Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

keminek
31. kvě 2010

luci, pomáhaly ti po císaři kojit miminko? v jaké poloze? protože já po normálním porodu žádnou pomoc nepotřebuju a snad ani nechci, jen kdybych si nevěděla rady, s něčím, co neznám nebo nebyla fit.
A právě s císařem nemám zkušenost. Neumím si to představit. Projela jsem diskuzi o CŘ a některé příspěvky mě vcelku znervózněly.. dlouhodobé bolesti, záněty dělohy, jizvy na břiše, nemožnost pohybu pár dní po operaci.. někdo problémy x měsíců.. no děsný... jak udržím mimi, jak ho přiložím?

lucie.krajcarova
31. kvě 2010

Keminek, taky jsem to měla v porodním plánu, tak po tom asi šly 🙂 po císaři je to fakt jiné, kojení v leže nepřichází v úvahu 😖 ale nevím, možná se podívají na každou maminku a uvidí, jestli potřebuje pomoc. Mimi udržíš! o tom vůbec nepochybuj 😀 ta bolest se projevuje především, když se zvedáš z lehu do sedu! takže já si natvrdo zvedla postel do skoro lehu a to se dalo. takže i v této poloze kojíš, prostě v sedě. ale každým dnem byla ta bolest menší. píchali mi teda i injekce protibolesti na noc. ale běhala jsem už druhý den po operaci, to ani jinak nejde. je dobré se rozhýbat co nejdříve, ať si tělo zvykne. nevím, když jsem se psychicky smířila s operací - CS, tak jsem si tak nějak naplánovala, že bude vše v pořádku, nepřipouštěla jsem si žádné problémy, prostě jsem se na to úplně naladila a dopadlo to skvěle. když tak ti pak poradím, jak na jizvu, aby se co nejlépe zahojila. jinak hodně řekne to, že jsem šla domů už čtvrtý den, takže jako po běžném porodu 😉 a rozhodně to nebylo unáhlené, oba jsme se cítili dobře.

lendam
31. kvě 2010

lucie, pece o jizvu zajima i me. L

lucie.krajcarova
1. čer 2010

co se týče péče o jizvu, poradili mi koupit si obyč. sádlo a vyškvařit ho a pak si jím potírat jizvu - třít jakoby dovnitř,aby jizva byla co nejtenčí. a sprchovat vodou. tak jsem to dělala, když jsem si na to vzpomněla. ale měla jsem jen obyč sádlo z krámu 😀

lucie.krajcarova
1. čer 2010

a samo, že to stačí až doma 🙂

bjohana
1. čer 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli byl s některou z Vás u porodu císařským řezem v posledním půlroce partner. Včera jsem absolvovala návštěvu porodnice a bylo nám sděleno, že z nařízení primáře už otce k těmto porodům nesmějí pouštět. Tak nevím jestli to je jen oficiální stanovisko a v praxi to probíhá jinak, nebo to dodržují. Děkuju

lucie.krajcarova
1. čer 2010

Bjohano, tak to je nemilé ☹((((( bohužel o tom nic nevím 😖 ale asi bude nejlepší tam zavolat..

keminek
1. čer 2010

co to je za nápady? 😕 🙄

antynka1
1. čer 2010

AHojky,
tak u mě žádná změna od minule po dnešní kontrole, jdu zase v pátek a pokud tento týden neporodím, tak příští týden nástup do porodky....
@lendam tak jsem tě těm dneska zahlédla, ale zrovna v dost blbé situace, tkaže než jsem ti stačila něco říci, byli jsme už obě pryč - míjeli jsme se ve dveřích v porodnici - na monitoru - já jsem vycházela a ty jsi šla právě dovnitř. Tak jsem myslela, že půjdeš do poradny, ale tam jsi nebyla - ještě jsem tam schválně chvíli čekala na chodbě, ale ty nic..... Škoda.....

lucie.krajcarova
1. čer 2010

Ty jo, Anty, už se ti to blíží 🙂)))))))

antynka1
1. čer 2010

@lucie.krajcarova Blíží, ale malé se ven prostě nechce....
No jinak dnes dr. Muška - musím potvrdit, co tu již bylo psané - takový studený.......

lendam
1. čer 2010

@antynka1 - já si říkala, že jsi to asi ty 🙂 Mě se na tom monitoru udělalo mdlo, takže mě tam nechali ležet 40 minut a pak mě vyhnali ven, že se mám jít projít a přijít za hodinu, pak mě natočili znovu už bez problému. A že si mám jít nechat potvrdit ten papír do poradny a tam jsem narazila na dr Mušku: zprudil mě, že s sebou nemám ultrazvukové snímky - tak jsem ho ubezpečila, že žádné nemám ani doma, protože mi můj gynekolog žádné nedával, půlku vět jsem mu nerozuměla jak huhlal, už aby se mi vrátil můj Chlebeček z toho kongresu !

antynka1
2. čer 2010

@lendam tak to jo... No já musela na monitor taky 2x.... Se to dr. nelíbilo, protože malá na konci spala...... No každopádně tenhle doktor mi taky nesedl.....

lendam
2. čer 2010

Docela to tam na mě včera padlo, tak jsem si sbalila i tu tašku. Přeju Ti, abys v pátek měla jinýho doktora. Můj mimísek se otočil, už neí KP. L.

antynka1
2. čer 2010

@lendam v pátek je tam Winter - to je zlatíčko 🙂To je super, že se malý otočil. Takže budeš rodit normálně?

lucie.krajcarova
2. čer 2010

Lendam, to se máš!!!! gratulace!!!
psla jsem do porodky kvůli přítomnosti otce u císaře a napsali mi toto:

Dobrý den paní Žemličková, v současné době nemůžeme z organizačních a technických důvodů přítomnost tatínka u operačního porodu umožnit.

Je možné, že do prosince se tato situace změní.

Mrzí mě, že Vám nemohu dát příznivější opověď

Emilie Vaňková

admin.prac. GPO

antynka1
2. čer 2010

@lucie.krajcarova tak to jsi mě nepotěšila..... no ale pořád doufám, že budu rodit normálně!

lendam
2. čer 2010

No, já zase upřímně doufám, že budu rodit sekcí. Na normání porod si ve svém věku netroufám.

antynka1
2. čer 2010

Já se dozvím verdikt v pondělí. A už mi to začíná být jedno - hlavně ať je venku. Ale raději bych to chtěla zkusit normálně 😉

petra.vavra
4. čer 2010

AHoj holky, nebyly jste některá včera, tj. ve čtvrtek, mezi 13-14,00 u doktora??

lendam
4. čer 2010

@petra.vavra Já ne. Čím míň doktorů vidím, tím je mi lépe 🙂))

antynka1
4. čer 2010

@petra.vavra Já ne, já byla dneska.

Holky, jaký máte zkušenosti s dr. Winterem a jeho odhady váhy mimča pohmatem přes břicho? Jak hodně se vám strefil?

petka80
4. čer 2010

Anty - nechci tě strašit, ale mně se netrefil vůbec. V pátek to odhadnul na 3400 g a v neděli jsem porodila čtyřkilový dítě 😕 😅 Proč se ptáš?
Ale jinak sympaťák 🙂

antynka1
4. čer 2010

@petka80 já doufám, že se netrefil - ale spíš, že mi odhadnul více. Mě řekl 3,8 kg!!! To je na mě pořádný macek....
Dr. WInter je zlatíčko - už jsem u něj byla na UTZ ve 30 tt. Taky jsem se ho ptala na názor na moji situaci, že mi každý říkal něco jiného - tak se smál a že prý jestli to chci fakt vědět, protože se od něj dozvím čtvrtý názor 😀 Ale snažil se mě uklidnit. No ale nervy mám na pochodu - takže sice dobrý, ale stejně jsem nervní furt.....

lendam
4. čer 2010

@antynka1 A co ti teda řekl? Platí varianta, že když do pondělí nic, tak tě přijmou na porodnici? L.

antynka1
4. čer 2010

@lendam to jsme moc neřešili - on je spíš pro vyčkávání-myslí si, že bych to mohla zvládout normálně, takže se to rozhodne až podle toho, jak se v pondělí domluvím s dr. Budkou. On mě varoval - co doktor to názor 😉

petka80
4. čer 2010

@antynka1 - tak se drž, nemáš to lehký, přeju, ať se to už rozběhne samo 🙂

antynka1
4. čer 2010

@petka80 díky za podporu 😉

antynka1
4. čer 2010

@petra.vavra teď koukám do pasu, něco mi uniklo??? Takže se povedlo? To moc a moc gratuluji!!!!!!!!!

antynka1
4. čer 2010

@petra.vavra Jsem ti teď koukala do fotoblogu - fakt se nemýlím - to mám obrovskou radost a držím moc a moc palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru