• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

20. srpna 2017 
Ahoj holky, tak ve čtvrtek 14.4. proběhl z vážných zdravotních důvodů na doporučení doktora Lidáka císařský řez - máme (už doma) holčičku :slight_smile:

Zásadní info - stop stav po celou dobu, co jsem tam byla. Ikdyž jsme měli předem domluvenou PA Ditu, bohužel první noc nadstand.pokoj nebyl volný. Takže na čekačce jsem byla rázem první a dostala díky štěstí hned druhý den - KLID K NEZAPLACENÍ!!! U těch běžných pokojů je podstatně větší šrumec z chodby, porodních sálů, zkrátka odevšad. Ale i tak pokoje čisté, prostorné a péče PA úžasná. Ano, některé jsou méně sympatické, ale to co je k zažití v pražských ústavech, to vážně nehrozí :grinning: Excelentní byla PA Květa, pak 2 sestřičky z dětského, tuším p.Hronková a ještě jedna starší tmavovláska. Neonatolog jednoznačně doktor Košík a též Maxián. Bohužel víc jmen si nepamatuji, ale celý tým na operačním sále byl skvělý a v rámci možností jsme zažili hezký okamžik, pozitivní atmosféra, všichni milí vstřícní a díky PA Dítě jsme měli dcerku hned u sebe od samého začátku. Byla jsem maximálně spokojená, budu ráda vzpomínat. Domluvit si PA, i v případě sekce, má určitě smysl. Obavy a nervozita a odloučení od miminka bylo i díky možnosti přítomnosti manžela minimální. A že mohu porovnávat, sekce jsem zažila dvě :wink:

Tak všem přeji krásné zážitky v ten svůj velký den a zdravá miminka :wink:
19. dub 2016 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak se mi zda, ze spoléhat na porod v Neratovicích asi nemá moc smysl.. :( To jsou vyhlidky.

Kazdopadne, hodne zdravi Tobe i miminku! :slight_smile:
19. dub 2016 ve 13:17  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
A i když mají STOP stav, tak tam jsou stále "protekční" místa pro maminky, které jsou domluveny s PA? To mi trochu nejde do hlavy, jestli se s tím počítá (dočetla jsem se, že ano, ale realita může být jiná), přece jen porodnice není nafukovací...

@Janiczkas - to jsi mě moc uklidnila. Já se právě bojím, že kdyby nedejbože přišla sekce, tak bych byla od miminka odloučena a přišla o ty krásné chvíle těsně po narození.
19. dub 2016 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ponickova ne domluvená, ale pokud se nadstandard uvolní má přednost ta rodička, která má domluveno konkrétní OSOBU. Je to dáno smlouvou, kterou podepisujete s porodnicí, chtějí totiž zaplatit jakýsi poplatek 1500,- za to, že budete mít konkrétní PA.. A a tím souvisí i balíček služeb v jejich.zařízení.. takže tak :wink: a opravdu na určité zákroky ani pacientky mimo porod nepřijímali.

Ano, i při sekci lze zažít krásný okamžik s vaším miminkem, ale záleží vždy na okolnostech a zdravotním stavu rodičky a miminka.. Pokud máte domluvenou PA, o vše se postará a vy se jen zaměříte na vaše miminko a partnera.. Třeba můj manžel dorazil na poslední.chvíli (doktor nakonec operaci posunul o 30 min dříve) a už prý odedveri ho sestra po sestře navigovala kam má jít, co kde obléct a co se děje. Opravdu du chvála a po skončení operace.za nim přišel i sám doktor a.dal informace.
19. dub 2016 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janiczkas Janičko, děkuji za informaci. Jsem čím dál víc ráda, že jsem se nakonec rozhodla využít tu možnost vlastní PA. Snad si sedneme i lidsky, schůzka mě teprve čeká.
19. dub 2016 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Když mám za sebou první císař (7let) a jsem opět těhotná a nechci rodit normálně je to v Neratovicích možné?
20. kvě 2016 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janickajana to není tak, že by v Neratovicích za každou cenu šli přirozenou cestou.. I tady vás prohlédne lékař a zhodnotí zdravotní stav. Po sekci obzvlášť. Třeba u mne těhotenství probíhalo absolutně bez komplikací a ikdyz jsem byla po.sekci, přála jsem si rodit tentokrát vaginálně - ostatně kvůli možnosti zvolit si konkrétní PA jako doprovod k porodu atd. jsem si vybrala Neratovice.. Bohužel v 38.týdnu DÍKY BOHU lékař z UTZ zjistil že jizva na děloze je velmi.tenká a skoro to i vypadá, že tam bude v jednom místě dírka. No byla, dokonce už velká a lezl skrz ní plodový vak! Nebýt důkladné kontroly právě lékaře, mohlo to při vaginálním porodu skončit rupturou dělohy... A to nechci ani ono 'kdyby' domýšlet!!! Takže to je má zkušenost po první sekci, nakonec tedy.byly dvě a pokud bychom se rozhodli i pro třetí miminko, je 100% jistá i třetí sekce... Takže z vlastní zkušenosti - bych doporučení lékaře, jakým způsobem rodit, nebrala na lehnout váhu a na vaginálním porodu za za každou cenu netrvala.... Držím palce :slight_smile:
21. kvě 2016 v 01:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak jste byly spokojené s neratovickou porodnicí vy ostatní, co jsme si to v diskuzi psaly... Už to máte za sebou?
21. kvě 2016 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janiczkas moc děkuji za odpověď :relaxed:
21. kvě 2016 v 05:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem tedy byla maximalne spokojena a byl to pro me uzasny zazitek. Splnili vsechno co jsem chtela, pece super a urcite priste budu rodit taky tam.
A neni pravda, ze by sli jenom "prirozenou" cestou. Jsou tam lekarske zasahy. Ale jde spis o to, ze umoznujou prirozenou cestu kdyz to tak zena chce
21. kvě 2016 v 07:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se zeptat, rodila jsem v Nera v r.2014 a velká spokojenost a žádnou registraci ještě nechtěli, teď bych tam chtěla rodit druhé dítko a dočetla jsem se o registraci v 28.-30.tt. Myslíte, že je lepší tam zavolat raději dříve? Jsem teď 14+5. Přemýšlim, že si zaplatíme i PA, měla jsem u prvního porodu Květu.Tak nevím, zda už volat teď..
23. kvě 2016 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek pokud chces mit konkretni PA tak radsi drive at ma jeste volno...
23. kvě 2016 ve 13:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pekkaa moc díky za odpověď, raději zavolám co nejdříve. Jestli se Tě můžu ještě zeptat, v ceníku nemůžu najít, kolik PA stojí, je to těch zmíněných 10tis? A je v té ceně jestě něco?
23. kvě 2016 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek Já měla PA Járu, bylo to těch 10 tisíc. V tom bylo několik schůzek před porodem, porod, návštěvy po porodu v porodnici a pak jedna návštěva doma. Taky byla pořád na telefonu. :slight_smile:
23. kvě 2016 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek jak pise kercitka:slight_smile:
23. kvě 2016 ve 14:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kercitka super, díky :slight_smile: termín mám až v listopadu, ale asi tam raději zavolám co nejdříve :slight_smile:
23. kvě 2016 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek Určitě zavolat co nejdrive, já volala v tom doporučeném tt 28-30 a skoro všechny PA byly již obsazeny.
23. kvě 2016 v 16:13  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hani1234 díky za info :slight_smile: a když si zaplatím PA, tak bych měla mít jistotu, že mě vezmou? V r.2014 jsem volala týden před porodem a v pohodě mě vzali, ale teď je tam asi docela veliký zájem, docela se bojím, že když zavolám právě až 28-30tt jen k té registraci, že budou mít plno..
23. kvě 2016 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek Rozhodně nic nezkazíš, když si tam zavoláš už teď a zajistíš si PA, kterou chceš.
23. kvě 2016 v 18:05  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romeesek: ano, pokud máš soukromou PA, tak tě k porodu vezmou. To dokonce ani nemusíš řešit registraci, vše udělá PA za Tebe. Aspoň já to tam mám s Járou, že registraci za mě vyřídí. :slight_smile:
24. kvě 2016 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ponickova díky za odpověď :slight_smile: to je super..Dneska jsem tam zkoušela asi dvakrát volat, ale tel. byl nedostupný, tak to zkusím zítra :wink:
24. kvě 2016 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, mám dva dotazy - nějak jsem se zapomněla během prohlídky zeptat. :confused: Prvně - jak je to s monitory během porodu? Jak často a musím u toho ležet, nebo se mohu pohybovat? A za druhé - v případě přirozeného porodu, mohu mít na sobě svojí košilku? :slight_smile: Děkuji moc za odpovědi :slight_smile:
8. čer 2016 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa muzes se klidne pohybovat. Oni ti to prilozi dle potreby. A muzes mit urcite svoji kosilku.
8. čer 2016 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Košilku mít vlastní můžeš. Ozvy kontrolovala PA i třeba ve vaně, při porodu (byla jsem v kleče) se sehnula. Neomezovalo mě to.
8. čer 2016 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pekkaa @kercitka tak to je skvělé! Děkuju moc! :slight_smile:
8. čer 2016 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co všechno dostanete na mimíse od nich?
8. čer 2016 v 17:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusesita25 vsechno krome vlhcenych obrousku. Obleceni, pliny, telove mliko, masticku na zadecek, jednorazovou prebalovaci podlozku.
8. čer 2016 v 17:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,chci se zeptat kdyz si zaplatim Ambulanci premium tech 1500,- jestli mi to nejak pomuze napriklad pri stop stavu,mam termin az posledniho rijna a kdyz jsem to tady tak cetla mam strach aby me vubec vzali k porodu,kdyz to na me prijde.
15. čer 2016 v 15:53  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacik91 Ano, měli by tě vzít přednostně :slight_smile:
15. čer 2016 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacik91 Rijen dle meho tak vytizeny nebude. Co sem tak koukala tak je to hlavně pulka cervna az do srpna pomalu vsude plno.
15. čer 2016 ve 20:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek