Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

pospecka
22. srp 2009

Ahoj holky,
tak jsem ten kurz jak zvládat bolest při porodu fakt nestihla. 😅 Zdenda si asi řekl, že to zvládnu i bez něj. 😀 Rodila jsem jak jinak než na Obilňáku a to ve žlutým pokojíčku. 🙂 Díky moc za gratulace. Zdeněček se narodil o měsíc dřív (měl 7.9. a přišel 7.8.), ale podle asi 2 UTZ během těhu i podle paní dr., která mi dělala UTZ týden po porodu, kvůli revizi, kterou jsem musela podstoupit jsem prý rodila min. v 38tt a původně vypočítanej termín byl špatně. Co se týká porodní asistentky (Hana Lacinová) i paní doktorky (Eva Račanská), tak obě byly naprosto super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani na personál na šestinedělí nemůžu říct jediný ošklivý slovo na kohokoliv. Sestřičky i doktorky všecny hrozně milý. Je to tam teda všechno hrozně mladý, nejspíš jsem byla starší než mudr. i PA i většina sestřiček, ale měly naprosto perfektní přístup. Protože se Zdenda hlásil dřív, tak mi ho hned po porodu vzali a následných 10dní byl na novorozeneckým oddělení 11, tak jsem za ním docházela a učili jsme se kojení a i tam byly všechny sestřičky hrozně super.
Jediný co bych mohla Obilňáku vytknout, ale já si na to nepotrpím,takže mi to nevadilo bylo vybavení. Sprchový kouty v koupelně měly rozbitý ty stěny, všechno tam působilo jako by tam neměli údržbáře atd. a postýlky ve kterých miminka byly jsem možná zažila i já když jsem se tam narodila, ale to jsou, aspoň podle mě nepodstatný věci. Důležitý je, že tam byly všichni hrozně milí a snažili se člověka podpořit, když viděli, že mu není hej. Takže za mě Obilňák super a pokud stihnu další miminko než ho přestěhujou do Bohunic, tak rodit jedině zase na Obilňáku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pospecka
22. srp 2009

Jo a porod.
Ve čtvrtek v 17:45 mi praskla voda, ve 20:00 nástup do porodnice, otevřená na prst, v noci začly malý kontra, pátek ráno v 8 pořád na prst, tak mi nabídli tabletu do čípku, přijala jsem, v devět jsem se začla otvírat a začly pořádný kontra a v 10:30 byl Zdenda na světě, krásnej, rychlej porod. Jediný co mě mrzí, že kvůli termínu (35tt+4) mi Zdendu skoro hned vzali a nemohli jsme ho přiložit k prsu a užít si s ním ty jeho první hodiny na světě, ale za to nikdo nemohl, to byl prostě osud. 😔

staninka77
23. srp 2009

Ahojky.
Pospesko-veliceti děkuji za krásnou odpověd hlavní je že se ti tam moc líbilo.
Já taky byla z malím na oddělení 11.kde jsem ho chodila jenom kojit a taky mně to vše naučily byli tam moc pozorní to mužu dosvědčit.
Jen třeba mně mrzelo to že jsi si ho nemohla sama umýt nebo přebat ani příbuzním ho nedaly pochovat když teda nebyl v inkubátoru proti žloutenece novorozenecké.
Jinak si ho nemohly pochovat.
když jsem byla ještě na oddělení 5.teda měly už pěkně udělanou koupelnu takže se to dalo ale za těch 5.let se to muselo hodně změnit a doničit.
A taky jsem chtěla že chodím k paní Evě Račanské do rizikové poradny a je to super dr. 🙂 😉

Porod jsi měla hodně rychlej a hlavně že už jste oba doma a mužeš si ho užívat mrnouska. 😉 🙂
Uplně ti závidím já si musím ještě pár týdnu počkat.

Dnes se narodil kamarádce chlapeček uplně jí závidím že už ho má usebe mrnouska 😉 🙂

k.ate
26. srp 2009

pospecka - gratulujem a díky za popis 🙂 Jsem zvědavá, kdy se ten náš lump rozhodne přijít na svět 😀

misicka455
2. zář 2009

Ahojky holky, sice jsme nechtěla , ale asi budu muset rodit na obilnáku. Nevíte jestli se tam dá jít podívat na porodní sály a na prohlídku?

staninka77
2. zář 2009

Ahojky děvčata těhulky.
Misicko455-A proč musíš rodit přímo na Obilnáku co máš za problém.
Předporodní kur tam je podle mně každej čtvrtek a sobotu ale nevím to jistě a mužeš se jít i podívat na porodní sály já tam byla před 5.letama a bylo to krásné.
Ale už platíš jak za sebe tak i polovinu za přítele nebo manžela.ty 300.kč a přítel 150.
Já tam teda nechcu rosddit tak pujdu do Bohunic i když už jsme tam odrodila obě děti a prej dr.mně naposledy říkala taky chodím do rizikové poradny na Obilnák tak prej když to tam prej znám tak mně to doporučuje tam ale pujdu do Bohunic chceto to prostě změnu 😉 🙂
Mně se jako na Obilnáku líbí jen ty porodní boxi a taky tam mají ti tam poradí kvuly kojení když ti to nejde k laktační sestra ale ty pokoje na 6.nědelní je to otřesné vubec za tebou nechodí tedo když jsem tam byla já.

misicka455
3. zář 2009

No my asi budeme muset jelíkož malá má vrozenou vadu srdíčka a tam prý jsou na takové věci připravěni. Taky jsme chtěla bohunice právě kvůli tomu co píšeš, že je tam hrozný to šestinedělí, ale co pro malou toho vydržím hodně 😉

k.ate
3. zář 2009

misi - ted se plati na tom kurzu základním 300 + 200, s manžou jsme tam byli...

Jinak jsem se chtěla zeptat holek, co chodí (nebo chodily) na monitory na obilňák, jestli tam s něma mohl být manžel nebo přítel? 😕

staninka77
3. zář 2009

Ahojky.
Mišičko-tak to je mně moc líto co našly malé za problém ze srdíčkem.
Mám kamarádku ale tu musely odrodit v Praze v Motole normálně žádnej Obilnák se jí neumul ☹ tak chudinka musela absolovat tu Prahu.
Držím vám hodně palečky aby to dopadlo velice dobře.
myslím si že je uplně jedno ten týden se dá vydžet tam bít.
Když mně to nejvyjde tak budu muset taky rodit na Obilnáku.

Kate-Jinak to ti klidně mohu říci já tam chodila sama ale šly tam i sněma i manžené ale podle mého ale né kde tě prohlížejí tam už budeš muset bít sama.
Ale určo muže. 😉
Jak tam budešč chodit tak se raději na to poptej ju.

k.ate
3. zář 2009

staninka - díky 🙂 Já se zapomněla dneska zeptat a nechce se mi tam už znovu volat, chápu, že u prohlížení manža bejt nemůže, ale přece jen mi dr. říkala, že ten monitor trvá asi 20 minut,tak se mi tam nechce bejt samotný a hlavně aby on musel chudák čekat venku... 🙂

misicka455
4. zář 2009

Já jsem se té Prahy taky bála, ale jestli se nález nebude horšit což nebude tak nás nechají v Brně 😉

misakulicka
4. zář 2009

Mě to čeká za chvilku-druhý porod - a zase bych zvolila Obilňák...první porod byl úžasnej, takže doufám, že ten druhej bude ještě lepší:o)))moc na to ráda vzpomínám...

staninka77
4. zář 2009

Ahojky.
K.ate-není zač ráda poroadím.
Hlavně abys ses i ty a manžel cítily dobře na Obilnáku na monitoru.
Co si ještě k tomu pamatuji k monitoru tak jsou tam vedle sebe dva přístroje co měří miminku srdíčko a já když jsme tam byla tak semnou tam byla paní tak jsme si sní povídala tak to rychle uteklo ale jak pak následovala KO u dr.tak ta byla pro mně strašná jak to od nej bolelo. 😨 .
Mišičko-Tak to bud velice ráda že jsi nemusela do té Prahy na ten porod hlavně zdraví sbyste byli.
Misakuličko-Neboj určitě to tam zvládneš a ten druhej porod je už maličkost a určitě se ti tam bude líbit jako dříve a poprvé.
Já teda budu měnit pujdu asi do Bohunic i měkdy přemýšlím že pujdu zase na Obilnák ale chci změnu.
Držím hodně palečky a pak jak se ti to narodí dej vědět ju. 😉 🙂

pospecka
4. zář 2009

k.ate: já jsem byla na Obi na monitoru jen na příjmu před porodem, ale ta místnůstka je dost malinká, takže manžel by tam vyložene zavazel, neměl by si kam stoupnout natož sednout. Je tam stolek s přístrojem z každé strany je křesílko pro těhulku a ještě je tam stůl pro UTZ, tak si myslím, že by ho tam stejně nepustili a fakt by se tam ani nevešel. 😀 Jsou tam na čtení časopisy nebo si můžeš přece donést vlastní. Já jsem tam seděla s hlavou plnou myšlenek po měsíc před termínem prasklé vodě, tatínek seděl za dveřma a zvládli jsme. 😉
staninka: já mám ze sestřiček na šestinedělí jen ten nejlepší dojem. Je fakt, že prcka jsem neměla u sebe, ale měla jsem tam maminky s prckama a sestřičky co za nima chodily byly taky hrozně milý. Je to všechno o lidech, ale za těch 5 dní co jsem tam byla jsem nanatrefila na nepříjemnou sestřičku. Dokonce snad ani na průměrnou. Všechny byly fakt ochotný, příjemný, usměvavý.
Jak už jsem psala, neměnila bych. 🙂

staninka77
5. zář 2009

Ahojky.
Pospeško-To máš pravdu že je to malinkaté ten kamchodíme na monitor ale já když jsem šla rodit tak tam semnou byl i chlaop takže si myslím že by se tam mohl vlést ale i tak by zavazel sestřičkám když projdou zkontrolovat činost miminka a maminky.
Já teda si povídala z paní taklže jsem to měla fajn že sem neseděla jak buchta a povídala si.
Na tom šestinedělý je fakt jak na toho natrefíš já teda byla jako spokojená to jsem neměla mimíska taky u sebe to mně hodně mrzelo na tom.
Já tam nejdříve ležela z paní co se jí narodila holčička a k ní vubec za ten den nedošly.
A pak došla paní po porodu a druhej den už měla malého usebe a dvakrát došly a to bylo vše kvuly nožičkám a braly mu z patičky krev na tu žloutenku a jednou sestřička ukázat jak se co má vše dělat.
Jinak mně vadily ty uklízečky co to tam jenom prolítly a stejně tam byl bordel.

k.ate
5. zář 2009

pospi -tak tos mě nepotěšila... ☹ Jsem se taky trubka mohla zeptat dřív... bych šla radši někam, kde by se mnou manža bejt mohl... 😖 😢 No tak musim prcka ukecat, aby se narodil dřív, než tam na ten monitor půjdu 😀 😖

misicka455
6. zář 2009

KATE tak doufám, že už začináš ukecávat 😉

pospecka
6. zář 2009

k.ate: proč vlastně chceš manžela tak moc na tom monitoru??? Vždyt je to jen vyšetření. K porodu přece bude moct a ten monitor ... z toho by nic neměl, sedíš a kreslí se graf. 😒 a ty si zatím můžeš číst. Mě ten můj jedinej sedící monitor celkem utekl. 😀 😀 😀 Tak držím pěsti, ať je Kubík co nejdřív tady a na Obi se Ti líbí. 😉 my máme zítra už měsíc (a mimochodem taky bude zítra náš původní termín porodu 😀 budu 40tt 😀 😀 😀 ). To to letí. 😎

k.ate
7. zář 2009

pospi - no joo, kdyz on je se mnou skoro všude, kde může a tak, navíc je fajn vidět to o čem se učíme ve škole i v praxi 😀 To se mu jen tak nepovede a navíc mě mrzí, že samotnou mě tam nepustí, tak bude muset chudák čekat venku... Já jsem prostě takovej závislák...

misi - ukecáváme s manžou oba, ale lumpovi se zatím asi moc nechce... 😀 Jen mě furt pobolívá břicho jako při ms, ale jinak niic ☹

pospecka
15. zář 2009

kate: tak co monitor? Jsem moc zvědavá na Tvou zkušenost z Obilňáku.

llllucka
15. zář 2009

k.ate:já teda rodila u milosrdných a manžela u monitoru mi nepovolili.Do dneška nechápu proč,ale jestli to jen trochu na obilňáku půjde,tak si ho tam vem.mě vysloveně s...,že jsem tam byla úplně sama.Rodila jsem totiž v noci.

Pospecka:já bych teda taky manžela u monitoru chtěla.Seděla jsem tam sama jako trubka a i když ti manžel od bolestí nepomůže,tak přesto ta psychická opora je veliká.Já teda měla monitor a kontrakce asi po 2 minutách.

pospecka
16. zář 2009

llllucka: k.ate chtěla manžela na monitoru ne těsně před porodem, ale jak se chodí na ty monitory ještě před termínem. Pokud jsem to teda dobře pohopila. Jinak teda nechápu jak to myslíš s tím monitorem a kontrakcema. Já jsem přijela na Obi, že mi asi praskla voda, sestřička otestovala vložku, řekla, že je to voda, mudr. mě vyšetřila, pak mě sestra vzala do vedlejší místnosti, kde jsem asi 20mnut seděla na tom monitoru (tam se chodí před termínem) a pak mě převedla na porodní pokojíček a další předporodní monitory kontrolující průběh porodu se odehrávaly tam, takže tam partner být mohl. U miloušů se na ty monitory někam odchází z porodní místnosti nebo jak???

staninka77
16. zář 2009

Ahojky.
Když jsem šla rodit já teda rodila v noci a tak semnou mohl bít ten muj chlap.

misakulicka
17. zář 2009

Holky, kdybych tak měla štěstí a pomáhal tomu mému Vojtovi tentýž pan doktor co minule- jmenoval se Zatloukal...to by bylo štěstí...

staninka77
17. zář 2009

Ahojky.
Misukulicko-Taky doufám že třeba natrefím na tu dr.co mně odrodila ale bohužel asi to štěstí mít tentokrát nebudu.
Už se nám to pomaličku blíží ten porod já bych chtěla abyhc to měla už za sebou.
zase dnes mně dr muj obvodák píchá nějaké vytamíny do prcky.
Kvuly tomu že mně chybí železo nebo cosy.
furt nějaké problémy mám v tomhle těhu. ☹

misicka455
17. zář 2009

Holky tak Kate už vám asi monitor nepopíše, raději se pochlubí porodem 😉 Kubík už je na světě 😉

pospecka
17. zář 2009

Jéé a podle toho pozadí rodila k.ate ve stejným žlutým pokojíčku jako já. 🙂
MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!
Pospecka a Zdeněček 🙂 🙂 🙂

smudlinky
18. zář 2009

ahoj, prosimv as kdyz se chceme jit s manzelem podivat do porodnich salu je nutne se nejak objednat? Predporodni kurz jsme absolvovali na Josefske, takze ted uz jen chceme videt saly. Pani Kamenikova rikala, ze by tam mel byt kazdou nedeli v 17,00 volny vstup, vite o tom nekdo?

janickabez
19. zář 2009

ahojky jj zkus si tam zavolat , mívají tam v neděli v 17,00 prohlídky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru