• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

24. července 2017 
Nostalgicky nakukuju, protože jsem v Nera taky rodila a gratuluju všem čerstvým maminkám :dizzy_face:

K tomu inkubátoru. U nás to bylo tak, že ihned po porodu mi dali malou na břicho, trochu jsme se poňuchňaly a pak ji odnesly, asi do toho inkubátoru, tam jí dělali i ta základní vyšetření. Já mezitím porodila placentu a šili mě, tak jsem stejně měla dost co dělat sama se sebou. Pak mě hned odvezli na pokoj (to je rozdíl oproti jiným porodnicím), přišel manžel (ten byl mezitím u dcery) a já řekla, že chci, aby ji přivezli, no a oni ji přivezli, v pohodě.
Mně na Neratovicích právě vyhovuje, že jsou hodně vstřícní a splní všechny požadavky, pokud je to jen trochu možné :slight_smile: Takže bych se rozhodně nebála, že dají mimčo do inkubátoru, když by to nebylo potřeba nebo si to člověk nepřál.
5. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...u nás to bylo tak že jakmile malá vylezla, dali mi ji na břicho, pak ji vzali a protože jsem byla na tom menším porod.sále (chtěla jsem tam) tak malou šli ošetřit a očistit vedle na ten větší sál, ale manže šel s nima, chtěla jsem aby byl u ní...hned potom ji sám koupal a šel s ní k tomu inkubátoru, kde dorovnávali teplotku... já mezitím porodila placentu a a šili mě...ptali se jestli chce manžel být pořád s malou , já ho tam poslala, protože jsem věděla,že já už to tam dobojuju sama :wink: když mě převezli na pokoj, tak mi malou dovezli v tom vozíčku a byla tam s námi...mohla tam být jak dlouho jsme chtěli...manžel pak jel domů,protože bylo pozdě v noci a já protože nemohla spát, tak jsem vstala z postele a skoro celou noc jsem proseděla na dětským u sester a koukala jak je ten náš pokládek nádhernej :wink: hned ráno v 6 mi ji přivezli na pokoj a od té doby už byla jen se mnou, pokud jsem se chtěla prospat nebo vykoupat, tak jsem ji mohla dát k sestřičkám, kde ji pohlídají jak dlouho chcete...prostě mám na Nerátky hrozně krásné vzpomínky...
taky jsem to obrečela, když jsem jela domů, bylo tam o nás moc krásně postaráno :dizzy_face:
6. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky můžete mi poradit, jak je to tam s tou "registrací". Jsem tam zapsaná v NIS, ale když tam chci porodit, musím tam jezdit každý týden do poradny? Nebo stačí se tam objevit jen jednou? Má to vliv na to, jestli mě pak vezmou k porodu? Volala jsem tam, ale odkázali mě na pondělní prohlídky, ale když já už jsem tam byla, ale před 2 měsíci a skoro všechno jsem zapoměla :frowning2: Budu do té doby chodit ke svému Dr. A co když budu přenášet? To jim tam mám zavolat a říct jim, že přenáším a oni mě hospitalizují? Nebo jak? :confused: Omlouvám se za blbé dotazy :sweat_smile:
12. kvě 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě nevíte kam se mám nechat přepojit, když se chci objednat do poradny? Nebo, pokud se neobjednává, kam a kdy mám přijít? Sepsání porodopisu se děje taky v poradně, nebo jinde? Díky moc :slight_smile:
12. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koci..od 36tt těhotenství bys už měla chodit na monitor. V nera to funguje tak, že jdeš nejdříve na monitor, ten je otevřen od 8hod od rána a jsou tam dva. Chodila jsem dříve, abych nemusela čekat frontu. No a pak jdeš do poradny. Já chodila k primáři, ten má ve čt od 9hod celý den. Sestřička volá monitory a jdeš v pořadí s ostatními těhu. Registruješ se dole v recepci, to musiš udělat ještě před prvním vyšetření (nevím, zda tím NIS tohle nemyslíš :wink: ). To jestli tě v Nera vezmou ti asi nikdo nezaručí. Ale stojí to za ten risk, fakt tam byli moc hodní a to jsem to tam zažila dvakrát, jak na 4lůžáku tak na nadstandu a oboje suuuppppeeeerrrr :wink:
Taky mi ukápla slzičky, když jsme odjížděli s Barunkou, že už si tam pro další miminko nepojedu :frowning2: Ale dvě stačí :grinning: občas je to fakt mazec :grinning: ale krásnej :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koči, ono asi záleží, kdy tě pošle tvůj gynekolog do porodnice, u mně to bylo taky v 36tt jako u Ivany. jo Ivčo, při vytahování stehů jsem si tam prohlížela nástěnky, a rodilo tam pár známých lidí, to je moc hezké, třeba někdo od Lucky Bílé, dítě kouzelníka Kožíška atd, to je taky příjemné doporučení :wink: mně se po té hezké porodnici stýská ještě teď :sweat_smile:

Lucza, nevyplníš si profíl? není vidět, jaký jsi tt.
12. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík, já můžu ke svému dr chodit až do porodu a i na monitory, tak právě proto jsem se ptala, mám to totiž do Nera docela daleko a být tam už takhle brzo po ránu se mi moc nechce. Tak by mě zajímalo, jestli by jim třeba nestačilo, kdybych se tam objevila jen jednou.Co myslíte. A objednávat se tam tedy nemusí, stačí přijít na blind, jo?
A nevíte, kolik tam mají nadstandartních pokojů? Těch jednolůžkových? Chtěli bychom, aby tam mohl se mnou být manžel.
V tom jejich počítačovém systému (NIS)již zaregistrovaná jsem.Registrovala jsem se telefonicky.
12. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koci, tak víc nepotřebuješ. Jednolůžáků je tam myslím 4 nebo 5. Jsou takhle tam vzadu v chodbě, je tam klídek. Já měla vše sladěno do oranžova, bylo to příjemné, ale není to žádný zázrak, ty dva krajní jsou lepšejší :wink: Důležitě pro mě bylo soukromí :wink: ne kvůli MM, ale kvůli Filípkovi, mohl tam se mnou být celé odpoledne a nikoho nerušil :wink: Ale je to hrozná náhoda, že by byl volný, ale odvážným štěstí přeje, že? :dizzy_face:
Lucko: jo rodilo tam hodně známých (Něrgešová, synovec od Lucky Bílé se tam narodil, samotná Lucka Bílá, od hokejisty Výborného, od Landy a tak...oni jsou fakt docela profláknutí :grinning: )
13. kvě 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš, ty jsi snad všude...AHOJ :grinning:
13. kvě 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přidávám čerstvou zkušenost s porodnicí v Neratovicích. Byla jsem tam zatím jen 5 dní na zkoušku :slight_smile: ...zastavovali mi porod a naštěstí zastavili, tak si to dám za pár týdnů znovu :grinning:
Byla jsem na 4lůžáku.
Prostředí super, personál skvělý..nic pro ně nebyl problém, ve všem se snažili vyhovět, neobtěžovali zbytečnými výkony (např. cévkováním kvůli kultivaci z moče..stačila jim jen moč v kelímku)
No a jídlo...prostě nemocniční klasika,což mě nepřekvapilo...do porodnice nechodím "debužírovat"
Prostě absolutní spokojenost...proti Bulovce, kde jsem rodila poprvé, to byla nádhera.

Lucko, dodatečně gratuluji k Martínkovi!
14. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aluška moc díky, a jsem ráda, že se ti tam moc líbilo. :wink:
15. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidávám se k těm co chtějí rodit v Neratovicích a jsem ráda,že jsou tam snad kromě jídla dobré zkušenosti. Švagrová tam rodila dva roky zpátky a byla spokojená, teď čeká druhé a nikam jinam nechce :slight_smile:
V pondělí máme v plánu jet se tam podívat, sepsat porodopis,tak snad budou prohlídky, mám tam v pondělí zavolat,jestli ano.
22. kvě 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mar, tak ti držím palce, ať vám to oběma vyjde s Neratovicemi :slight_smile: dej vědět, jak se ti líbila prohlídka. U mně sice bylo rozhodnuto ještě před ní, ale přesto to bylo velice příjemné :wink:
22. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ten porodopis je co a sepisuje se to kde?Je třeba se na to objednat?
22. kvě 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak když tam chci jít do poradny, tak se objednávat prý nemusím, je to tak? Kam se má vlastně jít? A na monitor mě pak pošle ten doktor z poradny?
22. kvě 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mar :slight_smile:

A budeš mít u porodu CHl. nebo nějakého konkrétního porodníka? Jinak je tam dost naštoucháno :frowning2: Já tam měla jít, celý den měli volno (měla jsem tam informátorku :grinning:...že jo Ivuš :grinning:) a pak bylo moc miminek a nevzali mě :cry:
22. kvě 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem, jsem z Neratovic a chtěla bych tu v listopadu rodit,byla jsem se už zaregistrovat, jen jsem na vrátnici řekla,že bych tam chtěla rodit a kdy mám termín a paní v recepci mi zjistila kdy budu 36tt a objednala mě nějak kolem toho data,takže tam jdu v září k orimáři Bílinovi. Mám už doma 18ti měsíčního syna,ale toho jsem rodila U Apolináře jelikož se narodil velice brzy,přestala mi fungovat placenta a tak se nám narodil 31tt a vážil neuvěřitelných 1015g a 36cm druhý den nám zhubl na 800g,moc nadějí mu nedávali,ale vše zvládnul v pohodě a je z něj krásnej klučina. I on se měl narodit v Nera,ale bohužel nejsou tu vybaveni na tak malinkaté miminka.U Apolináře mi to přijde jako na běžícím páse,ale jestli se mi to povede a budu opravdu rodit v Nera,tak budeme jedině rádi,jelikož malej za mnou bude moc chodit s babičkou nebo s tatínkem kdykoliv bude chtít a budou to mít jenom kousek.
22. kvě 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pet :wink: , ano u porodu bude CHl., říkal ať se místem nebojím....že pro jeho pacientky,tam místo vždycky je,tak uvidíme až přijde na věc :slight_smile:
Chodila si na monitor jen k Chl. viď? Na to jsem se ho neptala,ale předpokládám,že nebudu muset do Neratovic jezdit a jen k němu.

lucie -já jsem taky na 100% rozhodnutá pro Neratovice,ale podívat se jet chceme a i sepsat ten porodopis...poslal mě tam gynekolog-porodník, který mě bude rodit

kocicinka možná se ten porodopis píše až před porodem,nevím...mě sem poslal Dr., přímo za konkretní osobou, ať to už máme připravené
23. kvě 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
CHl. znám taky, on za mnou přišel před SC, bo měl o mě info (viď Pet :wink: ). Jsou si s prim. hodně podobní :slight_smile:
Jeeeeee já bych tam hned jela znova, je to tam fakt mooooc fajn, obě moje ratolesti jsme nakoupili tam :grinning:
Koci..nejprve monitor a pak s monitorem k lékaři :wink:
Mar..když ti tohle slíbil, tak je to pohoda.
A nadstandard jsem si užila, hlavně kvůli Filípkovi byl moc fajn, celé odpoledne tam byl se mnou a se ségrou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: stálo to za to :wink:
25. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem se byla v těch Neraovicích, porodopis sepsaný, zvládli jsme s manžou i prohlídku a oba jsme byli spokojení. Dneska dokonce měli i jeden nadstandart volný..kéž by byl i pak až budu potřebovat.

Ivano to je tak hezké číst,že se tam někomu líbilo.

A prováděla nás PA Milada Bartošová -doufám,že jsem jí nezkomolila jméno :grinning:
25. kvě 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milada je fajn :grinning: , ale i Jitka, tak byla také super :wink:
Mar26...je to tam bezva. Teda až na to jídlo, ale dá se to. Já dvoumatka ocením jakékoliv jídlo, hlavně když nemusím vařit :grinning: Jinak nadstandard N4 ten je můj, tak si ho můžeš půjčit :wink:
25. kvě 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivano tak děkuju, beru jakýkoliv...nic proti,ale když jsem dnes viděla některé maminy...radši fakt budu sama!!
Jídlo prý nic moc, manža už vymyslel,že zaúkoluje mojí mamku a jídlo bude vozit :grinning:
Jsem fakt ráda, že tam dělají fajn ženský a co kojení? Milada říkala,že se snaží fakt o max. podporu.

Dneska byl volná N1
25. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak N1 volná, to je zízrak. Ta N4 není tak hezká, ale si tam sama :wink: Já u Filípka byla na 4lůžáku a bylo to taky fajn, jsem se tam seznámila s maminóu s kterou se vídám dodnes :wink:
Mě taky nosila mamča jídlo, dobrůtky, áby naběhla rychle laktace. No já tvrdím, že v Nera rozkojí i chlapa, fakt se snaží a nutí a jen tak to nevzdávají :wink: :slight_smile:
26. kvě 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, ohledně kojení, hodně si mě hlídaly sestřičky po císaři, a snad i díky nim jsem kojila hned, radily s polohou, přinesly kojící polštář, i klobouček, fakt se staraly super. Nebojte se rodit v Nera :slight_smile: Mně těď skončilo šestinedělí, tak jsem si nostalgicky zavzpomínala. Mně se tam moc líbilo fakt. souhlasím s Ivanou, jídlo nic moc, ale lepší, než si vařit sama :sweat_smile: s nošením jídla se to jistě dá zařídit. u mně to nešlo, manža chodil do práce a na návštěvu přišel až kolem páté, to bych umřela hlady :grinning:
26. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky nevim jak vy, ale já na to jídlo nějak neměla vůbec chuť...snídani jsem jedla většinou až do oběda, k obědu jsem si dala max polívku a to jen trochu a pak jsem snědla až večeři...mi stačilo jak jsem asi pila...
souhlasím s tim kojením...péče naprosto jedinečná,radily a radily a pomáhaly a snažily se dnem i nocí :wink:
29. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluni, já měla hlad i chuť pořád a vše jsem vždycky zblajzla, když mi nikdo z rodiny nic lepšího nepřinesl :grinning:
1. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, co máte po císaři, říkal vám někdo, jak dlouho byste neměly otěhotnět, aby bylo vše ok? já se to dověděla dnes od jiných maminek, ale v porodnici ani na gyndě mi nic neříkali.. prej by se mělo tak rok počkat..
3. čer 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci já sice ještě nerodila ani nejsem po císaři :sweat_smile: ,ale moje sousedka je po císaři a říkali ideálně tak rok a půl až dva roky...kvůli jizvě na děloze..mohla by totiž prasknout. Oni po normálním porodu doporučují tak rok....pak je i větší riziko syndromu náhlého úmrtí, když jsou mimi hned u sebe. To jsem někde četla.
3. čer 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: rok? ted apředstava, že bych byla už zase těhotná,no můj bože :confused: ale do Nerátek bych klíďo jela :grinning: i když teda ne rodit :grinning:
3. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

no jak to čtu, tak si snad pořídíme ještě holčičku abych mohla rodit v Nerátkách :slight_smile:

Sluni, můj manžel se svým bráchou jsou od sebe 15měsíců, tzn. tchýňka otěhotněla když měla půlročního Míšu :grinning:
3. čer 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek