Porodnice v Bohunicích nebo Obilní trh? Máte zkušenost?

krmv
19. pro 2012

Máme termín porodu v dubnu 2013 a řešíme zda do porodnice v Bohunicích nebo na Obilní trh. Budu ráda za informace a poznatky, zkušenosti. Jak moc dopředu se musím do porodnice nahlásit a je lepší nadstandard pokoj anebo šestinedělí normální. děkuji moc za rady

petrusew
4. led 2013

@rosa171 já epidurál měla a neplatila jsem za něj.
@dolcee v Bohunicích jsou hezké porodní boxy, ale pokud není nadstandart, tak wc na chodbě, to byla jediná nevýhoda, za to na šestinedělí koupelny na pokojích jako v hotelu 🙂 Mě se normálně nechtělo z šestinedělí domů. Já narazila za celou dobu jen na jednu protivnou sestru na novorozeneckým, která byla líná se podívat do papírů, že odstříkávám a chodím si pro mlíko do flašky...ale jinak super.

saraha2
7. led 2013

@petrusew po kolika jsou prodím pokoje v bohunicích?já byla přesvědčena o obilňáku,ale po dnešní info schůzce tam začínám dumat nad bohunicema....

petrusew
7. led 2013

@saraha2 já myslím že po dvou, ležela jsem na dvojlůžkovém

saraha2
8. led 2013

@petrusew děkuji

saraha2
8. led 2013

@krmv tak podávám info 😉 jak jsem byla rozhodnutá nad Obi,tak už měním názor..ta schůzka informativní za 400kč byla aspoň pro mě teda,i když jsem prvorodička k ničemu..vyhozené peníze..dvě hodiny s náma mluvila pordní asistentka a říkala,co do porodnice,kdy přijet-no,to stejně pořádně nevíš,protože řekla,jak něco volat a raději xkrát přijet zbytečně,než jednou pozdě..pak teda upozornila,že nadstand.pokoje mají jen 3 a za sebe platíš 1000+za dítě,ale že je o to velký zájem,takže s tím nemáme počítat..porodní boxy jsme neviděly,protože měli zrovna frmol a celý den se rodilo.ale..prý aby se ti zacelil spodek,tak je nutné chodit po každém wc do sprchy,což si neumím představit,když pokoje jsou na chodbě..a bnávštěvy jen v místnosti určené na návštěvy,nebo na chodbě,takže chodba plná lidí a ty lítej do sprchy..a navíc co s prckem,takže budu volit asi bohunice,tam jsou sprchy na pokoji..na obi jsem prodělala dvě operace a dvakrát IVF..takže i proto jsem byla rozhodnutá jít tam,že už mají mé papíry,znají mě atd..ale po včerejšku asi fakt nee ☹

saraha2
8. led 2013

pardon ne pokoje na chodbě,ale toalety a sprchy!

dolcee
8. led 2013

@saraha2 oni i doktoři jsou samí (střídají se) a i počítačový systém je propojený, takže z tohoto důvodu to pro tebe bude i tak ideál. Také se tam ještě zajdu podívat (mám to v rámci kurzu).

saraha2
8. led 2013

@dolcee já zaplatila jen ten základní kurz na Obi s informacema a prohlídkou-ta nebyla,protože bylo plno..manžel už žhavil známou,dělá v Bohunicích na porodním,tak k ní frken a poptám se přímo jí co a jak 😉

krmv
autor
8. led 2013

@saraha2 Diky moc za info. Ja obilnak taky hlavne chtelakvuli jipce. Jeste me napada v pripade,ze budu rodit drive tak na obilnak a pokud to bude v terminu tak bohunice. A zda budu chodit tam ci tam na ty pasy mesic pred porodem,tak tj.asi jedno ze,kdybych pak jela do druhe porodnice,ze? A nevite jak castto se chodi do porodnice na to pozorovani mesic pred terminem.diky moc

sariky
8. led 2013

@krmv na monitory muzes chodit na obi a rodit v bohu nebo naopak. ja jsem taky chodila na monitory do bohunic a rodila jsem na obi. (na posledni 2 monitory jsem sla teda uz na obi, protoze jsem byla rozhodnuta, ze pujdu rodit tam). a jak casto budes chodit na monitory rozhodne doktor podle vysledku aktualniho monitoru a podle tveho zdravotniho stavu 😉

saraha2
8. led 2013

@krmv nám říkali přímo,že když se rodí brzy-už si ty týdny nepamatuju,ale dám příklad-např.od 29-34tt odrodíte jedině na OBi..od 34tt-36tt Obi a Bohunice a v termínu pak u Milosrdní..opravdu jen dávám příklad,ale tím nám naznačili,že jedině na Obi jsou připraveni na vše...

canova
9. led 2013

Ja bych nesla na Obilnak po spaznych zkusenostech...nechali me malem vykrvacet...dal to nebudu rozebirat nema to cenu...rodila jsem u Milosrdnych a nemuzu rict jedno jediny spatny slovo...ale zalezi naleda a pristupu personalu...

petrusew
9. led 2013

@krmv já jezdila co týden na monitor, případně si zvou i častěji, pokud se mudr něco nezdá, počká se třeba hodinu či dvě a dělá monitor znova.

carolinlida
11. led 2013

@sariky úplně s Tebou souhlasím ve všem. Já jsem rodila na konci srpna na Obilňáku a vybrala jsem si to jen proto, že jsem měla u porodu dulu a tam jsou na ně zvyklí...v Bohunicích byli na mou dulu nepříjemní a dokonce se nevhodně vyptávali rodičky přoč si ji tam vůbec brala, další důvod byl,že na Obilňáku má každý porodní box svoje sociální zařízení (nerada bych po klystýru sdílela stejný záchod s ostatními rodičkami) a poslední důvod bylo větší množství nadstandartních pokojů, tuším 7, v Buhunicích jen 4 a věčně obsazené. Jediný pozitivní zážitek z Obilňáku byl opravdu porodní box, zbytek stál doslova za ho*no a o odd. šestinedělí ani nemluvě. Nebudu se tu rozepisovat v čem všem jsem byla zklamaná, bylo by to na román. Stačí když napíšu, že pracuji na písemné stížnosti za nedovolené vybírání poplatků a přemýšlím, že tam ještě zahrnu stížnost za nedodržení mého porodního plánu. Jinak nadstandart je tam pěkný a jelikož jsem si vyzkoušela pár hodin i na normálním pokoji se třemi dalšími maminkami, tak můžu opravdu posoudit rozdíl...a je až k smíchu, jak se k vám stejný personál chová úplně jinak, když jste na placeném pokoji 😉 jo a ještě poznámka k tomu kojení, jen jedna jediná sestřička je správně informovaná, že mléko se tvoří až třetí den po porodu a mimčo z mleziva nikdy přibrat nemůže 😉 paradoxem zůstává, že některé sestry prošly přednáškou o kojení Dr. Jacka Newmana (kanadský pediatr), ale dál budou vykládat sračky a stresovat maminky.

karculka
16. led 2013

ahoj já jsem koncem roku 2012 rodila v Bohunicích. A musí je jen a jen pochválit. Sice na příjmu byla nepříjemná dokotorka, ale tu jsem viděla jen na příjmu a pak v závěru samotného porodu. Porodní asistentka byla užasná, hodně pomáhala a dávala rady, jak a kdy dýchat, kdy tlačit. Hodně mě uklidnovala a podporovala. díky ní jsem porodila 🙂
jinak jsem byla na normálním porodním boxu a vybavení dobrý. dokonce mě nabízeli ,že z jiného boxu mohou přinést žíněnku, pokud bych chtěla klečet. Z boxu je to trochu dál do sprchy a na toaletu. co se týče šestinedělí, tak taky super. Pokoje jsou po dvou, pěkně vybavené. Vždy pro dva pokoje je toaleta a sprcha. Sestřičky a doktroři jsou ochotní, hodní. Dětské sestřičky taky velice ochotné, vstřícné, radily jak na kojení.
na malého jsem měla všechno oblečení z domu. Přivezli mě ho v jejich erár oblečku a zavinovačce. Plenky a podložky jsem taky měla svoje. To se tam nedostává. Návštěvy mohou chodit na pokoj, tak je to super. Bohunice mohu jen pochválit a poděkovat za hladký průběh porodu a dobrou péči za šestinedělí.

doli1
19. led 2013

holky v Bohunicích je krásná JIPka Eliška tam ležela 4dny a krásně se o ni starali.mají tam i sestřičky jen na chování miminek.bylo to tak strašně fajn.všichni se mnou mluvili narovinu a byli moc hodný.nejdřív mi vozili Elišku na kojení po porodu a pak já chodila kojit na JIPku.trochu byl problém s hostinským pokojem ale taky jsem ho dostala. šestinedělí je tam pěkný oproti obilnáku tam to je jak v kopce.vůbec se nemusí brat nadstandart pokoje i normální jsou moc pěkně vybavené. jen máte určité hodiny po porodu a ahoj jdete domů nic je nezajimá.ještě stou JIPkou myslim že je to tak že pod 30tt obilnák nad 30tt bohunice.ležela jsem tam i na rizikovém a velká spokojenost. všichni mluvili narovinu a odpověděli na každou otázku.neměla jsem pocit že někoho obtěžuji. porodní jsem nestihla nadstandart taKže záchody přes celou chodbu :( ale jinak super.odrodila mě asistentka Barča a celou dobu mi byla při ruce manža totiž nestihl přijet 😀 ted to vypadá že zase budu rodit dřív tak zas Bohunice i kvůli té JIPce. syna jsem rodila ve vyškově porodní super šestinedělí katastrofa. kámoška na obilnáku a porodní super ale to šestinedělí nedala fakt děs.ono se to nezdá ale stěma hormonama to tmavé prostředí dělá hodně špatně.j ási tam při návštěvě připadala děsně špatně.

doli1
19. led 2013

ještě stou jipkou.ležela jsem tam s holkou která měla dvojčata 28tt tak tu převezli na obilnák a já jsem byla 32tt a už mě nechali v bohunicích

missmasz
21. led 2013

Ahoj, já jsem původně chtěla rodit v Bohunicích, ale jelikož zrovna tu noc a den měli uzavřeno kvůli malování, tak jsem nakonec jela na Obilňák. Porodní box byl super, sice jsem si těch pomůcek co tam měli moc neužila, jediný co jsem použila byla sprcha. Akorát co mi vadilo, byly strašně vysoký postele. Jak na porodním boxu tak na šestinedělí. Nejsem nějak extra malá (mám 164cm) ale v momentě, kdy se spustily opravdu silný kontrakce, tak jsem na tu postel ani nevylezla 😀 a na šestinedělí měli takový stupátko, který jsem využívala 😀 další trochu minus byly sprchy na šestinedělí. Zástěny jsou rozbitý a u jedné chybí úplně, takže pokud si zrovna někdo čistí zuby, tak Vám vidí přímo do sprchy (i když on není takovej problém počkat). Ale jinak si nemůžu stěžovat. Personál super (pomohli, poradili akorát je potřeba se ptát, jak na věci ohledně mimi, tak třeba na čistý oblečení pro sebe a malýho, postele převlíkají každý ráno). Pohlídali bez problémů a ještě ti řekli ať nespěcháš (např. se sprchou apod.). Občas sice člověk narazil na někoho nepříjemnýho, ale jelikož už 6 let také pracuji s lidmi, tak to plně chápu. Ono je těžký se celej den usmívat a být trpělivá, když kolem sebe máte ženský s rozbouřenýma hormonama a některý jsou opravdu fakt hodně nepříjemný a sestřičky akorát buzerujou a stěžujou si. O malýho se postarali perfektně, o mě taky a ty tři dny se to dá vydržet i s menším soukromím u sprchy. A přece jenom tam člověk má trochu jiný věci než řešit chybějící zástěny u sprchy. Podruhé jdu rodit taky tam, akorát si přibalím skládací štokrle 😀 ta sprcha přímo na porodním boxu u mě rozhodla. Je k nezaplacení.

saraha2
5. únor 2013

právě jsem se dočetla,že v bohunicích zavedli novinku..2000 za epidural...

sblanch
5. únor 2013

@saraha2 no to snad ne.... To si děláš legraci, ne??? Na co si kurník platíme zdravotní pojištění???

krmv
autor
5. únor 2013

@saraha2 Prosimte kde si to vycetla. Epidural se dava preci i pri cisari,pokud neni v uplne narkoze. To je sila teda.

saraha2
6. únor 2013

@sblanch
@krmv no našla jsem to tady,prý už to mají i na netu,ale tam jsem nekoukala..tady jsem to našla v brňandy,nebo taková nějaká diskuze..pohledám a napíšu přesně..takže otec u porodu 500,nadstand.porodní box se sprchou a wc 1000..a toto kdyby to bylo třeba a jsme na 3500 😝

saraha2
6. únor 2013

@krmv je to tady skupina Brno a tam to jedna píše

dorinka88
6. únor 2013

@saraha2 Já rodila v září 2012 a neplatila jsem za epidural a kamaradka rodila ted v lednu a taky za to neplatila.Obě jsme rodili v bohunicích 🙂 a otec u porodu je za 500,- nadstandartní por.box je taky za 500,- a nadstandart na šestinedělí je za 1300,- na den.

sblanch
6. únor 2013

@saraha2 Mas pravdu, nasla jsem to na strankach porodnice... Urcite to plati pro Bohu i Obi... Nechapu, co je teda zadarmo??? Proc teda nerodit doma, v klidu? Sice bych to nikdy podstoupit nechtela, ale urcite vyhody to ma... Nase slavne zdravotnictvi...

saraha2
6. únor 2013

@dorinka88 prý je to od února..tak asi proto ☹ porodní box je za 1000..před týdnem jsem tam byla se dívat a ptát..

saraha2
6. únor 2013

@sblanch já si schválně na obi zavolám a zeptám se....já teda epidural neplánuju,ale víš jak..nikdy nevíš ☹

dorinka88
6. únor 2013

@saraha2 No taky dobrý tak ještě že už mám 2x odrozeno 🙂 potřetí už to neplanuji 🙂

speedygon
6. únor 2013

Tak já rodila r. 2009 v Bohunicích a na nic si víceméně stěžovat nemohu. Přístup všude lidský, pouze 1 sestra na šestinedělí byla nepříjemná. A co jsem brala jako velké mínus: nikdo pořádně nevysvětlil kojení a já zbytečně do malé cpala příkrmy z UM(měli Nutrilon). Malá se narodila v pondělí a až ve středu mi laktační poradkyně zjistila, že mlíka mám dost, že tj jen špatnou technikou kojení. Takže pokud se některá s tímto problémem budete potýkat, trvejte na pořádné pomoci. laktační poradkyně tam tuším bývala jen ve středu. Ale jelikož mají tuším i Bohunice titul Baby Friendly Hospital, nenechte se odbýt. Jednou si tu profesi sestry i dr vybrali, tak ať se podle toho chovají.
Pokoje ale jsou opravdu pěkné a příjemné i ty obyčejné(porodní i na šestinedělí), myslím, že nadstandard je zbytečný. Pokud ovšem nevyžadujete soukromí a přítomnost partnera delší, než po dobu návštěvních hodin....Takže pokud jde o Bohunice, tak určitě DOPORUČUJI, jen je fakt zapotřebí se ptát...🙂

krmv
autor
11. únor 2013

Slyseli jste o tom,ze za doprovod u porodu chteji od unora 1500kc.docetla jsem to na internetu v bohunicich,ale asi to bude i na obilnaku. uz fakt nevi zaco chcou penize.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru