Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

norma
4. únor 2008

Ahoj denoušku,já chodím do OL k Mudr.Škraňkové,je to super doktorka,můžu jen doporučit.Chodila jsem k Mudr.Konečné,ale ta šla do důchodu,pak k doktorovi Machačovi,ale ten taky skončil,specializuje se na umělé oplodnění.Ale chci po porodě přejít do PV,jen musím najít správného doktora 🙂 .

denousek
autor
4. únor 2008

normo ja chodim k balakovi on ma sidlo u dolni vedle sheelky benzinky...dole je lekarna tak nad ni....
a on je uplne super vysetruje i v nemocnici,chodi k porodum,me prijimal na porod ale nerodil me...zrovna se strídala smena no..skoda....
tak toho muzu vrele doporucit ja je to fakt sympatak ....

verdik
4. únor 2008

abinko,děkujeme za pochvalu, maličkému jsem to tlumočila za tebe, že jedné hodné tetě z modrého koníka se líbí tvoje rtíčky, tak se usmíval 🙂
zdravím normu - moji zkušenost s pórodnicí v Pv jsem popsala, šla bych tam znovu, sestřičky i doktoři úplně v pohodě a milé,chválím moooc i sestřičky , které se pak starají o miminka v inkubátorech , tedy na novorozeneckém oddělení a dětské lékařky, takže pokud se rozhoduješ , přikláním se k PV.Jinak taky chodím k dr Balákovi, šikovný chlap a když jsem porodila,psala jsem mu sms, že už je Adámek na světě a on se pak za námi přišel podívat, jak měl službu na pokoj a popřát hodně zdraví... takže to mě potěšil a bylo to od něho hezké....jen nevím,zda ještě bere nové pacienty, má toho docela hodně, ale zkus to......tak se mějte pohodovou noc, Adámek se hlásí o baštu...dobrou noc a hezké sny 😉

kaelan
5. únor 2008

nazdar 😀

Normo taky zdravím 😝 .Já taky chodím k Balákovi přešla jsem tam když šenková umřela ☹ ale už nebere nový pacientky říkala to tam sestra někomu do telefonu když jsem tam zrovna byla takže nevím jestli tě jěště vezme 😒 je to ale fakt super chlap a navíc je hezkej 😀 😀 😀 😀

Jinak Abi,Denoušku,Marto,Verdiku,Megge.. máte krásný miminka 😀 😀 😀 at vám dělají jenom radost a at vás už nezlobí bolenino 😉 😉 😉 😉

My už jsme podle vás velkej macin Anet má 8,8kg,4zuby,leze jak drak a začíná už i chodit a já konečně hubnu 😀 😀 😀 😀 😀

Mějte se krásně já tu ted nejsem tak často bo není čas ☹

denousek
autor
5. únor 2008

AHOJIK DEVCATA...

jakpak vam to jde s mimisama??myslim ze dobre je to moc fajn co....myslela jsem si ze si nezvyknu na rytmus ale pohoda.....akorat muj malej byval hodnejsi zacina ted uz pekne zlobinkova porad plakynka no,,....

abinko cekam te nekdyjak to jde se svistem??

zatim paa smecko.....

norma
6. únor 2008

Ahoj maminky,mám ještě dotaz?Mám si vzít do porodnice oblečky pro mimi,nebo tam je erár?Nevím jak to chodí tady v PV.Jo a děkuji všem za rady a doporučení,jste moc hodný.Díky holky.Zatím papa.

kolca
6. únor 2008

ahojky, s těmi oblečky by mě to taky zajímalo a i co ostatní je třeba vzít sebou. Díky

Peti Vojtíšek roste jak z vody 😉

abinka
6. únor 2008

čaute maminy,

Tak s těma oblečkama je to různý jedna vám řekne když budete potřebovat tak si přijdte a druhá řekne nechte si donést své oblečení.Já měla své a když jsem měla náhodou vše špinavé tak jsem měla od nich.Já teda potřebovala hodně bodynek.Jednou si ublinkl po druhé jsme to umazaly od smolky 😅 Takže já to pořád točila.Než se člověk naučí že?? 😅

Denoušku dnes jsem chtěla přijed hned po poradně,ale dr nám dala kapky na rýmečku.Malej je nějakej špatnej.Pořád mu měřím teplotu.Jo a jak to je??Teplotu má mimi od 37,5C ale kterých normální teploty nebo těch 37,5C má být až po odečtení těch 5 stupínků???Já si myslím,že té která je na teploměru ne??? 😖

Jo jinak svišt bude v pořádku snad příští týden,ale budem ho prodávat.Koupily jsme nové auti 😀 Snad se vás někdy dočkám ☹

verdik
7. únor 2008

ahojte holky, normo a kolco,já jsem měla svoje oblečení, ale maličký si chvíli poležel na novorozeneckém, takže byl v jejich oblečení a pak,jak mi ho už dali k sobě, převlíkla jsem si ho do svého.takže , jak píše abinka, bodýčka nějaké, dupačky a nějaké kabátky , jinak si musíš vzít plínky pro malého a vlhčené ubrousky,já měla i svoji zavinovačku.
jo abinko, kolik teď Josífek váží??? kojíš pořád??já jsem měla jít včera s Adámkem do poradny, tak jsem se tam i docela těšila, že nás doktorka zváží atd, šli jsme po 14dnech a ona nám to zrušila, že něco má a tak jdem až za dalších 14dní, docela jsem naštvaná, tak vlastně půjdem po měsíci do poradny a to mi připadá docela dlouhá doba. Zkoušela jsem malého vážit sama doma , tak má asi 4,3O a jeho porodní váha byla 3,1O.tak za měsíc přibral 1,20kg!!!není to nějak moc?? a jak jste na tom vy denousku a marti. malý si zřejmě převrátil den a noc ,v noci má oči dokořán a teď tady chrupká, ale co nadělám .... tak zatím a hezký den s mimiškama

abinka
7. únor 2008

Dobré ránko verdik no on teď váží 5250g mudra právě říkala,že to je moc když nabral třičtvrtě kila za 14 dní,ale co mám dělat.Bohužel nekojím ☹ 😢 ☹ Nebylo mlíčko.Pokud plně kojíš tak si s tím nelam hlavu to neovlivníš.Nezdá se mi to moc.Teda podle toho co poslouchám jak nabírají miminka kolem nás.S tou poradnou je to docela blbý.No však kdyby se ti něco nezdálo tak půjdeš dřív.S tím převrácením to ti vůbec nezávidím.Tak držím pěsti ať to vydržíš 😉

Jo jinak já měla taky zavinovačku,protože jsem to asi neuměla zavázat nebo já nevím ale po chvilce trčely Josífkovy obě nohy ven. 😕 🙂

martinataylor
7. únor 2008

Ahojky maminky a mimoušci...

tak v porodnici jsem měla všecko svoje,měla jsem overálky na spaní,a měnila jsem to často,jak píše Abinka.Takže si klidně vemte svoje.
Včera jsme byly po měsíci v poradně.Před měsícem jsme vážili 3.60 kg a včera jsme měli 4.580 kg,takže skoro kilo za měsíc.Papká pěkně.Jinak je v pořádku a ýítra jdeme na kyčle.
Změnila jsem stravu pro malou,dávala jsem ji bebu a včera jsem koupila nutrilon pro dobré trávení.Sice doktorka říkala at neměním,ale po té bebě se mi nevykadila,měla to tuhý a dnes mi po tom nutrilonu kadila 2 krát a má to řidký.

A mám i dnes po kontrole na gyndě po šestinedělí a vše je o.k a prý at co nejdřív mám druhé miminko.. 😀

martinataylor
8. únor 2008

Ahojky maminy,to byla dnes noc,hrůza.Aji jsem si poplakala.Malá měla tak strašný bolení,že brečela večer už 2 hodiny v kuse,byla uplně fialová a nemohla se ani nadýchnout,tak jsme jeli na pohotovost.Jenže dětská pohotovost přes týden není,jen o víkendu a ve svátcích,tak jsme zazvonili na dětské oddělení-lůžková část a tam nás vzali,strašně hodní na nás byli,ale bohužel,že je to bolení a stím nic neudělají.No prostě malá usla ve 2 ráno vyčerpáním. No kdyby jin člověk mohl nějak pomoci.Uvidíme co bdue dnes....miláček je takovej bezbranej ☹

abinka
8. únor 2008

ahoj marti,

Tak to mě mrzí ☹ Nevím co vše děláš.Aby neměl malej bolení tak po každém koupání mažu mastičkou,, pupík" bříško namasíruju nožičkama mu pořád dělám jako že jede na kole.Nahřívám teplým ručníkem a když už nic nepomáhá tak napustím do kyble(máme vyhrazený)teplou vodu tak aby to snesl a ponořím ho po ramena do ní a nechám do té doby než se začne vztekat.Ono se mu to pěkně prohřeje a přestane ho to bolet.Pak se i vyprdí.Poradil mi to Dr. na kyčlích a zatím to zabírá. Tak snad to zabere i vám.

martinataylor
8. únor 2008

Tak to budu muset vyzkoušet abinko....je to fakt boj,závidím maminám,které takový problém nemají.

abinka
8. únor 2008

Marti ikdyž bolení nemá namasíruj jí bříško,pěkně se jí to tam uvolní a bude to postupně odcházet.Taky jim to závidím,protože mají víc času i to miminko užít.Neboj my se taky dočkáme. 😉
Jo a jak jí budeš to bříško masírovat tak masíruj krouživýmy pohyby po směru hodinových ručiček.Dělám to tak že začnu v pravo dole a jedu nahoru a po levé straně dolu tak prý jdou střeva a tak to popoháním aneboj se přitlačit bude jí to tam bublat ato je dobré znamení.Nesmí ti ale plakat to by měla zatnuté svaly a bylo by to neučinné.Opravdu se neboj přotlačit,kdyby jí to bolelo ona ti to dá jasně najevo.
Přítel vždycky trpí s malým ale nedokáže pochopit,že kdyby ho to bolelo tak začne hned plakat.Tak držím pěsti ať to zabere

denousek
autor
8. únor 2008

abinko na teplomeru muze mit mimi az 38stupnu a je to porad v poradku rikala mi to prudka,,,mimame taky porad rymecku ☹ a nejkou vyrazku.prudka mi dala masticku -opltalmo septonez na oci.a prej mu to tim mam mazat ale vubec s to nelepsi ma to jen na hlavicce...

dneska jsme byli na kyclich a potkali martu taylor 😀 krasna nahodicka...

abinko musite davat plenky??nam rekli ze je to dobry ale ze mu mam 2davat to nechapu...

abinka
8. únor 2008

ahoj Denoušku,s tou teplotou už vím taky jsem se jí ptala.Jakou vyrážku takový bílý stroupky ne???Já malému mažu všechno ondřejovou mastí.Je úplně super. 😉

Tak asi je má dobrý,ale asi se mu to úplně nezdá.My nemusíme dávat nic.Zatím je máme v pořádku 🙂

denousek
autor
8. únor 2008

se mate abinko ..ale tak jistotka je jistotka to nevadi...

no vypada to jako stroupky..nejdriv je to cerveny a pak sou tam stroupky...tak uvidim v pondeli...

verdik
8. únor 2008

čauky maminy, marti je mi líto Klárinky, jak to čtu, co jste prožívali v noci a a jak jste nakonec skončili na dětském, ale jak píšeš, stejně s Klárinkou nic nedělali, ty prdíky a bolení je hrozné, copak na to nic pořádného neexistuje???malý Adámek se tady svíjel včera,tak jsem ho rozbalila a masírovala mu bříško Amálkou, to je na prdíky a dětské koliky, noženkama jsme mu cvičili , ale žádné kakání nebylo a tak asi po 2 hodinách usnul, ale on neplače asi tak ,jak Klárinka!!!plače trošku , spíš mrčí a kroutí se.když, ale má bolení beru ho do náruče a mám ho v poloze na tygříka, to se mu líbí a nebo ho občas položím na bříško ať si ho pomačká. Doufám, že jsou to opravdu jen takzvané 3měsíční koliky a pak to skončí!!!a to se marti říká, že na to trpí víc kluci a né holky, já tohle třeba u mladé vůbec nepamatuji.
denousku,taky máme nějakou vyrážku, ale jdeme k dok. až za týden. holky , která kojíte,nemají vaše mimča u pití a po pití úplně bílé,jako kdyby rozmokvané rty, já nevím, jestli je to něco společného s tou moučnivkou co má malý v pusence a jestli mu to taky nemám mazat i ty rtíčky??
tak pěkný víkend, docela se těším,mám ráda sobotní a nedělní rána, když si můžeme vzít maličkého mezi sebe ráno a pomazlit se s ním...přes týden to nejde, tatínek nám odchází brzy ráno do práce...tak pa

kristyan
8. únor 2008

Ahoj zdravím všechny Verdíku já kojím a mala má taky po kojení naběhlí rty ale nic s tím nedělám ono jí to splaskne jak spí a tak jsem to ani neříkala doktorce.A když jí natírám jazyk fialkou tak ona to ma stejně i na rtech tak nevím.Zatím pa

denousek
autor
8. únor 2008

verdiku taky mam rada spolecne rana je to parada....no a rticky rozmokvany nemame ale lidne mu to tou fialovou genciankou mazej taky...ono je to moc nebezpecny v porodce mi rikali ze jak se to v pusince nebude mazat tak ze se to rozleze az ven tak aby se vam to uz nerozlizalo nechci te ale strasit muze to byt neco jineho..radsi se zeptej dr... 😉

kolco dekuji moc....tobe tehu urcite taky moc prozpiva doufam ze se nekdy sejdem kdyz bydlis takovy kousinecek 🙂 chodis do prace nebo mas neschopenku??papa

denousek
autor
8. únor 2008

jo abinko kolik stoji ta mast pupik??my teda bolenicko nemivame ale co kdyby nekdy jo je to lepsi mit doma..a kolik je tam mnozstv??zatim pa

martinataylor
9. únor 2008

Ahojky denoušku,nám na kyčlích řekl...vše v pořádki ale dávejte 1 bavlněnou,taky nechápu a ve 3 měsících na kontrolu.

A dnes malá spala krásně,asi si už na ten nutrilon zvykla,prdí jak starej chlap a kadí hromady a konečně řídký a vůbec neplakala a ještě večer jsem ji bříško nahřívala a rozprděla se moocinky 😀 ,musíme se s tím poprat holky...

abinka
9. únor 2008

čaute maminy,

Denoušku stojí asi 60kč a obsah je 100ml.To ti chvíli vydrží 😉

Marti nevím jestli už jsem se ptala,kojíš??čtu tady právě že si zvykla na nutrilon.Jo a jaký kupuješ??Jsem moc ráda že už vám je líp. 🙂 Jen tak dál.To my se pořád ještě nezvládnem samy vykakat ☹ Modlím se ať je to tím železem.Asi za tři dny ho doberem a pak se uvidí jestli se vykaká sám 😒

martinataylor
9. únor 2008

Ahojky abinko,nekojila jsem vůbec,byly jsme na bebe od narození a ve středu jsem přešla na nutrilon comfort,pro dobré zažívání miminka,je to na koliky a na zácpu.Ale jestli berete železo,tak je to určo i tím,já brala železo v těhu a nemohla jsem na velkou taky.
Doktorka mi říkala at mepřecházím,ale já přešla,protože mi v lekarně říkali že ta beba je moc škrobová a mimi se po tom vůbec nevykadí.Že nejlpeší je nutrilon.

abinka
9. únor 2008

Marti udělala si moc dobře.My jsme taky na nutrilonu komfort.Je to fakt dobrý papání.Sice drahý ale učinný.Sice na kakání nám to nepomihlo,ale koliky ustoupily.Ještě jsem malému koupila lahev proti kolikám od MAM.Ta lahev je k nezaplacení.Určitě si ji taky pořiď.Kdyby se malý ještě zvládnul vykakat tak už je to nejšťastnější miminko. 😀
Naše Dr. říkala,že v porodnici dávají Bebu jen proto,že jí dostávají zadarmo.Nutrilon je nejvíc podbný mateřskému mléku.Jak už jsem psala je tenkomfort sice dražší,ale aspoň vím že malému dávám to nejlepší co můžu,když nemůžu kojit.Jo a nám ta plechovka vydrží 4 dny 😕

martinataylor
9. únor 2008

nám ta plechovka vydržela od středy do soboty,tak taky 4 dny a tu protikolikovou flašku už mám taky od středy a je fajn,nehltá tak,je to super.Oni moc dobře ví,proč to vyrábět.Snad to bude lepší a ještě jsme koupili čajík větrník se jmenuje.Taky je dobrej...doporučili nám ho...

martinataylor
9. únor 2008

My to zvládnem Abinko...hrozně mě uklidní,že v tom nejsme sami....

abinka
9. únor 2008

Jasně že to zmáknem.Jsme holky šikovný 😉 a chlapeček 🙂 Já mám fenyklový čajík od Hippu.taky jsem s ním spokojená.Když jsem krmila malého z normální lahve tak byl jak vzducholoď ☹ a teď jak pije z té protikolikové tak dobré dvě třetiny prdíků zmizely.Taky jsem šťastná,že se někdo stará o to aby ti naši drobečkové to měli co nejjednoduší a bez problémů.
Tak co Marti už si praktikovala něco z toho co jsem ti psala???Jsem zvědavá jestli vám to bude taky pomáhat nebo jestli to je jen haluz že nám to ,,zabírá".

Tak vám holky přeju klidnou noc 😉 a sladké sníky 😔

abinka
10. únor 2008

Marti jakou máš ty tu lahev??

Holky zítra jdu na gyndu ☹ Tak jsem zvědavá jestli je to OK.
Přemýšlím že tu dlouho nebyla megee tak snad jsou v pořádku 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru