Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

sven
11. bře 2010

Ahoj holky, Nerátky se mi moc líbí, akorát je mám teda trošku z ruky, takže si dost dobře nedokážu představit, že bych absolvovala ke konci těhu každý týden monitor s tím, že tam vytvrdnu x hodin. Myslíte, že kdybych na monitor chodila někam do bližší porodky (můj doktor monitor nemá), že by se to dalo? Nevím totiž ani, jestli výsledky monitorů a lékařské zprávy dostáváte do ruky a nebo zůstávají v té porodce, kam na ty monitory chodíte. Díky za info.

petka80
11. bře 2010

Sven - a jak to máš daleko? O totiž x hodin vytvrdneš bohužel asi všude 😝
Myslím, že by to teoreticky šlo, musela bys ale jakoby trochu "blafovat" a zaregistrovat se někde v Praze a chodit tam a do těch Neratovic sjet jenom na tu vstupní kontrolu ve 36 tt a pak na porod.
Výsledky monitoru dostaneš ty, to ale je vlastně k ničemu celkem, jenom v daný chvíli je důležitý, jestli je mimčo o.k. A jinak si všechno píšou do počítače, ale to by snad nemělo ničemu vadit.

Konso - tak tos měla fajn, že jste si tak dobře sedly na pokoji. Já zas u toho nadstandardu ocenila, že tam mohl být skoro nepřetržitě manžel, měli jsem takový intimčo 🙂 Ale je jasný, že pokud volno nebude, tak to taky není žádná trága.

petra.vavra
12. bře 2010

Ahoj holky, mě od včerejška strašně bolí hlava ☹ ..už jsem si musela vzít paralen, ale moc to nepomohlo... jinak mám pocit, že to do té kontroly asi nevydržím a pojedu úž příští čtvrtek a prostě počkám, než mě vezmou...já už chci něco vědět, vidět.... ☹ 😔

konsa
12. bře 2010

anty: myslím, že jo, že ti ho na žádost dají (teda pokud budou mít volný)..... Na 4-lůžáku jsme byly první noc 4 a pak už jen ve třech. Poslední den už jen ve 2. Ale i v těch čtyřech to šlo. Já původně chtěla nadstandard, ale nebyl volný, takže jsem skončila na 4-lůž. ale už mě ani nenapadlo nechat se někam přeložit, když se uvolnily jiné pokoje 🙂
Terezka je hodnoučká, ještě se zžíváme, ale řekla bych, že nám to docela jde 🙂 i když je to fakt náročný, takže holky užívejte ještě klídku v těhu 🙂

sven: já byla zaregistrovná ještě v Praze v Krči. Ze začátku jsem chodila tam i do Neratek. V krči jsem teda byla hotová do hodiny i s monitorem. Ale to čekání v Neratkách stojí zato. Jsem přesvědčená, že jinde bych tak vpohodě neporodila 😀 Byl to vždycky výlet na celej den, ale nelitovala jsem - stejně pak na mateřský už má člověk času dost.....
Jo a monitor nechávali v průkajdě jen v Neratkách, v Krči si ho nechávali u sebe v kartě. Myslím, že ale nejdůležitější je, že to zapíšou všechno do průkajdy (výsledek celé kontroly). Stejně ve finále spoustu ženských rodí jinde, než chodí na kontroly, takže to jim pak musí stačit jen záznamy z průkajdy, ne?

petka80
13. bře 2010

Peti - tak už je líp? Neboj, do čtvrtka už to nějak vydržíš a pak budeš klidnější 🙂

Právě, přeci stát se může cokoliv a člověk pak najednou třeba i musí rodit někde jinde, než si vybral. To akorát teď v Praze se z toho dělá taková kovbojka s těma registracema 😠

Hm, tak teď už jsem na řadě asi já 😅 To je šílený, jak to uteklo, mně to pořád nějak nedochází 😕

lucie.krajcarova
13. bře 2010

Petko, jj jsi na řadě 🙂 tašku už máš sbalenou?

rintintyna
14. bře 2010

Peti mooooc držíme palce, máte vybraný nádherný jméno a i Anička je moc hezké. To bude fajn, až si za nějaký čas budou moct splu hrát 😵

sven
14. bře 2010

Holky díky moc za informace. Já to mám nejblíž do porodnice na Kladně, zaregistrovaná jsem u Apolináře. Takže pro mě by bylo nejlepší ty monitory a probhlídky asi absolvovat na Kladně - je to kousek a jsem tam schopná dojet sama - buď autem či busem. Ale předpokládám, že s tak velkým pupkem bych autem už sama nejezdila. Když by mě někdo odvezl na to Kladno,tak v poho, jezdíme tam nakupovat, zařizovat různé věci, takže by to pro toho druhého nebyla žádná zdržovačka (příp. by mohl dojet domů - je to tak 20 minut autem max.). Do Nerátek bych busem musela přes Prahu, přestupovat, takže cesta vcelku šílená. Autem bych to viděla taky tak aspoň na hodinku s tím, že ten kdo by mě vezl by tam musel nejspíš čekat a pokud je to na celý den ty kontroly a monitory, tak to je naprd. Takže jsem myslela, že nejideálnější by pro mě bylo ty monitory atd. absolvovat na tom Kladně. (i ten Apolinář je pro mě z ruky a fronty tam budou taky určo šílené). Takže myslíte, že by to šlo chodit "naoko" na Kladno, příp. k tomu Apolináři a jen si v Nerátkách udělat tu vstupní prohlídku s registrací někdy v tom 36tt a pak se tam vydat až na porod? Nebudou "naštvaní", že k nim nechodím na prohlídky a monitory?

petka80
14. bře 2010

Holky - díky 🙂 No jo, tašku mám nachystanou, ale klíďo bych ještě chvíli počkala. Tahle nejistota na konci je fakt děsná, když člověk neví, jestli bude rodit dneska nebo za měsíc 😉

Sven - určitě by to šlo, naštvaní rozhodně nebudou, já tam taky na prohlídky a monitory nechodím.

antynka1
14. bře 2010

Petka - tak to chápu, já za pár týdnů už začnu taky nervovat..... Už se mi to taky krátí... Popravdě řečeno nervuju už teď, pořád se bojím aby to nepřišlo dříve.....
A ještě jedná otázečka, ty platby za tatínka u porodu, nadstandard atd. to se platí při odchodu, že? Asi už jsem se tady na to ptala, ale já jsem teď děsně sklerotická 😀 A platí se tedy ty poplatky dle ceníku + ty regulační poplatky, tj. 90 Kč na den za mě a něco za mimčo - mám pocit že 60 Kč/den? Nebo jak to je?

petka80
14. bře 2010

anty - jj, při odchodu, ať si manžel nachystá peněženku 😀 Ty regulační poplatky určitě za tebe, ale za děti myslím už byly zrušený, ale 100% jistá si nejsem.

tapilka
14. bře 2010

Ahojda holky neratovický, mám dotázek. Před týdnem jsem byla v Nera na sepsání porodopisu a monitoru a stím, že jsme se dohodly s dr, že mám přijít zase v pondělí. Mám jít nejprve zase na monitor? A od kolika tam zhruba jsou? Na stránkách se mi to nepodařilo najít a nějak jsem se už na monitoru nepodívala. Vím, jen že na ambulanci jsou od 9 hod. To zase bude dlouhé dopoledne 😖....

petra.vavra
14. bře 2010

Peti, to je moc dobře, že máš sbaleno předem.... 😉 (já jsem balila 15 minut potom, co mi praskla voda 😀 ) a držím palce, ať moc dlouho nečekáš. Už jsi v termínu, tak by nebyl žádný termín. Eliška ´je moc hezký jméno, taky jsem jí chtěla, ale bohužel švagrová mě předběhla 😠 😀 .
tap- já si moc nepamatuju od kolika jsou na monitoru, ale myslím, že od 8...holky se určitě připojí, s tím jak to je.
Anty- jo jo, vše platíš, až při odchodu a je to mooooc příjemné 😀

rintintyna
15. bře 2010

ahoooj tapilka jj na monitoru jsou od osmi a vyplatí se tam být mezi prvními, nebo už pak není kam spěchat.Poplatky jsem platila za sebe 60 kč na den a za malou myslím nic.Peti i Tapilka mooooc držím palečky. Určo pak napište Vaše zážitky 😵

lucie.krajcarova
15. bře 2010

ahojda. anti, ano platí se při odchodu a berou i karty 🙂
Tap, ano nejdřív monitor, na gyndě si pak "přečtou" ten zápis z monitoru. a myslím, že tam jsou od 8.

konsa
15. bře 2010

tapilka: na monitorech mají opravdu od osmi, ale paní většinou bere i dřív (kolem 7.45). Takže já chodila chvíli po půl a byla jsem vždy tak druhá, třetí. Šla jsem pak brzy na řadu a nemusela čekat dlouo ani pak v poradně. Jednou jsem přijela až na půl 10 a strávila tam 5hodin, takže pak už jsem si vždycky radši přivstala 😉
anti:jak píše lucie.ka - platí se až při odchodu a můžeš i kartou....

anlek
15. bře 2010

Ahoj,

koukam, ze jsem asi neco popletla. 😅

Kdy se ma jit poprve do Neratovic? A jak to probiha? Je potreba se dopredu objednat? A kam presne tam mam jit?

lucie.krajcarova
15. bře 2010

Leni, vzhledem k tvému pokročilému těhu bych tam šla co nejdříve, ať máš jasno. ale možná stačí jen zavolat, telefon je určitě přímo na jejich stránkách www.almeda.cz.

tapilka
15. bře 2010

Ahojda, ufff tak mám za sebou dlouhý monitoro- prohlídkový den... samozřejmě že se to neobešlo bez komplikací, takže ačkoli jsme dorazili na monitor ve čtvrt na devět, natáčeli jsme tři čtvrtě hodiny, protože jsme jako správně tvrdohlavé miminko spinkali. Takže po dvou hodinách a dalším čekání opět monitor znovu. Nakonec nás kvůli kontrole grafu hnali na porodku ale tam nám po půl hodině sdělili, že nemají dr, tudíž šupky dupky dolů. No sečteno podtrženo jsem vypadla z nemocnice v jednu odpoledne 😖 a to jsem si libovala, jak to mám vychytaný a že dýl jak tři hoďky to trvat nebude. K tomu nám nezapoměla dr podotknout, že to opakování monitoru bylo zbytečné (tak nechápu, proč nás tam doktor hnal 😒 ) Jakmile jsem vlezla podruhé do ordinace, rozbil se počítač, takže jsem se nedozvěděla absolutně nic, protože jaksi napoprvé to dr nacvakal dovnitř, ale nevytiskl a doktorka se s tím už nechtěla zabývat- vlastně ani výsledky neviděla. No a na moji jednu jedinou otázku odpověděla dosti neochotně něco ve smyslu, že neví, co by to mohlo být. Přitom už před týdnem mi řekla, že pořádné vyšetření uděláme příště 😲 . Takže jsem z toho taková nějaká nijaká. Njn, ale netrápím se, rodit budu muset i bez toho 😉
A zatím se to má tak, že poslíčci jsou častější, delší a bolestivější 😀 Takže vyčkáváme....

Anlek: První návštěva by měla prý proběhnout mezi 36- 37tt kvůli sepsání porodopisu- ten s tebou sepíší na monitoru 🙂 a pak šupky k dr.

anlek
15. bře 2010

Tapilko, do ktereho patra se ma jit? Ja tam byla se podivat v porodnici.

tapilka
15. bře 2010

anlek: Je to druhé patro- dle jejich značení- první je recepce. A tam se dáš doprava. Až úplně dozadu ke skleněným dveřím- u nich dveře vlevo. Je tam také malý operační sál. Kdyby tam žádná mamina nečekala, klidně zazvoň.

anlek
15. bře 2010

Tapilko, diky. Aspon budu vedet, kam se vydat. 😀

petka80
16. bře 2010

Ahoj kočky. Co nového?
anlek - když tak tě budou navigovat na recepci.

petra.vavra
16. bře 2010

AHoj Peti, co je nového u tebe?? 😀 .... u mě to, že jsem neskutečně unavená, přesně jako s Terkou, to jsem měla to samé, akorát jsem neměla doma draka, který neustále vyžaduje mou pozornost, ale musím říct, že je strašně hodná, nechá mě i ležet a chodí o mě pečovat, šmudla moje malá. Jinak večer je mi vždycky zle a pak že jsou to ranní nevolnosti, sice nezvracím, ale kdybych chtěla, tak myslím, že by mi to velkou práci nedalo, sice se to daří držet, kde to má být, ale přemáhám se. K doktorovi jsem objednaná na toho 25., ale mám obavy, že to prostě nevydržím a ve čtvrtek tam prostě odpoledne zajedu, no ještě uvidím grrrr... ja jsem praštěná. Peti, jak se cítíš??

petka80
17. bře 2010

Peti, u mě právě novýho nic 😀 Chodím teď do poradny a na monitory ke svýmu dr. v gyncentru, tak jsem naštěstí ušetřená toho čekání v Neratkách. Ale na porod to zatím nevypadá, ani se tak necítím, tak uvidíme. Anička se narodila přesně na termín, to by mi nevadilo ani teď 😉 A cítím se vcelku dobře, naštěstí, akorát jsem víc a víc unavená, no ale to jasný, že jo 😝
No jo, ono to druhé těhotenství je holt náročnější než to první, člověk si to ani pořádně neužije, když se musí starat o to starší dítko. Ale zas na druhou stranu mně vyhovovalo, že jsem neměla čas na to tolik myslet a stresovat se každým píchnutím a pod. Ale plašila jsem ze začátku taky 😀 Byla jsem objednaná ke svýmu dr., ale jeden den jsem to nevydržela a naběhla do gyncentra a vnutila se tam na krátký utz 😀 Samozřejmě že nebylo nic vidět, akorát ten žloutkový váček nebo jak se to jmenuje, ale mně to tenkrát moc pomohlo, protože do tý doby jsem si myslela, že jsem blázen a že určitě těhu být nemůžu 😀
Takže jestli budeš pak klidnější, tak tam běž ve čtvrtek, za to nic nedáš 😉 🙂

antynka1
17. bře 2010

Peťo - to chápu - člověk chce vědět na čem je. Tak držím palce, ať se prcek ukáže a nejlépe už se srdíčkem 🙂

petra.vavra
17. bře 2010

Peti, tak když vydržím do termínu, bude to jen a jen super pro mimi, přestože se říká, že druhé se rodí dřív a rychleji, myslím, že jsou to takové ty řeči....moje mamka, co další porod, tím horší 😠 , no to jsem tě asi nepotěšila, ještě že je tady ta jistota individuality 😉 . Moc závidím druhou holčičku, taky si jí moc přeju, ale vzhledem k tomu, jak mi je strašně zle, patrně tomu bude asi jinak. U Terky jsem nevěděla, že jsem těhotná a nebylo mi vůbec nic, tady je mi každý den hůř a hůř. Taky se moc těším, až začně být venku konečně trochu hezky, abych se radovala i z jiných věcí a přestala na to tak myslet. Rozhodnutí o doktorovi udělám zítra asi tak nějak spontálně 😉 ale spíš se budu snažit to vydržet, protože si myslím, že by tam stejně ještě nic pořádně vidět nebylo.... 😅 😵

lucie.krajcarova
19. bře 2010

ahoj kočky, tak šup šup honem na nového koníka 🙂

antynka1
19. bře 2010

Jsme tady 🙂

lucie.krajcarova
19. bře 2010

anty, ani nevím, jestli sis nechala říct, co to bude?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru