Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

evejka
7. bře 2011

@jaru30 no ty jsi bleskovka 😀 hele kliid, fakt si myslím, že to je vývojem...je to fofr 🙂 a taky to má klidový fáze...každopádně pořád pozorujem

hotarova
7. bře 2011

@jaru30 @evejka jasně🙂. už jsem si zatrhla data, kdy jo a kdy ne. tak snad miminko bude poslušné a bude se tržet plánu🙂. jinak to vypadá, že tam všichni doktoři zůstali. na seznamu služeb jsou primář, zástupce, Neruda, Říman, Bartošová a Kadlecová. Tu neznám, asi nějaká nová doktorka.
Jinak kosarku dneska pustili🙂. tak se určitě přihlásí a všechno vám povypráví.
No, jsem z toho taková napnutá a zároveň se i těším. Nevím, jak ten pocit popsat. Všechno se mi to tam připomnělo, ten můj porod před 4 lety.

jaru30
7. bře 2011

@evejka blesk je můj pomalejší brácha 😉 a vy už teda máte klídek? 🙂

jaru30
7. bře 2011

@hotarova přesně vim jak se cejtíš 😉 Mě stačí si jenom představit, že se tam brzy znova vrátim a ty pocity mam taky 😀 😵
Pěkně Miriam domluv. Až bude správnej den, tak musíš říct "Miriam, tak dneska by to šlo" 🙂 No a bude!

evejka
7. bře 2011

@jaru30 máš to v emilovi 😀

evejka
7. bře 2011

@hotarova dneska jsme zrovna byli s manželem v ČK a úplně jsem zamáčkla slzu...a říkala si kterápak maminka tam asi rodí a jak je krásnej výhled na věž a že se v roce 2013 těším na repete 😀 😀 ha ha...druhá dovolená v Jugoslávii, druhý dítě a tak 😀

jaru30
7. bře 2011

@evejka taky si vzpomenu, kdykoliv jedeme kolem.
Tenkrát byly akorát ty vedra, ale i přesto taková ta letní pohoda..malej spal v postýlce, já na židli, vyvalená v okně, čuchala ten letní voňavej vzduch a fotila věž kolem který bylo pěkně rušno 😀 A bylo mi krááásně. Jak na dovče 😵 😀

hotarova
7. bře 2011

holky, měly jste některá nadstandart? nebo normální pokoj? já poprvé nadstandart, ale teď uvažuju, že bych šla do normálního pokoje. ¨

@jaru30 @evejka vy jste holky měly u porodu Nerudu? Rodily jste ve dne nebo v noci?

jaru30
7. bře 2011

@hotarova Já měla nadstandart a jsem za něj ráda. I třeba proto, že jsem nemusela s návštěvama sedět na chodbě 😉 A vyhovovalo mi soukromí 🙂
Mě Neruda přijímal, v sedm večer. Ráno ho pak střídal Klos. Neruda je supeeer, veselá kopa. Z člověka ten strach hnedle spadnul 😵

zdeniii
8. bře 2011

@hotarova ahojky já měla Nerudu a rodila jsem kolem poledne :_) a teď bych chtěla Kadlecovou 🙂)
a taky jsem měla nadstandart a nechtěla bych jinak pokud je možnost 😎

jaru30
8. bře 2011

@zdeniii čau pani 🙂 Kadlecová je ta známá? 🙂

zdeniii
8. bře 2011

😎 Chtěla bych si vyzkoušet někoho jiného 😵

evejka
8. bře 2011

Já taky byla nadstandartní...na ženském oddělení je větší pokoj a může tam přespat i manžel, nebo přítel...my jsme to tak na jednu noc praktikovali....je tam i WC a sprcha. Jen po ránu je tam větší bugr, jak vozí jídlo, prádlo atd....výhled na Kleť...doporučuju. Já byla 3 dny na dvojce s bezva paní, co rodila po mně, ale pak se uvolnil nadstandart a tak jsem šla tam 😀 společně jsme koupali, uspávali, vstávali...moc ráda na to vzpomínám. a jsem moc ráda, že v ČK vydrželi Mudři...tak ještě 2 roky stejná sestava a budu moc ráda 😀 chceme příští rok začít těhotnět...tak snad se zadaří 🙂

hotarova
8. bře 2011

jé, holky, to jste mě uklidnily s těma doktorama, jak je znáte, a jsou na ně v podstatě na všechny dobré ohlasy.

jaru30
8. bře 2011

@evejka Já tak nějak tušim, že se tam příští rok sejdeme 😉 😀 Ty na jednom nadstandartu, já na druhým 😀

@hotarova koukala jsem ti do alba. Máš úplně úúúúúúúžasnou holčičku 😵 😵 😵 😵 Krásná okatá princezna!!!!!!! 😵 😵 😵 A přijdeš mi nějaká povědomá 😅 ale kam tě mam zařadit....? 😅

hotarova
8. bře 2011

@jaru30 díky🙂. váš Matýsek je zrovnatak úžasnej!!
třeba se známe, možná od vidění. bydlíš pokud si dobře vzpomínám v Budějovicích? já jsem z okresu Krumlov. Na střední jsem chodila do Krumlova.
Na gyndu chodím na polikliniku jih k Liškovi, tak jestli jsme se třeba nesetkaly někdy tam.

zdeniii
10. bře 2011

@evejka jéé my chceme těhotnět už teď ale nějak na to nemáme kdy 😀

@jaru30 Jaru nebo se tam sejdem všechny, to by mi pak nevadil ani normál pokoj .-)))

jaru30
10. bře 2011

@hotarova na polikliniku Jih taky chodim. Dřív k Luňáčkový (Liška jí zastupoval), teď k Bosákový. Tak to tě možná znám asi z výtahu nebo ze schodů 😀

@zdeniii no jo drahá, to byste na nás museli počkat. My chceme těhotnět až příští rok! 😉

zdeniii
10. bře 2011

@jaru30 však říkám, že se pořád míjíme :_)) takže to tak nejspíš dopadne 🙂)

jaru30
10. bře 2011

@zdeniii nebooooj, do konce roku se určitě potkáte 😉 😀

zdeniii
10. bře 2011

@jaru30 to snad jo 🙂)))))))))))

hotarova
27. bře 2011

ahoj holky, tak už se nám to fakt blíží. už chodím na kontroly jen do porodnice. prosím držte nám palec.

jaru30
27. bře 2011

@hotarova Ahoooooj, juchůůůůů, to bude dobrý, neboooooj 😵 Držím palce, ať jde všechno hladce!!! A ještě přeju, ať jsi v porodnici spokojená 😵 Všimla jsem si v diskuzi o Budějcích, žes byla nalomená 😉 🙂

Pořád čekám, jestli se tu ukáže i @kosarka a nic nic nic 😅

hotarova
27. bře 2011

@jaru30 nalomená už nejsem, jdu do čk, definitivně🙂. díky za podporu!

jaru30
27. bře 2011

@hotarova tak se těším!!! jak na fotečky malé princezny, tak na hodnocení 🙂
Jenom bacha na jídlo. To tam pro kojící není moc vhodný 😅 Já si nechávala z domova vozit banány a bebe sušenky 😝 Ale s tou jejich bílou kávou to byla mňamka.
Ale jinak ti normálně závidím. Já bych tam jela rodit hned 😀

hotarova
27. bře 2011

@jaru30 jé, tak to tam vem za mě jo? budeš moc hodná 😀

jaru30
27. bře 2011

@hotarova 😀 ráda! Jen nevim, co bych porodila. Možná tak kostku sádla 😝 😀

zdeniii
27. bře 2011

@hotarova Ahojky, moc ne tebe myslíme a držíme palce, ať malá na svět vyklouzne hladce a krásně. Hlavně ať jste mooc šťastní 😵

Doufám, že taky budu mít brzy tu čest 🙂)

kosarka
27. bře 2011

@jaru30
@evejka
@zdeniii
@hotarova

Ahoj holky, ráda bych vám všem poděkovala za gratulace 🙂 Dlouho jsem zde nebyla,ale nastaly nějaké nepříjemnosti. To ale později.
Takže narodil se nám chlapeček Jaromír, 3875 g a 52 cm....kluk jako buk a to doslova. 🙂 Ale strašně hodnej, ani moc neplakal a v noci se už v nemocnici budil max. 2x za noc. Prostě andílek.

Porod? V úterý jsem šla na konzultaci a utz na odhad velikost mimíska. Dr. odhadl přes 4 kg, takže kvůli mému prvnímu porodu, který zkončil císařem, jsme se pro veliksot mimíska rozhodli opět pro císaře. Mohla jsem si vybrat ze dvou datumů, samozřejmě jsem vzala ten nejbližší, což byla středa. 🙂 Hned v úterý jsem v porodnici zůstala, nějak jsem s tím počítala, takže jsem si vzala věci. Byla jsem natěšená, protože jsem se fakt těšila, že už to budu mít za sebou a nebudu se strachovat další dny. Dr. mi ale ještě udělal vyšetření na porodní cesty. Opět se ve mě "pošťoural" a já myslela, že rána se ani nedočkám. Kontrakce pravidelně po 5 minutách celou noc. Ráno mě dr. vítal se slovy, že už si myslel, že jsem přes noc porodila. Po pravdě to byla opravdu příšerná noc a zároveň vymodlená, aby tam ten prcek vydržel. Ráno jsem šla jako první na řadu. To, že tam byla jedna nepříjemná sestřička, která po mě "šlehla" papíry, a něco si zadrmolila pod vousy mě nemohlo rozházet. Já už se těšila na toho drobka. 🙂 Asi po čtvrt hodině když se za mnou vrátila jsem se dozvěděla, že pod tím drmolením po vousy, mě informovala, abych šla na příjem, že mě připraví na operaci. Tak jsem tedy šla. Napojili mě na monitor, mezitím dorazil i manžel. Mohl tam být celou dobu se mnou do doby, než mě vzali na sál. On ale čekal a našeho kulíška viděl hned, jak ho ze mě vyndali. Přípravy probíhaly docela v pohodě až na jednu mladou a asi novou sestřičku. Všechno se učila (to že mi v úterý pokydala sukni gelem, jsem přehlídla s úsměvem), ale když mi zaváděla cévku 2x to jsem myslela, že už budu řvát, jak strašně to bolelo. Těšila jsem se, až mě uspí a já vše zaspím.

Narodil se nám náš mrňous, vše bylo o.k. Probrali mě, já se rozloučila s manželem. Odpo za mnou přišel dr. o všem mě informoval. Vše bylo o.k., při operaci mi akurát musel poopravit močák, protože mi prý po prvním císaři přirostl k jizvě. Takže jsem měla zavedenej i dren v jizvě a hlídali mě. Ale bylo to dobrý 🙂)) Jizvu mám už dneska krásnou, mnohem hezčí než po prvním císaři.........

Šla jsem na šestinedělí....zde mohu jen říct, sestřičky naprostá bomba....strašně ochotný, všechno vysvětlí, opravdu andílci, které k těm dětem patří !!!!!!

V pondělí nás pustili domů, ale bohužel týden na to zase v pondělí jsme opět zkončili v nemocnici. Jaroušek mi celou noc a celé dopoledne strašně zvracel....jela jsem do CK na dětské, děs běs. Hodinu nás nechali čekat na pokoji s tím mým malým drobečkem. Pak přišel jeden dr., pak nějaká doktorka, kterou zajímalo jestli už jsem byli v 10 dnech na kyčlích, no prostě síla to komentovat a završil to primář, kterej přišel a řekl, ať ho dám na bříško. Jé, jemu se tak líbí, tak ho tak nechte. Žádné vyšetření nic. Nechali nás na pokoji, malej zvracel, já převlíkala a brečela. A tak to šlo pořád do kola. Někdy odpoledne mu vzali krev, pak jsem šli na utz, kde jsme čekali další hodinu na chodbě než nás vzali. Jenže ani z jednoho vyšetření nic nezjistili. Ocitli jsme se opět na pokoji. Malej zvracel a já uřvaná ho převlíkala. Malej už byl jak hadrová panenka. Děsný se na něj jen dívat......přijel manžel a že je to tvrdej chlap, tento pohled na své vlastní dítě taky neustál......já pořád brečela....manžel už zvyšoval hlas, protože se opravdu dál nic nedělo a co je našemu malýmu nikdo nevěděl. Bylo asi 21 hodin a mi začali uvažovat o převozu do CB, příšla dr. které jsem to řekli, řekla ať počkáme do rána, že si malého teď vezme a dá mu transfuzi. Za hodinu nám ho vrátila s tím, že jí akurát poblil, ona se musela celá převléct a tak že mu zařídila převoz do CB. Do 15 minut tam byla rychlá a malého odvážela. Já pořád brečela, nikdo mi nedokázal říct, co mu je. Dokonce říkali, že za jejich kariéru se nesetkali s tím, že by tak malé miminko takhle zvracelo....opravdu tohle je povzbuzující a to jsem fakt potřebovala slyšet....byla jsem unavená a zoufalá...

Hodinu na to, co odvezli malého jsme volali do CB jak je na tom a jestli mohu za ním. ANO!!! Nasedli jsme do auta a jeli za naším miláčkem. Byl na neonatologickém oddělení v inkubátoru, napojen na hadičky a různé přístroje. Ve 23 hodin byl u něj sám primář, dva doktoři a neomezený počet sestřiček. Neustále pod dozorem a opravdu ve velkým zájmu. Ale zjistili alespoň co mu je......shrnu to. Malý měl vešekré jídlo v žaludku. Dál nešlo . Takže operace. Nervy, nervy, nervy.....pláč, pláč, pláč......Nikomu nepřeju zažít, co jsem ty dva dny zažívala já. Jenomže díky zájmu a perfektní péči lékařů mi malého zachránili a já jsem jim tam nesmírně vděčná. Malýmu odřezaly žlázky, porovnali mu střeva, protože zjistili, že je má jinak uspořádaný než obyčejný člověk a že apendix má na levé straně jako 1 z 10 000. Po 4 dnech v inkubátoru a o hladu, jsme začali pomalu krmit. Zvládal to dobře, měli jsme jít už domů a ejhle, malej mi zase prozvracel celý den a celou noc. Ale to už naštěstí bylo tím, že měl velké dávky jídla a jeho bříško to nepobralo. Ale prodloužilo nám to pobyt na tomto oddělení.

Závěr:
Zde jsou lékaři opravdu na svém místě. Profesionální, na perfektní úrovni, hodní, milí, usměvavý....nikde jsem se s takovým přístupem nesetkala.

Včera jsme se vrátili domů, pro zůstáváme v ambulantní péči, malej může jíst po dvou hodinách a max 60 ml, ale v klidu by dal 130ml ,takže si dokážete představit, jak pořád trpí hlady. Ale musíme to zvyšovat postupně, aby si to jeho bříško na takový přísun jídla zvyklo. Ale už to nejhorší máme snad za sebou.

Pro představu 7.3. jsme měli 4000 g a 52cm
dneska 27.3 máme 3890 g a 54 cm

Zatím ještě moc nenabíráme, ale Jaroušek začíná mít zase barvu života a začíná to být zase veselé miminko a já doufám, že jsme na dobré cestě !!!

jaru30
27. bře 2011

@kosarka Ahoooj, no to je strašlivý, takový trápení a starosti!!!!! ☹ ☹ ☹ Chůdě malý, jen co se narodí, musí na operaci.....A to jsou teda mamlasové na tom dětským! 😠 To mě teda zklamali.
Hlavně, že už to máte všechno za sebou a teď už bude jenom líp. Moc držim palce, aby se malýmu všechno zahojilo a mohl se brzy pořádně nafutrovat. Ať se mu daří drobečkovi malýmu. Snad už jste si tu smůlu vybrali na dlooouho dopředu 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru