Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
30. čer 2010

@andrejkakhorova Epidurál se neplatí.

petka80
30. čer 2010

@keminek PPHL je hlavou dolů, jo? Zas tak se v tom nevyznám 😀 Jestli jo, tak veliká gratulace 😵

Holky, držte se, kojení je mazec v tom šestinedělí, ale pak už je to mnohem lepší 😉 🙂

keminek
30. čer 2010

@petka80 poloha podélná hlavičkou 😀

lendam
30. čer 2010

@petra.vavra Ne, hypertonický je zvýšené svalové napětí, hypotonie je snížené svalové napětí. Uvidím, kam mě odešle.L.

lucie.krajcarova
1. črc 2010

jéé další rodička, tak snad se ozve, jak se jí v Nerátkách líbilo!!
Leni, a jak se to projevuje? je to nějak u Lukáška vidět? roste ti krásně 🙂

pettit
1. črc 2010

Ahoj holky,
já jsem jenom na začátku cca 12 týden, ale musím jsi už vybrat porodnici. Nemohli by jste mi proadit, prosím. Přemýšlím nad Bulovkou, soukromou Medou (MEDA Bulovka), Neratovicemi a nebo Brandýsem. A už z toho mám trochu hokej. Rodit budu poprvé a samozřejmě se hrozně bojím. Hledám spíše rodinný přístup u a po porodu - jestli něco takového existuje.
Děkuji,

antynka1
1. črc 2010

@pettit A ci by jsi konkrétně chtěla vědět? Rodinný přístup v Neratovicích je 😉

pettit
1. črc 2010

No jestli tam na prvorodičky neřvou, když něco neumí a jestli jsou schponí člověku pomoci, kdyb to nějka případně sám nezvládal a byl z toho sám vykulený. Ukážou ti tam, jak dítě přebalit, nebo okoupat? |||||Nebo to se chodí učit na předporodní kurzy?
Děěěkujiii

rintintyna
1. črc 2010

jj to mohu potvrdit 😵 jinak hlásím, že dneska na vážení po týdnu +270g a to přitom včera měla Klárka UM jen 90jednotek za celý den a předevčírem dokonce jen 60, takže asi fakt ta psychika se zlepšila a spustilo se víc MM 😵

rintintyna
1. črc 2010

@pettit tak toho, že by na Tebe někdo řval se skutečně obávat nemusíš. Na dětským jsem sice zaregistrovala, že některé sestřičky jsou sdílnější a jiné méně, ale celkově je tam výborná péče. Po porodu, jak se zvětíš, tak Ti ukážou co a jak při přebalování, jak ošetřit pupeční pahýl atd. Stejně tak první koupání vlastně provádí sestřička a ukazuje Ti co a jak, jak miminko držet, popřípadě, co používat a jak. My měli Klárku sice hned u sebe na pokoji, ale kdybys potřebovala, tak Ti miminko rádi nechají na dětském a určitě na Tebe nikdo nebude ošklivě koukat 😉

lucie.krajcarova
1. črc 2010

Pettit, myslím, že pro prvorodičky je to v Neratovicích super, bezvadný přístup zvlášť od porodních asistentek 🙂 Když tak se tam běž podívat, jak se ti to tam bude líbit. My tam jdeme už podruhé a nemůžem se dočkat 😉

Rinty, gratulace, Klárinka je šikulka, jen tak dál 🙂 a super že kojíš.

lucie.krajcarova
1. črc 2010

holky, nevíte, kdy v Neratovicích malují????

lendam
1. črc 2010

@lucie.krajcarova Je to takové to prolamování do luku se zakloněnou hlavičkou, až křečovité svírání pěstiček. Jo a má slabou poporodní parésu lícního nervu, tj. lehce mu padá levý koutek. Tak uvidím toho 15/7. Jinak je to zlatičko, teď usnul vedle mě v posteli jako malý brouček.

lendam
1. črc 2010

@lucie.krajcarova Neboj, v tvém zimním termínu určitě malovat nebudou 🙂 to by jim to neschlo!

lucie.krajcarova
1. črc 2010

Leni, chudinka,to ho asi trápí!!!! má se to srovnat samo nebo mu doktoři něco dají?
jinak o malování jsem slyšela, že mělo být v březnu, tak si říkám, že snad 2x ročně to nedělají

lendam
1. črc 2010

Luci, sli bychom na rehabilitaci..vojtova metoda. Malovat nebudou. L

petka80
2. črc 2010

V březnu (nebo dubnu, už nevím) právě měli malovat, ale nemalovali, to jsem tenkrát řešila já, protože to mělo být na můj termín. Podle mě sami neví 😅

antynka1
2. črc 2010

No a pak měli malovat poslední týden v květnu a to taky padlo 😀

petka80
2. črc 2010

😀

lendam
2. črc 2010

Nemocnici koupili Rakušani a ti třeba nemalují 🙂)

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Leni, jo o cvičení podle Vojty jsem slyšela, nic příjemného, ale zabírá to. a kdy nemocnice změnila vedení nebo spíš majitele?

lendam
2. črc 2010

To nevím, říkal mi to můj gynekolog, když po mě chtěl, abych mu napsala, co si o svém pobytu v Nerat myslím. Sepsala jsem mu to a visí to na
http://www.gymuno.cz/clanek-lenka-martinova-zpe...

lucie.krajcarova
2. črc 2010

teda, dobře napsáno 🙂 s nadstandardem nevím, tam jsem nebyla. ale výkyvy u dětských sester si taky vzpomínám...

keminek
2. črc 2010

@lendam moc pěkně napsané..
Já v nera nerodila, ale mé dojmy z prohlídky jsou stručně tyto: rodinná atmosféra, osobnější přístup, pocit klidu a pohody. Důvěra v personál při porodu i po porodu. Možnost zaplacení PA (a mimochodem není žádné mejdlo 😀 😉 ), která je v Nera zaměstnána a může tím pádem vést porod. Velmi oceňuji kontakt s miminkem po porodu (fyziologickém i po CŘ), který může zajistit jak matka, tak otec. Také převoz maminky na pokoj současně s miminkem nebo po CŘ dovezení miminka, jakmile se matka cítí, nikoliv rutinně až 3. den. Návštěvy mohou až na pokoj, nemusí se tísnit na nějaké chodbě, kde projde kde kdo a pro maminku je to nepohodlné.

Nelíbí se mi, že na první dobu porodní chybí prostory. Pokud budou plné nadstandardy (a sály), tak se tráví všude možně. Na společném pokoji s cizími maminkami bych být nechtěla a navíc by tam zřejmě nemohl být můj manžel.
Celkově tam chybí prostory.. (pokoje, malý porodní sál..). Dále se mi nelíbí ceny za poskytované služby. Platí se i za návleky na boty. Dnes je s.r.o. nebo a.s. kdejaká nemocnice. Já si za klid při porodu a po porodu ale zaplatím ráda 😉 🙂 A nevadí mi ani ty prostorové problémy. Nicméně mám srovnání s Podolím, kde nadstandard znamená nejen velký krásný pokoj s vybavením, ale vždy je jistý i profesionální, ochotný a milý přístup personálu. Je přidělena jedna sestra, která je k dispozici nonstop na telefonu. Je to tam jak na hotelu a za stejné peníze jako v Nera malý krcálek. Viděla jsem v Nera jeden, do něj se vešla jen postel 😅 A personál se chová v Nera asi pořád stejně na všech pokojích. Ačkoliv v tomto bodě musím říct, že za vstřícnost a profesionální přístup by se platit nemělo (jako je tomu v Podolí; na standardu je to o směně, je to fabrika s více než 4800 porody ročně, na nadstandardu je to jistota).

Myslím, že pozitiva jsou jasná. Zřejmě tam není problém normální přirozený porod v klidné atmosféře a po porodu má rodina klid. Ale opravte mě, jestli v něčem kecám.. byla jsem tam jen na prohlídce.

petka80
2. črc 2010

@keminek 😀 Sice jsi tam nerodila, ale myslím, že líp bych to sama nenapsala 😉 😀 A přijde mi teda strašný, že v Podolí je na nadstandardu a na normálním pokoji jiný přístup personálu 😕 Co to jako je? 😠 😠 😠

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Keminek, napsala jsi to pěkně, souhlasím. podolí neznám,a le to ti věřím. no a ještě jedna výhoda - nemusíš se registrovat do 12tt nebo tak brzy, jako do pražských porodnic..

keminek
2. črc 2010

@petka80 😅 😅 😅 😀
no ono je to takhle... na nadstandardu bude vždy přístup 100% Na šestinedělí ale taky klidně můžeš mít hrozně milou a ochotnou směnu, resp. sestřičky. To neznamená, že to budou protivný megery, neosobní, neochotný. Ale i na ty tam můžeš narazit. Na nadstandardu nikoliv. Inu, když se chce, tak za prachy to jde. Nic není problém.. 🙂

petka80
2. črc 2010

Hm, takže kdo si připlatí, tak se má královsky, kdo ne, má holt smůlu 😝 Fakt děs.
A jinak vám ještě musím napsat, že známá teď rodila u Apolináře (v Podolí měli zrovna zavřeno) a co vyprávěla, to mi taky rozum nebere. Prý skoro žádný soukromí, ty porodní sály jsou jak Václavák, všechno je tam slyšet a taky vidět, koukat mezi nohy ti může snad kdokoliv 😝
Podle toho, co říkala, tak myslím, že má člověk víc soukromí na porod i na tý chodbě v Neratovicích 😅

antynka1
2. črc 2010

@petka80 To jsem o Apolináři slyšela taky... Klistýr prý dávají na nějakém lehátku kolem kterého chodí rodičky na WC.... Takže tam u toho může být kdokoli....
Jinak s tou biolampou, jak psala Lendam v hodnocení - tak ta na pokoji sice nebyla, ale parkrát mi ji dovezli - vítila jsem si tím na jizvu 😉

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Petka, no na tom soukromí něco bude.. když jsem šla navštívit Antynku, tak na chodbách nikdo nebyl, výjimečně maminka s dítětem, návštěvy uvnitř pokojů. myslím, že tak to má být 🙂
Mně biolampu taky nabízeli, jen jsem toho nevyužila. asi jich nemají tolik, aby byly nastálo na nadstandardech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru