Porodnice Motol nebo Neratovická Almeda. Poradíte?

pejullka
6. lis 2011

Ahoj holky, i když mám ještě čas do porodu, nevím, pro jakou porodnici se rozhodnout. Je pro mě důležité mít volnou sprchu a ne se střídat se 3 maminkami po 5 minutách a neustálá přítomnost partnera i na hekárně. Co máte zkušenosti pište, díky🙂

sookie
7. lis 2011

@pejullka Ahoj, ja rodila v Motole, a celou dobu jsem tam stravila v samostatnem pokoji u porodniho salu, kde je vana, sprcha a WC. Pak jsem jen prebehla do porodniho boxu🙂 Byl tam se mnou porad manzel, jen na zacatku, kdyz jsem byla na monitoru, cekal venku. PA nas chodila po pulhodine kontrolovat🙂 Dala mi do tam mic, takze jsem sedela na mici ve sprse a porad na sebe poustela teplou vodu, to mi hodne ulevilo. Takze za me urcite Motol, fakt jsem byla moc spokojena, ale nevim, jak by to bylo, kdyby zrovna rodilo vic maminek.

pejullka
autor
7. lis 2011

@sookie díky, právě toho se bojím, už jsem jednou zažila právě hekárnu se třema maminama a nechci aby se to opakovalo, protože to sřídání ve sprše je fakt na houby

sookie
7. lis 2011

@pejullka jj, ja se toho taky bala, ale pak rozhodlo to, ze mam motol fakt blizko od domu, kvuli poradnam a i v den porodu to bylo super;), ale hlavne, ze tam jsou odbornici, a kdyby se nahodou neco stalo, tak je tam vsechno pod jednou strechou. proste sem si rekla, ze kvuli bezpeci miminka to nejak vydrzim, a nakonec to dopadlo na jednicku. ale taky jsem hodne dlouho uvazovala o horoviccich, prave kvuli prostredi a pristupu...

pejullka
autor
7. lis 2011

@sookie no tak uvidím, mám termín v červnu a myslím, že právě nebudu jediná. Nevíš jak je to třeba s nadstandartem? Jestli tam vůbec je? já jsem ochotná za to i zaplatit, jen abych měla klid

werumka
7. lis 2011

@pejullka Já jsem za registraci v Motole pro případ, že by došlo k předčasnému porodu, kdy ještě v Neratovicích neberou, nebo kvůli jiným komplikacím. Ale pokud půjde vše jak má, rozhodně do Neratovic. Pokud je jednou z Tvých priorit komfort, tak toho se standardně v Motole nedočkáš. Není to chybou lékařů, ale toho, že tam mají pacientů příliš. Mají jeden nadstandard na celé šestinedělí a to za cenu 2500 Kč na den. Když jsem se na něj ptala v poradně, rovnou mi bylo řečeno, že se na něj s největší pravděpodobností nedostanu... A posledním faktem je asi to, že v malých nemocnicích sice nejsou na místě vybavení na nejrůznější komplikace, ale za to tam mnohem dříve ty komplikace po porodu rozpoznají, protože mají na jednotlivce čas. Do Motola bych osobně jela až ve chvíli, kdy je nějaký konkrétní problém, který chci, aby řešili. Ale pokud člověk spoléhá na prevenci, je lepší menší nemocnice. V Motole bohužel pak došlo i k tomu, že příliš pozdě odhalili zauzlení střev u novorozence, protože si toho neměli čas povšimnout ☹

sookie
7. lis 2011

@pejullka je tam, stoji myslim 1000, - na den, ale je tam jen jeden a rovnou nam rekli, ze sance na to, ho dostat, je uplne minimalni:/ zkousela jsem, ale nepovedlo se mi ani na den...

werumka
7. lis 2011

@sookie Máš pravdu, 2500 stojí, když tam jsi s doprovodem, jinak 1100.

pejullka
autor
7. lis 2011

@werumka díky , mě jde hlavně o ten klid a samostatnou sprchu, asi se tam zajedu podivat a registruju se tam i tam

pejullka
autor
7. lis 2011

@werumka 1100 není tak moc, jen aby byl volnej jak říkáte

werumka
7. lis 2011

@pejullka Pro jistotu bych se tam registrovala, aby pak nebyl případně problém, kdyby nastala nějaká komplikace. Ale preventivně tam nemá smysl chodit. Za těch 5 minut v poradně tam stejně člověk moc nevyřeší 🙂 Myslím, že v Tvém případě jsou Neratovice celkem jasná volba.

pejullka
autor
7. lis 2011

@werumka a nevíš na kolik tam výjde porodní box? Já tak klidně můžu na standartní oddělení, jen u porodu chcibýt sama, pokud ti teda jde.

werumka
7. lis 2011

@pejullka Myslíš v Neratovicích nebo v Motole? Ani v jedné porodnici se toto neplatí - platí se jen přítomnost otce u porodu a tam je rozdíl tuším 400 Kč. Rozdíl je v tom, že v Motole jsi na první dobu porodní na hekárně, kde může být více rodiček najednou a až pak na samotný porod Tě zavedou do porodního boxu, který ale je jen částečně oddělený od ostatních. V Neratovicích máš porodní box už v první době porodní a jsi tam sama a na samotný porod se nepřesunuješ. V Neratovicích se pak platí za ubytování - je to myslím od 100 Kč na den do tisíce a nějakých drobných. Ten ceník si můžeš najít na jejich webu.

petra273
7. lis 2011

Já v Neratovicích strávila 3 neděle, kdy nevěděli co se mnou a nakonec to rozsekla primářka, že buď je to těhu nebo rakovina....doktoři až na 2 hrozný. Hekárnu tam nemají, jen jednu koupelnu s vanou, když je obsazená, máš smůlu...Sestřičky milý, ale soukromí tam moc není...Já rodila v Motole a přišlo mi, že co je jinde nadstandart, tam je to běžné...

pejullka
autor
7. lis 2011

@werumka ja prave hledala, ale chtela jsem jen na porod a pak jit na standart, prece jen nejsme milionari. A to jsem nenasla, zda je to mozny.

pejullka
autor
7. lis 2011

@petra273 takze na vsechny porodni boxy maji jednu vanu?

werumka
7. lis 2011

@pejullka Ono to chodí v porodnicích běžně tak, že pokud mají nějaké nadstandardní porodní boxy, tak ty se neplatí, ale je tam pravidlo, že kdo dřív přijde, ten dřív mele... takže dopředu se to nedá zjistit. V Neratovicích, co vím, žádné extra nadstandardy nemají, protože tam už ty porodní pokoje samostatné jsou. V Motole jsou myslím takové nadstandardy dva, ale záleží, jestli bude volný. To asi dopředu odhadnout nepůjde.

petra273
7. lis 2011

@pejullka mají tam dva klasické porodní sály a pak vedle takovou lepší koupelnu s rohovou vanou a tuším i lůžkem. Kdysi měli Nerátky skvělou pověst, ale teď jsem měnila gynekologa, kdysi tam také pracoval a říkal, že teď tam přešla druhá garnitura ze Slovenska a musím to bohužel potvrdit

pejullka
autor
7. lis 2011

@petra273 pokud je tam klasicky porodni sal se samostanou koupelnou je to to co hledam.

sookie
7. lis 2011

jeste k tomu motolu, co vsechno jsem se tam dozvedela: na "hekarnu" tam jdes pry jen tehdy, kdyz jeste porod neni rozjety (napr. praskla ti voda,ale nemas kontrakce, pri vyvolavani nebo tak). kdyz uz se neco deje, jdes na pripravu, ta ma byt tedy pro dve maminky se spolecnou sprchou, ale pak jdes rovnou na porodni box, kam s tebou muze i doprovod. muzes tam tedy byt i cely den, proste jak se uz neco malo deje, jdes i s doprovodem rovnou tam. ale jak to tam je se sprchami, to teda nevim, ale na info schuzce nam rikali, ze do nich muzeme neomezene. ja tam treba prijela s prasklou vodou, na 2cm a zacinajicimi kontrakcemi a to uz na "hekarnu" bylo pozde🙂 ale jak sem psala, ja mela stesti, ze byla zrovna volna ta samostatna mistnost s vanou. krome me tam v tu dobu rodily asi 4 maminky.

petra273
7. lis 2011

@pejullka asi bude nejlepší když to okoukneš v reálu 🙂 ta koupelnička je zvlášt a vzhledem k frkotu, může být obsazená...

pejullka
autor
7. lis 2011

@sookie jak vidim, tak nakonec je to asi na stejno, zaregistruju se do Motola. Predtim jsem rodila v Breclavi a byla jsem asi 4 hodiny na hekarne a pak zbytek dne na porodnim sale, ale koupelna byla dohromady s hekarnou:(

werumka
7. lis 2011

@pejullka A nechceš se tedy podívat třeba ještě do Podolí? Tam je sprcha na porodním pokoji... A tady u nás v Kladně už taky 😀

sookie
7. lis 2011

@werumka jj, moje rec, taky bych byt tebou zkusila podoli... ale to znam jen z doslechu🙂

pejullka
autor
7. lis 2011

@werumka Podoli ne, mam kamarada co tam delal a neni to nic extra jak se o tom rika

werumka
7. lis 2011

@pejullka To ani v Motole ne 🙂 Ale pokud Ti jde o sprchu na pokoji a soukromí, tak je to určitě lepší tam. Motol je v tomhle dost velká sázka do loterie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru