Porodnice Jilemnice vs. Vrchlabí

radu98
16. kvě 2019

Ahojky maminky, rodily jste některá v poslední době (max 2roky) v Jilemnici a nebo Vrchlabí? Zajímá mě hlavně, aby porodnice brala ohled na porodní plán a takové ty základní věci, jako třeba: bonding, odmítnutí nástřihu (pokud není miminko v přímém ohrožení života) a nebo možnost měnění si poloh, ve kterých se rodí? (Aby mě jen nedrželi v tý koze). A taky hlavně celkový dojem ze zaměstnanců a poporodní péče. 🙂
Děkuju!

neomenia
16. kvě 2019

Vrchlabí je uz par let zavrene.

marketa1218
17. kvě 2019

Zkuste Jičín jestli to nemáte moc z ruky. Já jsem zatím ještě nerodila, čeká mě to, ale mám dobré reference od kamarádek. Tak snad 🙂. Byla jsem teď na jednom kurzu s PA a doktorkou z této nemocnice a bylo to opravdu moc fajn.

annanoskova
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa1218
17. kvě 2019

@annanoskova No, nevím jestli nazvat přímo kurzem, ale v rámci světového týdne přirozeného porodu tým pracovníku Jičínské porodnice pořádal takovou osvětu pro nastávající maminy, kde nás seznámili se vším, jak to v této porodnici chodí, povídali příběhy z praxe a o porodech, praktický jsme si zkoušeli dýchání u porodu, jak prodýchávat kontrakce, nácvik uvolňovacích poloh při kontrakcích apod. Pro mě jako prvorodičku to bylo moc fajn a všichni byli moc milí a pozitivní, tak jako uvidíme no. Tohle už asi vyloženě nebude, ale každý poslední čtvrtek v měsíci probíhá prohlídka porodnice. Mrkněte na stránky, nebo mají stránky i na fb. Tak tam informace určitě najdete.

radu98
autor
17. kvě 2019

@marketa1218 do Jičína jsem se právě chtěla přihlásit jako druhou možnost, máme to půl hodiny a Jilemnici 5 minut, ale mám právě strach aby lékaři ctili porodní plán a nechali mě porodit samotnou bez žádných zbytečných zákroků, jak mají často ve zvyku.

dzogobela
17. kvě 2019

@radu98 kamaradka rodila v lednu v Jilemnici. Mela termin 16.1., meli tam zrovna uzavirku, tak se toho bala. Ale nakonec prenasela a nechali ji prenaset az do 31.1., coz myslim svedci o tom, ze jsou v ledascem vstricni. Byla tam spokojena, uz tam rodila podruhe.

radu98
autor
19. kvě 2019

@dzogobela mě jde o vstřícnost hlavně u porodu 🙂 kamarádka tam rodila asi před 3/4 rokem a měla porodní plán a doktor jí řekl, že mu je úplně jedno nejakej její porodní plán a udělal ji zbytečný nástřih mimo kontrakci a zastavil jí porod. A celkově byl hrozně arogantní. Ale právě nechci dát jen na jednu špatnou zkušenost, protože je na každou porodnici něco...

luciiiiiiik
23. kvě 2019

@radu98 jméno doktora? 🙂

fouskovi
23. kvě 2019

Zkus stránky Emimino a najít si přímo vaší porodnici a tam jsou příběhy jiných maminek třeba to pomůže

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru