Porodnice Roudnice nad Labem. Rodily jste tu?

protea
3. led 2007

Ahojky,
chystá se tady někdo rodit nebo rodil v Roudnici nad Labem? 🙂

sirka
3. led 2007

ahoj proteo, chystám se do roudnice..doufám, že to přežijeme všichni ve zdraví:o) termín mám 12. února

protea
autor
4. led 2007

Ahoj Sirko,
tak to jsem ráda že tu někdo takový vůbec jeeeee 😉
Já mám termín porodu až 5/4/07, tak to to tam omrkneš dřív než já.
Už jsi tam byla se kouknout jak to tam vypadá a už jsi byla i na nějakém předporodním kurzu?

sirka
18. led 2007

čauves, já se tu moc často neukazuju tak se omlouvám, že píšu až tak pozdě..
Dneska mě teprve doktor poslal na porodnici, dal mi všechny papíry a teď už budu chodit jenom tam na kontroly.. když jsem se asi před týdnem byla informovat v porodnici tak mi právě řekli, že mám počkat až mě tam pan doktor pošle..přímo tam jsem na žádném kurzu nebyla, ale chodím k Petrákový na cvíčo a kurzy plus jsme teď byli s manželem na kurzu pro tatínky u doktora petráka to bylo docela dobrý povídání.. 🙂

ijetka
18. led 2007

Ahoj holky, koukám jsme kousek od sebe. Já rodila v Ltm a byla jsem moc spokojená. Co se týká Rce vím od asi 10 mamin, že spokojené nejsou, tak nevím 🙂 ,nechci nic naznačovat i Ltm se najdou co nejsou spokojeni. 😉

protea
autor
18. led 2007

Ahoj Sirko,
tak to se možná známe?!?!
Taky jsem byla na cvíču asi tak čtyřikrát u Petrákový.
Byla jsem se ptát na předporodní kurz v porodnici předevčírem, tak si mám zavolat koncem ledna a začátkem února začne nový kurz, tak tam začnu chodit.
Taťkové jdou na jednu z pěti lekcí.
Ty lekce jsou jednou týdně, takže to vyjde na pět týdnů 😀
Chtějí za to 400,-, mně to ale proplatí zdr.pojišťovna a vede to por.asistentka.
Dej pak hlavně vědět, jak jsi byla spokojená🙂

Ijetka, já koukala že jsi z Ltm🙂
Já právě vím asi tak od pěti mamin z poslední doby, že byly moc spokojené s Roudnicí.A na Ltm jsem slyšela hanu, hlavně kvůli přístupu sester na novorozeneckém, tak nevím asi v každé porodnici se najde nějaká píp sestra.

ijetka
18. led 2007

protea,konečně jsem taky narazila na někoho poblíž. Co se týká sester bylo na prd, že každá říkala něco jiného. A jak to chodí všude, někdo je ochotný víc a jiný míň 🙂 Držím palečky ať jsi spokojená 🙂

protea
autor
19. led 2007

Ijetka,
já doufám že bude vše v pohodě hlavně ať porod proběhne dobře a s mimískem mi poradí třeba mamča.
Máte krásného chlapečka a těch vlááááááásků co má.
Musí vám dělat jen samou radost🙂

ijetka
19. led 2007

Ahojky, díky za pochvalu 😀 je to náš miláček. Tobě se to pomalu blíží, viď? Co by jsi chtěla? A máte už jména? Odkud přímo jsi? Ježiš to je výslech co? 😅 . Já bydlím hnedky vedle našich a pořád to oceňuju, Když si nevým rady, mám tu někoho kdo mi poradí. 🙂

protea
autor
19. led 2007

Strašně to letí🙂
Já bych chtěla tak o jedno % víc holčičku, ale každý mi říká že to bude chlapeček, podle tvaru břicha prý a že mi to sluší, tak uvidíme.
Holčička bude Anička-po mojí babičce a kluk bude Jiříček po svém tátovi.
Bydlíme v Hoštce.
To bych taky brala, mít u sebe maminu, já tu ale jednu mám je to mamina manžela, takže mi s hodně věcma určitě poradí.

ijetka
19. led 2007

To že ti to sluší je fakt, teď jsem tě očučela 😀 . Já jsem ze začátku taky vypadala na holku... Jména máte pěkný, klasika je klasika. Už aby to bylo za tebou a mimíska jsi měla u sebe viď? Co tatka půjde k porodu? A půjdeš do Rce, nebo Ltm? 😉

protea
autor
19. led 2007

Ijetko,
děkuji za pochvalu🙂
Ono se to asi podle těch "zaručených" znaků říct nedá, jestli čekáš holčičku nebo chlapečka.
Prostě to budu muset vydržet, než se mimčo narodí.
Už se moc těším, ale taky se trochu bojím přece jen nevím ještě pořádně do čeho jdu a tím myslím i porod i starání se o mimčo.
Táta k porodu půjde.
Rozhodla jsem se pro Roudnici, připadá mi to tam takové útulnější.
Tak uvidím, jestli jsem nakonec vybrala dobře?!
Kdyby bylo v Rci plno, tak asi pojedu spíš na Mělník než do Ltm.
Prostě Ltm-porodnice se mi líbila nejmíň z těch třech co jsme objeli.

ijetka
19. led 2007

Tak jsem zvědavá až to budeš mít za sebou co budeš říkat. Než jsem otěhotněla tak jsem říkala do LTM nikdy, no a skončila jsem tam 😀 tím nechci říct že ty taky 😀 .
Taky jsem měla stejný pocity jako ty, těšení a strach. Asi ti to říká každý, neboj... 😉 , Já jsem podle mého, docela cíťa, ale zvládla jsem to oki.
Měla jsem epidurál a super. Na co trpět? Když to jde si ulevit. Manža byl taky se mnou a byla jsem ráda, že ho tam mám. Moc mi pomohl. 😎
Já jsem měla strach abych mu tam nenadávala, ale nestalo se 😉 A pravdou je až mimi bude venku a uvidíš ho budeš v poho. Je to nejkrásnější co může být. 😀

protea
autor
20. led 2007

Ahojky,
já se právě taky bojím že v Rci bude třeba plno a na Mělníku taky a já budu muset do Ltm a to se mi vůbec nechce☹
Jakto, že jsi skončila v Ltm když jsi tam nechtěla?
Já jsem právě taky hodně velký cíťa, hlavně mne hrozně všechno bolí☹
Ale snad to přežiju, už teď vím že manžel pro mne bude hrozně velkou oporou on kdyby mohl, tak by to asi odrodil za mne 😀
Já epidurál nechci, tedy pokud ta bolest půjde vydržet.
Chtěla bych si porod prožít se vším všudy.

ijetka
20. led 2007

No s tou bolestí jsi docela nadšenec 😀 uvidíš třeba to zmákneš. A to že do LTM nikdy jsem říkala ještě než jsem otěhotnala, pak jsem si řekla, že je to nejblíž tak kam se hnát. Bylo mi jasný, že do RCE ne.
A neznám žádnýho chlapa co by rodil 😀 😀 😀

protea
autor
22. led 2007

Ahoj Ijetko,
fakt je jako ta bolest při porodu taaaaaaak strašně hrozná?
Hlavně mne moc nestraš jo🙂
Co tedy říkaly ty tvoje známý na Rci, když tě odradily?
Taky znám pár holek, které řekly že do Rce nikdy ale na druhou stranu znám hodně holek co si po porodu v Rci jen pochrochtávaly 😀

ijetka
22. led 2007

Čusky, tebe nejdřív sprdnu! Vysondovala jsem že si vytvořila téma Ltm, já tam psala když jsem se přihlásila a ty jsi se neozvala 😠 potvůrko 😀
Jinak co se týče porodu, bolí! Já rodila 12hod a unavaná jsem byla hned z kraje, epi. pomohl a příjde mi zbytečný dělat "hrdinku", když se v dnešní době trpět nemusí. Tím se nechci nikoho dotknout 😉
Jinak o RCE jsem slyšela že je tam humus a jsou tam dost neochotní. Nevím jaký to tam je jen sjem to slyšela
Stršit tě nebudu neboj, uvidíš sama a určitě to zmákneš levou zadní 😀

protea
autor
22. led 2007

Vážně, jo?
Tak už se teda ale červenám 😕
Nikdo tam nepsal, tak jsem tam přestala chodit a kecám s holkama v Dubnu.
Já to taky tak vidím, až to nebudu moct vydržet tak si ten epidurál nechám píchnout.
Já právě tohle slyšela o Ltm, ne že by tam byla špína nebo tak něco, ale slyšela jsem že jsou neochotné sestřičky na novorozeneckém a já jako prvorodička bojím bojím že nebudu vědět co s mimčem, tak musím trochu spoléhat na sestry.

ijetka
22. led 2007

No s těma sestrama...nějaká byla ochotná hodně a nějaká zase míň. Hlavně každá říkala něco jiného. Takže to bylo na prd, ale to je a si všude. ☹
třeba budeš mít fofrporod, tak se nenecháš ani ďobnout 😀 to bych ti přála. 😀 a co se týká čistoty, dobrý, jenom by chtělo sáhnout trošku na obkladačky ve sprše 😎

protea
autor
22. led 2007

Tak teď tě zase sprdnu já 😀
Tákový dlouhosáhlý příspěvek jsem napsala do tématu Ltm a ty nikde?!?!?

Jé, kéž bych měla porod rychlý ale při mém štěstí to nevyjde.
Ptala jsem se mojí maminy, jestli by třeba nešlo abych porod zaspala, tak se smála a říkala že to asi vážně neklapne🙂

ijetka
22. led 2007

Jéééééé já se moc omlouvám 😉 hnedky si ho jdu přečíst 😉
Třeba ti to vyjde a budeš to mít fakt rychlý. 😀

Já jsem dřív říkala, že dítě budu mít až mě na 9měsíců uspěj a pak mi mimi přinesou, jinak nééé 🙂 , no a vidíš sama... 😀

peta
13. únor 2007

Ahoj,zdravím Vás,jsem tady poprvé.jen tak letmo jsem si přečetla vaše příspěvky ohledně porodu v Roudnici.Mám také zkušenost. 😅 Nevím,ale mám dojem, že protea bude rodit poprvé.Já jsem v Rci rodila,chlapečka 4,20Kg bez epiduralu, a rodila jsem ho 23h.a přežila, ale chci říci, že přístup lékařů, a sester, byl naprosto profesionální, skvěle sehraný tým. Roudnici já jsem si vybrala záměrně, pro její pěkné prostředí.Kdyby jste ještě chtěly, něco vědět, klíďo se ptejte. 😀

protea
autor
13. únor 2007

Jééééé ahoj Peto,
to jsem ráda že se tu našel někdo kdo tam rodil 😵

Já mám teď strach, aby tam nebyla karanténa protože pak mi tam nepustí manžela ani návštěvy☹
Zeptám se tě tedy, byla jsi na nadstandartu nebo na klasickém pokoji?
A kdo tě rodil?
Včera nám říkala porodní as.na kurzu, že mají nějakou novou doktorku na porodnici a ta prý jako jediná píchá nějakou látku v injekci do pochvy a ty porody jsou mnohem snesitelnější.

Ty jo, tak dlouho jsi rodila ☹
Já nechci tak dlouho.
To víš, že jsem prvorodička, proto se taky na všechno vyptávám jináč už bych byla chytrá 😉

ijetka
13. únor 2007

Teda o tý injekci slyším poprvé 😕 taky by mě to zajímalo 😨

Peta
fakt nářez rodit tak dlouho 😝

peta
13. únor 2007

Tak jsem tady,já mám docela fofr, protože máme hyperaktivní dítě, které ve 2letech čte písmena a čísla, a k tomu v noci nespí, ve dne nespí, takže pořád vyžaduje pozornost. 😝 Takže, rodil mě primář Chocholatý, a je fakt super,je sice děsně ukecaný, ale né u porodu,tam je fakt profík. pak když mě asi hodku zašíval.Byla jsem na nadstandardu.Ale je to tam hezké i na obyč.pokojích.Jo a byl to nářez, já už byla tak vyčerpaná, že jsem měla kontrakce po 1min. a mezitím jsem tvrdě usnula.Ale já byla celou dobu v té vaně a moc mi pomáhala horká voda.

ijetka
13. únor 2007

To bych se bála že se to bude opakovat i u druhého prcka 😒
Není ten primář manžel kožní dr? Jmenuje se Chocholatá a ukecaná je taky pěkně 🙂
Péťa je teda šikula, že už čte, nebude to nadaný dítě??? Ovšem to nespaní 😝 😝

protea
autor
13. únor 2007

Já se právě chystám začít k Chocholatému chodit na gyndu po porodu, abych nemusela dojíždět furt za svým stávajícím doktorem do Ltm, přece jen to je 20min.tam a 20min.zpátky jen cesta☹
Chocholatý by měl mít ordinaci ve Štětí,
tak až budu k němu chodit do poradny do nemocnice v Rci,tak se ho zeptám jestli mne vezme.
Já právě furt přemýšlím,
jestli si zaplatit ten nadstandard, nebo neee?
Už jen kvůli tomu klidu možná jo a taky že budu mít sociálky jen sama pro sebe, člověk nikdy neví koho k sobě chytí na pokoj a na tohle jsem dost háklivá.
Dneska jsem byla u kámošky, co tam v Lednu rodila.
Měla těžký porod, malý měl omotanou dvakrát pupeční šňůru, takže ho brali kleštěmi, jinak říkala že si nemůže stěžovat.
Rodila jí nějaká Dr.Procházková-má tam být teprve půl roku a ta prý právě píchá tu injekci, jak jsem o ní psala.

peta
14. únor 2007

Ahoj, zdravím Vás.
Ijetka - to víš, že se tady bojím.Zatím se na další určitě nechystám 😠 Jo Chocho, určitě je to její manžel.Péťa je nadaný,jak na co, ale plínky má pořád, největší obliba je, že si vybírá, s jakým zvířátkem, počurá jí, a chce další.Hrůza.
Protea - zkus se zeptat, jestli tě vezme. Je fakt dobrý, a určitě nadstandard, protože, já jsem taky na tyhle věci dost citlivá a chtěla jsem mít svůj klid.a tady tě nebudí miminka těch ostatních,je to sice asi 500Kč na den, ale pro to pohodlí, to neřeš.Jaký máš vybraný kočárek, a kolik jsi přibrala,já s malý, 40Kg, zatím chocho říkál, že rekord, z 50kg jsem šla s 90kg rodit. děsný.pa

protea
autor
14. únor 2007

Peto,
tak to je hustý to jsem ještě neslyšela že by někdo přibral v těhu 40kg 😕
To já jsem nebyla žádný hubeňour před těhu, tak asi tolik nepřibírám.
Zatím mám nahoře 6,5kg k dnešku zítra už to bude určitě víc, nějak mi teď docela chutná 😉

Tak já do toho nadstandardu půjdu,
přesvědčila jsi mne 😉
Kočárek mám vyfocený v albu.
Je to Hoco Diamond, jaký máte vy kočárek?

Jinak přejdi k nám do diskuse pod Regiony-Okres Ltm, jsme tam už tři 😀
Budeme drbat tam 😎

peta
14. únor 2007

Tak zkusím tam přejít, ale tak za hodku,musím malému dát počítač a nakrmit.Ten dětský pc, od 3let, tam se naučil abecedu, a čísla.Hrůza.Jdi fakt do toho nadstand,máš svůj klid a telku a sociálku.Ted už mám jen Pegperego, takový lehký do auta, on už moc do kočárku nechce.Ale měla jsem z německa dovezený Hartan,byl z něj pak i sporťák, ale neměl autosedačku.tu jsem měla zvlášť nandavací na kolečka.a ty jsem vozila v autě.Zatím papa mažu makat, však počkej až se miminko narodí, já si vzpomínám, že v 6nedělí byl pro mě problém i umýt si hlavu, jak byl malý náročný.papapa

protea
autor
14. únor 2007

Tak zatím pa pa,
sejdeme se v Ltm okrese 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru