• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

10. listopadu 2016 
aha petit, ještě není, tak to stihne. no ta částka je ohromující :sunglasses: to bych nedala :grinning:

Pettit, jo je to tak, v akutním případě tě vezme velká porodnice, pokud možno nejbližší tvého bydliště. my čekáme už druhé dítě a rovnou se registrujem v Nera. v nejhorším skončíme na bulovce. mimochodem do neratovic se takhle brzy registrovat nemusíš.
9. črc 2010 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
já budu mít v záloze Jablonec, s přístupem je na tom jako Nera, akorát mají větší kapacitu...tentokrát snad stihnu porodní plán, minule na něj bylo dost času a pak už zase nedostatek :grinning:
30t bych nedala, v Nera se dá taky domluvit s doktorem osobně k porodu, zavoláš mu a on přijede, ale vím že 30 určitě nechce :wink: , to už mi přijde fakt hnus...vždyť naše zdravotnictví je přece zadarmo a konkrétně těhotné přece VŮBEC nic neplatí ani poplatky... :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2010 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
V Nerátkách jsem rodila před lety a teď naposledy na Bulajdě. Musím říct, že péče byla srovnatelná, naprostá spokojenost. Takže pokud to některá nestihnete do Nerátek, klíďo prďo jeďte na Bulovku a nebojte se. Všechno je o lidech a pokud si někdo myslí, že si zaplatí doktora, tak ho porod nebude bolet..... no nevím.... 3O tisíc bych dala raději na knížku miminku :grinning:
9. črc 2010 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
pettit - být na tvém místě, tak se normoš registruju na Bulovce a v den porodu se rozhodneš kam jet.
Pro jistotu - kdyby to bylo rychlé, nebo měli v Nerátkách plno. Což se může stát, že..
Bulovka, co se prostředí týče poradny, sice nic moc. Ale jinak personál jak na porodnici, tak na novorozeneckém naprosto v pohodě a stejně úžasný jako v Neratovicích.
I já jsem se Bulovky bála, co si budeme povídat :slight_smile: , ale dneska nelituju toho rozhodnutí :slight_smile:
9. črc 2010 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
lemdam, kdybys chtěla číslo na úžasnou laktační poradkyni, tak písni :grinning:
A hlavně buď v klidu, hodně pij a užívej si miminka. A jestli nebudeš kojit? No Bóže :wink:
Důležité je, aby jste byli oba v pohodě :wink:
9. črc 2010 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ludva děkuji moooc
9. črc 2010 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pettit já ve 13tt přemýšlela stejně jako ty. přišlo mi hrozně stresující rozhodnout se tak brzy, kde rodit, když člověk ani pořádně nemá představu, co u porodu chce a co ne. Tak jsem se registrovala v Krči. V zásadě jsem totiž proti pražským továrnám na děti typu Podolí, takže Krč mi přišla v tu chvíli "nejdomáčtější". Už tenkrát jsem věděla, že nechci rozhodně medicínsky vedený porod, jak je běžné v pražských porodnicích, takže jsem pak v průběhu těhu zjištovala co kde jinde se dá. Naštěstí jsem neměla žádné problémy, takže jsem pak začla chodit do Nerátek a tam taky porodila. A byla to ta nejlepší volba, co jsem mohla udělat :slight_smile:
Takže doporučuji udělat to stejně - zaregistruj se někde v Praze, abys měla jistotu, kdyby se něco dělo a pak do 36tt budeš mít čas rozodnout se jak chceš rodit, zda chceš dát přednost Neratkám (nebo jiné mimopražské porodnici), nebo zda ti vybraná pražská porodka "bude stačit" :slight_smile:
9. črc 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@konsa děkuji :slight_smile: . Jste tady fakt super parta-
9. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mě napadá,že bych se už taky měla registrovat :slight_smile:
9. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ludva Díky za podporu. Objednala jsem si odsávačku, budu těch 40 ml odstříkávat a dávat mu to k Nutrilonu. Jak se naučil na láhev, tak strašně kouše, lumpík :slight_smile:

10. črc 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@pettit Já se připojuji k Konsa, Krč můžu doporučit, v březnu tam rodila kamarádka a byla v pohodě, s registrací tam nebyl problém.
10. črc 2010 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak se to krátí. Dočítám postupně, nějak nestíhám být na netu :grinning:... V tom 36.tt mám jít první do ordinace nebo na ten monitor? Aby o mě věděli?
10. črc 2010 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@misha_hl Já byla nejdřív na monitoru a pak do ordinace. L.
10. črc 2010 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Míšo, určitě nejdřív na monitor bez objednání, možná s tebou rovnou sepíšou porodopis a pak půjdeš čekat do čekárny... teda letí to!!!
10. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě jedna taková poznámka :
Můj synek mi asi nikdy neodpustí, že není Pražák :frowning2: :grinning: :grinning: :grinning: a místo narození se píše všude.
Sousedovic synek se narodil v Brandýse nad Labem a ve škole všude uvádí Bratislavu, páč si Brandejs prostě nepamatuje.
Tím ale nikoho z Neratovic neodrazuju, to né. Bylo to tam fajn, i když nevím, jestli bych dneska riskovala, že tam není dětská Jipka. Asi už jsem stará, bo co.....
11. črc 2010 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ludva, teda to jsou starosti :slight_smile: my už jsme venkovani všichni, ale Martínek byl první :grinning:
12. črc 2010 ve 23:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno, kam se ztratila Anty?
13. črc 2010 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lendam Jsem tu, neboj. Jinak mám taky problém s kojením, už nekojím, krmím lahví - odstříkané mlíčko + Nutrilon. Sešlo se mi moc problémů najednou.........
13. črc 2010 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Anty, co se děje??
13. črc 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Bylo toho víc - blbec jsem si naučila malou na lahvičku, takže jí nešlo se přisávat, do toho jsem kojila přes kloboučky ze kterých jsem dostala kvasinky a díky tomu se mi nehojily ragády..... Takže to pěkně bolelo. No a hlavní probém stále přetrvává, mám málo mlíčka - ale od té doby co jen odstříkávám, tak ho mám víc - Týnka si ho prostě ze mě přes ty kloboučky nedokázala vysát. A bez kloboučků se nepřisála vůbec, jenom kousala. Takže asi tak.....
13. črc 2010 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Anty, teda to je trápení.. ty jo s těmi kloboučky, my to měli bez problémů. i když jsem ho někdy zapomněla po akci umýt... Kristýnka má už měsíc, to to utíká! kam chodíte k pediatrovi?
13. črc 2010 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Anty, já jsem na tom podobně: odstříkám 20-40 ml, smíchám s nutrilonem apodávám v lahvičce. Teď jsem tu měla paní, která mi ukazovala, jak s Lukáškem koupat ve vaně a jaké cviky, moc se mu to líbilo. Je od Maternity - care - dá se tam stáhnout poukaz na 50% slevu na 1 hodinu.
13. črc 2010 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, to je moc škoda, že jen odstříkáváte. přesně takhle dopadla kámoška.. Malá se jí moc nechtěla přisát, že měla velké bradavky. no a když mlíko odstříkala, tak malé nikdy nestačilo. když se jí povedlo přisát se, tak ho bylo dost.. Prostě to děťáko ho vytáhne více. takže postupným odstříkáváním o mlíčko přisšla. platí zákon poptávky a nabídky....
13. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
A jsi si jistá, že dítě vytáhne více než odsávačka? To někde psali? L.
14. črc 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemyslím si, že dítě které špatně saje, tka vytáhne víc než odsávačka. Já třeba když jsem začala jenom odsávat,tak jsem stěží odsávala 20 ml, no a teď už někdy odsaju i 100 ml :wink: Takže to vypadá, že se to zlepšuje :slight_smile:
14. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, nejsem si jistá, akorát u té kámošky to tak bylo. je sací reflex je prostě přirozený. někdy to možná je o manuální zručnosti s odsávačkou. v každém případě, kdo musí odsávat, ten to bohužel moc dlouho nevydrží... u kojení jen tak o mlíko nepřijdeš. ale když to jinak nejde, je super, že děti dostanou mateřské mlíko i přes odsávačku.
14. črc 2010 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ja blbec rano dala vyvarit lahvicky a zapomnela, tak jsem je obe musela vyhodit i s hrncem :frowning2:
14. črc 2010 v 19:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lendam když si prsa zvyknou na odsávání, odsaješ do kapky komplet všechno, co v tom prsu je. I to, na co už se ti dítě vyflákne, i když je savé hodně. Ale musí se to zvyšování mléka nastartovat určitým způsobem. A to je individi. Někomu stačí párkrát postimulovat a dodržet obecné rady laktační ligy, já jsem si užila víc. Ale když se to nenastartuje nebo se na to nejde od lesa a nepřijde se na to, kudy vede cesta ke zvýšení mlíčka odsáváním nebo odtříkáváním, tak to začne klesat nebo je to na místě a nehne se to a to znamená třeba na 10 ml z obou prsou. Mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud tam jsou další problémy (ragády, mimčo se hůř přicucává nebo se vzteká, mamča onemocní třeba zánětem, já měla opakované retence.. atd. atd. atd.), tak je to jen o stres a ten pokud se zvyšuje a trvá déle, tak je dobrý akorát k nervům maminky a rodinné nepohodě, což se dotkne i miminka. Takže zlatý UM!!!
14. črc 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lendam s tím hrncem a lahvičkama je to k vzteku. Já si nedávno zničila žehlením čepičku (takovou praktickou), takže chápu..
14. črc 2010 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@keminek Jak se ti podarilo zvysit ml mlicka? Me to nejde nebo to delam blbe
14. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek