Porodnice v Boskovicích, jaké to tam je?

ivkapet
24. bře 2015

Ahoj holky,

je tady někdo,kdo rodil v Boskovicích a řekl by mi,jaké to tam je a co personál?

Moc děkuji

wahu
24. bře 2015

Záleží na tom, co očekáváš..

svetlanap
24. bře 2015

Ahoj, porodnici v Boskovicích jen doporučuji. Bydlištěm spadám do Nového Města na Moravě, ale měla jsem své důvody proč tam nejít (netýká se to ani personálu ani porodnice, ale spíš toho, že tam dělá půl rodiny). Boskovice mi doporučila kamarádka a pak taky moje obvodní gynekoložka, která tam externě pracuje. Rodila jsem tam 11.12.14 takže nedávno, personál super, porodní asistentka k nezaplacení. Měla jsem nějaké problémy při porodu (rodila jsem 36tt atd.) dokonce volali moji gynekoložku, která (i když nesloužila) přiletěla jak k ohni, i ostatní doktorky super, porodní asistentky taky. Díky nim mám zdravého chlapečka. Prostědí porodního sálu poměrně nově rekonstruované, možnost nadstandardního boxu (doporučuji). A odd. šestinedělí taky v pohodě, mají tam velmi kvalifikovanou laktační poradkyni (myslím, že se jmenuje Jitka). Jako jo, jak říká švagrová, na vola narazíš všude - i na šestinedělí byla jedna nepříjemná sestra, nemohla jsem ji vystát, ale nakonec mě zachránila od delšího pobytu v nemocnici, když mi druhý den po porodu řekla, že se jí malej nezdá, že má asi žloutenku a šupla ho pod světlo, chytlo se to v začátku a rychle srazilo. Tuto porodnici doporučuji a není to jen můj názor, rodily zde obě švagrové, manželka od mého bratrance i bratrance mého manžela a žádná by neměnila. Říká se, že v nemocnici v Boskovicích je právě dobrá jen gynda a porodní, nevím, jestli je to pravda, ale porodní si nemůžu vynachválit. Kdyby vás ještě něco zajímalo konkrétně, tak se ozvěte třeba do zpráv, ráda odpovím.

bajana
24. bře 2015

pozeram, ze si z Adamova,....nezvazujes porodnicu v Brne?
@ivkapet

virinika
24. bře 2015

Ja tedy moc nadšena nejsem. Rodila jsem v prosinci 2013. Před porodem jsem to vůbec neresila,řekla jsem si,to nějak dopadne,a ted tak zpětne mi to v hlave srotuje.
Do porodnice jsem dojela na posledni chvíli,měla jsem šílené bolesti,sestřičky me nechaly stát na chodbě před sesternou. Potom me položily a ať se vylecu. To jsem rikala,ze nedám a jestli mi pomůžou,no tak ze jo.
I kdyz uz jsem tam byla registrovana,tak jsem vbolestech musela podepisovat nějaký papíry. Sestřička na me - a chcete to číst nebo to podepišete? Dnes bych je poslala do háje a řekla,ze to za me podepiše manzel,který je oři smyslech.
Pri porodu mi nerekli vůbec nic. Ze mi budou pichat vodu,ani nevim,co mi pichali do ruky. Po porodu me zasili a nechali 2 hodiny ležet ve špinavým a krvavým povlečení. A nadstandard nic moc. Postel měli přímo naproti dverim,takže po porodu,když me zasivali,měli otevřeno a každý,kdo šel kolem,se mi mohl podivat mezi nohy.
Na šestinedeli byly fajn sestřičky. Akorat ani jednou za mnou nikdo nedošel a neukázal,jak kojit. Naučila jseto sama a kojim dceru dodnes.
Kdybych měla poblíž jinou porodnici,tak asi podruhé jedu tam. A to jsem opravdu žádný plán ani predstavu,ja to

ivkapet
autor
26. bře 2015

@wahu

Ahojky,

neočekávám žádné extra zázraky,nejedu tam na dovolenou.Jen mi jde o to,zda se tam aspoň trochu chovají vlídně k těm maminám a zda se postarají,když je nejhůř a tu pomoc opravdu potřebuješ.Takže šampáňo a kaviár opravdu nečekám 🙂 🙂 🙂

svetlanap
26. bře 2015

@virinika jo to je pravda o těch papírech, je to souhlas s hospitalizací a s tím, že k tobě můžou sestry žákyně (změřit tlak a tak). Já ještě bolesti neměla, takže mi nepřišlo divný, že mi to nacpali, ale v bolestech nevím no... Na novorozeneckým to záleží, na jakou směnu padneš no, já si nemůžu stěžovat, s kojením mi moc pomohly. Malej byl předčasně a moc mu to nešlo. Sestřička přišla a nabídl mi, ať chodím kojit za nimi, poradily, co a jak, jak držet a tak. Když jsem potřebovala, šla jsem za nimi, jinak za mnou taky nikdo nechodil. Nevnucovaly se, jen nabídly, že kdybych chtěla, můžu kdykoliv přijít. Fakt asi záleží na směně no, asi jsem měla štěstí nebo nevím, ale vyloženě nepříjemný tam nikdo nebyl. Z gyndy by si to ani nikdo nedovolil, primář je na to pes, co vím. Jako na blbce asi padneš kdekoliv, to jo, to ti nikdo nezaručí, že ne. Taky jsem rozmýšlela mezi Boskovicemi a Brnem, nakonec mě sám doktor, co slouží v Brně řekl, že by šel do nějaký malý nemocnice, protože zatím co oni tam maj pořád fofr, tak v menším špitále je to takové víc domáčtější. No rozhodnutí je na tobě @ivkapet .

ivkapet
autor
26. bře 2015

Tak je to pravda,že na blba narazíš téměř všude.Ale právě si také myslím,že v menším špitále je to o něčem jiném než v nějakém,kde nemají čas a věčně mají fofr.Proto se mi moc Brno nezamlouvá - ale nechci nikomu křivdit.

virinika
26. bře 2015

Dodnes vlastně nevim,co jsem podepsala. Bolesti byly opravdu pořádny,protože jsem do půl hodiny porodila. Sebehlo se to hrozne rychle,ale jak doktorka,tak i asistentka byly příjemné. Jen na tom příjmu nic moc.
Ale treba na odd. sestinedeli byly moc fajn mladé holky,asi to byly holky na praxi. Pohlidaly malou,kdyz jsem se koupala,prevlikly postel,popovídaly si. I koupat děti nas učily praktikantky.
Třeba ráno po porodu přišla sestřička a pomohla mi se vykoupat,za což jsem byla ráda.
Nečekala jsem zázraky,nic neplánovala,dopadlo to jakž takž. Zase vymrcovat si nemuzu. A ty 4 dny se dají zvladnout. I kdyz vecery jsou dlouhý a zvlast v zimě

virinika
26. bře 2015

Ale všude najdes něco. Mam zdravou dceru a to je nejvíc.

elialen
26. kvě 2015

@ivkapet Nevěděla jsem kudy kam a nakonec jsem zvolila Jihlavu (srpen 2014). A bylo to mé nejlepší rozhodnutí.

decra
16. čer 2015

ahoj holky, chci se jen zeptat, musím se v porodnici v Boskovicích registrovat? díky 🙂

virinika
16. čer 2015

Není potřeba. Ale já jsem tam chodila asi měsíc před porodem na monitor, tak jsem se rovnou zaregistrovala a vyplnila všechny papíry. A jsem ráda, protože porod byl fakt rychlovka a rozhodně bych neměla náladu na vyplnování papírů. Takže pokud nebudeš dopředu zaregistrovaná, nic se neděje, jen to musíš stihnout potom při příjmu.

romca05
16. čer 2015

Já jsem tam rodila dvakrát (2009 a 2013) a pokaždé jsem byla naprosto spokojená, hned bych šla rodit znovu! 🙂

decra
17. čer 2015

virinika děkuji za info. U doktorky se vždycky zapomenu zeptat a jako prvorodička jsem naprosto neinformovaná, takže děkuji za každou informaci 🙂

leilunka
17. čer 2015

Já zde bydlím, takže sem jde také rodila syna v roce 2012 a letos budu dcerku nejspíš taky 🙂 není to prostě nějaké nobl, ale rozhodně lepší než Brno, (co slýchám) tam je to jak na běžícím páse, 10 deka vysočiny, prosím, další! 😀 Hlavně tady ležíte stále při porodu na jednom pokoji kde máte své věci, ne jak třeba tuším v bohunicích kde jste na hekárně a pak teprv jdete jinam 😉

decra
14. črc 2015

může být se mnou manžel už od začátku nebo až při samotném porodu?

romca05
14. črc 2015

@decra Od začátku! 🙂

svetlanap
14. črc 2015

Praskla mi voda ve 3, něco po půl čtvrté jsem byla na příjmu, řekli mi, že to ještě nebude a že aby jel manžel domů (stejně jsem zapomněla nějaké věci, tak se pro ně vracel), přijel kolem šesté a to už byl semnou až do 8, když začal porod, ale myslím, že by nebyl problém, aby tam byl od začátku

decra
14. črc 2015

ok, já to mám do porodnice celkem daleko, asi 40km (tak snad dorazíme včas :D ), tak by bylo nejlepší, aby tam manžel se mnou už zůstal...cestu domů a zpět by nemusel stihnout, každopádně by to bylo finančně dost náročné

petulebe
6. srp 2015

@svetlanap můžu se zeptat jak je to finančně, prcek mi už asi tlačí na mozek a já to z nemocničních stránek nechápu... Za přítomnost otce u porodu je 400,- a nadstandartní box při porodu 500,-? A za zbytek pobytu na norm.pokoji šestinědělí se něco platí a za epidural, entonox nebo takový věci? Děkuji 🙂

leilunka
6. srp 2015

@petulebe za epidural se neplatí, to druhý nevím co je, normální pokoj se taky neplatí na šestinedělí 🙂 takže asi jen to 500,- a 400,- 😉

petulebe
6. srp 2015

@leilunka děkuji 🙂 entonox je rajský plyn, ale tak to bude asi jen tak nabízejí to stejně jako epidurál...

leilunka
6. srp 2015

@petulebe tak ten se platí, měla ho segra, já s ní byla u porodu jako doprovod, mám pocit že 250,-

petulebe
6. srp 2015

děkuji 🙂

decra
10. srp 2015

@leilunka zdravím, můžu se zeptat, jestli ten rajský plyn sestře pomohl? z epiduralu mám strach, spíše zvažuji právě ten entonox, tak by mě zajímalo, jak to působí...

leilunka
10. srp 2015

@decra epidurál sem měla já, myslím že strach mít nemusíte, jen jim trvalo než to zavedli, to mě málem šlahlo 😀 a pak už sme za chvilku rodila tak sem ho moc nevyužila, jinak plyn si myslím že jí nepomohl, ba naopak ho v té bolestivé euforii dýchala rychle, tak 2 x omdlela a musela sme jí křísit, asistentky jí furt říkaly, dychat to pomalu, ale ona v tom hledala prostě pomoc tak bláznila 😀 myslím ž nepomohl prostě 😀 😉

monulinka144
19. lis 2015

@decra Navíc jsem někde v televizi slyšela, že ten plyn jednak neúčinkuje tak dobře, jako epidurál a navíc prý není dobrý ani pro mimčo samotné... 🙂

decra
19. lis 2015

@monulinka144 do porodu mi zbývá týden a jsem rozhodnutá rodit bez epidurálu a bez entonoxu...epiduralu se vážně bojím a o entonoxu nemám moc informací...tak snad to vyjde a zvládneme to bez pomoci

monulinka144
19. lis 2015

@decra Tak držím palce, já mám ještě 3 měsíce čas a nevím, jak budu bolest zvládat, takže já si ho asi píchnout nechám, pokud to bude k nevydržení... Myslím na Tebe a pak dej vědět, jaký to bylo bez "pomocníčků" ... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru