Porodnice Jičín a Hradec Králové. Máte zkušenosti?

4. dub 2020

Ahoj holky, čeká mě porod a já se rozhoduji mezi Hradcem Králové a Jičínem. Chtěla jsem obě porodnice nejdříve navštivit, ale bohužel, kvůli nynější situaci to není možné.
Mé otázky se týkají spíše Jičína. Jsou tu nějaké maminky, co tu v poslední době porodily? 🙂 Ráda bych se zeptala, zda je možné rodit v jiné poloze a jestli při zaplacení nadstandardu partner může na jednoluzkovem pokoji i přespávat? Poprípadě jiné vaše zkušenosti? 🙂 chtela bych rodit v klidu, nechci byt do niceho tlacena, jak do polohy, nástrihu tak třeba do koupání miminka po porodu. Prosím jak to tam chodí? Můžete i napsat zda máte zkušenosti s HK. Moc dekuji 🙂

88petule
4. dub 2020

Ahoj, rodila jsem v Jičíně v roce 2014, 2016 a na konci roku 2018. ☺️ Meli jsme nadstandard, manžel tam spal na rozkládacím křesle. Co se týče porodů, nechali mě si dělat, co jsem chtěla, jen mě asistentky chodily kontrolovat. První porod jsem prochodila nebo strávila ve vaně. V závěru jsem dobrovolné šla rodit na lůžko. 🙂 Druhý porod jsem opět prochodila a protože jsem věděla, že už nechci tlačit hlavičku dítěte v leze, domluvili jsme se s asistentkou, že si dítě vytlacim ve stoje, jak je mi to pohodlné. Ona mě sledovala z vedlejšího pokoje a já intuitivně dávala ruku mezi nohy. 🙂🙂🙂 Když vykoukla hlavička, opět jsem dobrovolne šla 2x zatlačit na postel. Ono je to tam pro asistentky lepší, mají tam vše připravené atp. Třetí porod jsem chtěla jako druhý. Tentokrát mi ale nevyhovovalo chodit, tak jsem až téměř do konce byla na míči. V závěru jsem vytlačila hlavičku ve stoje raději už u postele a instinktivně pri tom lehká na postel, kde jsem si vlastně sama 3. dceru porodila na 1 kontrakci. Sestra jen přiskočils s holýma rukama a pomohla mi dát malou na mě. 🙂🙂🙂 Všechny porody mám sepsané na mém blogu ve článcích. 😚

88petule
4. dub 2020

Tím chci říct, že mě v Jičíně nikdo do ničeho netlačil. O nastrih jsem si řekla u prvního porodu. Jinak automaticky to nedělají. Jinak pokud je miminko v pořádku, nechají Vám ho na bříšku, pak ho umyjí a zase hned vrátí vám. Snad vše.

mrs_v
13. dub 2020

@88petule oni myjí miminko ještě na sále?

wrbka
13. dub 2020

@mrs_v nemyji.. otiraji ho pouze. Ale myslim ze neni problem aby to neudelali 🙂 jinak mimca koupou az druhy nebo treti den... ted si nejsem jista. Rodila jsem tam dvakrat. 2015 a 17. Byla jsem spokojena.

mrs_v
13. dub 2020

@wrbka uff jsem se fakt lekla. 🙂

88petule
14. dub 2020

@mrs_v Ano, jak píše @wrbka 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru