• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

19. března 2017 
jo a v případě používání "erární" je potřeba mít vlastní odsávací nástavec od Medely - prodávají tu sadu dokonce i dole v lékárně (vysterilizovanou), ale mají jich omezený počet a odpoledne už někdy nebývá (druhý den zase jo).
21. črc 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishah díky :slight_smile: do poradny chodím tři týdny asi, tak snad mi to udělají tam. Mě právě zarazilo, že mi někdo řikal, že si to vyběhával u obvoďáka. Ono je to asi všude jinak :slight_smile:
21. črc 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama díky, to je zvláštní, na BUlovce jsem na děstké JIPce krmila malého stříkačkou a ne z lahve a byli tam tehdy zrovna doktoři z Motola/oni tehdy v tom 2007 zrovna tu dětskou JIPku na BUL otevřeli a my byli jedni z prvních "klientů" :sunglasses: / s tou lahví by mě to moc netěšilo,ráda bych kojila..a ted přemýšlím,co to ej ten nástavec-asi ta část,kam teče mlíko,co??jako lahvička? :grinning:
@pinkievivi a chodíš do rizikovky? moc by mě překvapilo,kdyby ta vyšetření nedělali :confused: Kdy máš TP?
21. črc 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishah nástavec je tohle: http://odsavacky.heureka.cz/medela-odsavaci-souprava/specifikace/#section
Lahve byly erární, sterilní, ale je potřeba mít vlastní tu část, co se do ní strká prso :slight_smile:

jinak to krmení, pár dní lahvičkou kojení neohrozí (pokud není problém s produkcí jako takovou, ale u toho je stejně úplně jedno, jestli se UM dokrm podává přes stříkačku nebo z lahve), a zvlášť u těch nedonošenců, co prakticky nemají sílu sát, je důležitější do nich dostat mlíko než cokoli jiného. Ty jsi měla dítě na JIPce z jakého důvodu?
21. črc 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkievivi standardní "předoperační" vyšetření je EKG - to si fakt musíš vyběhat sama, je to součást toho vyšetření u praktického lékaře, které má těhotná absolvovat. Jinak nevím, co dalšího by se dělalo? Já měla císař původně plánovaný a nic dalšího (samozřejmě krom vyšetření indikovaných z jiných důvodů, jako třeba krevní obraz kvůli případné anémii a tedy možnosti vyššího krvácení) jsem neměla.
21. črc 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama jinak teda, ano, v poradně jsou schopní EKG natočit, přístroj tam je, ale to je jen pro účely internistky, která tam dochází jen velmi omezeně a vyšetřuje pacientky, u kterých to indikoval doktor z poradny kvůli nějaké komplikaci. Ptala jsem se na to sestřiček, protože se mi samozřejmě nechtělo k praktické táhnout (když jsem tam od prvního těhotenství nebyla a předchozí vyjádření měli stejně v kartě).
21. črc 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama já u obvoďáka nebyla právě :( a při návštěvě poradny mi řikali, že se naplánujou laborky...no musim holt počkat do příští kontroly :slight_smile:)
21. črc 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishah jj, do rizikovky. Termin mám 3.8. :slight_smile:
21. črc 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Syn se narodil 36+1,já byla po CS,takže trvalo cca 5 dní,než se vůbec rozjela laktace..jinak ze začtku mu dávali jen glukozu,ale pak i nutrilon na dokrm-ale to jsem mu dávala už já a stříkačkou právě kvůli tomu,aby si nezvykl na lahvičku..doma jsme se nakonec plně rozkojili..on byl hodně maličký,měl 2kila,pořád u toho usínal,ale kupodivu nakonec jsme se opravdu během pár dní doma pěkně rozkojili :slight_smile: No,mám fotky v albíčku když tak :wink:
Ještě mě napadá-je v Motole WIFI??
21. črc 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkievivi No to máš za pár! Jsem myslela, že plánovaný CS se dělá dřív,než je TP?
21. črc 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishah cisaře prý dělají od ukončeného 39. týdne..což je u mě až od 27.7. Tak uvidim na kdy mi to naplánují :slight_smile:)
21. črc 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pinkievivi laborky (z krve) si určitě dělají sami, otázka je, co to EKG, ale to ti řeknou určitě oni, kam máš jít...
21. črc 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Mám dotaz. Na stránkách Motola píšou, že registrace probíhají PO, UT a ST od 14:30 - chci se optat v tolik hodin je vhodné přijít , abych se stihla zaregistrovat? Předpokládám, že tam bude nával. Díky za info.
22. srp 2013 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apfele Já byla po svátcích (v lednu), kdy měli delší dobu zavřeno, a nával bych to nenazvala, kolem druhé asi 7 lidí. Takže bych řekla, že stačí chvíli před, musí se tam stát na chodbě, čekárna je mimo dohled těch registračních dveří, takže je to na dlouhé čekání nepohodlné. Sestřička většinou vychází a ptá se už před tou půl třetí, tak cca od dvou, když vidí, že už jim tam někdo čeká. Ale za mě to vypadalo, že s místem není problém, brali i pozdější týdny, ačkoliv když jsem teď rodila, tak bylo strašně narváno. Myslím, že tě vezmou a že nemusíš chodit nějak dřív.
22. srp 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
5.9.2013 jsem v Motole porodila syna, porod byl dlouhý a vyčerpávající, ale díky péči skvělého týmu na to budu ráda vzpomínat.Všichni kompletně byli vstřícní a milí, zejména porodní asistentka Lenka :slight_smile:.Rodila jsem zde také před patnácti lety mou první dceru a porodnici bych neměnila.Všem nastávajícím maminkám, které se chystají rodit v Motole přeji, aby byly tak spokojené, jako já před pár dny, když jsme si malého odváželi domů.Zdraví Vlaďka
19. zář 2013 v 10:22  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vladimurka78 Moc gratuluji :slight_smile:
Můžu se zeptat, na mimčo si nemám brát vůbec nic sebou? Myslím zavinovačku? Vím, že až při odchodu domů. Děkuji.
20. zář 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eiram2010 - nemusíš vůbec nic. Dupačky a košilky tam mají, doplní, když je potřeba. Stejně tak pleny. Mimčo tam máš v takové peřince. Ale samozřejmě pokud chceš můžeš si vzít svoje :wink: To tvé ti stačí opravdu až na odjezd.
23. zář 2013 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apfele a nevíš prosim tě, když ti vyjde termín 14+0 na např ÚT - tak máš přijít v PO nebo v ST?
25. zář 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca když ti vyjde 14+0 na ÚT - musíš se dostavit v úterý. Já se nakonec registrovala v Podolí, tak se registruje on.line.
26. zář 2013 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca Registrace jsou pondělí, úterý, středa. Takže když ti vyjde 14+0 na úterý, šla bych v úterý. Mně to vycházelo na pondělí, ale ten den jsem neměla čas tam jít, tak jsem šla až další den, kdy jsem tedy byla 14+1, a nebyl problém, v pohodě mě zaregistrovali :slight_smile: Ale možná jsem jen měla štěstí, že měli ještě volno, nevím jak tam bývá narváno.
26. zář 2013 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eiram2010
Moc děkuji. Vůbec nic nepotřebuješ, vlastně pouze mastičku na zadeček pro mimčo ( oni používají bepanthen ), dají ti malý vzorek, ale to nestačí.Přítel mi ho koupil v lékárně přímo v Motole :slight_smile:
26. zář 2013 ve 20:18  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimurka78 A potřebuji noční košili, nebo mi dají andělíčka :slight_smile: ?
27. zář 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. zář 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eiram2010 promin ze odpovidam, kosil je dostatek, volne k dispozici na prevleceni. Jsou to teda ty bile nemocnicni, ale mne to nevadilo, jsem se porad prevlikala :wink:
27. zář 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eiram2010 ted me napadlo co pro sebe potrebujes jsou vlozky, dostanes jedno baleni
Ale maji je dole v motole v lekarne.
27. zář 2013 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule12 ty košile mi vůbec nevadí a vložkama jsem vybavená, díky za info :slight_smile:
27. zář 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eiram2010 tak muzes jit ma to :wink:
Preji rychly porod :slight_smile:
27. zář 2013 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, nemáte někdo zkušenost, že by vám dali prcka na břicho hned po porodu, nebo ho vždycky odnášejí? Díky!
10. říj 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinan4 Tak mně nedali, ale možná kdybych si řekla, tak i jo. Ale nějak jsem byla tak zmatená a vyčerpaná, že mě jenom doktorka ve chvíli, kdy malou vytáhla, pobídla, ať si jí pohladím, a zvedla mi ji na dosah, pak ji hned vzali vedle na stolek, otřeli a zvážili a nechali ležet v postýlce vedle mojí. Z porodního pokoje ji odnesli až asi po půl hodině (nemám ponětí o čase) a ještě před odnesením se ji pokusili přiložit (neúspěšně, ale přesto jsem ještě ten den kojila na šestinedělí už mlezivem). Možná kdybych se domluvila předem, tak by mi ji i položili, ale já jsem byla taková nezkušená, vyděšená a nějak jsem neměla myšlenky na extra požadavky, jenom aby byla v pořádku.
10. říj 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinan4 - podle mě když si řekneš tak nechají. Asistentky co jsem tam kdy potkala tak super. Neviděla bych v tom problém.
U prvního jsem měla hned po porodu ještě od mázku na sobě na přisátí, pak jí teda hned vzali a dali zase zabalenou znovu na přisátí.
U druhého mi jí teda dali zabalenou na přisátí a pak jsem měla skoro 2 hodiny vedle sebe na vyhřívaném lůžku a pak za chvíli u sebe na pokoji
10. říj 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek