Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

janickajana
15. črc 2016

@hz toť otázka jak to je. Každopádně co tady čtu tak je v Nera lepší mít PA, ale co když budu mít císař plánovaný. Zda mě musejí vzít, nebo ne?

hani1234
15. črc 2016

PA se platí až po porodu a ambulance Premium se hradí pŕi první návštěvě .

urtica
15. črc 2016

@ponickova Já měla rodit v Neratovicích a rodila jsem v Mělníku.
Srovnání přímo z porodů nemám, ale Neratovice mě hodně zklamaly...na předporodním vyšetření byl extrémně nepříjemný a arogantní lékař - tak bolestivé vyšetření jako od něho jsem nezažila (ani během porodu) a ještě mi vynadal za to, že mě to bolí...modlila jsem se, abych na něj nenarazila v den porodu.
V samotný den D jsme vyrazili do Neratovic, kde mi udělali monitor - prosila jsem, zda by to bylo možné vestoje - řekli mi, že to možné není, že musím ležet, maximálně sedět. Nakoenc mi bylo řečeno, že mají stop stav a mám jet do Mělníka...
Kromě sestry na příjmu byli všichni v porodnici milí, během monitorování dcery jsem mohla klidně stát (?!!) a v klidu prodýchávat kontrakce...nikdo mě do ničeho netlačil, vše se mnou konzultovali...po porodu se mi přišla vedoucí lékařka omluvit, že mi museli udělat nástřih (začla jsem se trhat).
S porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Novorozenecké bude asi lepší v Nerátkách - v Mělníku záleží na koho kápneš, jsou tam příjemné i méně příjemné sestry, já měla bohužel smůlu na jednu velmi nepříjemnou...Každopádně celkový dojem z porodnice jsem měla z Mělníku mnohem lepší než z Neratovic. Ve výsledku ale záleží na jaké lidi kápneš...človek by si asi musel zaplatit konkrétní PA a doktora, aby měl jistotu....

janickajana
15. črc 2016

@urtica stejně je to děs, člověk celý život maká, platí si zdravotní pojištění a pak se ještě musí modlit na koho v porodnici narazí. Každá se těšíme na mimi a né řešit jak komu dát peníze za porod či jak kdo bude milej 😑
Je fakt že vše je o lidech.....

urtica
15. črc 2016

@ponickova Ještě co se týká samotného porodu (Mělník) - tak na každém sále je sprcha, kterou můžeš volně využívat a míč...pokud není nějaký problém, můžeš si tam "blbnout" dle libosti...

urtica
15. črc 2016

@janickajana Jj, tj pravda...chyba je ale i v systému...málo míst v porodnicích a stát je přesto ruší, ruší se i malé porodnice - takže chápu i zdrav. personál, že s jazyky na vestě, kdy třeba bojuje o život maminky či dítěte, není na každého milý....
Já měla trochu výhodu v tom, že po potratu jsem ležela pár dní na Bulovce, kde je to opravdu "továrna na maso", takže v Mělníku jsem pak byla jak v Jiříkově vidění (příjemně překvapená).

ponickova
15. črc 2016

Holky, mě stačilo, jak zacházeli s mojí kamarádkou v jedné pražské porodnici. Nebyla těhotná, ale měla tak silné ženské bolesti, že na ulici omdlela téměř na přechodu. Rychlá ji odvezla do poro a dostala vynadáno, že trochu přehání a že ženský jsou hysterky a volají sanitku jen, když je něco trochu píchne a že oni se potřebují věnovat důležitějším pacientům... Byla jsem u toho, jinak bych nevěřila...

A souhlasím, ono je to o lidech - někdy člověk narazí i na špatně hodnoceném pracovišti doslova na anděla v lidském těle.

urtica
15. črc 2016

@ponickova Máte pravdu, i na té Bulovce jsem narazila na úžasnou lékařku, která mi moc pomohla - jak lidsky, tak odborně...jen ten poměr těch příjemných lidí tam je obrácený...byla asi jediná...jinak buď apatičtí nebo přímo nepříjemní lékaři...

kacorina
18. črc 2016

@hani1234 Presne ma slova.Vse bylo skvělé až na jídlo.Hrůza.Všichni až po uklizečky hodní.Až na jednoho doktora.Ale zažila jsem ho.jeden den jen.tak třeba zrovna neněl nàladu.A kdi byl u tvého porodu?

urtica
18. črc 2016

@kacorina A nevíte, jak se ten dr jmenoval? Mohlo by se jednat o stejného týpka, na kterého jsem narazila já....

kacorina
18. črc 2016

@urtica myslim dr.Lidàk.Přišel mi dost nenaloženy.Ale mohlo to být unavou z noční služby.Porodní asist.to ale vše zachránily.

urtica
18. črc 2016

@kacorina Aha, ok. Tak v mém případě se jednalo o dr. Svobodu a když jsem později koukla na jeho hodnocení na znamylekar.cz, tak to zřejmě nebyla jen dočasná indispozice...

kacorina
18. črc 2016

@urtica a tys rodila s nim?toho jsem ani tam neviděla.Ani u jednoho mého porodu.Vždy jsem měla fajn lékaře a porodni asist.u dvou stejnou a u jednoho Miladu.

urtica
18. črc 2016

@kacorina Ne, nakonec jsem rodila v Mělníku - viz. můj příspěvek z 15. července 16:24.

khaka
18. črc 2016

@monan Vsak ja vim, to bylo info k registraci 😉 Myslim, ze s touto situaci se na mensich porodnicich musi pocitat a mit treba v taloze i neco jineho ...

yvetta
20. črc 2016

@kacorina - mna sil Dr. Lidak a je svojsky 😀, ale potom, ked som mala problemy po porode zdravotne tak mi dost pomohol a jednal som nou priamo narozdiel od ostatnych lekarov 😝

kacik91
25. črc 2016

@ponickova
Ahojky,a kdy mas termin?Ja mam zatim PA a premislim i o tom premium.Musi se to premium objednavat hodne dopredu?dekuji 🙂

ponickova
27. črc 2016

@kacik91: Já mám termín v polovině října. Pokud máš soukromou PA, automaticky budeš muset zaplatit i ambulanci premium, tak mi to bylo několikrát řečeno. Tam by tě měla zaregistrovat sama PA.

Jinak co se týče časovek, jak mě už moje PA (mám Járu) registrovala na první kontrolu v té ambulanci, říkala, že je to vhodné s předstihem, pokud chce člověk nějaký fajn termín (chce se mnou jezdit manžel, tak jsme nechtěli v půlce dne).

Jinak jsme měli schůzku s PA, popisovala nám vše o porodu a péči, kterou v Nera nabízí, a jsme z toho s manželem hodně nadšení. Jsem zastáncem přirozeného porodu bez medikamentů a lékařských zásahů, což by se mi v Nera mohlo splnit. Teď už jen aby malá nevykoukla před 15. září 🙂

v_adela
30. črc 2016

Rodila jsem zde 12.4.2016. Tuto porodnici jsem si vybrala z důvodu, že je vyhlášená svými 'přirozenými' porody. Při prohlídce jsem byla nadšená tím, jak porodní asistentka mluvila o místních porodech, že nemusíte na monitory, tak často, že porodíte v jaké poloze chcete, že je vše na domluvě a že se nechává plynout v souladu s mými přáními a potřebami. Po mém prvním porodu jsem se na toto těšila.
Realita byla ovšem jiná. Při převzetí, zde byla porodní asistentka paní Nováková, ta byla zlatá. Moc hodná. Porod jsem měla vyvolávaný a tudíž jsem čekala, kdy začne. V noci, to už tam byla jiná PA, dlouhé vlnité vlasy, silnější. Sama pro sebe jsem jí říkala bachařka, protože to na ní sedělo. Člověk, který na místě porodní asistentky, nemá co dělat. Vlídné slovo jí asi nic neříká. Ráno, kdy mi dávali druhou vyvolávací tabletku, mě převzala do péče tolik vychvalovaná na internetu PA paní Jarmila Trhoňová. Začalo mi peklo. Nepříjemná a nebojím se říct zlá. To jak se ke mně chovala v průběhu porodu jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejším snu. Nechala mě napospas sama sobě, neporadila, jen mě neustále v kontrakcích honila přes celou chodbu na monitor, peskovala mě a v půlce porodu mi řekla 'trochu se pochlapte, čeká vás ještě půlka porodu' a odešla z pokoje.
Nikdo mě neposlouchal, když jsem prosila, aby mi dali něco na úlevu. Doktoři nepříjemní, studení, k prostředí, kde je potřeba empatie, absolutně nevhodní. Nejhorší byla mladá slovenská doktorka, ta se za mými zády s PA Trhoňovou ještě na můj účet bavili a evidentně jim nevadilo, že je slyším. Panebože takovéhle ženy by měli z porodnictví odejít!
Psychicky jsem byla úplně vyřízená, nikdo mi nepomohl. PA Trhoňová mi přišla i vynadat, kde jsem na monitor, to už jsem měla šílené kontrakce a při představě, že mám vyjít ze sprchy a někam jít, pro mě bylo nemyslitelné!
Téměř ke konci si mě převzala do péče jiná PA bohužel jméno už si nepamatuji, tmavovlasá paní, ta už na mě byla laskavá. Konečně mi přinesla něco na úlevu, monitor přivezla na pokoj, ale to už jí říkám, že cítím potřebu tlačit a ona lehněte si, najednou jsem byla hrozně rychle ze dvou centimetrů otevřená na osm a řekla mi 'pojďte za mnou na porodní sál'. Umíte si někdo představit, při finálních kontrakcích jít za někým na porodní sál, přes celou chodbu? Sotva jsem si stoupla cítila jsem hlavičku mezi nohama a vzápětí jsem držela své dítě v rukou, během této krátké doby, stihl můj muž křičet na chodbě, že rodíme, ani jsem to nezaregistrovala, byla jsem úplně mimo. Jen jsem držela pár vteřin své dítě v rukou a bylo v pokoji plno, dítě ustřihli a utíkali s ním pryč. 2 hodiny jsem ho neviděla. Najednou se tam objevila PA Trhoňová, která už měla po službě a začala mi nadávat a to doslova, že jsem opravdu hrozná a že je neposlouchám a že za to, že jsem tak rychle porodila, tak za to, že budu potrhaná. Já jen stála a zírala, neschopná ničeho. Když mě zašili a odvezli zpět na pokoj, mimochodem potrhaná jsem nebyla skoro vůbec, tak jsem si lehla a hodinu plakala, jaká hrůza to pro mě byla.
Co tato paní dělá v porodnictví je pro mě záhadou. Asi aby co nejvíce ženám udělala z porodu nejhorší zážitek v životě. Můj tedy byl. Ještě dnes, když si na něj vzpomenu, se mi chce brečet.
Ještě jedna věc, od samého začátku jsem prosila o epidurál o kterém mi bylo řečeno, že není problém, jen si o něj říct hned na začátku. Když jsem se na něj opakovaně zeptala mi PA Trhoňová řekla, že nemluvím o ničem jiném než o epiduralu a že to tam umí i bez něj. To mi opravdu ukázala, co ona umí. Zdeptat bezbranou rodičku, to je opravdu gól. A perlička na závěr, když jsem z nemocnice odcházela a ona mi dávala papíry, tak mi řekla 'no vidíte a šlo to i bez epiduralu'. No comment!!!
Do této porodnice už bych nikdy v životě nešla, slibují, ale realita je úplně někde jinde, poporodní péče tak mizerná, že ani nemluvím, měla jsem neskutečnou infekci, nemohla jsem dýchat, kašlala jsem každým nádechem, párkrát mi vzali krev na krevní obraz a nakonec mi řekli ať si v lékárně koupím ACC.
Jediné, co můžu pochválit byli sestřičky na dětském, to jsou andělé. K mému synovi i ke mě byli neuvěřitelně laskavé.
Nikdy nepíšu recenze, ale tato zkušenost pro mě byla tak otřesná, že to musím napsat, proto, aby se žádné jiné ženě nepřihodilo to co mě. Každé ženě přeji nádherný porod, dle jejích přestav, to jsem si myslela, že mi v Neratovicích bude umožněno. Místo toho jsem, zde zažila nejhorší noční můru jakou se pro mě mohl porod mého druhého dítěte stát. Kdykoliv si teď na něj vzpomenu cítím akorát bezmoc a smutek. A tak by to nemělo nikdy být. Můj první zážitek s mým synem takovýhle být neměl. Vůbec se nedivím, že ženy chtějí rodit doma, protože tohle je zážitek ženy s jejím tělem a miminkem a ne jatka, která jsem zažila já.
Neratovice už nikdy více. Peněz jsem tam nechala spoustu, ale také velký smutek.

vesanus
30. črc 2016

@v_adela Opravdu neveselé čtení... Ale je dobře že jste se odhodlala sepsat to, tím spíš že je to porodnice velmi chválená. Taky jsem tak udělala. Ještě to popřípadě zkopírujte na emimino do recenzí porodnic, tam hodně mamin kouká, tady to časem zapadne.
PS: ta mladá slovenská doktorka (Javorková) by měla vrátit diplom, nehorázná neprofesionalita (a mnohdy až arogance) !!

kercitka
30. črc 2016

@v_adela Je mi líto, že máš špatnou zkušenost, já měla s Járou naprosto opačnou a v případě dalšího porodu ji určitě budu chtít znovu.
Přijde mi ale docela zvláštní, že sis Neratovice vybrala kvůli přirozenému vedení porodů a od začátku jsi chtěla epidural...

urtica
30. črc 2016

@v_adela Koukám, že jsem možná měla štěstí, že byl v době mého porodu v Nerátkách stop stav, protože na příjmu byla právě PA Trhoňová s dr. Javorkovou... jinak nemůžu hodnotit, protože jsem s nimi nerodila. Nicméně...je pravda, že PA Trhoňová, která je na netu tak vychvalovaná, nijak extra příjemná nebyla a jak už jsem zmiňovala výše, během monitorování jsem od ní měla nakázáno ležet, maximálně sedět. Stát mi nedovolila (přičemž v Mělníku nebyl absolutně problém s tím, že jsem během monitorování stála a střídavě přecházela do dřepu....) - vzhledem k tomu, že Neratovice se profilují jako porodnice s přirozeným vedením porodu a volností pohybu, mě tato neochota docela překvapila..zvlášť od tak vyhlášené PA.
Držím palce, ať se s tím brzy vyrovnáte...je mi to líto.

@kercitka Mně to zvláštní nepřijde...spoustu žen překvapí intenzita porodních bolestí a během porodu prostě názor na anestezii změní.

pekkaa
30. črc 2016

Nechapu. Ja rodila s Jarou o par dni pozdeji a byla uplne dokonala. I celej porod i doktor i poporodni pece.
Taky je potreba to srovnat s jinymi porodnicemi a Neratky jsou v tomto daleko nejlepsi v okoli.
A porod je porod, nemuzete ocekavat, ze vam z toho jakokoliv porodnice udela prochazku ruzovym sadem..
Ja na Neratovice nedam dopustit!
Taky jsem treba sla v nejhorsich kontrakcich par minutek pred porodem pres chodbu a prislo mi to uplne normalni

urtica
30. črc 2016

@pekkaa Nemusela mít "svůj den"...i PA a doktoři jsou jen lidi, no...akorát u porodu je to prostě větší průšvih než na úřadě, no...

sixt24
30. črc 2016

Já bych to shrnula asi takto máte zaplacenou PA a VIP ambulanci vše OK nemáte smůla a dají vám to najevo nejste pro ně zajímavé :(

pekkaa
30. črc 2016

@sixt24 ja nemela nic zaplacene

sixt24
30. črc 2016

@pekkaa to jste měla štěstí

yvetta
31. črc 2016

@sixt24 - ja som si nic neplatila a PA Pavlina - vrchna, mi strasne pomahala a dokonca mi varila caje a zostala so mnou aj po svojej smene a nemusela takze asi zavisi ako kto 😉

kristyn.g
31. črc 2016

@v_adela to je hrozné ☹ budeme bydlet blízko neratovic ale ani tam nepáchnu ☹ čtu samé horory odtamtud. Ale těžké porodnici nějakou vybrat, u každé se dá najít dost nepěkných recenzí ☹

urtica
31. črc 2016

@kristyn.g Poslední recenze i na emiminu nic moc...já mám pocit, že tím, jak se zvýšila poptávka, tak tam zároveň klesla i kvalita...nemají tolik potřebu se snažit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru