Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

mooncaa
27. dub 2013

Ahoj, měla bych několik dotazů, uvažuji o Mělníku a potřebovala bych vědět, zda si tam umí poradit s dítětem, co má šíleně silnou žloutenku. Jestli dávají hned do inkubátoru na světýlko, nebo vyčkávají a pak díky komplikacím se v porodnici tvrdne dlouho. A pak jak je to s režimem, když je dítě na světýlku, jestli nosí jen na kojení po 3 hodinách, nebo je možné kojit častěji, či případně zda je možné mít inkubátor na pokoji, nebo je možná přítomnost matku u inkubátoru. Nebo jestli odváží dítě uplně jinam a pak není možné vůbec kojit.
A pak by mě zajímalo, jak moc ochotně dávají epidurál.
Nevíte jestli lze rodit v Mělníce i jestli budu zaregistrována někde v Praze? A nevíte jak malují, v kterém období, nerada bych pak hledala na poslední chvíli jinou porodnici.
Díky.

maylis
27. dub 2013

@mooncaa Nevím na koho je dotaz, ale jelikož plánuji rodit v Mělníce a byla jsem se tam podívat, tak si dovolím odpovědět - 1. doporučuju navštívit webovky této porodnice pro podrobné info a 2. zavolat si tam kvůli té žloutence - každopádně na mě působil personál jako maximálně vstřícný a že by při žloutence nebylo možné kojit je podle mě blbost, protože právě pořádné kojení vyplavuje bilirubin, který žloutenku způsobuje a Mělník si zakládá na maximální podpoře kojení v jakémkoli případě. Ale radši bych se informovala přímo v místě. Co vím jistě je, že v Mělníce můžeš rodit, ať jsi zaregistrovaná kdekoli jinde, a protože je tato porodnice vyhledávaná hlavně kvůli tomu, že umožňuje v rámci možností co nejpřirozenější porod, tak epidurál tady neberou jako samozřejmost, anesteziolog není součástí porodnického týmu (to jsem se dozvěděla při předporodní návštěvě) A kdy malují, to fakt nevím 🙂

maximka33
27. dub 2013

@mooncaa kojení určitě možné bude a epidurál se skoro nedává 🙂)) na stránkách píšou, že je zadarmo,ale neznám nikoho, kdo by ho dostal 🙂

mooncaa
27. dub 2013

@maylis Díky za info. Já právě zažila u porodnici, kde poporodní oddělení bylo jinde než JIP, takže bylo na výběr, buď nebude dítě na světýlku, dokud nebude propuštěna matka, nebo dítě odvezou jinam a tudíž není možné kojit, jen odsávat.
Já mám v plánu se zaregistrovat někde v Praze, ale plánuji rodit v Mělníce. Podrobnosti chci řešit později, lépe řečeno je mi divné řešit porod, když jsem ještě v 1. trimestru. Bohužel v Praze je potřeba se registrovat tak brzy.

mooncaa
27. dub 2013

@maximka33 Já jsem minule vybírala porodnici kvůli epidurálu a pak mi ho stejně nedali, že to už nejde. No tak buď je ukecám nebo budu mít zase smůlu.

katya
27. dub 2013

@mooncaa Ahoj, já jsem rodila v Mělníku v prosinci a epidurál nedávají, nemají prý anesteziologa. Řekla jsem si o něj o den dřív (porod mi vyvolávali, původně jsem chtěla rodit jinde, ale byl stop stav), ale stejně to nebylo možné, ani když jsem nabízela, že si toho doktora klidně zaplatím, jestli to nejde nějak zařídit...

mooncaa
27. dub 2013

@katya Dík.

maylis
27. dub 2013

@mooncaa doporučuju ti se tam jet podívat a na všechno se zeptat, mě to hodně uklidnilo, když jsem viděla porodní sály, pokoje, vybavení a dozvěděla jsem se, že jsou schopni splnit téměř všechna má porodní přání - navíc tam byli všichni moc příjemní, takže se tam za těch cca 14 dní skoro těším 🙂

mooncaa
27. dub 2013

@maylis Dík, to je právě dilema, já vím, že mi tam splní spoustu věcí. O tom epidurálu jsem už slyšela, že tam je spíš problém, sama nejsem přesvědčena, zda ho chci nebo ne (a kdo ví, jestli si to zase vše prožiji doma a přijedu jen porodit, tak se to zase nemusí stihnout), tak musím dořešit jen tu žloutenku. Jinde mi dají epidurál bez problémů, ale ten zbytek trochu pokulhává.

maylis
27. dub 2013

@mooncaa třeba tu žloutenku nakonec mimi ani mít nebude 😉

mooncaa
27. dub 2013

@maylis Bylo by to hezké, ale máme s manželem nesnášenlivé krevní skupiny a s každým dítětem je ta žloutenka horší a horší a dítě zdědit mojí krevní skupinu nemůže, jen po manželovi.

mooncaa
27. dub 2013

A ještě mě napadly další dotazy, mohou tam na návštěvy i malé děti? Může být manžel i při 1. době porodní se mnou?
Ještě vybírám nějakou pražskou porodnici a zatím mi u každé něco zásadního vadí.

maximka33
28. dub 2013

@mooncaa mně říkali, že jsou tam návštěvní hodiny, ale dá se přijít i mimo ně a je tam kromě pokoje i krásný návštěvní pokoj s bílou sedačkou 🙂 děti určitě nebudou problém. pokud budeš mít nadstandard, tak není co řešit.

mooncaa
28. dub 2013

@maximka33 Nadstandard nechci, v Mělníce standard odpovídá nadstandartu jinde, a stačí mi, když může malé dítě do návštěvního pokoje, někde jsou zakázány děti do 10 let úplně.

benjik
28. dub 2013

@mooncaa
@maximka33 Ahojky,rodila jsem tam 2x,naposled loni.Návštěvy nejsou problém kdykoliv,i když je lepší k nim odpoledne,přeci jen dopo jsou vizity,úklid atd.Návštěvy malých dětí,pokud to jsou sourozenci,nejsou omezeny věkem.(dceři bylo 2,5 roku).Jiné děti (děti přátel atd) jsou doporučeny až od 12 let. Na pokoj můžou najednou 2 lidé jako návštěva. Pokoje jsou krásné,koupelny nové..

mooncaa
28. dub 2013

@benjik Díky za info.

maximka33
28. dub 2013

@mooncaa no ale nadstandard neznamená, že jsou tam dvě rodičky. viděla jsem, že jsou tam pokoje po dvou. jako dobrý, ale zas úplné soukromí to není.

mooncaa
28. dub 2013

@maximka33 Já vím, že nadstandard v Mělníce znamená pokoj jen pro sebe, ale já si ráda pokecám, sama na pokoji být nechci. Já v jiné nemocnici zažila i pokoje po 5 lidech a záchod na chodbě a sprcha společná pro celou chodbu a ve stavu před 40 lety.
V jiných porodnicích nadstandard znamená 2 na pokoji a sociálka pro 2 pokoje, což je třeba, jak jsem pochopila, v Mělníce úplně běžný pokoj bez příplatku.

ella_k
28. dub 2013

@maylis Ahoj. Budu rodit v Mělníku zhruba ve stejném termínu, jako ty (tedy pokud tam stihnu dojet, mám to taky trochu z ruky). Už jsem tam byla v poradne, ale prohlídku porodnice jsem nestihla a tak jsem se te chtěla zeptat, jestli náhodou nevis, zda je možné tam rodit i ve stoje. Vím ze to jde na porodní stolicce, v drepu (na porodnim lehatku), ale mě jde konkretne o to stání 🙂 Díky!

saaralota
29. dub 2013

@mooncaa ahoj, nevím přesně jak je to se žloutenkou...ale novorozenecké je na stejné chodbě, jako pokoje porodnice. Já jsem to měla doslova naproti pokoji, chodila jsem si tam každou chvíli půjčovat odsávačku 🙂. Myslím, že úřoveň novorozeneckého je na Mělníku hodně dobrá. Opravdu doporučuji si tam třeba zavolat, domluvit si návštěvu...jsou hodně ochotní.

Jinak s tím epidurálem je to takový divný. Mám pocit, že na předporodních kurzech o něm normálně mluvili, ale v porodnici mi to nikdo nenabídl, v podstatě když jsem se ptala na něco na bolest, tak mi dali něco na uvolnění svalů...ale vysvětlili, že bolest je potřeba 🙂. Teda tak nějak si to pamatuju, bylo to během porodu... Ale to se dá vyjasnit během té návštěvy. Opravdu jsou hodně ochotní a vstřícní.

saaralota
29. dub 2013

@mooncaa Na návštěvy za mnou chodil kdokoli, kdykoli a v neomezeném počtu 🙂. Záleží i na spolubydlící. Kdyby třeba byla unavená, návštěvy bysme omezili, sešli bysme se ve společenské místnosti nebo tak.... ale nikdo ze strany personálu mi nikdy neříkal nic k omezení návštěv.

saaralota
29. dub 2013

@ella_k Ahoj, myslím, že v zásadě žádná poloha není problém...ale radím si zavolat, popovídat si o tom...jsou ochotní, vyjdou vstříc, pokud to je možné a neohrožuje to tebe ani dítě.

mooncaa
29. dub 2013

@saaralota Díky za info.
Holky, byly jste i registrované někde v Praze? Já jsem původně chtěla se registrovat v Praze, ale nějak nemohu najít nějakou vhodnou porodnici v dosahu.

maylis
29. dub 2013

@ella_k Ahoj, tak přímo na porod ve stoje jsem se neptala, ale myslím, že jsou tu natolik vstřícní, že ti to umožní. Porodní sál je dost velký, dá se tam dělat leccos 🙂 Ale mají speciální polohovací lůžko, které se dá změnit i v jakousi porodní stoličku, mají tam míč, dva sály ze tří jsou i se sprchou a záchodem, líbilo se mi tam. Poku máš speciální přání, tak je sepiš, je to lepší, porodní plány tu respektují (i podle zkušnosti jiných rodiček) a budou s tím počítat dopředu.

ella_k
30. dub 2013

@maylis díky za odpověď. O té stoličce vím, to je fajn, snad se dá na ní právě i klečet. Taky mi tam připadají vstřícní, tak jsem ráda, že jsem vybrala zrovna tuhle porodnici. Jsem hned klidnější, když to tam na mě působí dobře.

@saaralota děkuju, taky se mi zdáli vstřícní, tak se jich na to zeptám. Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Jediné, co mě napadá, že když člověk stojí, tak oni pak musí být nějak pode mnou, což je pro ně asi nepohodlné, takže si nejsem jistá, jestli nechtějí všechno realizovat na tom svém porodním lůžku. Ale jistá si nejsem.

@mooncaa já jsem registrovaná i v Praze, registrovala jsem se dřív, než jsem se rozhodla pro Mělník. Mám registraci v Krči a doufám, že tam rodit nebudu muset. Každopádně pro ně to problém není, volala jsem jim, že u nich nejspíš rodit nebudu a bylo jim to úplně jedno. Stejně tak v Mělníku je jim jedno, že mám registraci i v Krči.

maximka33
10. kvě 2013

holky, nevíte, jak se jmenují porodní asistentky na Mělníku? mně dělá dobře, když už někoho znám jménem, když tam jedu. a pak taky otázka, jak dlouho se tam leží po císaři?

puckal
10. kvě 2013

@maximka33 jména nevím , ale po akutním císaři jsem tam byla, v úterý ráno císař, v sobotu ráno domů 😉 a to možná jsem tam byla o den déle, protože jsem brala ATB do kanyly a ty mi daly ráno naposledy 🙂

ella_k
11. kvě 2013

@maximka33 všechny jména nevím, já si pamatuji z poradny PA Festovou (moc fajn) a tuším Horákovou, ale je jich tam víc a jejich jména neznám. Já sama chci rodit s L.Cimlerovou, která je super.

reill
12. kvě 2013

Ahoj Holky, poslední dobou slyším na Mělník jenom chválu. Minule jsem rodila v Neratovicích a už opravdu nikdy více. Byli na mě hrubí a zamlčovali, co mi dávají do kanyly. Respektují v Mělníce porodní plán? Nebo je to jak kdo? Nevíte, jestli tam nabízejí možnost soukromé porodní asistentky jako v Neratovicích? Díky!

maximka33
13. kvě 2013

holky, nevíte, kdy v Mělníku malují? v Neratovicích zrovna začátkem srpna, kdy bych tam už mohla být..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru