Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

fififjonka
11. únor 2016

Ahojte, také jsem začala uvažovat o výměně Podolí za Neratovice a chci se zeptat, jak případně postupovat. Kdy je třeba se k nim registrovat, zajít na prohlídku a tak? A jak jste si vybraly PA, které vás budou provázet?

supermarket1976
15. únor 2016

Chtěla bych týmu Neratovické porodnice poděkovat za fantastický porod. Dcera Žofie se nám tam narodila 1. 1. 2016, byli jsme první miminko v roce. Předem jsem se domlouvala s asistentkou Ditou, ale ta měla na Silvestra po třech nočních směnách a před další čtvrtou, takže s námi být nemohla. Službu ale měla naprosto fantastická asistentka Květa, která vedla porod tak skvěle, že jsem nepotřebovala žádné oxitociny ani oblbovadla. Manžel mi jen nechával přidýchnout kyslík a ke konci mi pustili do žíly vodu. Hplčičku s 3,81 kg jsem porodila bez nástřihu. Sice s natržením na pár stehů až téměř ke konečníku, ale to rychle přebolelo a teď po 7 týdnech už o ráně vůbec nevím. Díky téhle porodnici se stal letošní Silvestr pro mě nejkrásnějším dnem v životě. Děkuju!

vesperlynn
16. únor 2016

Ahoj holky, prosimvas, jake jsou ceny za předem domluvenou PA v Neratovicích? Na webu mají jen to, ze se plati 1500 nemocnici, ale něco se plati ještě te PA, ne? Dik..

marbusa
16. únor 2016

@vesperlynn 10 000,- CZK

marbusa
16. únor 2016

@fififjonka Já za sebe mohu jen říct, že jsem narazila tak nějak náhodou na Miladu Barešovou, která tam dříve pracovala a stále tam doprovází (má s nimi smlouvu) a je moc fajn a když nemůže ona, tak se zaskakují s Věrou Novákovou, která je taky super. Když je kontaktuješ, tak ti vše vysvětlí....A je fajn, že má takhle člověk větší jistotu, že to snad alespoň s jednou vyjde 🙂 Ale porod mám stále ještě před sebou, termín 1.3., tak až pak mohu říct víc....

janiczkas
19. únor 2016

Zdravím vás všechny 🙂
Tak jsem si přečetla příspěvky v diskuzi od poloviny roku 2015 a jsem znovu ráda, že jsem si neratovickou porodnici vybrala a zároveň i konkrétní porodní asistentku (Ditu Schneiderovou).

Nevím jak to mají ostatní PA, ale u této se platí zvlášť osobní schůzky v těhotenství, počet je čistě na vás, pak porodní balíček (to je nejpodstatnější částka). Za tento poplatek vás PA navštíví i po porodu na odd.šestinedělí, pomůže s péčí a kojením miminka a navštíví vás i doma, jak vše probíhá. Konkrétní částku neuvádím cíleně, stačí vybrané PA zavolat a ona vám vše po telefonu sdělí, vysvětlí jak to chodí. Nemocnici se platí za otce u porodu, ubytování dle kategorie a zvláštní poplatek, že máte domluvenou konkrétní PA. Jinak máte pak přednost, nikde nečekáte, přednostní právo na nadstandard a roční péči... Pokud by nastala mimořádná situace a PA by musela ještě k jinému porodu kvůli nedostatku personálu, vše se zohlední v ceně.

První schůzku s Ditou máme příští týden, bude u toho i manžel jakožto doprovod u porodu, prý je to vždy lepší. Termín máme v dubnu, tak snad do toho 36.tt vydržíme, dřív v Neratovicích rodičky nepřijímají. Kéž by tento druhý porod byl krásným zážitkem v soukromí klidu a pohodě. Za sebou mám sekci, kdy se syn narodil předčasně a ikdyž v Podolí jsou vážně kapacity, zejména na neonatologii, pokud nebudou vážné důvody znovu k sekci, ráda bych Neratky.

fififjonka
19. únor 2016

je tu někdo, kdo měl v Neratovicích dulu?

dvvd
20. únor 2016

a nevíte někdo jak se v Neratovicích tvaří na porod po SC? dají na výběr?

adivey
21. únor 2016

Ahoj všem,
jsem zatím na začátku těhotenství, ale protože jsem z Prahy, děsí mne registrace už teď. Ráda bych rodila v Neratovicích, ale není mi jasné, jestli vy, co jste tam rodily, jste měly registrace i jinde (např. v Praze) pro případ, že by v den D v Neratovicích nepřijímali.
A pak .. dnes jsem se doslechla, že se tam před porodem skládá záloha 70 000 Kč, kterou však v případě bezproblémového porodu vrátí. V ceníku jsem to nenašla a říkám si proto, co možná ještě dalšího takového netuším.

Budu moc vděčná za Vaše zkušenosti. Díky.

vesperlynn
22. únor 2016

@adivey Ahoj, ja jsem taky na zacatku. V Neratovicích jsme se uz byli podivat (doporučuju) a o zaloze nepadlo slovo.. :O Doufam, ze to je nejaka fama - nedovedu si představit, na co by ta zaloha mohla byt pouzita, když mas zdravotni pojisteni?

Jinak mi doporucili udelat registraci ještě v Praze (mam Podoli) pro pripad, ze bych rodila dřív nez v 36. tydnu (to pak do Nera nemuzes).

vesperlynn
22. únor 2016

@marbusa Diky, to je husty.

dvvd
22. únor 2016

@adivey to bude nejaka fama ne? Jinak ja sem registrovana v podoli a chci do Nera na razitko v prukazce netekly nic. Akorat je pry dobre volat pro pripad ze maji stop stav

lamia
22. únor 2016

Nikdy jsem o něčem takovém neslyšela, myslím,ze je to jen fáma.

adivey
22. únor 2016

Díky moc za uklidnění 🙂, taky doufám. Možná to byla cizinka, nepojistena v CR.

anyssev
22. únor 2016

@adivey Ahoj jinde jsem registraci neměla a to jsem z Prahy 8 ... v případě, že mají plno tak posílají na Bulovku nebo Mělník podle toho kde je volno ... rodila jsem tam teď 9.2, na Neratovice sice nedám dopustit a porod musí být super pokud postupuje tak jak má a přirozeně ... mě udělali císaře až po 40 hodinách po odtoku plodové vody, kdy už jsem byla absolutně vyřízená a malá mi dorotovala do zad ... a nechodit tam každou chvíli doktor tak by mě PA nechala dalších x hodin, jestli se malá přetočí zpět ... prostě jsem narazila na blbou PA ... mít tam kterou jakoukoli jinou tak by to bylo super 🙂

marbusa
22. únor 2016

@vesperlynn v prvopočátku mi ta částka taky přišla síla, ale když jsem si pak uvědomila co vše to zahrnuje (několik setkání před porodem, PA můžeš kdykoli zavolat a vše s ní konzultovat, navštíví tě i po porodu a mám dojem, že také vícekrát (u mě bude muset chudák jet 100km) a během porodu je ti celou dobu k dispozici a opravdu to tam mají ženský dost pod palcem, takže máš jistotu, že doktoři nebudou dělat nic co nechceš, tak si myslím, že je to investice, která se ti mnohonásobně vrátí (ale zatím nemohu potvrdit z praxe). Pro mě to je třeba důležitější než mít pak pěkný kočárek.....protože ten máš na pár let, ale dítě (toho človíčka) na celý život a pokud se něco u porodu neudělá jak by mělo (pokud to samozřejmě jde), ovlivní to vás i váš vztah na celý život. To je můj názor.....

marbusa
22. únor 2016

@anyssev jak to myslíš dorotovala do zad ?

pernicek1
22. únor 2016

@marbusa moc fajn je, když potom rodíš a zaplacená PA ti v 1 ráno nebere telefon a nereaguje. Jedinou výhodu kterou jsem v tomhle viděla bylo to, že se mi při dlouhém porodu nevystřídaly PA. Nic víc. Podle mě jsou to zbytečně vyhozené peníze 😖

renond
22. únor 2016

@adivey c Cože??? 😕 tak rodit tam taky budu, přímo u jednoho doktora,kterého mám už domluveného, ale tohle jsem fakt neslyšela. A platit mu budu taky až po porodu. Měly ho i moje dvě kamarádky a ty platily taky až po... Ale cenu neuvedu záměrně, ale pohybuje se podobně jako za PA. Navíc jsem tam byla v prosinci na prohlídce a o takové částce tam opravdu zmínka nebyla. Podle mě ti někdo řekl pěknou blbost 😀

renond
22. únor 2016

Holky oni to nikde neevidují tak že by ty porodnice byly propojené co se týká registrací, taky jsem by registrovaná ve dvou Pražských a nakonec se stejně rozhodla pro Nerátky. Jen jsem tam v 30tt zavolala, že se omlouvám, ale rozhodla jsem se pro jinou porodnici a nikdo nic nenamítal 😉

lamia
23. únor 2016

Nam na prohlídce taky nic takového nerikali. Jiný dotaz-PA na prohlídce zminovala, ze stačí jedna poradna u nich v 36.tydnu těhotenství a jinak mužů byt u svého doktora,což ale nemůžu,neb konci s peci v 36.t a předává do porodnice. Zmiňovaly i možnost chodit na poradny do jiné porodnice a k nim jet pak na porod-delala jste to tak některá? Jsem reg.v Podolí, kam to mám kousek, na poradny bych tam klidně chodila,ale rodit tam nechci,do Neratovic to mám docela dost daleko na každotýdenní dojezd.díky za zkušenosti.

fififjonka
23. únor 2016

@lamia tak presne to by me taky zajimalo 🙂

lamia
23. únor 2016

@fififjonka Zitra se na to zeptam moji doktorky na kontrole, co si o tom mysli, nicmene to opravdu uvadeli jako variantu. Koukam,ze taky rodis v dubnu a dle moji doktorky bude tenhle mesic dost porodu, tak kdyby mely Neratovice stopstav,at mame kam jet i v Praze. Podoli na me zdaleka nepusobilo tak prijemne.

fififjonka
23. únor 2016

@lamia presne, ja se dlouho rozhodovala, jestli to zmenit. Neratky mi poradila kamaradka dula. V Podoli se pry hodne promenuje personal a neni to tam tedy moc osobni, sestinedeli pry taky nic moc, ale soudim jen podle vypraveni. Ja pujdu k porodu poprve a mozna i naposled, tak snad bude vse, jak ma byt. I kdyby nahodou ty Neratky mely plno. Treba se potkame🙂

janiczkas
24. únor 2016

@lamia @fififjonka Též mám termín v dubnu a jsem sice registrovaná do Podolí vzhledem k prvnímu rizikovemu těhotenství a předčasnému porodu (SC), ale jelikož je teď při druhém vše fajn, máme domluvenou PA v Neratovicích. Takže se tam taky můžeme potkat 😵

lamia
24. únor 2016

@janiczkas Ahoj,dnes jsem se na kontrole ptala sve doktorky na ty poradny v Podoli a porod jinde, tvarila se vselijak ( jakoze dalsi co nevi,kde chce rodit🙂)ale pry by to nemel byt problem.

janiczkas
24. únor 2016

@lamia no já do Podolí dochazim do diabetologicke poradny a tam se mne doktorka ptala kde budu rodit, takže jsem ji řekla tuhle varzi a úplně v pohodě. Jen prý v Podolí chtějí aby poslední 2 kontroly před porodem proběhly u nich.

Třeba já se se svým gynekologem domluvim tak, že bych u něj do 40tydne do chodila ty poradny, páč je blíž. Uvidím jak to půjde. A ta záloha 70tisic je nějaká fáma, o tom by se nám PA v rámci schůzek zmínila...

lamia
24. únor 2016

@janiczkas To je urcite nesmysl. Ja pocitam s poradnami v Podoli,jedna registracni v Neratovicich (asi uz bych se mela objednat🙂) a na porod si do N.zavolam a pokud bude jen trochu volno,jedem tam🙂. Uz i muj muz pochopil,ze to myslim vazne,jen stale strasi dopravni zacpou a porodem v aute,ale to pri tretim porodu strasil taky🙂)

marbusa
25. únor 2016

@pernicek1 já nevím, sama ještě zkušenost nemám, tak nemohu soudit. Vím, že to nemají jednoduché, jednou se mi ozvala až po dvou dnech, protože celé dva dny byla u porodů, to jsou věci, kterým neporučíš a věřím, že i pro ni to bylo velmi náročné a nedělá to naschvál 🙂 Ale i proto je mimo jiné fajn třeba u Milady Barešové s Věrou Novákovou, že se vzájemně zastupují. Šance, že bude alespoň jedna v tu dobu moci je tak o dost větší.....Jinak ale věřím, že v Neratovicích jsou samé fajn PA a lze to i bez zaplacení své soukromé....Pro můj pocit bylo lepší si ji zaplatit, každý to má jinak.....

pernicek1
26. únor 2016

@marbusa To je samozřejmě pochopitelné. Ale v případě že platím za službu, která má být dostupná a není, když ji potřebuji, tak za co pak platím? Nejsou to jen vyhozené peníze? Za mě ano 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru