu, že v jnejch blízkejch porodnicích je bonding samozřejmostí a v hk ještě poměrně donedávna nebyl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru