Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
15. led 2011

@zdeniii a ve třech lidech zajistí chod porodnice? 😲

kosarka
15. led 2011

@krista To si nemyslím. Podle mě, když to fakt zabalí, nestáhnou ty výpovědi a nenajdou náhrady, tak to zavřou a budou fungovat jen CB.

zdeniii
16. led 2011

Nu já si myslím, ale že to ddopadne tak, že odejde jen někdo. Lékař přece nemůže být sobec, nebo si to alespoň myslím, je to práce které se přece pro peníze dělat nedá... Takže pevněvěřím, že neodejdou i když podepsali... 😨

zdeniii
16. led 2011

Nu já si myslím, ale že to ddopadne tak, že odejde jen někdo. Lékař přece nemůže být sobec, nebo si to alespoň myslím, je to práce které se přece pro peníze dělat nedá... Takže pevně věřím, že neodejdou i když podepsali... 😨

zdeniii
16. led 2011

@kosarka v ČB to vypadá podobně... 😒

kosarka
16. led 2011

@zdeniii V CB taky někdo odchází??? Můj dr. mi říkal, že z CB neodchází právě nikdo. Tak teď teda fakt nevím ☹ Taky si myslím, že si to rozmyslí, většina to určitě dělá srdcem a nezanechá to tu jen tak. 😉

zdeniii
17. led 2011

@kosarka TAky v to doufám 😎

krista
17. led 2011

@zdeniii
@kosarka já se jim teda popravdě divím že to tady dělaji za pár šupů, kdo totiž umí jazyk už dávno utekl za hranice dělat za nejmíň 3x větší platby 😖 je pravda že to musí dělat srdcem, ale bohužel i ty peníze jsou v dnešní době hodně důležité. Třeba Neruda má 4 děti 😅

zdeniii
17. led 2011

Což to jsou, ale to by mohl do zahraničí každý a taky může...
Přijde mi padlý na hlavu, že najednou jim rupne v bedně... To kdyby udělal každý tak kde jsme... Každý přece ví, jak je jaká práce finančně ohodnocená a byla to jejich volba dělat zrovna tuto... Jej, bych se rozepsala 😀 😎 😠

Každopádně krumlov je parádní porodnice a doufám, že i zůstane...

krista
17. led 2011

Já to beru tak, že jednou každému pohár trpělivosti přeteče a teď zřejmě v tom viděli nějaký řešení když se zvedla vlna. Ale neříkám, že s tím souhlasím, jen se snažím pochopit obě dvě strany a upřímně těhulkám tuhle situaci nezávidím.

zdeniii
17. led 2011

@krista Přesně tak... 😉

nanai
17. led 2011

Je to smutné, že nemocniční lékaři musí za zlepšení situace ve zdravotnictví bojovat takto drastickým způsobem, podáním výpovědí, ale vzhledem k tomu, že nejrůznější mírnější pokusy 20 let selhávaly, nezbylo jim, než pokusit se o nápravu tímto způsobem. Pokud se ale konečně vláda postaví k celé situaci čelem a začne podnikat konkrétní kroky ke splnění požadavků lékařů, věřím, že většina lékařů bude ochotna se vrátit. První březnové dny ale budou asi v mnohých regionech dost krizové, pokud vláda nezačne co nejdříve jednat. Tady v jižních čechách to ještě bude relativně pohoda, do Budějovic, kde to bude normálně fungovat, to není tak daleko,ale v mnohých krajích opravdu hrozí krizový nedostatek lékařů. A pan ministr pořád mlží a mlží, místo aby občanům přiznal pravdu. Já kdybych měla rodit třeba na Vysočině na začátku března, raději bych snad odjela i do zahraničí. Doporučuji těhulkám obracet se na zdravotní pojišťovny, kde bude zajištěna péče, pojišťovnz jsou povinny jim tuto informaci poskytnout.Držím všem palce, aby jste mělz zdravá miminka a pohodový porod!

jaru30
17. led 2011

Ono je to složitý. Na jednu stranu je chápu, že už toho mají plné zuby, na druhou si říkám, že takovéhle vyhrožování odchodem a vydírání už je silný kafe. Kdyby měl dát výpověď každej, kdo je v tomhle státě nespokojenej s platem, tak nevim nevim. To by nám tu přestali jezdit vlaky, autobusy, školy by se zavřely, protože učitelé taky řvou že mají málo atd. atd......prostě by to tu šlo do háje.

U těch doktorů mě štve, že jedinej, kdo na tohle doplatí, jsme akorát my - pacienti. Jsme vlastně takoví jejich "rukojmí" 😝

Ale to už trochu odbíháme od tématu 😉

zdeniii
18. led 2011

@jaru30 Mám stejný názor Jaru .-)) ale přesně to je na jinou diskuzi :_)

jaru30
27. led 2011

Ahoj,
tohle jsem teď našla na e-miminu. Chudák pani ☹ rodila v Budějcích. A o tomhle se nemluví! 😠 😠 😠 To si vůbec neumim představit, odcházet z porodnice bez miminka ☹

Porodnice České Budějovice - Jitka Moulisová 24.01.11 napsala :

Mám tu nejhorší zkušenost s porodem, který může žena za svůj život zažít.
Dne 16.října 2009 jsem rodila svoji prvorozenou dceru v porodnici v ČB. Do porodnice jsem přijela skutečně pouze rodit s kontrakcemi po 4 min.. Moje dítě bylo před vstupem do porodnice živé a zdravé.
Pominu skutečnost, že se mi nikdo nepředstavil. Na příjmu mi bylo sděleno, že mě prohlídne paní doktorka. Mezi dvěma sestrama stála slečna, od pohledu nezkušená a hodně mladá. To, že byla čerstvou absolventkou a v nemocnici v té době třetí měsíc, to jsem se dozvěděla až o několik měsíců později. Vyšetření na příjmu probíhalo tak, že do mě slečna Bustová hrábla takovým způsobem, že mi protrhla plodovou vodu a záhy dodala na sestru, která stála vedle „Já to nemůžu najít, pojďte si sáhnout!“ Toto zopakovala 2×. Byla jsem vyděšená, jako prvorodička jsem nevěděla, co se děje. Nicméně poté jsem okamžitě šla do porodního boxu. Zavolali manžela, který za mě vyplňoval papíry a já je mezi kontrakcema podepisovala. K tomu všemu si z mého pohledu mezi moje nohy na parapet sedly zbylé tři sestry, poslední z nich svačila a komentovaly situaci jak rychle se otevírám, že vidí hlavičku a kdy mám přijet příště. Neskutečně mi to vadilo, ale neměla jsem sílu se jich zeptat, jakou roli mají u mého porodu. Navíc ve svém porodním plánu jsem měla uvedeno, že si nepřeji studenty. Chtěla jsem mít soukromí a zachovat si trochu lidsky důstojný porod. Bohužel, jsem zapomněla uvést, že si nepřeji ani absolventy, ani lékaře bez atestace a ani zbylý personál. Můj porod řídila slečna Bustová čerstvá absolventka s porodní asistentkou, která mi řekla, že si mám lehnout na levý bok. Tak jsem poslouchala jako hodinky a dělala vše, co mi nařídily. Tlačila jsem, jak nařídily. Prodýchávala jsem a měla křížové bolesti. Pořád jsem ve svém levém uchu slyšela napojený monitor na ozvy srdíčka mojí dcery, která byla pořád živá a zdravá. Bohužel porod nepostupoval, po 1,5 hod. byla zavolaná Dr. Hrotková (doktorka, která zodpovídala za celý porod, protože čerství abolventi nemohou rodit sami). Během tří kontrakcí, kdy mi nařídila, že si mám lehnout na pravý bok, nařídila císařský řez. Po poslední kontrakci mi ještě obě jak PA, tak Dr. Hrotková nalehly na břicho. Cítila jsem jak se moje dcera stočila v pánvi zpět nahoru. Císaře jsem okamžitě přijala. Upozorňuji, že Dr. Hrotková byla u mého porodu max. 5 min. než nařídila císařský řez. Odpojily mě, zavedly cévku, píchly injekci na zastavení kontrakcí, nařídily ať si lehnu na převozní lehátko. Lehla jsem si úplně narovno na záda. Byla to chyba, mám dělohu postavenou dozadu. Dítě tím pádem nebylo okysličené. Převoz na sál trval 15 min.. Věděla jsem, že je něco špatně. Bylo! Moje dcera byla bez vzduchu, císařský řez Dr. Hrotková provedla v druhé době porodní, kdy hlavička byla sestouplá v pánvi a pro vybavení ji musela zatlačit rukou vaginálně zpět do dutiny břišní. Dcera byla oživována a následně byl zjištěn otok na mozku a porodní poranění jater. Apgar skóre 1–1–1. Moje prvorozená dcera za 4 dny na následky porodu zemřela. Pitva prokázala, že byla geneticky zdravá. Problém byl v tom, že pupečník byl nakrátko a porodit spontánně to takto nešlo. Ráda bych ještě upřesnila na skutečnost, že můj lékař je primář porodnice MUDr. Sák. Před porodem mě nechal 2 měsíce ležet doma v klidu z důvodu sestoupení do pánve. Poslední ultrazvuk mi byl proveden ve 30.tt. MUDr. Sák ultrazvuk nedělá a ani ho v ordinaci nemá. Ultrazvuk ve 30.tt, mi dělala v nemocnici Dr. Šlaková. Na otázku – jestli máme pupečník kolem krčku odpověděla, že to není podstatné. No, pro paní doktorku to podstatné nebylo. Pro život mojí dcery to bylo zásadní.
Po porodu z JIP, jsem ležela na gynekologii – byla tam jedna hodná sestřička, nepamatuji si jméno, jí bych chtěla poděkovat. I paní staniční Bambulové, která mi po několika dnech zavolala psycholožku, ačkoli jí to málem stálo místo, protože mi nebyl zavolán psycholog (chlap) – který je přiřazen na gynekologii. Tenkrát mi přišla paní Bambulová říct, že i kdyby jí to mělo stát místo, tak uděla správnou věc. Celá věc se řešila u ředitele nemocnice.
Z prodnice jsem odcházela s prázdnýma rukama, fyzicky naprosto vyřízená a psychicky totálně zlomená. Na otázku, kde jsem udělala chybu mi primář odpověděl, že jsem žádnou chybu neudělala, že mohlo dojít k dřívějšímu rozhodnutí o císaři a tím i dřívějšímu převozu na sál. Jenže kdo měl císaře nařídit dřív, když u mého porodu nebyl žádný odpovědný lékař?
Moje dcera je mrtvá, v mých očích zemřela naprosto zbytečně, nikdo za to nebyl potrestán, nikdo za její smrt nenese odpovědnost. Je to smutné, ale tohle je moje životní zkušenost s porodem prvorozeného dítěte v českobudějovické porodnici.
Personál: MUDr. Hrotková, MUDr. Bustová

blueapple
27. led 2011

@jaru30 ten případ bohužel osobně znám ! Nejhorší je, že nikdo nebyl a nebude potrestán. Cítím bezmoc !

jaru30
27. led 2011

@blueapple Ahoj, znáš Jitku? 😕
prosim tě, ať s tim něco dělá. Tehle se přece nesmí dít!!!!! 😠 To jim přece nemůže projít jen tak!!! 😠 Normálně na ně podat žalobu 😠 Dobytci!!! Sice život malé už to nevrátí, ale aspoň snad personálu dojde, že to nemůžou mít takhle na salámu 😠

blueapple
27. led 2011

@jaru30 jí osobně neznám, její manžel je můj kolega z práce - stalo se to měsíc před mým porodem...on všem v práci poslal email, kde jednou větou oznámil smrt dcery a že si nepřeje být litován a rozebírat to...takže při našem rozhovoru šlo jen o práci a toto téma se stalo tabu....bylo to hodně čerstvé a všichni jsme to respektovali....
Ale máš pravdu, máme v rodině právničku, ta říká, že takových žalob je teď hodně a mají šanci na úspěch.

zdeniii
28. led 2011

To je hrozný 😔 😔 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jaru30
28. led 2011

@blueapple určitě ať do toho jdou!!!!!!!! budou to další nervy, ale určtě mají šanci na úspěch!!!!! velkou!!!! Kéž by do toho šli!!!!!!!!!
Je mi z toho na zvracení. Doktoři furt řvou jak maj málo peněz, vyhrožujou odchodem, tak ať táhnou....takovýhle doktory - "umělce", tady fakt nepotřebujeme 😠
Hele, kdyby to chtěli dát i do médií, tak můžu pomoct.

@zdeniii to je hrůza, co? a zrovna si o tom na fb píšem....Za co chtěj přidat? za takovou práci??? bych je hnala bičem.

evejka
28. led 2011

Holky...normálně mě to rozbrečelo ☹ Jsem teď citlivější víc než v 6-tinedělí...když vidím ten náš poklad a tu obrovskou kliku, že jsem se rozhodla pro ČK. Doufám, že krumlovští mudři dostanou rozum a zůstanou...nedovedu si představit odvahu jít do druhého s porodem v ČB...Jinak, Jítě bych poradila podat trestní oznámení, tohle nejde, aby prošlo...Jo a holky, měla jsem v těhu problémy a byla týden hospitalizovaná v ČB. Hrotková mě přišla dobrá a zkušená a říkala jsem si, že kdyby bylo s Hani něco špatně, že bych jí oslovila...no, naštěstí život řeší věci geniálně a ČK byl náš osud a štěstí!!!!Ufffff

blueapple
28. led 2011

holky, je pravda, že nikdy nevíme všechny podrobnosti a informace, vyjádření druhé strany, ale některé případy zanedbání péče ze stran lékařů jsou bohužel jasné (viz tento případ). Doktoři (porodníci) jsou jen lidi a dělají chyby, to je normální. To děláme všichni.Kdo z nás v práci neudělal nějakou chybu? Bohužel ale při jejich práci mohou být tyto chyby fatální ! Smrt, přidušení a poškození miminka, následky na celý život dítěte. Měla by se přijmout opatření, aby k tomu docházelo minimálně. Achjo !

@jaru30 asi to už řeší, když to zveřejňují na bejby webech, čekám, že se to brzy objeví někde v médiích...

p.s. já rodila v ČB, ani jsem neuvažovala jet jinam, i když jsem četla sposta negativního na porodnici ČB (bylo to v zimě a při rozjetých kontrakcích by se mi ani nechtělo jet 30 minut do ČK), musím říci, že až na nějaké drobné vyjímky jsem byla moc spokojená ! Je to o lidech ! Někteří jsou ohleduplní, jemní, příjemní, někteří se s vámi nemazlí, jste jen další "kus", co je zdržuje od práce...možná se špatně vyspali, nemají svůj den..., ale zase na druhou stranu jsme tam pár dní, takže to uteče...teď jsem četla, že 18.1. byl rekord, narodilo se 18 miminek ! To je přímo pásová výroba 🙂
A neonatologické oddělení je jedno z nejlepších v republice, pro miminko, které má problém, je to to nejlepší.
Známá známé rodila v Krumlově a miminko mělo potíže, tak ho vrtulníkem převezli do ČB a maminka zůstala v ČK... všechno má svoje.

jaru30
28. led 2011

@blueapple máš pravdu, jsme jenom lidi, ale oni se jednou dali na tuhle práci a jim se takovéhle chyby stát nesmí. Jsou prostě povolání, kde musí personál maximálně fungovat, protože na nich právě visí životy jiných (ať už doktoři, jaderní technici, strojvedoucí, šoféři autobusů atd atd). Když jsem četla ten příběh, myslím, že to nebyla chyba, spíš pořádné lajdáctví ☹
Neumim si představit, co bych dělala, kdyby šlo o našeho Matýska. Já bych je tam šla snad pozabíjet 😠

@evejka Taky jsem šťastná za Krumlov 😵

jaru30
28. led 2011

@blueapple jojo, je to o lidech. Tak to jsi měla pořádnou kliku 🙂 Já na Budějce slyšela spíš samou kritiku 😖
Je pravda, že maj špičkové neo. Ale to je asi tak všechno 😅

blueapple
28. led 2011

@jaru30 když chytneš "dobrou směnu", tak je to OK. Musím ČB trochu hájit, je jasné, že se zveřejňují a píšou většinou negativní info, ale najdeš spouuuuuuuustu holek, které také odrodily v ČB a byly spokojené !

ale jak píšeš, pokud by se to stalo mně, tak nevím, asi bych se zbláznila a ještě před tím tam šla za tou doktorkou a ta by asi po našem rozhovoru potřebovala lékařské ošetření ...neumím a nechci si to představit...

jaru30
28. led 2011

@blueapple určitě existujou i spokojené, ale já jich moc neznám, no 😝 😅

blueapple
28. led 2011

@jaru30 musíme myslet pozitivně ! Kdo chce, ať jede do ČK ! I když teď po březnu bych si nejdřív zjistila, jaká je aktuální personální situace.

p.s.na ČB mě hlavně strašně štvalo, že jsem si nemohla vybrat polohu, což prý v ČK jde - měla jsem velké křížové bolesti (nešly předýchat) a nejhorší poloha, která mi byla nejvíc nepříjemná, byla na zádech...což v ČB "vyžadují" ... 😒

jaru30
28. led 2011

@blueapple 😀
Vzhledem k tomu, že se pro doktory našli 2 miliardy, tak se myslím, že výpovědi stáhnou...

jojo, polohu si tam vybrat můžeš. Můžeš rodit i do vody. A můžeš při porodu pít. A můžeš mít od samého začátku partnera u sebe. Můžeš si říct, co při porodu chceš a co už ne (nástřih, klystýr, provokačky). Miminko se může narodit do přítmí, když chceš. Můžeš při porodu poslouchat oblíbenou muziku. Můžeš si zapálit aromalampičku...ale to už jsou samozřejmě jen takové milé pozornosti.
Každopádně je toho tolik, co mají jiné.. 😉 😉 😉

blueapple
28. led 2011

@jaru30 zní to skvěle ! Tyhle "detaily" jsou moc důležité, mnohdy rozhodují o tom, že si pak porod pamatuješ jako velmi příjemnou záležitost !

zdeniii
29. led 2011

Jjo můj porod byl pohádka, díky těmto všem možnostem 😉 😎 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru