Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
31. říj 2009

Petko. tak vidíš, u vásto pak dopadlo dobře, my tam byli letos v březnu. třenba se to od té doby zlepšilo k lepšímu 😅

petka80
2. lis 2009

luci - no já teď co jsem těhu, tak se mi vzpomínky na porod dost vrací a jsem fakt ráda, že je mám jen dobré, už se na to zase těším, asi jsem blázen 😅 Tak hlavně aby mi ty Neratky zase vyšly, nejlépe i s tím jednolůžákem... 😉

lucie.krajcarova
2. lis 2009

Petko, vůbec si nemyslím, že jsi blázen! já měla porod taky super (císař), vše probíhalo na jedničku (jen jedna dětská sestra mě naštvala 😠 ), takže jsem se na druhé dítě těšila už když jsem tuto porodnici opouštěla 😀 možná jsem zapomněla zmínit, že vše z mého porodního plánu splnili, i když jsme přijeli neplánovaně na operaci. jsem za to velice vděčná 😅

petka80
2. lis 2009

Luci - tak to je fajn, že to i vás bylo o.k. i přes toho císaře 🙂 Toho já bych teda moc nechtěla, abych pravdu řekla.....
Ale jinak je fakt, že na diskuzi Neratovice asi nebudeme jediné, kdo má na porod jen pěkné vzpomínky. Ale pokud bych to vzala obecně, tak asi blázni budeme 😀 Teda já když někdy tady na MK čtu, co holky v porodkách zažívají, tak mi nad tím zůstává rozum stát.... 😖

ircatko
13. lis 2009

Zdravím zkušené maminky, mám dotázek...právě balím věci do Neratovic a chtěla jsem se optat, zda si mám přibalit i oblečky pro mimi na dobu v porodnici...názory známých se liší, tak se raději optám vás, abych tam nenaskočila bez ničeho a neměli mě za trhlou matku 🙂.Díky moc všem 😉

petka80
13. lis 2009

ircatko, když jsem rodila já před 2 lety, tak nic potřeba nebylo, oblečení tam dávali jejich včetně zavinovačky, plínek a všeho na přebalování.
Akorát pozor, pro sebe si vem noční košile, ty tam nedávali.

petka80
13. lis 2009

A přeju brzký a pohodový porod 😵

mar26
13. lis 2009

ircatko rodila jsem v červenci,pro mimi ti vše dají 😉

ircatko
13. lis 2009

Pet,Mar-děkuju moc, to jsem ráda 🙂. 😎

petra.vavra
14. lis 2009

ir-na mimi ti dají potřebné oblečení, ale další potřeby jsou dle typu pokoje. Nadstandart- dostaneš vše v neomezeném množství, na 4 lůžáku dostaneš základní výbavu (několik plen, líh na pupík, vlhčené ubrousky) pokud ti to dojde, za mě bylo (2 roky zpět), že zbytek sis musela pořídit sama. Uvidíš, co budeš potřebovat a kdyžtak doveze manžel. Pokud bude vše ok, 3. den jdete domů, tak toho moc potřeba nebude 😉 🙂

petka80
15. lis 2009

petra.vavra - tak to jsem nevěděla, že to je rozdíl nadstandard a standard 😕 Já byla na nadstandardu, tak jsem všechno dostala, tohle mě fakt nenapadlo. Tak aspoň, že to vím, příště se nemusi poštěstit, že tam bude volno. Já vlastně doplácela jen za jednorázový kalhotky, který byly zdarma jedny a zbytek si člověk musel koupit, pokud neměl vlastní.

Ještě bych doporučila zabalit do tašky, kterou manžel přiveze do porodky druhý den, nějaký balík s neperlivýma vodama. Má se hodně pít a sice tam nějaký pití k dispozici bylo na chodbě, ale chodit si s hrníčkem je děs, když má člověk vypít aspoň 3 litry denně.....

petra.vavra
15. lis 2009

Petko, já bych to také nevěděla, ale byla jsem 1/2 dne na 4 lůžáku a dostala jsem předsně ten balíček základní + dvoje síťovky 😀 , pak mě přestěhovali na nadstandart a přinesli mi vše asi tak v desetinásobné míře, prý proto, že jsem na nadstandartu. Jinak co se týká žen po porodu, všeho bylo dostatek, což se jen tak někde nevidí. Voda je dobrá připomínka, mě ten čaj lezl krkem za jedno odpoledne. Jinak si spousta mamin stěžovala na jídlo. Upřímně jsem byla tak nenažraná, že jsem se těšila co přinesou a snědla vše 😀 , ve skutečnosti jsem vybíravá. Ještě taková maličkost--- všechny maminky nutí, aby kojily co tři hodiny, holky v noci nééééééééé, já to tak blbá pochopila, že i v noci a malou jsem budila jako blázen a pak mi do roka vstávala co tři hodiny den/noc. V noci se pěkně vyspěte a čekejte až si mimi řekne samo. Jediné co je blbý jsou ta prsa, ale to se dá přežít, když už to moc bolí, tak něco odstříknout a je to. Sestry vždy ochotně poradí a pomůžou 😉

petka80
16. lis 2009

peti - z toho si nic nedělej, já sice v noci nebudila, ale i tak mi v noci vstávala několikrát až do 10 m., kdy jsem to utnula 😉 Takže tím to nebylo 🙂
No jo, jídlo jsem ani moc neřešila, to bylo to poslední, na co jsem měla myšlenky, manžel mi něco přinesl a stejně to je jen prá dní. Ale nebylo nic moc, to je pravda 😀

lucie.krajcarova
17. lis 2009

tak já byla na 3-lůžkovém a kalhotek jsem dostala dost 🙂 akorát ubrousky jsem si nesla z domova, to jsem věděla předem. oblečení, vložky, krémy, vše tam bylo. a nechala jsem si nosit vodu, to je pravda.

petka80
17. lis 2009

luci - tak to je dobrý, já ubrousky dostala a kalhotky jsem si musela koupit 😀
V nejhorším prostě donese manžel nebo si to tam koupím od nich.

tereza.starobova
18. lis 2009

Nechodíte náhodou nějaká k doktorovi Winterovi? já k němu chodím do poradny v Jirnech. Registrovala jsem se k porodu do Thomayerovky... ale Neratovice mám jako zálohu, která se pomalu dostává na první místo... doktor Winter tam rodí. Jaké máte zkušenosti s doktory v Neratovicích? Poprvé jsem rodila v Podolí, celou dobu na pokoji, do kterého jdete rovnou z příjmu a odcházíte z něj až na šestinedělí. A v podolí rodí jen PA, doktoři přijdou až na posledních pár minut - je to tu taky tak? Díky

lucie.krajcarova
18. lis 2009

Petko, jj časy se mění 😅 Jinak já díky tomuto serveru měla super seznam, na kterém nic nechybělo 😅
Terezo, já mám jen výborné zkušenosti, ale byla jsem na císaři.

petka80
18. lis 2009

terezo - v Nera je to trochu jinak. Tady jdeš z příjmu na normální pokoj (pokud to teda není už přímo k porodu), tam trávíš 1. dobu porodní, případně tam mají i nějakou koupelnu, pokud bys chtěla třeba do vany, ale to jsem nezkoušela. Když už je to k porodu, jdeš na porodní sál. Hned po porodu tě pak odvezou zpátky na ten tvůj pokoj, kde už jsi byla předtím.
Jinak u mého porodu byla PA i dr. asi tak stejnou měrou, takže dr. byla dost důležitá. Byla to taková mladá holčina, myslím Kateřina se jmenovala (nevím, jak dál), byla perfektní.

tereza.starobova
18. lis 2009

ještě jeden dotaz - jak je to s epiduralem? V Podolí se tenkrát neplatil - v Krči stojí tuším kolem 4000,- V neratovicích se neplatí - to už mi říkal pan doktor, ale nemáte nějaká zkušenost, jak to chodí? jestli si ho musíte vyjednat předem?

petra.vavra
18. lis 2009

Ter- já jsem trávila všechny doby porodní na sále, protože jsem rodila sama. Vyzkoušeli jsme vše co bylo k dispozici, včetně vany (2x). Ve vaně jsem ležela po půl hodině a vzhledem k tomu, že mají i monitor do vody, můžeš si pěkně plavat a nechat mimo občas zkontrolovat (kvůli té horké vodě). Byli jsme tam s manželem a mou osobní PA (kamarádka), v naprosté tmě, vonná svíčka a pohoda. Mooooc příjemné, jen doporučuju. Porod jsem měla také do tmy, takže Terezka vůbec neplakala, jen si tak broukala, než ji odvezli na váhu apod. Epidurál jsem chtěla, ale nenapíchli mi ho, kvůli svalové indispozici (zkoušela to MUDr 3x) a upřímně, už bych do toho nikdy nešla. Je to pro mě dodnes ten nejhorší zážitek z celého porodu. Jinak Winter je takový tichý 😀 😀 , ale když se to s ním umí, pěkne se rozkecá 😀 😀 . Dělal mi všechny UTZ a na posledním jsme se dost smáli. Spíš by mě zajímalo, kam nám utekl doktor Ptáček??? 😕

lenka1302
19. lis 2009

Tereza.starobova já chodím k dr Winterovi do Neratovic.Je příjemnej,u porodu jsem ho však neměla,neměl zrovna službu.

sluninka
20. lis 2009

terez...na ten epidurál jsem se ptala, konkrétně jsem o tom mluvila s dr Winterem,kterej byl můj gyndař a i porodník 😉 on mi řekl, že se neplatí!!!!! do teď tomu ale nějak nerozumim,všude to stojí takový prachy?? nevim jestli se třeba nesplatle, nebo fakt netušim,ale tohle mi řekl, radši se na to zeptej...já ho původně nechtěla, při porodu jsem o něj prosila,ale on mi řekl,že už budu brzy rodit,že by nestihl ani zabrat... to se taky sekl, na koze jsem byla od 16h a malá vykoukla ve 21h 😀 bych ho zabila 😀 teď se tomu směju, ale tam teda psycho největší... pak mi kámoška, která rodila před týdnem řekne, že 2x zatlačila a její malá byla venku... se picnu 😀 😀

jo a já když rodila, tak tam byla se mnou jen PA, pak když už to vypadalo, že se to hnulo, tak chodil i dr, nebyli tam se mnou pořád, spíš manžel a chvilkama PA, ale já to měla takový zamotaný, že dr tam chodil průběžně často 😉

petka...já jsem teda byla na normál pokoji a měla se super, kalhotky jsem dostala pokaždý když jsem je chtěla, platila jsem jen jedny..ty podložky pod sebe jsem taky dostávala každou chvilku, chodily se mě ptát jestli něco nepotřebuju... na pití jsem dostala termosku, asi 1litrovou, takže jsem si chodila pro čaj a i pro vodu, pak jsem manžovi řekla,ať mi doveze džus a ředila jsem si ho pitnou vodou ,která je na chodbě v barelu... dál jsme dostali pleny, který nám vydržely až do konce, tzn.5dní, na pokoji byl líh, tělový mlíko od Johnsona, rybí mast..oblečky jsem na malou dostávala, akorát jsem měla sebou vlastní rukavičky, ty tam neměli...

petka80
20. lis 2009

S tím epidurálem je to podle mě tak, že pokud člověk přijede do porodky a hned křičí, že chce epi, tak se platí (a mělo by to tak být všude). Pokud se k tomu ale dospěje během porodu a je k němu nějaký lékařský opodstatnění, tak je to hrazený pojišťovnou. Aspoň tak jsem to pochopila já.

tereza.starobova
20. lis 2009

V podolí to právě tenkrát bylo tak, že epi mi nabídli hned - ještě se mi ani nerozjeli bolesti. Nechala jsem si ho píchnout na doporučení PA, že porod je pak rychlejší.... no a než mi začaly kontrakce (o kterých stojí za to mluvit..) byla jsem otevřená k porodu a PA běžela pro doktorku, že vidí lem hlavičky. Prý je to důsledek epi, že jsou hodně uvolněný pánevní svaly a mimi lehce sklouzne v podstatě bez bolestí.
Jak mi právě dr. Winter říkal, žádný z doktorů nemůže objektivně zhodnotit, kdy je epi nutný a kdy ne. Když se nejedná o císaře samozřejmě, každá máme jiný práh bolesti a některý ženský prý řvou tak, že by si hned nechali píchnout cokoli i do oka 🙂
Neratovice se mi líbí podle toho co tu popisujete, jen mě děsí ty vrtulníkový převozy v případě komplikací. Já jsem byla s Amálkou bez problémů, ale teď čekám kluka se kterým jsem v Gennetu víc než doma 🙂 riziko downa jsme měli 1:2, měla jsem veliký riziko preeklampsye a přestože teď to vypadá snad všechno ok, nevím co se může po nebo při porodu skulit...

lucie.krajcarova
22. lis 2009

Terez, já koukala na stránky porodnice a tam právě není žádná sazba za epi. ale v praxi nevím, jak to funguje. ale obecně se vědělo, že v Nerátkách by se za to nemělo platil. a podle mě je to spíš záležitost rodičky, jestli to chce nebo ne, a doktor jen zjistí, jestli to už nebo ještě jde - aby to bylo účinné.

Mmch, i když byl malý koncem pánevním, žádné komplikace jsem si nepřipouštěla. při prohlídce porodnice se můžeš zeptat, kolik je takových případů za měsíc či týden. já to číslo zapomněla.

sarap
22. lis 2009

ahoj,
nevím jestli se v Neratovicích něco změnilo (rodila jsem tam před 2 rokama), ale mohu je jen doporučit.
Za epidurál jsme nic neplatili. Pokud si to dobře pamatuju, tak jsme platili použití vany, přítomnost otce u porodu, pobyt na standartním 3 lůžkovým pokoji (350,-Kč/den) a nějaký ty poviný poplatky za mě a za dítě. Celkem to vyšlo cca na 5 tis a byla jsem tam od pátku do středy, t.j.5 dnů.
Epidurál jsem si vyžádala sama, PA se mě mile snažila přesvědčit že to zvládneme bez něj, ale já jsem posera 😒 . Nakonec mi epi zpomalil porod natolik, že došlo na císařský řez.
To ale nic nemění na tom, že personál byl maximálně ochotný, milý.

antynka1
28. lis 2009

Ahojky, tak se tady hlásím do klubu těch, které se rozhodyl rodit v Neratovicích. Tak doufám, že tam budou mít v můj den volno 🙂 Byla jsem tam na prohlídce a působilo to na mě moc dobře. Jo a epidurál je tam zdarma, nikoli za 3000 jak je na jejich webovkách - ty v tomhle prý nejsou aktuální 🙂

blizennec
28. lis 2009

ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli se v neratovicích musím registrovat.. jsem už v 15tt a bojím se, že v žádný pražský porodnici mě už nepřijmou.. navíc bysme pražskou porodnici měli nejblíž bulovku ale toho já se trošku bojím, protože moc chvály jsem tu na ní nenašla ☹
a ještě bych měla jednu otázku. slyšela jsem že neratovice je soukromá porodnice. dle ceníku na jejich stránkách mi to ale tak nepřijde.. 😲 ceny nadstandardu i ceny na čtyřlůžkovém pokoji se tolik neliší od těch pražských. připlácí se tam tedy nějaká taxa za porod "celkově" nebo jak to je?? předem díky moc

antynka1
29. lis 2009

Blizennec - registrovat se v Neratovicích nemusíš, jenom si tam zavolej na recepci a oni si zadají tvoje údaje do systému - ani nehlásíš termín porodu. A pak už tam jenom v 36. týdnu musíš na kontrolu. A to je vše. Žádná zvláštní taxa za porod se neplatí. O Bulovce jsem také přemýšlela, ale zavrhla jsem jí - jednak registrují už od 12. týdne - čili už asi bude plno, ale halvně jsem se tam chtěla jet podívat a pořád neměly čas.... To v Neratovicích mě hezky provedly a vše vysvětlily - mají prohlídky vždy v pondělí v 15,16 nebo 17 hodin. A kdy máš termín porodu? Koukám, že jsi také v 15 tt jako já, tak to se tam třeba potkáme 🙂

antynka1
29. lis 2009

Blizennec - našla jsem si, že máš termín 28.5. no a já 29.5. tak to se tam třeba fakt potkáme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru