Porodnice Roudnice nad Labem. Máte zkušenost?
Ahoj,
je tu někdo, kdo by měl zkušenosti s porodnicí v Roudnici nad Labem? Přemýšlím, jestli bude lepší rodit v Roudnici nebo v Mělníku. Děkuji 🙂
Stručné shrnutí
- Porodnice Roudnice nad Labem funguje jako menší „rodinná“ porodnice s možností přítomnosti partnera při porodu a podporou kojení, včetně možnosti bondingu po císařském řezu.
- Porodnice nabízí nadstandardní dvoulůžkové pokoje, možnost volby porodní asistentky za poplatek a pořádá prohlídky porodnice (uveřejňované na Facebooku).
- V diskusi se konzistentně objevují pozitivní zkušenosti s personálem a péčí, ale také rozporuplné zkušenosti ohledně vedení porodu podle porodního plánu, užití vyvolávacích prostředků a dostupnosti porodu do vody (tvrzení o nevhodnosti vany).
Nejčastější otázky
Q: Umožní porodnice Roudnice nad Labem přítomnost tatínka při porodu a po císařském řezu?
A: Porodnice umožňuje přítomnost tatínka u porodu a více účastnic v diskusi uvedlo, že i u plánovaného císařského řezu může být tatínek na sále a po operaci probíhá bonding, pokud to zdravotní stav umožní.
Q: Má porodnice v Roudnici nad Labem nadstandardní pokoje a jak vypadají?
A: V nabídce jsou nadstandardní dvoulůžkové pokoje, druhé lůžko je určeno pro partnera; při zkušenostech z roku 2017 a 2018 matky potvrdily, že koupelna a WC nejsou na chodbě u nadstandardu.
Q: Je možné si v Roudnici zvolit konkrétní porodní asistentku za příplatek?
A: Diskuze uvádí, že existovala možnost zaplatit si výběr porodní asistentky z personálu, ale dostupnost a výše příplatku se v průběhu času měnila; porodnice na Facebooku uvádí informace o aktuálních možnostech.
Q: Podporuje porodnice porod do vody?
A: Jeden příspěvek tvrdil, že vana v porodnici není vhodná pro porody do vody; jiné zkušenosti tento bod přímo nepotvrdily, takže dostupnost porodu do vody je uvedena jako sporná.
Q: Jak řeší porodnice profylaxi proti GBS a antibiotika?
A: V diskuzi byla zkušenost, že pacientce byly podány antibiotika proti GBS, která podle ní „nefungovala“, a že GBS nakonec nebyl prokázán v pupečníkové krvi — jde o individuální zkušenost, nikoli oficiální protokol.
Q: Kde najdu oficiální informace a termíny prohlídek porodnice?
A: Porodnice má Facebook stránku pod názvem „Porodnice Roudnice nad Labem“, kde rodičky v diskuzi uváděly termíny prohlídek (některé příspěvky uváděly pátek od 13:00).
Q: Jaký je obecný dojem z kvality personálu a péče?
A: Většina sdílených zkušeností označuje personál (porodní asistentky i lékařky) za milý a vstřícný a popisuje osobní péči, klidné prostředí a aktivní podporu kojení.
Q: Co čekat po císařském řezu v Roudnici (JIP vs normální pokoj)?
A: Více příspěvků uvádí, že po plánovaném císařském řezu matky nejsou standardně umisťovány na JIP, ale jsou převezeny přímo na pokoj s přístroji u postele a miminko jim nosí sestřičky; toto je opakovaně potvrzený praktický popis, nikoli oficiální protokol.
Závěry z diskuze
Shoda
- - Porodnice Roudnice nad Labem je vnímána jako menší rodinná porodnice s osobním přístupem a dobrou podporou kojení.
- - Porodnice umožňuje přítomnost partnera při porodu a více rodiček potvrdilo možnost bondingu i po císařském řezu.
- - V nabídce jsou nadstandardní dvoulůžkové pokoje a probíhají prohlídky porodnice (údaje o termínech uváděny na Facebooku).
Sporné názory
- - Porodní plán a alternativní vedení porodu: někteří rodiče uvádějí, že porodnice respektovala porodní plán a umožnila přirozený průběh, jiní popisují komplikace při uplatňování neobvyklých požadavků (např. vyvolávání, omezení „porodu do vody“).
- - Okamžité koupání a přiložení novorozence: část rodiček uvádí bezprostřední kontakt kůže na kůži a odložení vážení, jiná zkušenost uvádí, že miminka byla někdy zpočátku odložena na dohledové úkony; obě varianty jsou v diskuzi přítomné.
- - Kvalita lékařského týmu: někteří rodiče chválí nové lékařky a přestupy lékařů z Mělníka jako pozitivní, jiní upozorňují na střídání lékařů a kritizují jednotlivé zkušenosti s některými lékaři.
Otevřené otázky
- - Jak konzistentní je aplikace porodního plánu a podpory alternativních metod (porod do vody, homeopatie, apod.) v závislosti na obsazení směny a konkrétním personálu?
- - Jaké jsou oficiální aktuální podmínky pro přítomnost partnera na sále při plánovaném císařském řezu a jak je dokumentována praxe bondingu po CS?
- - Jaký je oficiální protokol porodnice ohledně GBS profylaxe a jaké jsou výsledky sledování efektivity v praxi?
Zmíněné značky a firmy
Porodnice Roudnice nad Labem, Mělník, Litoměřice (LTM), Modrý Koník, Deník, Facebook, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Slaný, Rumburk, Praha, Velemín
Zmíněné produkty a metody
porodní plán, porod do vody, vana pro porody, oxytocin (umělý), vyvolávací tabletky, kapačka (IV), antibiotika proti GBS, Kanavit (oční preparát), bonding, nadstandardní pokoj, výběr porodní asistentky za poplatek, foto sada novorozence, lokální anestezie pro CS, sledování po císařském řezu bez JIP
Místa a osoby
Roudnice nad Labem, Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Slaný, Rumburk, Praha, Velemín, primář, Dr. Coufalová, Dr. Procházková, Dr. Jíra, Šenkýřová, Kolářová
@hildegarda_terez Terezko porodnice zatím pořád funguje jak má 😀 já sama tam jdu rodit v říjnu..no možná listopadu, podle jak se prcek rozhodne 😀 a dle mého infa - pokud se nic nezměnilo - by jsme měli jít do nového, protože přes prázdniny proběhne rekonstrukce. Resp. ona porodnice je novějšího ražení, ale jelikož kapacita rodiček stoupá, budou se přidávat pokoje, nadst. pokoje a bude se dělat i nový operační sál atd... na to bude ned navazaovat gynekologické odd. a tam kde je teď gynekologie bude nové dětské odd. Co se týká těch asistentek - tak je to jak říkáte - máte možnost si nyní vybrat z asistentek co tam jsou a ještě nedávno bylo, že si můžete přivést svou- ale to bylo za příplatek mnohem vyšší než se stávajících asistentek. Ale teď už to v ceníku nevidím, tak nevím, jestli to změnili. Co ě se týká - jsem tam 3x a 4x týdně a i se maminek ptám a všechny jsou spokojené (nebo to jedině neřeknou 😀 to už se nedozvím). A já se nebojím porodu ať chytnu kohokoliv, protože jsou tam super všichni. Nevím no, u prvního dítěte jsem se bála - rodila jsme v Roudnici před šesti lety a rozhodovala se, jesli i zaplatím svou PA - a ono o nakonec o těch okolo stejně není. Nechali mě v klidu prožít si to s manželem, chodili jen na kontroly a pak dr na posledních deset minut porodu- a mě to vyhovovalo. Tak se těším, že si o užiju zase takto- doktorů co nejméně bude potřeba a v podstatě - naplánovat se to nedá tak to bude brát jak to je...kdyby náhodou.
Ahoj holky, má tu některá aktuální zkušenost s porodnicí v Roudnici? Musíme se rozhodnout, kde rodit. Sice nás to čeká až v únoru, ale jak sami víte, čas běží 🙂 přistěhovali jsme se do Roudnice, tak to tu poznáváme a rozhodujeme se zda i tu rodit. Zatím čtu samou chválu 🙂
Děkuji za odpověď 🙂
Ahojky, Roudnice jede kupředu, aktuálně do Roudnice z Mělník přestoupila Dr. Coufalová, následovat ji bude i Dr. Procházková (primářka Mělníka). Já e cyhstám sama rodit teď v říjnu a neměnia bych, mě by nikam jinam nedostali 🙂
Ahoj. Dekuji. Jsem koukala že i provozují každý pátek od 13h prohlídky porodnice. Což je zajímavé. 🙂 zatím teda co vím tak je sama chvála 🙂
každý pátek snad ne, jen některý pátek - ty datumy píšou vždy na facebooku porodnice 😉
Aha. No já se přímo na fb ptala a psali každý pátek 😉 tak nevím. Stejně než půjdeme tak se ujistime 🙂
Ahojky já rodila v Roudnici před 15 lety na to že jsem přenášela a porod byl vyvolávaný tak super.Ted mně porod čeká ,, 32.týden,, bohužel jsme se přestěhovali a hledala jsem recenze na Rumburk.Bohužel po první návštěvě porodnice nedám na Roudnici dopustit a doufám,že těch 90Km dojedem 🙂 Stále tam dojíždím na prohlídky a např muj lékař Jíra je zlatíčko žádný gynekolog mi nedal tolik klidu v těhotenství jako on.Budu rodit po 4 přesto 100% duvěra v lékaře si myslím je hodně duležitá.Za mně Roudnice 100% Dokonce si mužete lékaře či pana primáře k porodu zaplatit což zvažuji já jelikož mně muj lékař od počátku těhotenství dopodrobna zná 🙂
mohu se zeptat - rodil tu někdo v Roudnici císařem? Jaké jsou zkušenosti? Já mám za sebou dvě sekce, obě v ústí. TAm přístup super, ale teď bydlíme jinde a Roudnice je blíž. Chci se zeptat na praktické zkušenosti? Jak mají zkušený personál s SC?Jaký je tam pak přístup k maminkám po SC? Dávají na JIP, nebo hned na pokoj? (zarazilo mne, že ve Slaném dávají na normální pokoj, kdežto v UL nás 24h sledovali na JIP. Pro jistotu)
Zdravím, v Roudnici sie také nedává na JIP, ale jste hned na pokoji, přístroje a vše potřebné vám dovezou k posteli a jste tak blíže k miminku. Pozorují vás samozřejmě všude, tedy určitě i ve Slaném - to se musí, pouze netrčíte na JIPce bez miminka. Tady maminky leží a miminko jim sestřičky nosí - pokud je spokojené a hodné přiloží vám ho na postel a ležíte spolu. V Roudnici to maminky naopak vítají a jezdí sem kvůli tomu i z Prahy - menší rodinná porodnice. Já nevím kdy máte termín, ale aktuálně probíhá rekonstrukce .- rodí se pořád dole na gynekologii, zavřeno není, ale cca začátkem července se otevře nová porodnice a to teda budou všichni koukat - super luxusní vše nové. Bude to naprostá pecka.
@alucca děkuji za info - zatím se dívám co a jak. Termín zatím nemám ,neb nečekám, ale uvažujeme a já se tak porozhlížím po okolí 🙂
Za mě Roudnická porodnice super. Skvělý přístup personálu jak sestřičky,doktoři,primář atd. Je to opravdu rodinná porodnice 🙂
@valentovasasa po císaři nejsem a nevím jak se to tam změnilo s novým sálem - ale bylo to, že plánované operace jsou ráno kolem 8 hodiny a otec by směl být na sále - v novém je na to už místo. Jinak jste pak převezena na pokoj, kam vám odvezou přístroje a kapačku atd, takže nemusíte být na jipce bez miminka. miminko máte u sebe pokud chcete a zdrav. stav mu to dovolí a jinak sestřičk chodí přikládat k prsu a ten první den kdy nemůžete se starají...každopádně je tam podpora kojení
Také bych chtěla přidat zkušenosti s porodnicí - byla jsem moc a moc spokojená. Byl tam klid, soukromí, všichni!!! ochotní a usměvaví. Nikdo po mě nechtěl nic navíc, žádné nesmysly. Jelikož jsme hezky kojila, už jsem nemusela převažovat. Připadala jsem si jako na hotelu a skutečně si po porodu odpočinula. Porodnice v Roudnici je výborná.
Rodil jste prosim nekdo v roce 2017 v Roudnici ci Litomericich? Prosim o zkusenosti. Nemohu se rozhodnout.
Zkusenosti s novou porodnici v Roudnici nad Labem ?A plánovaný cisarky řez.Děkuju Petra
Jak, prosím, vypadají standardní pokoje? Kolik je lůžek na jednom pokoji a je vlastní sociální zařízení pro každý pokoj nebo je umístěno na chodbě?
@littleblackfox Ahoj, já teda měla nadstandart, ale myslím, že byly po dvou. WC ani koupelny na chodbě nebyly.
Nadstandard je dvoulůžkový, ale druhé lůžko je myšleno pro manžela apod. Snad jedině, kdyby byl nával, ale za mě (leden 2017) jsem byly na oddělení asi 4 maminky 🙂 Jinak péče a prostředí luxusní - bylo to mé třetí miminko a teda připadala jsem si jako na hotelu - mikdo mě zbytečně neotravoval, všichni byli milí, vstřícní, usměvaví, nic nebyl problém, báječné - od primáře po uklzečku !!! (kromě jídla, to doporučuju z větší části vlastní, byla to tragédie, pro šestinedělky obzvlášť, a to si myslím, že ledacos zvládnu 🙂
Dobrý den rodila sem 3.9 2017 v Ltm a nikdy víc,vykrvacala sem a zjistili ne skoro ze mala ma krátkou šňůru, potrhala mne a nechali mi zbytky p lacenti,hodně krve mi museli dávat sem ráda ze sem prezila😢chci druhy ale do Ltm nikdy nikdy víc
Rodila jsem tam v září 2017 a jinam bych rodit příště nešla. Prostředí příjemné, veškerý personál také. Porod byl víc neż rychlí, při tlačení malé jsem psala sms, na kterou mi PA ochotně rychle donesla mobil. Pak jsme se tomu krásně zasmàli, že ještě takovou rodičku neměli. Nikdo do ničeho nemluvil, i když u mně teda neměli do čeho, nestihly by to 😉 každopádně porodnice v Roudnici super. Od léksřů, sester až po veselé uklízečky 🙂
Ahoj, někdo aktuální zkušenost?
naše malá je stále KP, a už na 30+4 byla veliká 1900g a v české lípě, kde jsem rodila všechyn svoje děti, mi narovinu řekli, že velké dítě mě přirozeně rodit nenechají a spíš doporučují Cs.
Pokud bych už ho musela podstoupit, chtěla bych jen lokální an. a partnera u porodu, což v Lípě nedovolují, tak musí chlap čekat na chodbě☹

Děvčata, prosím nějaké aktuální zkušenosti s Roudnici? Rodila jsem tu před rokem (a byla moc spokojena) a v listopadu me to zase čeká :o))) rada bych se vrátila, nikde se nemůžu najít aktuální zkušenosti... Navíc se partner bude muset starat o starší, tak hledám i dulu či porodní asistentku. Dívala jsem se, ze nabízí za poplatek možnost výběru PA z jejich personálu, ale nic víc k tomu zase nepisou...(omlouvam se, píšu jak prase, z mobiu je to prostě na prd...)