Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

cilkat
29. dub 2017

@jajus92 Posílají ho. (Resp před rokem posílali.)

naste
29. dub 2017

@jajus92 Když při příjmu odevzdáte doklady potřebné pro matriku, tzn. dohodu o jméně dítěte a oddací list, popř. z matriky přiznání otcovství a rodný list , tak to matrika do 30 dnů pošle.

ivuska02
30. dub 2017

Ahojte 🙂 Nájde sa tu nejaká maminka zo Slovenska, ktorá rodila v Motole? Ak áno, musela si mať so sebou s dokladmi aj cestovný pas? Žiadal ho od teba niekto? Ďakujem za každú odpoveď!!

jajus92
1. kvě 2017

@naste ještě mám doplňující otázku 😊 můj rodný list originál nebo může být kopie? Děkuji🙂

jahodnice
1. kvě 2017

@jajus92 original

jajus92
1. kvě 2017

@jahodnice děkuji👌

ivchez
2. kvě 2017

Tak to mám čerstvé za sebou a musím říct, krásné porodní saly a skvělý personál na porodnim.

lenpreinfo
2. kvě 2017

@ivuska02 ahoj🙂 Pas ani rodný list nepotrebovali

hul
2. kvě 2017

Ahojky. Chci přidat svou zkušenost. Rodila jsem ted v únoru. Bolesti mi začaly kolem 18:00 a kolem 21:00 jsem už byla na monitorech. Mela jsem výbornou porodní asistentkou. Jmenovala se Braunová. Když jsme přišli tak nejdřív uložila me a pak oblékla a přivedla přítele. Byl semnou od začátku do konce. Mala se narodila 23:30. Komplikace nastaly když placenta nesla ven. Museli me prispat a vyndat ji. Ztratila jsem dost krve, nebýt v nemocnici tak už tu nejsem 🙂. Malou mi položili ještě neumytou na prsa, nechali ji prisat. Dotepat pupečník také nechali 🙂 Prostě paráda. Zatím co se snažili vyndat tu placentu mel malou přítel. Bylo to fakt úžasné 🙂 Nejhorší vzpomínky mám na tu placentu. Co se týče šestinedělí tak tam kromě jedné sestřičky byly jinak všechny bajecne . Jediné co bych zpětně vytkla je ze moc neporadili s kojením. Rozjelo se mi az doma. Jinak ale motol je špička a doporučují 🙂 Krásné se o nás postarali!!

ivuska02
2. kvě 2017

@lenpreinfo Dakujem velmi pekne za odpoved!! 🙂

jajus92
4. kvě 2017

Ahoj holky, půjčují v Motole monitor dechu? Když si o něj požádáme? Případně za kolik? Děkuji za odpověď.. 🙂

jajus92
4. kvě 2017

A ještě prosím kolik stojí epidural? Děkuji 🙂

jahodnice
4. kvě 2017

@jajus92 monitory domu nepujcuji. Za epidural se tusim neplati

snehulacek1
4. kvě 2017

Ahoj holky, mate nekdo prosim zkusenost s odberem pupecnikove krve pro vlastni ucely v Motole? Dnes jsem tam xkrat volala a nedari se mi dovolat, abych zjistila nejake informace :(

naste
4. kvě 2017

@jajus92 Monitiry dechu nepůjčují, je tam odkaz na půjčovnu www.mladatko.cz, kde půjčují i váhy, odsávačky...

naste
4. kvě 2017

@jajus92 epidurál se neplatí.

jajus92
4. kvě 2017

@naste moc děkuji.. vy máte zkušenost s tou půjčovnou? Prohlédla jsem si jejich stránky a vypadá to dobře. Nejsme z Prahy, tak se ještě podívám po nějaké půjčovně poblíž.. ale nemyslím si, že najdu konkurenci této půjčovně. 😊 a s tím epidurálem jste mne také potěšila.. slyšela jsem, že když ho chce někdo dobrovolně musí se za něj platit. Nebo, že v některých porodnicích se za něj platí. Takže se platí jen za účast otce u porodu? 😊 ještě jednou děkuji

naste
4. kvě 2017

@jajus92 ano

bonbbonek
5. kvě 2017

Maminky, co jste již rodily - mohli jste si zvolit polohu při porodu, nebo vás "nutili" být v leže na zádech? Případně ještě s těma zvdviženýma nohama?

cilkat
5. kvě 2017

Obávám se, že odběry pupečníkové krve nedělají (minimálně ji neuskladňují...)

cilkat
5. kvě 2017

@bonbbonek Minimálně do téhle pozice navigují, když si sama aktivně nehledáš jinou (já ve chvíli, kdy se malej začal hejbat, příliš neřešila okolí... měla jsem poměrně rychlý porod - po klistýru (který nabízí, ale nevnucují), jsem byla tak 30-45 min ve sprše a z ní jsem vylejzala s tím, že se mi motá hlava a musíl si lehnout, abych sebou nesekla. Tak mě nechali na boku. když se malý začal hýbat, tak mi sestřička zvedla horní nohu na jeden "stojánek" a pak vím, že na vlastní porod jsem byla na zádech a s nohama na "stojáncích"... vlastně ani nevím, jestli mě odnavigovali, nebo otočili... asi kombinace obojího. Ale jak říkám - já v tu chvíli okolí moc nevnímala.)

snehulacek1
5. kvě 2017

@cilkat. Je to mozne no, ja si rikala ale kde jinde by to delali, kdyz ne v motole :/ vim, ze svagrove v podoli odebrali... Budu zkouset volat dal a snad se to nekdy podari, aby mi nekdo rekl jak to je 🙂 dekuji

ivchez
6. kvě 2017

@jajus92 účast tatínka u porodu se platí 688 Kč. Musíte to zaplatit předem dole v té kanceláři mezi lekarnami s nápisem cizinecká kancelář nebo co to tam je.

jajus92
7. kvě 2017

@ivchez děkuji 🙂

mifapilot
8. kvě 2017

Ahoj, my rodili v pátek 5.5.2017 a jsme moc spokojeni. Porodní sál je krasne vybaveny, je tam pět porodnich pokojů kam se dostanete i s tatínkem a muže byt po celou dobu s vámi. Sestřičky, doktorky i asistentky jdou profici a jsou všichni moc milí a vstřícní. Porodní plán jsme meli ale upřímně ani nebyl treba. I přesto se však na vše ptali, vše s námi konzultovali a informovali. Po porodu je miminko hned přiloženo na bříško maminky a nechává se dotepat pupecnik. Pak stříhá tatinek pokud chce. Pak miminko položí hned vedle vás na vyhřívané lůžko kde ho prohlédne dětská lékařka a pak vam ho hned zase daji. Jsou to minutky, mezitím je porozena placenta a zkontrolovan stav rodičky. Po hodině si miminko odvezou na novorozenecké kam za nim po cca další necelé hodince prevezou i vás. Pak jste již spolu na pokoji, miminko pokud vysloveně nepozadujete opak mate celou dobu u sebe. Jsou tu dvojí sestřičky ty "gynekologicke" a "miminkovske" je to zde jako všude takze občas se objeví horsi sestra, občas lepší. Ale tech které byly moc fajn bylo 90%. Z obou oddělení. Pokud je vše ok a miminko přestane ztrácet na váze a maminka je v poradku tak se jde většinou třetí den kolem poledne domu. Pokud jsou miminka narozena az pozde vecer tak se to muže protáhnout do 4. dne. Ale i tak je to myslím fajn (u spontánního porodu, po císaři nevím). Obecně motol muzu jen doporučit.

mifapilot
8. kvě 2017

@cilkat motol nedělá odběry pupecnikove krve.

mifapilot
8. kvě 2017

@bonbbonek poloha je na vás, ale verte mi ze kdyz lezite tak se rozhodne v poslední fázi nezvednete. Většinou pomáhají, aby se miminko stocilo spravne do porodnich cest - tam je dobra poloha na boku a pak na samotný Porod je to takový polosed, kdy si maminka chytne nohy pod koleny a postupně tlačí. Za me nejúčinnější a nejrychlejší.

mifapilot
8. kvě 2017

@jajus92 muže byt i úředně ověřena kopie.

jajus92
16. kvě 2017

Ahoj holky, mohu poprosit ještě informaci co porodnice nabízí. Mám na mysli porodní vložky, košile, oblečení pro miminka, pleny atd.? Děkuji

mifapilot
16. kvě 2017

@jajus92
Ahoj, Motol nabízí neomezeně košile jak na porodnic sále tak pak na pokoji. To samé oblečení a pleny pro miminko včetně kosmetiky (hipp a například slunecnivovy olej). Na porodnic sále pak neomezeně vložky. Na sestinedeli dostaneš pak dvě balení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru