Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
23. únor 2008

krist, tak na to nemysli, třeba vůbec šitá nebudeš a bude to v pohodě 😉 já teda šitá jsem, tu jizvu někdy pěkně cítím a vidíš, druhý je na cestě 😅 já myslím, že TM časem povolí 😉

krista
23. únor 2008

Panter fakt tu jizvu cítíš? ☹ Teda po čtyřech letech to je něco, už to asi nikdy neni ono co? 😖

panterka
23. únor 2008

krist, někdy si přijdu jako že reaguju na změny počasí, jako třeba klouby 😀 ne, ono to není nijak hrozný, no a teď v těhu jí necítím vůbec. no, ono se není čemu divit, když máme zakázaný sex 😅

krista
23. únor 2008

Panter a dodržujete? 🙂 My to máme taky zakázaný, ale přiznám se, že občas jsme ujeli, ale málo a opatrně a já to mám vlastně zakázaný pro nic za nic 😒 Protože jsem na začátku těhu cca ty dva dny špinila a ostatní holky co tu špinily takhle málo normálně sexujou 😉 U tebe to chápu, když jsi špinila ve vyšším "tt" 😉

krista
23. únor 2008

Teda krvácela jsi 😉

jck
23. únor 2008

Ahoj holky, vy jste toho ale probraly 🙂

krista...máš u mě další palečky aby jsi nechytla Římana a budu držet všechny co mám, protože jak jsem psala mé zkušenosti nejsou zrovna nejlepší a nic dobrýho okolo na něj taky neslyším 😖

panter...moje švagrová říká, že cítí šití při změně počasí, že je jako důchodci na klouby 😀 a to je synovci 4,5 roku, tak na tom asi něco bude. Synovec měl skoro 5 kilo, tak jí nastřihli a byla i hodně potrhaná 😨

jo a holky, co si teda myslým já a buď jsem to četla nebo mi to někdo říkal, že za dr. k porodu, když si ho teda vyžádáš se v Krumlově platí 10tis. a samo to musí být dopředu nahlášené. A jak jste řešily plýnky, tak já používám Pemprsky-zelený, SlyepPley jsme pročůravaly a taky Hugisky, ale ty s tou gumičkou na záda, ty obyč.jsou hrozně papírový a jiný jsem nezkoušela a ani nebudu. Pampersky nám vyhovujou nejlíp. teď jsem je třeba koupila balík za 299 v tesku. Opravdu se to musí vyzkoušet 😅

panterka
23. únor 2008

já to měla zakázaný i v prvním těhu od začátku, teď nám to Míka zakázal kvůli tomu tvrdnutí a je fakt, že mi při vzrušení (a to nemluvím o orgasmu) to břicho pěkně tvrdne 😅 no a v nemocnici mi to opakovali další dva dr., nedá se nic dělat, ale MM to musím vynahradit 😅

panterka
23. únor 2008

jck, ahojky 😉
tak to má švagrová jako já 😀 s tou jizvou, ale Hyneček měl jen 2kg 😅
těch 10tis. za dr. k porodu je za cizího? já bych chtěla Fialkoviče a ten je místní, nevíš, jak by to bylo pak?

jck
23. únor 2008

panter...já myslým, že je jedno jestli je místní nebo cizí...je to prostě dr.který nemá službu a ty sis ho vyžádala sama k porodu, prostě si ho tam přeješ, tak zaplat!!! 😀 ale opravdu bych se nehádala, jestli to tak je, ale je to logický, když jsem něco víc tak musíš zaplatit a to všude.
Jak jsem chodila na ten těhu-kurs tak tam myslý, že to říkaly a pak jsme se s holkama bavily o tom, že bylo dost k "nasrání" kdyby sis doktro vyžádala zaptatila a když by přislo k porodu tak on by třeba normálně sloužit, to by byly opravdu vyhozený peníze z okna 😅 tak ňák to bylo 😉

krista
23. únor 2008

Panter tak kdybych se nesměla vzrušovat tak musim MM zakázat aby mi tady chodil nahatej ze sprchy 😀 😎

Jck teda tak doufám, že mi ty vaše palečky budou stačit, nemám z toho teď dobrej pocit, to jsem radši neměla vědět ☹ A chudinka švagrová, to jí nemohli vzít takový velký mimi císařem radši? ☹ Fakt chuděrka ☹ Jo a Dr. k porodu si teda vyžadovat nebudu, zbytečných 10tis. nemám, budu doufat ☹

panterka
23. únor 2008

no, já se ho poptám, až to bude aktuální 😅 zrovna dneska mi tu ta známá vyprávěla, že když šla rodit, tak si v čb zavolali dr., kterej sice je budějckej, ale neměl službu

krista
23. únor 2008

Panter já třeba vím, že nějaký moje kamarádky si můžou zavolat svoje gynekology k porodu a oni přijedou bez keců, ale jak je to když chceš někoho kdo neni tvůj gyn. a nemá službu - to bude asi něco jinýho 😉 Záleží jak je Dr. ochotný určitě 😉

panterka
23. únor 2008

no, 10tis je fakt hodně, to bych nedala, tak já budu holt rodit v týdnu anebo přemluvím dr., že až to k tomu bude, aby mi porod vyvolal 😀 teda až bude mít službu 😀 😀 😀

jck
23. únor 2008

kristi ono o dopadne dobře, nedělej si zbytečně starosti 😉 😉 😉 😉
já když jsem ležela ten víkend v porodnici a věděla jsem, že v pondělí jdu na to, tak to jsem začala být nervozní a vždycky jsem se uklidnila tím, že jsem si řekla, ŽE KDYŽ TO ZVLÁDNE KDEJAKÁ JINÁ PIPINA TAK JÁ TAKY

panterka
23. únor 2008

tohle vím, že její dr. nebyl, byl to ... jo, ale teď si prostě nevzpomenu, jen vím, že mě rodil 😅

panterka
23. únor 2008

už vím, Trnovec, a ten byl fakt dobrej 🙂

krista
23. únor 2008

Panter to máš dobrý že si nevzpomeneš 😀 Já nevím kdo rodí v Č.B. 😀

Jasně Jck budu muset 😅 Já si tě pamatuju ještě jako těhulku 🙂 Mimochodem pila jsi maliník nebo něco před porodem?

krista
23. únor 2008

Tak pozdě, jsi mě dostala Panter 😀

panterka
23. únor 2008

jck, tak to jsem si říkala, že nejsem ani první ani poslední, která bude rodit, hlavně, aby malej byl ok 😉

krista
23. únor 2008

Já to taky beru docela v pohodě, že to přijde, že to jinak nejde, aby to naše zlatíčko bylo u nás a že ten porod jednou zkončí, ale bojim se, že se mi právě tohle vymstí, budu si myslet, bůh ví jak to nebude v pohodě a bude to určitě utrpení největší 😅

panterka
23. únor 2008

krist, na to brzy zapomeneš, já si z porodu pamatuju jen to hnusný chování PA v budějcích 🙄

krista
23. únor 2008

Panter takže se druhýho porodu nebojíš? 😀 Přiznej se 😀

krista
23. únor 2008

A ty už jsi měla čest se všema PA v Krumlově? 🙂

gabcos
23. únor 2008

Ahojky, tak se hlásím, konečně... 🙂 🙂

Jsme vykoupaný, napapkaný a teďka tatínek odříhává, tak mám čas písnout co a jak bylo...🙂

Takže jak psala Terka, v neděli večer (cca od 19 hod) jsem začala mít bolesti...🙂 Konečne, že?? 🙂 předtím jsem nám naordinovala asi 5 km procházku a schody...🙂
Bolesti byly asi po 10 minutách a pohoda..kolem půlnoci se začaly stupňovat, manžel spal, tak jsem se vytratila z ložnice a šla to "rozchodit" do obýváku..když bylo asi půl 3, bolesti se stupňovaly, byly poříd po 5 minutách tak jsem si dala horkou vanu...o půl 4 jsme to uz nemohla vydržet a vzbudila manžela, aby mi pomáhal překonat to ...
Před 5 hodinou jsem zavelela odjezd..to už jsem měla kontrakce po 3 minutách...Hned po příjezdu do KRumlova (kontrakce po 2 minutách) jsem šla na vyšetření, verdikt - otevčená na 4- 5 cm... 🙂 takže následoval monitor, manžel se šel přestrojit do nemocničního úborku a přešli jsme na porodní sál - ten žlutá s postelí...PA nás nechaly o samotě, takže jsem si mohla ulevovat jak jsem chtěla...podle PA šlo všechno rychle, otvírala jsem se rychle, takže po dalších vyšetření byl vždycky nález o cenťáky lepší a lepší...🙂
Nebýt horké sprchy a bolonu, tak se konce asi nedožiju, kontrakce jsem měla už v kuse, skoro bez přestávek o síle nejvyšší škály Richterovy stupnice..🙂 Fakt mazec... 😢 😢

Samotné tlačení mi přišla jako úleva, hlavně ten pocit, že to všechno skončí...ke konci jsem nadávala, že chci injekci ( epidurál) a oni, že je samozřejmě pozdě..jenže já si na ni dřív nezpomněla, byla jsme ráda že jsem ráda a na možnost Epi zapoměnla, takže jsem odrodila bez EPI...🙂 🙂

Rodil mě Klos ( teda přišel až na tlačení a šití)..snad mě zašil pěkně a správně...🙂
S Fialkovičem jsem se pak setkávala každý den - měl u nás vizity, je fakt super, pořád měl nějaké vtipné poznámky...🙂

S pobytem v nemocnici jsme byla max.spokojená, personál příjemný !!! Našly se i nějaké náladové sestry,ale fakt celkový dojem parádní... 🙂 🙂
Měla jsem dvojlůžkový pokoj, Emmíska u sebe hned od začátku ( na 3 hoďky si ho zkraje vzali, abych si odpočinula)...

Nevím co byste rádi věděly, takže se ptejte, ptejte, ptejte...jsem tu....🙂 🙂

jo a děkuji za pochvalu Emmíska, je to fakt prdelka,pořád bych ji jen ňuchala a ňuchala a ňuchala..... 🙂 🙂

panterka
23. únor 2008

krist, já vůbec, jen s tou, co mi dělala tu cukrovku 😅 já jsem jen poznala sestřičky na oddělení a ty byly fajn, ale jinak holky, co chodily na porodní sál na monitory si je všechny - asi kromě jedný - chválily 😉
upřímně, já se fakt porodu nebojím, myslím, že to bude fakt rychlovka a navíc vím, že tady můžu mít MM u sebe pořád a to je pro mě to nejdůležitější, on je pro mě hrozně velká opora, bude to prostě jednodušší než poprvý, proto už do budějc nee 😕

panterka
23. únor 2008

ahooooooooj Gabi 😵

panterka
23. únor 2008

je super, že to máš za sebou, uvidíš, že za nějakej ten tejden už bys nám to ani nedokázala popsat 😉
to je dobře, že mi chválíš Fialkoviče 😅 já se na něj jdu zas ve středu podívat, tak doufám, že to bude jen krátká návštěva a půjdu zase dom 😅

jck
23. únor 2008

Ahoj Gabi 🙂 🙂 🙂 🙂 vítejte doma holky 🙂 🙂 🙂

krista
23. únor 2008

Gábi díííííííky 😀 Hned jdu číst 😀

gabcos
23. únor 2008

dočíst vám asi nestihnu, ale teď jsem on-line, co se tu řeší??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru