Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petronelie
1. únor 2009

Ahoj kočky 🙂
Kufřík v Neratovicích dostává každý, jinak já dostala i od mudra, záleží asi spíš na doktorovi.
Prý ten "poporodní" kufr je obrovský.

Holky, já mám pořád šílenej strach z porodu. Nedávám to znát...ale neumím si to vůbec představit...tu bolest.
Chjo ☹

Pojďte tam některá se mnou...ať se nebojím.

petra.vavra
1. únor 2009

petronelie- já klidně jdu 😀 😀 😀 ...není se čeho bát 😉

lucie.krajcarova
1. únor 2009

Petronelie, já se ještě nebojím, jak to mám relativně daleko 😉 budeš mít s sebou manžu?

petronelie
2. únor 2009

Petro: 😀

Lucko: Já se taky nebála...až teď, jak se to blíží. Ale lepší je bát se...A manža bude se mnou, jsem mu říkala...jak chce, ale on chce 😀

ivana24
2. únor 2009

Petro: Nejlíp je k tomu teď přistupovat, když to šlo dovnitř tak to musí i ven 😀 . Neboj zvládneš to! Věřím ti! Tak už máš ty hrozný noční můry? Já je při prvním měla a strašný. No a te´d při druhým? Nemysli, že je to lepší. Teď se pořád bojím, že kdyby něco tak co bude s Filípkem 😝 , ale za chvíli už se těším na mímo a vše je OK. Prý je to normální 😉

petronelie
2. únor 2009

Ivana24: No tak to říkám...strach nestrach, výhoda je v tom, že ven musí....a to brzy 😀

petra.vavra
2. únor 2009

petronelie- já si za celé těhu nepřipustila, že se mám čeho bát a přesně tak to vypadalo i v porodnici a byla jsem v podstatě ze všeho tak vykulená, že na strach není ani ta poslední myšlenka. Držím palce a už brzy plnou náruč krásného miminka 😀 😀

petronelie
2. únor 2009

Petruš: díky...já se hlavně bojím komplikací. A to jsem hypochondr, který nemá s doktorama problém, jsem u nich radši pětkrát zbytečně. Ale tak nějak u toho porodu nejde jen o mě 😀

petra.vavra
2. únor 2009

pet- já tě naprosto chápu, to je asi osud každé maminky, že se o toho človíčka bojí a to ještě není na světě 😉 . Můžu se zeptat, ke komu chodíš do Nera? Comůžu určitě doporučit je na vše se ptát a zase ptát. První den jsem byla na 4 lůžkovym pokoji a vždycky přišel doktor, něco řekl sestrám, když nás vyšetřil(žádné svlékání a pod před ostatníma, maximálně sáhl na břicho a to jsem klidně každému ukazovala už před porodem na ulici) a odešel, a všechny maminy byly naštvané, že nic neříkal. Ani jsem se mu nedivila, když to dělá takovou dobu, tak je to pro něj rutina. Mě potom v noci rodil a byl úžasný. Nikdy jsem v Nera nezažila, že by mě někdo odbyl nebo se na mě podíval jako na nějaký telátko 😀 . Přijali mě v době, kdy bylyrozjetý 4 porody a sestry ani PA nevěděly, kde jim hlavy stojí a přesto naprostá profesionalita. Budu se tu dost opakovat, ale pokud budeš mít štěstí na Věrku Novákovou, jseš v těch nejlepších rukách. Ona je taková fakt mamina, je to ženská která má už hodně za sebou a proto ví, jak na to. Mě strašně pomohlo už jenom to, že přišla a říkala mi. Vůbec nanic nemysli a mluv k tomu miminku a povídej mu, jak se na něj těšíš a ono se u bude chtít na svět rychleji a dřív.... a fakt to bylo strašně příjemný. Hlavně jí jde o to, aby se maminy nestresovaly a zbytečně nevysilovaly. Uvidíš všechno bude v pohodě. 😀

petronelie
2. únor 2009

Já nechodím do Nera, chodím ke svému MUDrovi na monitor, má CTG přímo naproti v ordinaci. Je to pan doktor Chlebeček. Pracuje tam externě. Jinak říkal, že všichni kolegové i PA jsou v pohodě. Takže jsem zvědavá, kdo na mě padne 😀
Moc děkuji za informace, to je nejlepší osobní reference. 😉

ivana24
2. únor 2009

No Pet, když se trochu s Dádou zdržíte, tak se potkáme 😀 Buď ráda, že můžeš rodit normálně, co já bych za to dala 😀 😀 😀 No 9.2. je úplněk, ten asi nepřežiješ 😉 , těhule jsou na něj prý strašně citlivé. Neboj já jsem taky v Nera byla spokojená, při tom prvním jsme se fakt nasmáli, sestry byly úplně paf z manžela, docela je tam bavil, jak byl nervozní 🙂 🙂 🙂 No a pak to miminečko, ještě teď mi běhá mráz po zádech, uvidíš, užiješ si to....
Občas juknu k vám na stránky společného termínu, teda holky rodí jak na běžícím pásu 😀 , te Teuf mi bylo už fakt líto, ale zvládla to 😅

petronelie
2. únor 2009

Ivčo, zkusíme se zdržet...😀 Ale přeci jen, kdybys byla aspoň o týden. A máš termín plánovaného císaře? Ani nemáme fotky v IP, abysme se poznaly 😀

9.2. by bylo jinak hezké datum...9.2.2009 a 14.2. jsme se zas s MM zasnoubili.

MM taky bude nervozní, teď je tedy hrdina 😀

A únorovky rodí, jj. Jsem ráda, že to má teufík za sebou, protože ta si chudinka užila, že se teď pomalu fackuju za ten strach z porodu. Ta měla to těhu opravdu problémové, ještě že ten porod dopadl dobře a Samík je v pořádku. A jak vidíš, ani velká nemocnice ti nezajistí dokonalou péči. Je to o lidech.

Tak já jdu koukat na zprávy, už mi jdou z PC oči šejdrem. Přeju krásný večer a zítra ahoj 😀

petronelie
2. únor 2009

Né fotku v IP, ale v albu....už blbnu z toho netu.

lucie.krajcarova
2. únor 2009

Petra.Vávra, dílky za moc pozitivní reference, těch není na uklidnění nikdy dost. 🙂

petra.vavra
2. únor 2009

😀 😀

ivana24
3. únor 2009

Pet: my máme termín na 16.2.....ale to já asi nevydržím, už je mi nějak divně 😀 😀 😀
No nám by to datum vyhovovalo, 16.1. je moje mamina, 16.2. by byla Barča a 16.3. je můj táta, docela hustý, no ale každý datum dobrý, jen aby to bylo OK 😎
Jo a Pet: už teď můžeš být ráda, máš v bříšku donošené 😲 , už to je strašně pozitivní 😉 , mě se to u Filípka nepovedlo, tak vím o čem píšu.... 😖

nadik
3. únor 2009

ahoj holky taky se přidávám Nerato fak dobrá porodnice až nato jídlo, ale proto tam nejsme že.... 😀

lucie.krajcarova
3. únor 2009

naďo, takže mám posílat manžu pro lepší jídlo někam jinam? ale jestli z toho nemocničního zhubnu, tak mi to neva 😀

uyvona
3. únor 2009

Lucí,
to jídlo je tam opravdu takové mdlé, takže je dobré mít s sebou nějaké zásoby. Já po císaři nemohla ještě 2dny jíst, to mi dávali piškoty a tak, ale jelikož jsem měla hlad, tak jsem si tam nechala donést pribináčky atd. abych alespon něco měla v sobě, aby se mi tvořilo mlíčko. Nebo banány, mandarinku.
Vše jsem snesla dobře. Jinak co mi tam moc chutnalo byla bílá káva, ta mě fakt chutnala.
y

lenka1302
3. únor 2009

No jídlo mi tam taky nechutnalo,měla jsem tam tři obědy a pokaždé knedlíky 😒

lucie.krajcarova
4. únor 2009

no knedlíky po porodu asi nejsou to nejlepší..

petronelie
4. únor 2009

Ahoj holky, co si budeme povídat...každé nemocniční jídlo stojí za prd. Ale Neratovice se prý chystají s tím něco udělat 😀

Já dnes byla na kontrole a Dáda se zatím ven nechystá. Tak uvidíme 😉

Jinak prý bylo včera v Nerátkách našťoucháno.

ivana24
4. únor 2009

Ahojky, teda na to jídlo jsem si stěžovala už při Filipovi, tak s tím taky chtěli něco dělat... 😒 , no nejhorší jsou obědy, to je fakt hnus, no ale já si vždycky dohodla, že mi návštěva donesla mňamku 😀 , abych náhodou za těch 5dní nezhubla 😀 😀 no lepší je mít opravdu jogurt sebou....
Včera byl v Nera stop stav? já jdu zítra, tak taky něco vysonduju, i když primář na vše hledí jako pohoda 😉

petra.vavra
4. únor 2009

ivana24-mě přijde, že přimář se vždycky tváří, že je všechno pohoda...měl by jít jednou rodit, aby věděl jaká pohoda to je 😀 . Já když jsem u něj byla asi před 14 dny, tak měl nějakou vtipnou (u mě jí má vždycky) a prý co, že chci antikoncepci, jak mam velkou holku, tak mu řikam, že 15 měsíců a on na to, že už by se dalo pracovat na dalším ne??Tak jsem mu to hezky vysvětlila, ať kouká psát a tisknout recept. Zase na druhou stranu musím říct, že mě úplně srazil na kolena asi před rokem, kdy jsem tam byla na kontrole a musela jsem vzít s sebou malou a on se nad ní tak pozastavil a pak jen řekl:" Stejně je to zázrak." Tak jsem teda sekla poklonu, že u člověka, který to vidí denně mě opravdu překvapilo, jak to nebere jako všední záležitost. Prostě chlap na svém místě. Jen doufám, že příště budu mít to štěstí a náš druhý drobek bude porozený právě jím. A když to bude kluk, tak se bude jmenovat Jan Tomáš, stejně tak jako se Terezka jmenuje Terezka Eva po PA, která byla se mnou na sále (není to PA z Nera, mám to štěstí, že jsem seděla v lavici ve škole z budoucí PA). Jako PA jsem měla Haničku Veverkovou, která tam prý už nepracuje, což je obrovská chyba. ☹ ☹

ivana24
4. únor 2009

Petro: Já k primáři chodím hrozně dlouho, teda celá naše rodina. No a u prvního jsem u něj byla 14dní před tím, než jsem zjistila, že čekáme Filipa a on se ptal co mímo, tak jsem těžce protestovala, za 14dní jsem přišla s výsledkem UTZ, tak si dokážeš představit, jak reagoval....No a teď jsem tam zase byla, že potřebuju prášky pro odklad menses kvůli dovolené a on, že jako nejlepší je těhotenství a tak, tak jsem mu řekla, že je Filípek malinký. Na dovolené jsem zjistila, že čekáme mimi a byl to šok, po dovče jsem opět naklusala s výsledkem UTZ- reakci nebudu ani psát. Já jsem jeho privátni pacientka, takže mi Barču bude rodit určitě, taky mu pořád říkám, že bude první chlap, kterého naše dcerka v životě uvidí. No myslím, že jsem vybrala dobře, co? 😀
Ona už v Nerátkách H. Veverková nepracuje? Chodila jsem k ní na kurzy, pak mě prvně prováděla porodnicí. Byla moc fajn, ale pořád chtěla dělat PA soukromě, tak třeba se jí splnil sen, což bych jí moc a moc přála 😀 😀 😀

aluskas
4. únor 2009

Ivano, prosím Tě, on má Bílina privátní ordinaci? Že píšeš, že jsi jeho privátní pacientka... Já se do Neratovic přistěhovala před rokem a zoufale tu sháním nějakou soukromou ordinaci....jenže jsem žádnou nenašla, tak chodím k Bílinovi do Almedy...ale Almedu nesnáším..na to, že je to soukromá nemocnice mi přijde dost hrozná.
Hlavně mám malé¨miminko a ten jejich systém tam...na UTZ někam jinam, na krev někam jinam....to absolvovat s malým mimčem je šílené.

petra.vavra
4. únor 2009

Ivi- já jsem se na to ptala sestry u doktora, jak tam byly ty problémy s vedením a ona mi řekla, že v té krizi co byla, dala výpověď ona, Věrka Nováková a Miládka. POslední dvě jmenované nakonec s výměnou vedení výpověď stáhly, ale Hanička prý odešla. Což mě teda velice mrzí, protože jsem byla rozhodnutá, že u druhého mimi bych volila mezi ní a Věrkou. Byla u porodu naprostý profík a takových lidí je škoda. Ani nevím, co teď dělá. Třeba se jí to splnilo, což jí ze srdce přeju. Věrka, prý dala výpověď, protože panu řediteli se nelíbily její praktiky u porodů, což taky nechápu, protože je tam jediná, kdo alternativní dělá a ženský, který ji měly u porodu neměly slov, jak to bylo úžasný. Já jí zažila jen na začátku porodu, pak se právě střídala s Haničkou a jen to, jak na mě mluvila, byla pomoc jako hrom. ůžu se zeptat co znamená, že jsi jeho provátní pacientka? Já k němu taky chodím už asi 10 let a neměnila bych. U prvního jsem ho chtěla taky, jenže než jsme se domluvili, tak jsem rodila. Byla jsem i ochotná ho zaplatit, protože mu opravdu jako lékaři naprosto důvěřuju a mezi námi děvčaty, je to fešák /mě se tento tip chlapů líbí 😀 ) Vybrala jsi perfektně a Barunce docela závidím, že první chlap bude takový fešák 😀 😀 😀

ivana24
5. únor 2009

Petronelie: když to na tebe přijde o víkendu, tak celý víkend slouži primář 😉
Aluskas, petro: jelikož mám pokaždé těhotenství problematické, tak si platím privátní péči- mohu kdykoliv volat a odrodí mě 😉 . Jinak prim. má i svou soukromou praxi viz. mediva na netu, tam jsou všechna info. Já ale taky chodím do Nera, je to blíž a pokecám se sestrou 😀. Petro, já jsem se také u prvního nestihla domluvit, ale teď to mám horší, no a kdybych mohla rodit normálně, tak to ani nedomlouvám, já jsem u prvního měla Mudr. Sadílka, kterého dost pomlouvají a nezdá se jim a mě byl sympatický, v pohodě a CS udělali na výbornou, bez jakýchkoliv problémů 😝 a žádná prohlídka mě od něj nebolela a tak.
Takže proto jsem teď volila tuto cestu 😎 jinak bych neotravovala. Doufám, že vydržím do plánovaného termínu a otravovat ani nebudu muset, ale jistota je jistota 😀 😀 😀

petronelie
5. únor 2009

petra.vavra: jak se jmenuje Hanička dál? Já chodím k mudr. Chlebečkovi a tam je Hanička Plchová sestřička. Je zlatá.Chodila jsem k ní na cvíčo.Myslím,že ona pracovala jako PA v Neratovicích.

A jinak primář Bílina je fajn, vždycky mi o něm vypráví mudr., tak se občas zasmějeme.Ale prý jsou tam všichni doktoři fajné. Sadílek je asi svůj, já ho viděla jednou a přišel mi fajn. Ale já tak přístup doktorů nehrotím, chodím si k nim občas pokecat 😀

Tak to doufám,že Davčovi se bude chtít ven o víkendu. Dneska to vypadá, že chce proskočit pupíkem. Jinak pan doktor Bílina je to skorosoused, bydlíme ve stejném satelitu 😀

petra.vavra
5. únor 2009

pet- Hanička se jmenuje Veverková. Já jsem tam na špatného doktora nenarazila a hlavně jak píšeš, taky to moc neřeším. Když mám problém jdu ke svému a rodil mě jeho kolega s Meridie. Tam já jsem chodila, když jsem ještě bydlela v Praze, ale porodník byl je shoda okolností. Mezi námi, který doktor není svůj 😀 😀 😀 . Já jsem si stěžovala jednou přímo primáři a to na doktora Reicha, který mě poprvé dělal ultrazvuk, když jsem na ten první kontrolní. Nejenom, že se choval jako prase ☹ , arogantně apod., ale ještě z jeho vyšetření mě bolelo břicho týden. Tak jsem to řekla Bílinovi a on mi řekl, ať k němu nechodím, že si na něj některé pacientky kvůli tomuto přístupu stěžují. Na UTZ jsem chodila k Winterovi a bez problémů. Sice jeho hm, hm, hm nad UTZ mě totálně dostávalo, ale na cokoli jsem se zeptala, vždy ochotně vysvětlil. Jinak mám ještě slabost pro doktora Ptáčka, se kterým jsem měla "fó pa" jako prase. Na UTZ na potvrzení mimi, přišel jako náhradník, za lékaře který nedorazil a přišel jaksi v hodně uvolněném civilu. Tak když mě pozval na utz, tak jsem tam stála a on, odložte si a já se ho ptala jestli je určitě doktor 😀 😀 😀 , tak jsem ho pobavila a on mi za to dal nějkrásnější fotku v životě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru