Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

janiczkas
19. dub 2016

Ahoj holky, tak ve čtvrtek 14.4. proběhl z vážných zdravotních důvodů na doporučení doktora Lidáka císařský řez - máme (už doma) holčičku 🙂

Zásadní info - stop stav po celou dobu, co jsem tam byla. Ikdyž jsme měli předem domluvenou PA Ditu, bohužel první noc nadstand.pokoj nebyl volný. Takže na čekačce jsem byla rázem první a dostala díky štěstí hned druhý den - KLID K NEZAPLACENÍ!!! U těch běžných pokojů je podstatně větší šrumec z chodby, porodních sálů, zkrátka odevšad. Ale i tak pokoje čisté, prostorné a péče PA úžasná. Ano, některé jsou méně sympatické, ale to co je k zažití v pražských ústavech, to vážně nehrozí 😀 Excelentní byla PA Květa, pak 2 sestřičky z dětského, tuším p.Hronková a ještě jedna starší tmavovláska. Neonatolog jednoznačně doktor Košík a též Maxián. Bohužel víc jmen si nepamatuji, ale celý tým na operačním sále byl skvělý a v rámci možností jsme zažili hezký okamžik, pozitivní atmosféra, všichni milí vstřícní a díky PA Dítě jsme měli dcerku hned u sebe od samého začátku. Byla jsem maximálně spokojená, budu ráda vzpomínat. Domluvit si PA, i v případě sekce, má určitě smysl. Obavy a nervozita a odloučení od miminka bylo i díky možnosti přítomnosti manžela minimální. A že mohu porovnávat, sekce jsem zažila dvě 😉

Tak všem přeji krásné zážitky v ten svůj velký den a zdravá miminka 😉

vesperlynn
19. dub 2016

Tak se mi zda, ze spoléhat na porod v Neratovicích asi nemá moc smysl.. :( To jsou vyhlidky.

Kazdopadne, hodne zdravi Tobe i miminku! 🙂

ponickova
19. dub 2016

A i když mají STOP stav, tak tam jsou stále "protekční" místa pro maminky, které jsou domluveny s PA? To mi trochu nejde do hlavy, jestli se s tím počítá (dočetla jsem se, že ano, ale realita může být jiná), přece jen porodnice není nafukovací...

@janiczkas - to jsi mě moc uklidnila. Já se právě bojím, že kdyby nedejbože přišla sekce, tak bych byla od miminka odloučena a přišla o ty krásné chvíle těsně po narození.

janiczkas
19. dub 2016

@ponickova ne domluvená, ale pokud se nadstandard uvolní má přednost ta rodička, která má domluveno konkrétní OSOBU. Je to dáno smlouvou, kterou podepisujete s porodnicí, chtějí totiž zaplatit jakýsi poplatek 1500,- za to, že budete mít konkrétní PA.. A a tím souvisí i balíček služeb v jejich.zařízení.. takže tak 😉 a opravdu na určité zákroky ani pacientky mimo porod nepřijímali.

Ano, i při sekci lze zažít krásný okamžik s vaším miminkem, ale záleží vždy na okolnostech a zdravotním stavu rodičky a miminka.. Pokud máte domluvenou PA, o vše se postará a vy se jen zaměříte na vaše miminko a partnera.. Třeba můj manžel dorazil na poslední.chvíli (doktor nakonec operaci posunul o 30 min dříve) a už prý odedveri ho sestra po sestře navigovala kam má jít, co kde obléct a co se děje. Opravdu du chvála a po skončení operace.za nim přišel i sám doktor a.dal informace.

ponickova
19. dub 2016

@janiczkas Janičko, děkuji za informaci. Jsem čím dál víc ráda, že jsem se nakonec rozhodla využít tu možnost vlastní PA. Snad si sedneme i lidsky, schůzka mě teprve čeká.

janickajana
20. kvě 2016

Když mám za sebou první císař (7let) a jsem opět těhotná a nechci rodit normálně je to v Neratovicích možné?

janiczkas
20. kvě 2016

@janickajana to není tak, že by v Neratovicích za každou cenu šli přirozenou cestou.. I tady vás prohlédne lékař a zhodnotí zdravotní stav. Po sekci obzvlášť. Třeba u mne těhotenství probíhalo absolutně bez komplikací a ikdyz jsem byla po.sekci, přála jsem si rodit tentokrát vaginálně - ostatně kvůli možnosti zvolit si konkrétní PA jako doprovod k porodu atd. jsem si vybrala Neratovice.. Bohužel v 38.týdnu DÍKY BOHU lékař z UTZ zjistil že jizva na děloze je velmi.tenká a skoro to i vypadá, že tam bude v jednom místě dírka. No byla, dokonce už velká a lezl skrz ní plodový vak! Nebýt důkladné kontroly právě lékaře, mohlo to při vaginálním porodu skončit rupturou dělohy... A to nechci ani ono 'kdyby' domýšlet!!! Takže to je má zkušenost po první sekci, nakonec tedy.byly dvě a pokud bychom se rozhodli i pro třetí miminko, je 100% jistá i třetí sekce... Takže z vlastní zkušenosti - bych doporučení lékaře, jakým způsobem rodit, nebrala na lehnout váhu a na vaginálním porodu za za každou cenu netrvala.... Držím palce 🙂

janiczkas
20. kvě 2016

A jak jste byly spokojené s neratovickou porodnicí vy ostatní, co jsme si to v diskuzi psaly... Už to máte za sebou?

janickajana
21. kvě 2016

@janiczkas moc děkuji za odpověď ☺

pekkaa
21. kvě 2016

Ja jsem tedy byla maximalne spokojena a byl to pro me uzasny zazitek. Splnili vsechno co jsem chtela, pece super a urcite priste budu rodit taky tam.
A neni pravda, ze by sli jenom "prirozenou" cestou. Jsou tam lekarske zasahy. Ale jde spis o to, ze umoznujou prirozenou cestu kdyz to tak zena chce

romeesek
23. kvě 2016

Ahoj holky, chci se zeptat, rodila jsem v Nera v r.2014 a velká spokojenost a žádnou registraci ještě nechtěli, teď bych tam chtěla rodit druhé dítko a dočetla jsem se o registraci v 28.-30.tt. Myslíte, že je lepší tam zavolat raději dříve? Jsem teď 14+5. Přemýšlim, že si zaplatíme i PA, měla jsem u prvního porodu Květu.Tak nevím, zda už volat teď..

pekkaa
23. kvě 2016

@romeesek pokud chces mit konkretni PA tak radsi drive at ma jeste volno...

romeesek
23. kvě 2016

@pekkaa moc díky za odpověď, raději zavolám co nejdříve. Jestli se Tě můžu ještě zeptat, v ceníku nemůžu najít, kolik PA stojí, je to těch zmíněných 10tis? A je v té ceně jestě něco?

kercitka
23. kvě 2016

@romeesek Já měla PA Járu, bylo to těch 10 tisíc. V tom bylo několik schůzek před porodem, porod, návštěvy po porodu v porodnici a pak jedna návštěva doma. Taky byla pořád na telefonu. 🙂

pekkaa
23. kvě 2016

@romeesek jak pise kercitka🙂

romeesek
23. kvě 2016

@kercitka super, díky 🙂 termín mám až v listopadu, ale asi tam raději zavolám co nejdříve 🙂

hani1234
23. kvě 2016

@romeesek Určitě zavolat co nejdrive, já volala v tom doporučeném tt 28-30 a skoro všechny PA byly již obsazeny.

romeesek
23. kvě 2016

@hani1234 díky za info 🙂 a když si zaplatím PA, tak bych měla mít jistotu, že mě vezmou? V r.2014 jsem volala týden před porodem a v pohodě mě vzali, ale teď je tam asi docela veliký zájem, docela se bojím, že když zavolám právě až 28-30tt jen k té registraci, že budou mít plno..

hani1234
23. kvě 2016

@romeesek Rozhodně nic nezkazíš, když si tam zavoláš už teď a zajistíš si PA, kterou chceš.

ponickova
24. kvě 2016

@romeesek: ano, pokud máš soukromou PA, tak tě k porodu vezmou. To dokonce ani nemusíš řešit registraci, vše udělá PA za Tebe. Aspoň já to tam mám s Járou, že registraci za mě vyřídí. 🙂

romeesek
24. kvě 2016

@ponickova díky za odpověď 🙂 to je super..Dneska jsem tam zkoušela asi dvakrát volat, ale tel. byl nedostupný, tak to zkusím zítra 😉

verunkaaa
8. čer 2016

Holky, mám dva dotazy - nějak jsem se zapomněla během prohlídky zeptat. 😕 Prvně - jak je to s monitory během porodu? Jak často a musím u toho ležet, nebo se mohu pohybovat? A za druhé - v případě přirozeného porodu, mohu mít na sobě svojí košilku? 🙂 Děkuji moc za odpovědi 🙂

pekkaa
8. čer 2016

@verunkaaa muzes se klidne pohybovat. Oni ti to prilozi dle potreby. A muzes mit urcite svoji kosilku.

kercitka
8. čer 2016

@verunkaaa Košilku mít vlastní můžeš. Ozvy kontrolovala PA i třeba ve vaně, při porodu (byla jsem v kleče) se sehnula. Neomezovalo mě to.

verunkaaa
8. čer 2016

@pekkaa @kercitka tak to je skvělé! Děkuju moc! 🙂

lusesita25
8. čer 2016

Holky a co všechno dostanete na mimíse od nich?

pekkaa
8. čer 2016

@lusesita25 vsechno krome vlhcenych obrousku. Obleceni, pliny, telove mliko, masticku na zadecek, jednorazovou prebalovaci podlozku.

kacik91
15. čer 2016

Ahoj Holky,chci se zeptat kdyz si zaplatim Ambulanci premium tech 1500,- jestli mi to nejak pomuze napriklad pri stop stavu,mam termin az posledniho rijna a kdyz jsem to tady tak cetla mam strach aby me vubec vzali k porodu,kdyz to na me prijde.

kercitka
15. čer 2016

@kacik91 Ano, měli by tě vzít přednostně 🙂

lusesita25
15. čer 2016

@kacik91 Rijen dle meho tak vytizeny nebude. Co sem tak koukala tak je to hlavně pulka cervna az do srpna pomalu vsude plno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru