Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
22. únor 2009

Ivčo, tak takový pokojíček, to by se mi líbilo i doma 🙂 Jinak teda doktoři vtipní, to jo 😀 Císaře se nebojím, to není strach, spíš to, že bych chtěla normální porod, kdyby to šlo, ale když ne, tak násilím to hrotit nebudu, to ne. zatím zkoušíme různé jiné metody na přetočení, jako svícení baterkou a hlazení po směru hodinových ručiček. ale hlavičku pořád cítím stejně. nevíš, do kdy se čeká, jestli se mimi přetočí?

ivana24
22. únor 2009

Lucko, čeká se do 37tt. Já jsem tohle všechno dělala, když jsem čekala Fildu. Pak mi primář domluvil, že miminko je tak, jak je mu nejlépe, že se zbytečně namahám 🙂 . A teď při císaři primář zjistil, že mám vrozenou vadu dělohy a všechny míma budou KP. No my už další mít nebudeme, tak to neřeším. To víš, že je nejlepší přirozený porod, já si to strašně přála, ale prostě riskovat zdraví Barči ani Filipa jsem nechtěla.
Ty pokoje nejsou nějak přepychově zařízené, co bylo pro mě po císaři nejlepší, tak polohovací postel, tak mi teda doma chybí 😉
Jo a k uklidu, i závěsy v koupelně máčí do sava, prach utírali, vytírali každý den. Jídlo bylo ucházející, teda až na oběd, ale ten mi vždycky dovezla mamča 😀 , abych náhodou nezhubla.

lucie.krajcarova
24. únor 2009

Ivčo, díky. teď mi hlásila známá, že její známá porodila s KP holčičku, prý dělají rozdíly u holek a kluků, kluci jdou rovnou na císaře (hrozí poškození genitálií). vy jste věděli dopředu, že to bude kluk, že?my nevíme nic, mrňous má tvrdošíjně nožky u sebe 😀

alleycats
24. únor 2009

Ahoj holky, nic ve zlém, ale myslela jsem že toto je téma Porodnice Neratovice, a ne kdo jaký měl porod a jak si zařídil pokojíček, to si můžete psát v poště.Myslela jsem, že tu budou nové a nové příspěvky o Neratovicích???Děkuji a pokud bude mít někdo nějakou novou zkušenost (myslím z dnešní doby), vložte sem svůj příspěvek, jsem na něj zvědavá 😉

lucie.krajcarova
24. únor 2009

Milá alleycats, řeší se tu třeba to, jestli je KP důvod pro císaře právě v Neratovicích, protože to si každá porodnice řeší sama, není to univerzální 😒

ivana24
24. únor 2009

Alleycats: Nepruď, jen jsme se víc rozepsaly, to se stává ne? Tak třeba Lucka chtěla vědět, jaké tam jsou pokoje, je to třeba pro její psychiku důležité, každý to cítí jinak. 😉 Tak se nezlob...... 😵
Myslím, že KP je v Nera důvod k císařskému řezu, záleží na velikosti mimča 😉

lucie.krajcarova
24. únor 2009

ale já nemám pocit, že to není k tématu, k porodnici patří porody ne? a pokoje taky přece..

petronelie
25. únor 2009

Ahoj holky 🙂 Konečně mám chvilku, ale vážně jen chviličku, abych vás přišla pozdravit.
Sice jsem nakonec v Nera nerodila, ale dostala jsem se do Benešova a můžu také vřele doporučit.
Měla jsem krásný porod, který bych ani nečekala 🙂

lucie.krajcarova
25. únor 2009

ahojky Petro, tak to je skvělé, budem se těšit na další tvoje zážitky!!!

lucie.krajcarova
25. únor 2009

Petro, a dáš fotečky Davídka do albika?

uyvona
26. únor 2009

Ahoj holky,
po dlouhé době jsem sem opět zabrousila a koukám, jak se diskuse skvěle rozrostla 😉 .

Je fakt, že v Nera jsou pokoje opravdu barevně sladěné, je to na psychiku rozhodně lepší, nežli mít pokoj s povlečením bílém, modrýma pruhama s nápisem nemocnice.
Interiér dělá hodně.
Jak tady proběhly dotazy co sebou, tak vodu neperlivou určitě. Já třebas se po císaři nemohla moc natáčet na posteli, takže jsem měla problém pít a se sestrou jsme to vyřešili tak, že mi dala láhev s pitím na zem, strčila tam hadičku, druhý konec mě do úst a bylo postaráno, takže pití určitě.
Jediné,co jsem si tam brala na mimčo byly ty vlhčené ubrousky a pak olejíček Aviril, který je jedinečný a používám ho na malého od narození. On tedy nebyl vůbec vysušenej, jen na zápěstí a chodidlech se mírně loupala kůžička, ale to po týdnu zmizelo.
A také jsem si tam s sebou vzala i ty jednorázové síťové kalhotky, sice tam dostanu 2zdarma, ale je lepší mít 2je v záloze.

Petronelie: o Benešovu jsem slyšela také dobré věci (v Bene bydlí moje nejmilejší tetička). Tahle porodnice prý byla mezi prvníma, co dělali porody do vody atd.

lucie.krajcarova
26. únor 2009

Yvčo, ještě mi někdo říkal, že je dobré vzít si brčko na pití, myslíš, že jo? Aha takže síťové kalhotky lodě si půjdu koupit 😀

lenka1302
26. únor 2009

Já jsem měla jednorázové kalhotky z DM drogerie(nebyly teda sitované )a byly fajn.První dva dny jsem používala ty co jsem dostala a pak ty svoje.

ivana24
26. únor 2009

Lucko: nemusíš si brát brčko. V Nera to prý vymyslel nějaký tatínek, že ustřihnout hadičku na transfuzi a dají ji do pití na zemi a ty pěkně taháš a taháš. Úplně v pohodě. Jo a nevím, zda jsem ti psala ještě 2xobinadla na nohy, myslím že to byly 14cm široké 😉

lucie.krajcarova
26. únor 2009

Ivano, to je ale chytrý tatínek a dobré vedení, že to umožnili, to je super 🙂

lucie.krajcarova
27. únor 2009

a k čemu ta obinadla?

ivana24
27. únor 2009

Já myslím, že jsou potřeba i při normálním porodu, při císaři 100%, to vím 😀 - na nožky kvůli křečovým žilám,ale když je nebudeš mít, tak ti dají jejich, ale ptají se a jsou raději když je máš 😉

lucie.krajcarova
27. únor 2009

Aha, takže to připíšu na seznam, pokud ppůjdu na císaře. při normálním porodu to nepotřebuji ne?

lenka1302
27. únor 2009

Lucko,já jsem rodila normálně a obinadla jsem neměla

lucie.krajcarova
27. únor 2009

Leni, to jsem si myslela, tady jsem o tom slyšela poprvé 🙂 mmch dá se rodit na hekárně nebo se pak přesouvá na porodní sál?

lenka1302
27. únor 2009

Lucko,tady ani hekarnu nemají.Byla jsem přijata na pokoj,kde jsem se snažila kontrakce rozdychávat a když mi odtekla plodová voda,tak jsem šla na sál ,kde jsem byla cvílemi napojená na monitor.

lucie.krajcarova
28. únor 2009

Lenko, v první době porodní jsi nemohla jít do sprchy? a co jiné pomůcky, balon a tak?

lenka1302
28. únor 2009

Lucko,mohla jsem jít do vany,ale já jsem nechtěla a balon jsem měla i na sále jsem střídala lůžko s balonem

lucie.krajcarova
28. únor 2009

aha, tak to jo 🙂

uyvona
4. bře 2009

Lucko,
brčko si neber, kdybys musela podstoupit císař, tak Ti to udělají jako mě, že Ti dají hadičku do úst a druhou do láhve s pitím a krásně pak piješ.
Jinak Ti doporučuji si vzít sebou asi tak 3-4noční košile. V Nera je na pokojích hrozné vedro a po porodu,jak se Ti ty hormony zase trochu bouří budeš mít nejspíš návaly potu a horka. Co jsme byly na pokoji, tak jsme každá měla problém s pocením, takže mokrý polštář atd byl každodenní rutinou, takže jsme pak dávaly na polštář si ručník.
A ty síťované kalhotky mají snad v každé lékárně.
papa
yvn

lucie.krajcarova
4. bře 2009

Yvono, díky. košile mám zatím 3 a jeden vršek od pyžama, to by mohlo na ty čtyři dny stačit. a kolik těch síťovaných kalhotek?Dostala jsem nějaké vzorečky, tak dvoje mám. jo a nevím, jestli potřebuju i ty porodnické vložky???

jinak na kurzu nám říkali o určitých pomůckách při první době porodní, napíšete mi, jestli jsou v Nera? pokoj s WC, sprchou a vanou, gym. míč, žebřiny, kojící polštář (možná i na následné kojení, nebo si ho mám přinést?), aromalampy?

petronelie
4. bře 2009

Ahoj holky, Davídek je zde:

http://petamar.rajce.idnes.cz/Davidek/

lucie.krajcarova
4. bře 2009

Davídek je nádhernej!! a jak má ten zelený kabátek, tak je vidět, že už porostl a přibral! jinak asi máme stejně oranžovou zavinku do sedačky 🙂

uyvona
5. bře 2009

Petronelie, to je skvělé mimčo, fakt Davídek nádherný, takový okaťoučký 🙂 😉

Lucíí - já si tam vzala tedy jedno balení vložek, ale zbytečně, jelikož nám tam denně doplňovali na wc plnou velkou igelitku.A když nám došly, tak jsme sestřičkám řekli a sanitární sestřička ihned dodla zase plnou igelitku. Takže o poporodní vložky žádná nouze. Neboj.
Jinak já jsem podstupovala tu koupel ve vaně. V těch bolestech Tě tam sestřička navede sama. Já jsem tam byla asi hodinu, a za tu dobu se tam na mě byla x krát mrknout. Sranda byla, že mám doma sprcháč se špuntem, který, když se sešlápne, tak je zavřený a tady mají v té rohovce špunt otáčecí, takže v těch bolestech jsem ruku měla na špuntu, jelikož mi voda nějak podezřele unikala a druhou jsem si dělala masáž kříže,abych ulevila bolesti. Pak tam přišla sestra a já ji to řekla, že ten špunt netěsní a říkala, že má doma to samé, co já a omluvila se mi, že mi to neřekla. Taková docela sranda 🙂 😉
Přiznám se, že já na míč bych neměla ani sílu. Já byla na tom menším sále, ale tam mi bylo dobře. Ten míč je na tom větším sále. Jak to funguje, nemohu posoudit. Tento míč používám na páteř v běžném životě a je moc dobrý, takže si myslím, že v případě křížových křečí při porodu rozhodně také pomůže.
Já měla v Nera PA Miládku, a fakt byla profík. Mámli být upřímná, tak většinou v těch bolestech jsou rodičky hysterické, se přiznám, že jsem měla chuť vyskočit z kůže, a i to Miládka přežila.
Nechci tady děsit skrze bolesti, říkám to otevřeně, jak to u mě bylo. Bolesti se nevyhla zatím každá. Ale v tu chvíli člověk myslí na mimi a ne na bolesti. Já říkala před porodem, že je mi fuk, jestli tam zkusím nebo jestli to nepřežiji, hlavně, ať malej je Ok a je při životě.
Ničeho se nebát a být v poho. Já třebas v té největší bolesti trousila ironické humorné poznámky, takže jsme se tam i zasmály.
Papa a ať jste všichni v pořáku 🙂
yvonne

lucie.krajcarova
5. bře 2009

díky Yvon. Doufám, že tam se mnou bude manža a bude trpělivej a nebude si brát osobně, co mu budu případně říkat 😀 Už bychom se tam měli jet podívat, ať mám představu, určitě to dost udělá s mojí psychikou. prozatím jsem hodně optimisticky naladěná z toho prostředí, jak slyším vyprávět holky, takže je to fajn. Jen kdybych mohla rodit normálně... i po druhém ultrazvuku ve 34 tt jsme KP, no hlavně že ne KO 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru