Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

valentinka82
19. led 2013

@werumka tak to jsi mě potěšila že se standardně nehospitalizuje, já se bála že jo 🙂 Do té poradny spíš budu muset zabalit něco pro synáčka. Musim ho vzít sebou tak doufám, že to tam vydržíme. Je to na dlouho? Asi jo když mají jen ten čtvrtek, viď.

werumka
19. led 2013

@valentinka82 No já tam vždycky byla tak hodinu, dvě. Ale může to být někdy na dýl. Manžel tam měl jednou notebook a pouštěl tam dětem pohádky 🙂 Tak kdybys měla notebook s pohádkama, určitě uděláš radost i jiným maminkám s dětma 🙂 Určitě bych se nenechala dotlačit k tomu, abys hned začal chodit i do těhotenské poradny do Motola. Jednak tam se čeká ještě déle a druhak u svého gynekologa budeš mít větší péči a prostor - tam je to vždycky maximálně na pět minut v ordinaci. Oni si tam ty těhotné diabetičky rádi nahání, ale potřeba to není. Je dobré tam jít až kolem toho 36. týdne. Paní doktorka na diabetologii se často takto loučila s těhotnými v 38. týdnu, že už za ní nemusí a normálně čekaly do termínu a pak se třeba vyvolávalo.

mataharyy
19. led 2013

@iivik My už jsme tu od léta, a balili jsme jen to nejnutnější, jeli jsme vlakem 😀 Taky bylo veselo, pač jsme měli letní věci a jak začalo prvně sněžit neměli jsme co na sebe, tak jsme museli jet na otočku pro zimní výbavu 😀 Kluci v pohodě, jsou velmi adaptabilní, takže není a ani nebyl problém, naštěstí. Chvíli jsme bydleli u mámy, ale to bylo na draka, tak po dvou měsících jsme se stěhovali do podnájmu... Byla to sranda, ale tak co tě nezabije, to tě posílí 🙂

mataharyy
19. led 2013

@werumka Já jsem se bavila s doktorem, že do motola vlastně ani nemusím, že můžu chodit až do porodu k němu, ale musím to v motole nahlásit, tak uvidím pokud bude bude vše OK, tak zůstanu do porodu u svého gynekologa, právě kvůli tomu čekání 😅

valentinka82
19. led 2013

@werumka děkuju za info. Ráda bych určitě zůstala u svého gynekologa. Chodila jsem do Motola do poradny při prvním těhotenství, takže vím jak to tam chodí. Nakonec jsem ale kvůli malování sálů rodila u Apolináře. 😉 Jsem moc ráda, že se nemusí ležet na riziku před termínem. Byl by u nás problém s hlídáním.

iivik
19. led 2013

@mataharyy tak to si vůbec neumím představit - jsi teda žena hrdinka. Tak přeji příjemný zbytek těhotenství, ať se chlapeček umoudří a zase se otočí hlavou dolů a Ty máš o starost míň! Měj se a drž se!! a kde teď bydlíte - v které části?

mataharyy
19. led 2013

@iivik Praha 6 🙂 No že se umoudří, v to doufám, protože dnes mám od odpoledne dojem že mám kontrakce, nijak silné, nijak pravidelné, ale jsem z toho na nervy, zvláště proto že jsem něco jako poslíčky ani jednou nezažila... Tak uvidíme, hádáme to přejde, nerada bych jela hystericky do motola jen tak a pohyby jsou v pohodě, tak snad 😎

werumka
19. led 2013

@valentinka82 Právě, já jsem odtamtud v půlce těhotenství odešla do jiné porodnice a do Motola už chodila jen na diabetologii... Byla jsem na neschopence a říkali mi, že tam musím kvůli tomu každých 14 dní, i když to po lékařské stránce potřeba není... ale čekat každách 14 dní 3 hodiny bylo dost náročný i pro bezdětnou 😀

@mataharyy Jestli máš takového doktora, který nemá problém s chozením k němu až do porodu, tak je to fajn. Samozřejmě, že kdyby byly nějaké problémy, tak bych šla do poradny do porodnice, ale jinak to potřeba není.

mataharyy
19. led 2013

@werumka To každopádně, kdyby se doktorovi něco nezdálo, tak mě tam pošle rovnou, to se nebojím 😉 🙂

werumka
19. led 2013

@valentinka82 Jinak ale kdyby bylo potřeba, tak to chodí tak, že tam sice jdeš 14 dní, týden před termínem, ale hned se vyvolává. Nenechávají tam ležet. Mně jako diabetičce prvního typu říkali, že bych tam šla týden před termínem a hned druhý den by se vyvolávalo.

iivik
19. led 2013

@mataharyy to bude nějaký divoch co? Každé to další dítě je rychlejší a šikovnější - snad bude vše v pořádku a uklidní se to. tak se šetři a kdyžtak pro jistotu tam zajeď....pro klid duše.

valentinka82
19. led 2013

@werumka vyvolání se docela bojim ☹ To se nečeká ani na termím a vyvolává se už týden před, jo? Tobě taky vyvolávali nebo jsi rodila sama? Doufám, že se mimčovi bude chtít ven nerada bych ho tahala násilím 🙂

werumka
19. led 2013

@valentinka82 Pokud budeš mít obyč těhotenskou cukrovku na dietě, tak se nevyvolává ani nehospitalizuje. Maximálně se vyvolává v termínu. Já jsem rodila císařem, ale jinak mi říkali, že většině diabetiček 1. typu musí vyvolávat, že do toho 39. týdne spontánně porodí jen malé procento. Záleží na tom, jak máš připravené porodní cesty - když jsou připravené, tak je vyvolávání rychlovka.

barbusinka
20. led 2013

Ahoj holky,
@maladama - začalo se na to docela bazírovat, že jim tam pak prý ty děti dělali scény, takže je tam opravdu nepouští (údaj platný koncem října). Když jsem tam byla před dvěma roky, ještě tam sourozenci mohli, ale teď už opravdu dost striktně ne. Upozorňují na to při příjmu a pak to opravdu docela dodržují.

maladama
20. led 2013

@barbusinka a nevíš, jestli to platí i pro nadstandard s možností přespání doprovodu?

valentinka82
20. led 2013

@barbusinka nepouští je ani do jídelny? A je možné nechat mimčo u sestřiček a jít s tatínkem a synem ven?

nany123
21. led 2013

@valentinka82
@maladama
Jestli to plati pro nadstandard nevim, ale deti tam opravdu nesmeji. Kdyz jsem tam rodila poprve, do jidelny deti jeste mohly, ted uz ne. Je to pry i z toho duvodu, aby tam ty male deti "nezatahly" nejakou nemoc apod. Ven se jit bez mimca muze 😉 Syn teda na par vterin za tema (resp.spis mezi) vstupnima dverma byl, ale vim, ze jak se rozdava vecere, stoji tam vzdy u voziku nejaka sestra a asi 2x skutecne tatinky upozornovala, ze deti teda neeeeee..

barbusinka
21. led 2013

@maladama
@valentinka82
holky, jak je to na nadstandardu, to taky netuším, ale jak píše nany, dovnitř je fakt nepouští, ani do jídelny. Nám říkaly, že je to kvůli tomu, že pak pláčou, když musí od maminky, tak nevím 😒 Ale taky nám doporučovaly ukázat miminko staršímu dítěti přes dveře, dát miminko pohlídat sestřičkám a jít si na chodbu za dveře popovídat s tím starším a s tatínkem (jestli se mu potom bude stýskat míň, když bude za dveřma, to teda fakt nevím 😉 )
Já jsem to řešila tím, že se za náma vždycky stavil jenom manžel a dcerku jsme nechali u babičky a na mimi si počkala, až nás pustí 😉

mataharyy
22. led 2013

@barbusinka Teď jsem právě přemýšlela, zda dítěti je méně líto když si s ním povídáš za dveřmi, než před nimi...? 😀 Jináč já nevím, mě to přijde jako kardinální blbost, že je tam nepouštějí 😖 Chápu v období chřipkových epidemií atp. ale to většinou nepouští nikoho, ne jen děti, ale jinak... Však po čtyřech dnech stejně to miminko půjde domů a to si jako představují že starší sourozence zavřeme za nějaké dveře, nebo co? 😨 🤐

aknel_m
23. led 2013

Prave jsem se "prokousala" touto diskusi a musim priznat, ze informace o zakazu navstev deti me hodne rozesmutnila - to je vazne nepusti ani do te jidelny nebo nekam na kraj chodby? Nedovedu si predstavit, jak nasi trilete berusce budeme vysvetlovat, ze se tatinek pujde podivat na jejiho sourozence, ale ona tam nemuze. To by rozhodilo i dospeleho, natoz dite ☹

A mam jeste jeden dotaz - nevite nektera, jak to v Motole chodi u porodu po cisarskem rezu? O tom, zda nechaji rodin normalne rozhoduji az tesne pred terminem? A pokud by byl prirozeny porod mozny, nechaji prenaset?

barbusinka
23. led 2013

@aknel_m to je prave to - navic nenechas takhle maly dite samotny na chodbe, takze myslim leda nechat ho doma nebo nekde na hlidani, a pak si az pro mimi muze s tatou prijit (a cekat pred dverma) ☹

helabella
23. led 2013

Ahoj holky,
já přišla z Motola včera a musím potvrdit, že děti na šestinedělí opravdu nesmí ☹ ☹ Nesmí ani do jídelny, sestry pořád zdůrazňovaly, že na miminko se můžou podívat jenom přes sklo dveří. Naše holky vešly dovnitř do chodby, stály hned u dveří, chtěla jsem je s malou jenom vyfotit, cca 1 minutku a hned přiběhla sestra, že to teda ne, že fakt musí ven za dveře ☹ ☹ Ovšem ven z oddělení zase nesmí mimi, takže opravdu zbývá jen na sebe mrknout přes sklo 😒 Prý jim tam nějaký tatínek přivedl děti s neštovicemi, tak proto děti úplně zakázali.

@valentinka82 -- já měla těhu cukrovku, dobře kompenzovanou a chodila jsem do rizikový poradny k dr. Špálový. Postup je takový, že bys měla porodit po 38.týdnu, ale před termínem. Mně jeden den přijali a druhý den vyvolávali. Nechápu na co byl ten jeden den, vůbec nic se mnou nedělali 😒

maladama
23. led 2013

@helabella lidi jsou fakt hovada... tomu se skoro nechce věřit. Ale chápu, že na to pak porodnice zareaguje zákazem návštěv dětí ☹

jinak s tím, že tě hospitalizovali den předem, to taky souvisí s tím, že lidi jsou hovada, protože se stává, že před zákrokem v narkóze mají sice zakázáno jíst a pít, ale nedodržujou to a dokonce o tom ještě i lžou. Takže proto nemocnice radši mají pacienty pod dohledem už den předem, kdy si je ohlídají, a nehrozí potom komplikace při anestezii.

valentinka82
23. led 2013

Ahoj holky, děkuju za info, ikdyž mě moc netěší 😒 Manžel bude hlídat syna až budu v porodnici. Babičky máme daleko a tak ho musí vzít sebou když za mnou půjde na návštěvu. Budem na sebe muset koukat přes sklo jako v 80. letech když maminky ukazovaly děti z okna porodnice 😀
@helabella zítra jdu poprvé do diabetologické poradny tak se tam pozeptám. Jsem ráda, že se běžně nenechává ležet před porodem. Vyvolaný porod by byl pro nás dobrý, že bysme si mohli naplánovat hlídání aby mohl jít manžel k porodu. Na druhou stranu bych raději rodila sama a netahala mimčo násilně "nedopečený" 🙂

werumka
23. led 2013

Koukám, že přístup se nezměnil. Já jsem si celé mládí připadala v Motole jak v kriminále 😀 😀

@helabella Ahoj, Tys to měla trochu jiný, protože jsi byla diabetička na inzulínu. Pakliže je pouze dieta, tak se před termínem vyvolávat nemusí.

mataharyy
23. led 2013

@werumka Sdílím tvůj přístup 😀
Jináč tedy jsem v loji, pač to za mnou nebudou moct přijít, protože nebudeme mít kam dát děti... To je dobrá pakárna 🙄

maladama
23. led 2013

@mataharyy a pohlídat kdo nemá?

já už i googlila, jestli je v Motole dětský koutek, ale je tam jen primář Koutek na dětské psychiatrii 🙂

aknel_m
23. led 2013

S tema navstevama je to teda fakt hruza - presne jak pise Valentinka, jak za totace. Az zacnu chodit do Motola do poradny, tak se tam na to jeste zeptam - take nemame nikoho na hlidani, rodina na druhe strane republiky ... a opravdu si nedovedu predstavit, ze necham triletou dcerku stat za dvermi. Uz ted ji na to, ze budu muset na chvili do porodnice, pripravujeme, protoze to bude nase prvni nocni odlouceni (je na me hodne fixovana...asi prave kvuli tomu, ze mame rodinu a zname daleko a vetsinu casu travime spolu) a kdybychom ji jeste rekli, ze se po celou tu dobu uvidime jen pres sklo, tak si radeji ani nechci predstavovat, co to s ni udela. Doufam, ze jsou to lidi a malou - pokud samozrejme bude zdrava - na chvilicku pusti aspon na kraj chodby.
No to jsem se teda rozcilila 🙂

maladama
23. led 2013

ale vy se jim divíte, když jsou lidi tak tupí a nezodpovědní, že když dostanou volnost, tak klidně přivedou na oddělení s miminky bez imunity dítě s tak ošklivou a nakažlivou nemocí, jako jsou neštovice?

Kdyby moje miminko chytlo v porodnici neštovice, tak se fakt neznám a asi bych tu porodnici žalovala.

werumka
23. led 2013

@maladama To je jasný, svoboda s sebou vždycky nese i odpovědnost, ale někteří lidi si to nějak neuvědomují. Tam se fakt dá jít akorát dolů do těch kaváren. Ale bez mimča...

@mataharyy To jo, akorát tehdy to bylo tak, že já byla za těma dveřma a rodiče venku 😀 😀 Ale vzhledem k tomu, že jsem se od tohohle zážitku nebyla schopná oprostit ani v těhotenství, tak jsem šla radši rodit jinam 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru