Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

ivana24
27. lis 2008

Lenko,
to jsi měla štěstí. S Filípkem jsem byla poslední koho ten den vzali, tak doufám, že teď to bude aspoň také tak. Máš se, že už to máš za sebou. Taky už se těšíme.... 😵

lenka1302
27. lis 2008

Ahoj Ivano,byla jsem ráda,že měli volno,jsem z Neratovic objíždět porodnice by se mi zrovna moc nechtělo.A kdy čekáš mimčo?

uyvona
29. lis 2008

Neratovice mohu jen doporučit. Rodila jsem tam 3.11.2008 a byla jsem maximálně spokojená.Personál milý, sestřičky na šestinedělí super. Rodila jsem císařem (neplánovaným) a péče po operaci skvělá. O mimčo také dobře postaráno.

petronelie
2. pro 2008

Jůů, tak to mám radost 😀

berunka
3. pro 2008

holky koukaly jste dnes na Novu na porad Na vlastni oci?byla tam reportaz o porodnici v Neratovicich a umrti holcicky.neni to prvni pripad problemu v teto nemocnici.ja bych nesla do Nera ani za nic!!!a to bydlim minutu od nemocnice.

katuska23
3. pro 2008

holky viděla jsem to je to hrozné ☹ sice k vám nepatřím,ani se nám nepoštěstilo miminko,ale je to hrozné 😔

aneriska
3. pro 2008

Taky se připojuji, původně jsem tam chtěla rodit, ale když začaly informace typu - když si připlatíte, bude tam ten a ten... Nakonec jsem rodila na Bulovce a bylo to moc příjemné, profesionální, doporučuju. Ještě že jsem tan nešla. Prý je tam nedostatek sestřiček. Bohužel soukromé nemocnice, kšefty, nezodpovědnost. Škoda, že ta paní, když jí poprvé poslali domů, nazavolala svému lékaři na Bulovku. Ale to je kdyby. Bohužel mysleli, že jsou ve zdravotnickém zařízení a ne ždímačce peněz... ☹ .

lucie.krajcarova
4. pro 2008

Berunko, a kam tedy půjdeš rodit?
Anerisko, my máme Bulovku taky relativně blízko..

berunka
4. pro 2008

luci ja budu rodit u Apolinare a zatim jsem tam se vsema maximalne spokojena.ja bych tedy kvuli vrozene vade srazlivosti krve v Nera ani rodit nemohla,ale ani bych tam nesla 😒 u Apolinare jsem lezela i na riziku protoze uz pres 2 mesice nam hrozi predcasny porod a udzuji nas 2v1 😉 a sestricky jsou tam moc mile a doktori peclivi.mam naplanovaneho cisare na 30.12. kvuli uzke panvi.

aneriska
4. pro 2008

lucie.krajcarova: jukni se na diskuzi k bulovce a na str. 73 je i moje zkusenost. Porod na Bulovce byl moc a moc super, krasné i prostředí, pouze to šestinedělí je trošku narvaný, sestry nemají moc času, ale v nera je prý zoufale málo sester. Myslím, že důležité je ten porod a pak těch 72 hodin přežiješ, kdybys potřebovala poradit s kojením, odchytit sestřičku - určitě si vybereš sympatickou sama. Protivná na Bulovce byla jenom Sanitářka a to se dá vzhledem k nižšímu IQ odpustit 🙂

lucie.krajcarova
4. pro 2008

Aneriska, díky, my to ještě musíme zvážit. asi počkám, až kolegyně v lednu odrodí v Neratovicích, ona na ně nedá dopustit, poprvé byla moc spokojená. Na bulovce nejsem registrovaná a nevím, jestli na to není už pozdě...

ivana24
4. pro 2008

Lenko,
já mám termín 23.2.09, už se těším. No já tu Novu viděla taky. No nevím, ale mám pocit, že za prvé rodiče nebyli nejmladší a samozřejmě s věkem rodičů roste i riziko, co vc o tom psát. A docely být novou bych i více řešila, proč zkrátka v porodnici řeknou že vás nevezmou a posílají vás až kam. No nevím, ale myslím, že úplnou pravdu se člověk asi nikdy nedozví.

berunka
4. pro 2008

ivano: nejak nechapu proc resis vek rodicu kdyz ji v Nera poslali domu a to uz ta mala mela problemy a doktor to nepoznal,to se ti zda normalni 😠 kdyz si ztezovala na bolesti a krece.a pokud vim tak na te Bulovce dost jasne vysvetlili proc ji nemohli vzit kdyz meli dvojnasobny pocet miminek nez luzek 😒

uyvona
4. pro 2008

Já rodila v Nera v listopadu t.r. a nemohla jsem si stěžovat na žádný nedostatek personálu.

To Aneriska: jsou gynekologie, které rodičkám nabízí možnost mít "svého" lékaře u porodu (rozhodně tam nepojede zadarmo). tuto volbu nabízí skoro každá nemocnice v této republice, je to nadstandardní služba, kterou si rodička hradí sama a JE TO LEGÁLNÍ A DNES UŽ BĚŽNÁ ZÁLEŽITOST 😉 .

A nezodpovědnost jsem v Nera nepocítila žádnou, právě naopak. Péče o mě (rodila jsem císařem) a mimčo bylo maximální. Takže, kdo se odhodlá do Neratovic jít rodit, rozhodně nebude litovat 🙂 .
Jen chci uzpozornit, že v Nera nemají dětskou JIPku 😒 .

Já chápu, že reportáž byla dost smutná, ale nemocnic (i těch nejprestižnějších), kde se vyskytnou problémy je v republice hafo, akorát se o nich nemluví v médiích.
Spusta lidí si myslí, že když je nemocnice nestátní, ale soukromá, tak že jde jen o busines,ale není to pravda, a to mluvím opravdu z vlastní zkušenosti právě s nemocnicí v Nera.

lucie.krajcarova
5. pro 2008

Uyvono, díky za pozitivní příspěvek 🙂 Prozatím se Neratovic nevzdávám.Můžu se zeptat, jaký jsi měla pokoj a na kolik tě to všechno vyšlo vzhledem k tomu, že je to soukromá nemocnice?

uyvona
5. pro 2008

Lucko, já byla na pokoji,kde jsme byly tři, což bylo fajn. Ze začátku jsem se toho bála, jelikož jsem chtěla více soukromí, ale pak jsem byla ráda, že jsem nebyla sama. Byla jsme tam dobrá parta.
Těch pět dní mě vyšlo na necelých 1500kč (pokoj 200kč/noc, julínkovné). Neúčtovali mi porodní sál 500kč, i když jsem v něm byla 8h, nežli mi udělali císaře. Takže kdyby jim šlo jen o peníze, jak tady už někdo "aktivně" citoval, tak by mi ho tam asi naúčtovali 😎 . Těch 1500 nelituji. Fakt jsem byla spokojená. Pro mimiminko non-stop servis sestry na šestinedělí, pak tam jsou dvě vizity denně pro miminka. Jedna velká vizita pro miminka je mimo pokoj v ordinaci a druhá, menší vizita miminek je přímo na pokojích v podvečerních hodinách. Vizita pro rodičky je cca po 8h lékařem na pokoji. Velká vizita pro rodičky v čele s primářem a lékařským davem 🙂 😀 je v pátek a myslím, že ještě pondělí (ale tady si nejsem jistá to pondělí).
Kojit mě naučili dobře, malej se chytil hnedle při prvním pokusu 😉

Měsíc přede mnou tam rodila i má kolegyně z práce a ta měla stejné dojmy, jako já. Akorát ta strava nic moc, ale to je asi všude v nemocnicích.
Já jsem se v mém okolí ještě nesetkala s nikým, kdo by na Nera nadával.

Fakt se neboj jít do Nera. To by se člověk bál za chvíli vlézt všude.

lenka1302
5. pro 2008

Lucko,já rodila v Nera před třemi skoro už čtyřmi týdny a spokojenost.Co píše uyvona můžu jen potvrdit.

ivana24
5. pro 2008

Berunko,no já nechci řešit neřešitelné, ale přišla mi ta reportáž špatně pojatá. Chápu, že hledají viníka v Nera, vím, že vysvětlili proč ji na Bulovku nevzali, ale proč se teda s přeplněnými porodnicemi něco nedělá? To mi v té reportáži dost chybělo. Navíc, já jsem na první porod jela na akutního císaře do Neratovic, s tím že syn šel na svět skoro o 4týdny dříve. V pohotovosti byla celá gynekologie v Nera, stáhli z domova navíc dr. Šacha. Všichni lítali, jak jen mohli. Prostě mi ta reportáž nepřišla moc fér a navíc docela dost drsná, spíš až moc. Toť vše.
Je jasné, že nikomu před porodem neudělá tahle reportáž dobře. Já byla hned ve čt v Nera a musím říct, že z toho byli všichni hodně rozhozeni. Uyvona píše úplně pravdu. Samozřejmě je to na každém a na jeho volbě.

lucie.krajcarova
6. pro 2008

yvono, lenko, ivano, díky moc za příspěvky, daleko líp se mi teď dělá obrázek 🙂 Věřím, že taková reportáž může tuto porodnici až poškodit, takže je moc dobře, že se ozývají spokojené rodičky

ivana24
6. pro 2008

Lucko,mě přijde, že kdyby člověk pátral, tak průšvih měla každá porodnice. V Nera je nejvíc problematické, že tam není novorozenecká JIPka, no ale pokud jde miminko na svět v termínu, tak je snad vše OK. Můj synovec se tam taky narodil, nemohl se rozdýchat, tak ho hned vezli sanitou do Krče, vše bylo nakonec OK 😉 a je to zdravý kluk jak buk. Tak směle do toho, ať nám to rychle uteče a já po porodu určitě poreferuju......

sluninka
6. pro 2008

Jo v Nera JIPka není, kdyby byl nedejbože problém, vozí se většinou miminka do Kladna, to nám říkali, když jsme tam byli na prohlídce porodnice...

Jinak ohledně tý reportáže, to je lepší se nedívat, není to jediná porodnice, kde byl nějaký problém, třeba u Apolináře se stalo taky něco hrozného a stejně tam ženský rodí... Takže tohle mě teda z aboha neodradí, a navíc mezi námi TV Nova nepatří k těm důvěryhodným informátorům 😒

Já jdu do Nerátek na 100% pokud to tam stihnu 😀

uyvona
6. pro 2008

Já si myslím, že kdo se rozhodně pro Nera, tak nebude opravdu litovat 🙂 . Je tam rodinné prostředí, a člověk se tam cítí jako v bavlnce a hlavně díky tamnímu personálu máte u sebe pevnou zeď, o kterou se v nouzi můžete bez ostychu a s důvěrou opřít, a to je pro psychiku rodičky dost podstatná věc. 😉 🙂

Na reportáže v médiích se vykašlete, to by člověk pak opravdu nemohl vytáhnout paty z domu. Dle Novy je i riziko dýchat čerstvý vzduch. 😀

ivana24
7. pro 2008

Sluninko, doufám, že nám poreferuješ, už se ti to krátí. S Novou souhlasím....
Mého synovce teda vezli do Krče, ale to už je 8let 🙂 , tak se to asi změnilo. Já myslím, že dopadneme dobře a budeme spokojeny!Až se robátka narodí.....

berunka
7. pro 2008

holky jen aby jste byly v obraze.z nemocnice dava vypved 10 lekaru s tamnich 30 kmenovych.takze je ocividne,ze to tam jde do haje.ja jsem tam musela jit uz nekolikrat a to i jen na utz a nenarazila jsem tam jeste na prijemnou sestru natoz abych tam ted sla rodit.ale je to na kazdem.jabych to rozhodne neriskovala.predstava ze mi vezou nedej boze mimi jinam a tam reknou ze nemaji inkubator.ani za nic.

uyvona
7. pro 2008

Inkubátor tam mají 😉 . Takže mimčo tam lze napojit v případě krize, ale ne na několik dní. v případě komplikací mimčo transportují do jiné nemocnice, to je pravda.

Berunka-
co se týče tamních sester předpokládám, že nemluvíš o tamních sestrách na porodnici, jelikož tam je příjemná každá sestra a náznak neochoty jsem tam opravdu nezažila.
Ono totiž také záleží, jak k sestrám přistupuje i druhá strana.

ivana24
8. pro 2008

No já si myslí, že uyvona tam rodila teď nedávno a byla moc spokojená. U mě je tto už samozřejmě dlouho, ale docházím tam už 8let a nemůžu si stěžovat.
Berunka- docela by mě zajímalo jakou porodnici preferuješ ty?

lucie.krajcarova
8. pro 2008

Ivano, dočetla jsem se, že Berunka bude rodit u Apolináře. Nechci být hnusná, ale když já dostala těh. legitimaci ve 13. týdnu, tato nemocnice již nepřijímala nové rodičky 😠 Takže ze zásady se tam necpu. Mám radši osobnější přístup, který ani v Podolí nehrozí.

sluninka
8. pro 2008

beru...já tam byla a zatím jsem nenarazila na nepříjemný personál, i manžel byl spokojenej,že jsou tam všichni ochotný a poradí...

V pátek tam jedu na monitor, tak pak písnu podrobnosti 😉

petronelie
8. pro 2008

Ahoj holky, sluni - zdravím 🙂

Já jdu do Neratovic rodit v únoru (doufám). Odradil mě přístup pražských porodnic, když mi každý ve 12tt prásknul dveřma před nosem. Já totiž v té době měla hrozící potrat, takže mě předtím ani nenapadlo se někde registrovat.Měla jsem jiné starosti.Nicméně mám lékaře, který přímo v Neratovicích pracuje, takže tam půjdu. A mám čerstvé info od mých kamarádek, které tam porodili a všechny mé rozhodnutí požehnaly.

Těm odpůrkyním: vy si myslíte, že U apolináře, v Podolí a na Bulovce nikdy novorozeňátko neumřelo? Je to hrozně smutná věc, ale určitě ano. Na to člověk nesmí myslet. Já tu reportáž neviděla, ale vím, co dokáže Nova.

To o nepříjemných sestrách není pravda, co se týče lékařů, na všechny tam "rodící" jsem slyšela chválu. Kamarádka tam teď byla na gyn. zákroku, a také byla velmi spokojená. Všude jsou pro a proti, ale osobně si myslím, že v menších porodnicích je individuálnější přístup...a taky je to o štěstí na lidi.

berunka
8. pro 2008

petronelie: mozna novorozenatko umrelo ale ne zanedbanim pece lekaru,kdy v bolestech poslou maminku domu aniz by ji vysetrili.bohuzel jak jste se tady ptaly jestli mam zkusenost se sestrama z porodnickeho oddeleni v Nera tak mam.lezela tam kamaradka na nadstandardu a kdyz sestra videla ze jdeme tri a rekli jsme ze jdeme na navstebvu tak jen odsekla a to jako vsichni najednou a ted?a to mela pokoj pro sebe 😠

radsi byt registrovana dle vaseho nazoru neosobne v Praze,kde se o me vsichni vyborne staraji nez neregistrovana v Neratovicich,kde kdyz se jim to nehodi vas nposlou domu.nehlede na to ze ma zustat v cele nemocnici 20 lekaru... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru