Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petka80
23. dub 2008

Nadik, tak ať to všechno dobře dopadne 😵 A ať tam seš spokojená jako já.
Zrovna nedávno bylo v novinách, že tam měli od začátku roku 3x stop stav. Tak si myslím, že to není zas tak strašný, že ti to určitě vyjde.

petra.vavra
23. dub 2008

Ahoj, už jednou jsem psala, že jsem tu rodila a úžasné a přidávám se k názoru, že hekárna tu není a je takové divné, že ji nemají, ale já měla štěstí, že jsem rodila sama, tak jsem byla celou dobu na sále. To, že se prodejchávají bolesti na chodbě je opravdu jen krajní nouze, většinou se to snaží nějak udělat, aby měla mamina aspoň trochu soukromí. Když jsme my přijeli nad ránem kvůli prasklé vodě, zrovna se jedna mamina procházela po chodbě a rozdejchávala bolesti a to mi opravdu stuhl úsměv, že už to fakt žádná brnkačka nebude a myslím, že i manžel, který je jinak samozřejmě hrdina, byl taky trochu v úzkých. Nedokázala jsem si představit, že tu za chvilku takhle budu já a musím říct, že při první době porodní jsem si na ní vzpomněla a jen tiše záviděla, že už to má holka za sebou. Takže toto probíhá opravdu jen v krajní situaci, toto zrovna probíhalo v době, kdy na sálech rodily dvě ženy spontálně a jedna císařem. 😀

nadik
24. dub 2008

nemá cenu se stím stresovat, to se ovlivnit nedá, tak já pak sem napíšu jak jsem dopadla, díky holky za vaše zkušenosti 🙂

sarap
24. dub 2008

ještě se přidám s jednou zkušeností, ale věřím, že by se to stalo i jinde.
Když jsem odcházela z porodnice, brala jsem antibiotika (lehké komplikace po císaři) a neměla jsem vyndané stehy (ty mi vyndaval můj gynekolog, ale na to jsem přistoupila, protože jsem už chtěla domů). Dostala jsem recept na antibiotika a nenapadlo mě poprosit lékařku, aby mi pár pilulek dala. Cestou z porodnice jsme objížděli lékárny a sháněly léky, ketré jsem měla užívat v danou hodinu. Sehnali jsme je až v sedmé lékárně a to jenom díky ochotě magistry, která volala do Neratovic jestli mi může dát podobný lék od jiného výrobce. Bylo to nepříjemný, ale zvládli jsme to. To, že pacient odchází z nemocnice se zásobou léku minimálně na 3 dny už asi neplatí... 😒

dagmik
autor
25. dub 2008

petra.vavra , koukám, že jsme musely být v Neratovicích ve stejné době...kdy se narodila tvoje holčička? můj Kristian 24.10. ve středu, ale byla jsem tam už od pondělí na vyvolání.

Jinak já taky měla štěstí a zrovna se uvolnil jednolůžák, takže tam jsem trávila téměř veškerý čas 1. doby porodní. Taky jsem byla dvakrát ve vaně, ale měla jsem pocit, že ta mi moc nepomáhá, přestože to většina maminek chválí.

petra.vavra
25. dub 2008

dagmik- Terezka se narodila 21.10. a ve středu jsme šly domů, takže jsme se mohly vidět 😀 , protože jsme odcházely až odpoledne, dřív nám taťku nepustili z práce

nadik- buď v klidu, i když jsi z Pha 9, myslím, že doprava bude v klidu, já to měla do porodnice 50 km a taky jsme to zvládli....teď jsem se tu začala smát, protože jsem si vzpomněla, že já byla naprosto v klidu a manžel byl tak s nervama v ...., že jel i jednosměrkou samozřejmě v protisměru a to jsme to do Nera měli najeté opravdu hodněkrát, protože tam normálně chodím i na gynekologii, uvidíš budeš spokojená a jestli budeš mít to štěstí a budeš mít u porodu Haničku Veverkovou tak vše zvládnete naprosto v pohodě, ale to bych tu ke každé PA musela psát jen superlativa, k této asi trochu víc, protože jsem ji měla u porodu a byla skvělá...držím pěsti a hezký porod

nadik
25. dub 2008

petra.vavra-díky moc.... 🙂 snad moje Terezka bude mít stejně takovou dobrou PA jako ta tvá díky N. 😀

nadik
18. kvě 2008

Ahojky holky byla jsem v Nerato a fakt super 😉

petka80
18. kvě 2008

Nadik, tak to je paráda, to jsem ráda, že to vyšlo 🙂 A gratuluju! Tak pak napiš víc, až ti to malá dovolí 😉 Mrkla jsem na fotky a je nádherná!

silrej
20. kvě 2008

Ahojky, všem gratuluji k miminkám a pokud budete mít chuť a čas, tak si ráda přečtu nějaké vaše postřehy z porodu v Neratovicích, protože také uvažuji o porodu právě tam! 🙂 Děkuji.

nadik
20. kvě 2008

silrej: záleží co by tě zajímalo, dost toho píšou i na jejich stránkách 😉

silrej
21. kvě 2008

Nadik, základní info jsem si z jejich stránek nastudovala, spíše by mě zajímalo jak to tam probíhá, jací jsou doktoři, na co si dát pozor, jak tam byly spokojeny maminy co tam už rodily a ták! 🙂))

petra.vavra
23. kvě 2008

silrej- já chodím do Nera i na gynekologii k primáři Bilinovi, ale ten k porodům nechodí, pokud ano je to na zavolání a je to na konkrétní domluvě s ním, ale jemu všechna čest. Zamýšleli jsme, že to s ním domluvíme a naše zlato přišlo na svět o 4 týdny dřív, tak jsme to ani nestihly nakousnout, ale měla jsem štěstí na doktora co mě rodil, tak mi to ani nijak nevadilo. Dále je tu MUDr Kalivodová, mladá holčina, kterou jsem měla u příjmu do porodnice a moc milá, sice když jsem viděla, že je to tak můj ročník, moc důvěry jsem k ní neměla, ale když se rozpovídala, tak vše super. Odpověděla na každou otázku bez mrknutí oka, vyšetření naprosto profesionální....další je tam doktor Sadílek, k tomu jsem chodila na utz, sice nemluva, takže jsem se musela na vše ptát, protože mi jeho pobrukování nad monitorem fakt nedělalo dobře, ale žádný konflikt jsme s ním neměli....MUDr Reich- u něj jsem byla na prvním UTZ a už nikdy nechci, aby na mě tenhle člověk byť jen šahnul, jeho vyšetření asi v 10 týdnu byla pro mě nejhorší záležitost z celého těhotenství, fotku mi udělal až když jsem sehnala po nemocnici papír do tiskárny, protože od toho on tam přece není ☹...pak jsem si na něj stěžovala a bylo mi stranou řečeno, ať už k němu nechodím, že si na něj stěžuje spousta maminek, někomu třeba vyhovuje, mě ne! MUDr Ptáček- úžasnej chlap, srandista, skvělej doktor....toho jsem měla v porodnici, když mi vyvolávali malou a bohužel mi odešel, nestihli jsme porodit v jeho službě, ale toho jsem fakt chtěla.
Hrozně uklidňující člověk. Rodil mě MUDr Fišer a nemohu říct jediné špatné slovo. Sám nabídl epi, při vyšetření mluvil co se děje, co se bude dít apod., žádný nástřich! takže pohodička. Jinak PA všechny kamarádské, každá se přijde představit a většinou jim každý říká jménem, nesetkala jsem se tam s maminou, která by mi to nepotvrdila. Doufám, že jsem aspoň malinko odpověděla na tvé otázky a pomohla k rozhodnutí rodit v této porodnici. Možná, že se malinko projevuju jako dohazovačka porodů do této porodnice, ale po našem porodu, který nebyl nijak jednoduchý, bych nikam jinam nešla. Ten přístup je k nezaplacení a dělá u porodu i po něm strašně moc. Já na porod a pobyt v poro vzpomínám s nadšením a své další dítě neporodím nikde jinde než tady i kdyby to mělo být na chodbě.

petka80
25. kvě 2008

petra.vavra, tak na chodbě, jo? 😉 jsi mě pobavila! Ale přesně vím, jak to myslíš, mám z Nera ten stejný pocit.
Mě rodila taková mladá doktorka, myslím, že se jmenovala Kateřina, tak možná to bude ta Kalivodová, celkem by mi tomu odpovídala. A byla úžasná! Moje PA byla Milada (taky nevím, jak dál, přesně jak píšeš, hned mi nabídla, ať jí říkám jménem, jestli chci a ona mě pak taky oslovovala křestním, hned to bylo takové osobnější a pohodovější) a taky naprosto super.
Na porod vzpomínám jen v superlativech a když si čtu zážitky ostatních holek tady na MK, jak mají děsné zážitky z porodnic, tak to asi opravdu nebude náhoda 😉 Příště budu zase rodit tam, pokud to jen trošku půjde.

petra.vavra
25. kvě 2008

petka80- jeje, to jsem moc ráda, že má někdo stejný zážitek jako já....S tou chodbou to samozřejmě bylo myšleno v "", ale když slyším o přeplněných porodnicích, doufám, že se na nás příště zase usměje štěstí a místo pro nás mít budou. Jinak Kalivodová se jmenuje Kateřina a Miládka, je úžasná. Já jsem se s s ním několikrát potkala na kontrole v poradně a vždycky byla úžasná, taková mile rázná, což mě sedí. V porodnici jsem se na ní ptala a zrovna byla na dovolené... 😎

silrej
26. kvě 2008

Krásně jsi mi to popsala, děkuji moc! 😀

nadik
26. kvě 2008

petra.vavra: ty bláho ty víš uplně všechno, já nevím ani jmého dr a tu asistentku tu jsem ti popisovala, když mě přišli všichni strašně milý, tak jsem to nijak nezkoumala 😀

petra.vavra
26. kvě 2008

holky, já sem chodim už 5 let na gyndu a předtím jsem chodila k primáři do jeho soukromé praxe do Prahy, tak jsem tu už lecos zažila 🙂...jsem ráda, že to třeba někomu přispěje k rozhodnutí tady přivést na svět své mimi 🙂

nadik
26. kvě 2008

já byla taky spokojená 🙂

petka80
27. kvě 2008

petra.vavra - "mile rázná" - to je fakt, taky mi to vyhovovalo. Takže s Miládkou a Kateřinou byl porod paráda 😎
Já neměla porodní plán ani nic takového, jen jsem Miládce řekla, že chci rodit pokud možno přirozeně, když to půjde.... a vše se mi splnilo - žádné urychlování, píchání plodové vody atd., epidurál jsem nepotřebovala.... vše šlo přirozeně (i když nejkratší to taky nebylo......) a asi i díky tomu je porod můj nejhezčí zážitek v životě. Neříkám, že to nebolelo, ale tak nějak "přirozeně"...... Když to někomu řeknu, kouká na mě jak na blázna, co se mi může na porodu líbit 😀

nadik
27. kvě 2008

petka80: ahojky tak jak to tu čtu, já to měla podobně. Až tedy nato,že mi odtékala pozvolno plodovka a jelikož jsem čekali už v porodce 24hod zda to přijde samo, nepřišlo a musela jsem dostat provokačku, ale ta se hnedka chytla, takže jsem taky prý měla štěstí,že to šlo tak rychle. Mě porod od silných opakovaných kontrakcí trval 5,5hod. jak tobě? Jinak já si pak z porodní sálu odcupitala po svých tedy za doprovodu asistentky samozřejmě, ale po té chodbě až na druhou stranu chodby to bylo celkem hustý 😉 . Po porodu mi pak bylo fajn a ještě za mnou přijela rodina na návštěvu.

petra.vavra
27. kvě 2008

petka80-taky musím říct, že porod pro mě znamenal takový jakoby mezník v mém životě a vzpomínám na něj taky moc ráda, když to někomu vyprávím, stejně jako u tebe si klepe na čelo...a mě až někdy mrzí, že už není nikdo, kdo by to chtěl poslouchat znovu 🙂....a na ty bolesti člověk tak rychle zapomene až se tomu divím. Zrovna v sobotu jsem byla na nehtech, tak jsme se s paní dostali až k tomuto tématu a ona se mě ptala jestli si ještě pamatuju bolesti, že se jí na to ptala její kamarádka, která měla jít rodit a že prostě nebyla schopná popsat o jaký druh bolesti jde a v tu chvíli jsem si vlastně uvědomila, že to taky nevím 😎 ....což je super, ale že bych se do druhého zase tak hrnula, abych si to připomněla, to zase ne 😀 ....chci si Terku užít se vším všudy.

nadik
28. kvě 2008

petra.vavra: Hele tak jsem si říkala mohla bys to vědět. Můj doktor co mě přijal a vlastně i rodil trochu napadal na jednu nohu, jako kulhal nebo tak něco.... nevíš náhodou jak se jmenoval a znáš ho také???? Jinak po monitorech v druhém patře jsem pak chodila na předporodní prohlídky k takové mladé dr. hnědé kudrnaté kráté vlasy a brýle tu jsem pak v porodnici také viděla, chodila na vizity, tak byla taky moc fajn.
Tak písni papa N.

petra.vavra
28. kvě 2008

nadik- ten doktor to mi nic neříká, ale až půjdu na gyndu, zeptám se sestřičky, rozumíme si 🙂, a ta doktorka co popisuješ je doktorka Kalivodová, ta mě přijímala a byla naprosto v pohodě. Teď mě napadá, nebyl to Sadílek ??? No nevim, zeptám se, ale dřív než za 3 měsíce to nebude, já tam teď byla minulý týden 🙂. Možná ještě, kdybys mi ho trochu popsala, třeba na někoho přijdem 🙂

nadik
29. kvě 2008

petra.vavra: no nevím byl takovej jako špinavej blond tak mezi 35-45let chodil v oranžovém obleku a kulhal nebo napadal na myslím na pravou nohu.... to víš já měla jiné starosti tak mi jeho obličej zrovna moc v paměti neutkvěl, poznala bych ho, ale popsat ho víc nedovedu.... 😉

lenka1302
6. črc 2008

ahoj,máte někdo nejnovější zkušenosti z porodnice z Neratovic?

evaviki
15. srp 2008

Babyyyyyyyyyyyy,
to tu vaazne nikto v Neratovicich uz par mesiacov nerodil?????

lenka1302
13. zář 2008

Chysta se někdo rodit v porodnici Neratovicích nebo tu někdo v poslední době rodil?

lucpet
16. zář 2008

Ahojky, ja tam rodila 1.6.08 a nemuzu si stezovat. Moc mile porodni sestry i doktori. S kojenim jsem sice trochu bojovala, to mi moc nepomohli, ale jinak jsem byla spokojena. Rodila jsem neplanovane cisarem.

lenka1302
17. zář 2008

Dík,alespon nějaká pozitivní zpráva 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru