Porodnice v Hořovicích vs. Rakovníku, máte zkušenosti?

lenka6790
8. bře 2017

Zdravím maminky a maminky čekatelky, pomalu se už mi to blíží a zvažuji výběr porodnice, jsem téměř výhradně rozhodnuta pro porodnici v Hořovicích, ale Rakovník nemá také špatné reference (ač nemocnice stojí za houby, porodnici docela dali dohromady)...Máte některá zkušenost s jednou z nich, případně s oběma?

jezz13
8. bře 2017

Kamarádka rodila začátkem ledna v Rakovníku a dost si to chválila, prý tam byl klid, nikdo jí do ničeho netlačil, celou dobu rodila s asistentkou a až úplně nakonec tam přišel doktor zkontrolovat mimčo. Takže doporučuje pro zastánce přirozeného porodu.

annasmyckova
8. bře 2017

sestra rodila dvakrát v Hořovicích, jeli tam z Plzně a moc si to chválila i personál a přístup

lenka6790
autor
9. bře 2017

@annasmyckova děkuji za názor, zatím stále nevím :D mám to pořád 50 na 50. vzdálenostně to mám stejně, to taky nerozhodne...

netopejr
9. bře 2017

Podle.mého aktuálního průzkumu pro přirozený porod bez zásahů mnohem vice Rakovnik, Hořovice naopak ani kdyby R.nebyl, tak nee.

brejna
9. bře 2017

Já osobně volím Hořovice a to z důvodu lepší vybavenosti pro případ kdyby se něco po... Na Rakovník čtu dobré recenze až poslední dobou, Hořovice prokazují kvalitu dlouhodobě, další faktor pro mě jsou dvě kamarádky, co rodily v Hořovicích teď ve 2017 a obě spokojené. Přeji šťastný výběr 🙂

nika_123
9. bře 2017

Taky ted řeším tohle dilema a vůbec nevim. Chtela bych přirozenější porod a následnou peci. Jako dotepat pupecnik, nekoupat Mimi a min. Hodinový bonding na tele. Dneska jsem mluvila se setrou z porodnice horovice a prý koupou Mimi v hypermanganu a po porodu favaj Mimi do těch vyhrevnych lůžek, matka neni adekvátní zdroj tepla. Tam asi doporuceni WHO nikdo nečte 😞 ale zas je tam ta lepší pece co kdyby neco. DILEMA no

elchacz
9. bře 2017

Já vlastní zkušenost ještě nemám, ale sama jsem se rozhodovala mezi Hořovicemi a Rakovníkem a nakonec volba padla na Rakovník. Hořovice byly hodně super, ale začlo jim tam jezdit spoustu holek rodit a kvalita prý šla dolu. Četla jsem i recenze, kdy došlo k vážným zdravotním pochybením (špatně vybavená placenta apod.)
U mně tedy rozhodlo i to, že jsem si sehnala vlastní PA, která má smlouvu s Rakovníkem a může tam doprovázet k porodům. Plus ta vana, do které se dá rodit 😀a

lenka6790
autor
10. bře 2017

@netopejr no mě se právě líbí, že je tam trochu jinej přístup, nevýhoda je, že se tam od února musí registrovat, takže se rozhodnout na poslední chvilku nemohu...je i super, že mimi nechávají u mámy na pokoji celou dobu a dost si chválí i sestřičky...

@nika_123 no toť otázka, je fakt, že mě na Rakovníku zaráží, že tam není dětský a chvilku se i teď mluvilo o zavření, když jim odešel neonatolog, ale snaží se fakt že jo aby se to nemuselo zavřít...taky bych chtěla přirozenější porod, kamarádky mi rodili v Raku i v Hořovicích i Žatci, a přijde mi že větší péče o maminky je v Raku, v Hořovicích je teď velký úbytek sester a dost maminek si stěžuje, že se jim toliko nevěnují...

@elchacz tak to jsem četla i slyšela taky...právě mě to odrazuje trošku od Hořovic pro který jsem byla docela pevně rozhodnutá...
zase když mám zbylé doktory včetně dětský, gynekologa a tak v Ra, tak mě to i hází logicky sem i když nemocnice sama o sobě moc dobrou pověst nemá, porodnice je hodně dobrá...a koukám, že to máš za chvilku, tak ať ti to dobře dopadne bez komplikací a jestli si vzpomeneš písni prosím vlastní zkušenost ;)

jezz13
11. bře 2017

Je fakt, ze ta kamoska, co rodila v Rakovniku, tehdy rikala, ze nesmi porodit o vikendu, protoze tam nebude zadny doktor...

maxiste
14. bře 2017

Já rodila v Hořovicích. A rozhodovala jsem se taky mezi Rakovníkem a Hořovicemi, přestože jsme z Phy a tou dobou byly rekonstrukce obou cest směr Hořovice. Hodně jsem se modlívala🙂. No, abych to shrnula, rozhodování mi usnadnily dvě věci.. Tehdy se Rakovník dodělával = sbíječky, zedníci a tak. A pak, nebylo tam to dětské. A to je podle mě ten klíčový moment!!! Protože já taky jako asi každá viděla nejdál k tomu porodu. A chtěla jsem to pěkný a všechno, co se dočteš. A realita je na hony vzdálená nějakému porodnímu plánu. Medikaci ( a tu budeš muset usilovně odmítat, protože něco na "uvolnění" Ti dají prakticky mezi dveřma a když odmítneš, tak Ti to PA asi 10x připomene, že je to TO PROTO.... Pokud to nebude nutné, doktora uvidíš jen koutkem oka. Opravdu Tě spíš porodí PA. Budeš tam mít dost času i soukromí ( soukromí si nepleť s intimitou...). Já měla po 24h akutní CS a to zachránilo mě i syna. PA mi praskla vak blan ( a myslela si, že jsem tak blbá a nevím to ), ale jak poznamenal primář "vždyť je to dvoják" a po 12h nerozjetého porodu rupnul ten zbytek a žlutozelená plodovka vytekla už zcela. Po prvním prasknutí vaku samozřejmě následují ATB. Ty kapačky mi vydrželi s výměnama až do přeběhnutí na sál. Malého jsem viděla teda ihned po vyndání stylem, který bych neopakovala. A na první probuzení a přínos syna po porodu na kojení ( úplný nesmysl) jsem bohužel měla tu smůlu, že tam byla starší, potetovaná sestra s tříbarevným melírem, která mi to fakt osladila. Mimo tyto skutečnosti a toho, že jsem byla hladová a neskutečně vyčerpaná a dostala jsem alergii na ty poporodní kalhotky jsem byla štěstím bez sebe, že tam byl porodník, který měl takové zkušenosti. Nebýt toho doktora, já nebo malej bychom asi nebyli. Dokázal prostě udělat za 5min 12 rozhodnutí. Podruhé bych asi váhala. Je podle mě fakt, že těch porodů tam dělají takové množství, že to nejde udělat kvalitně všude. Určitě to ale bude takové, jaké to má být a musíš se připravit na to, že to možná nebude podle tvých představ nebo přineseného PP. Spíše se zaměř opravdu na situaci, kdyby se něco PO!! Protože to ostatní, to Ti z hlavy zmizí časem. Maximálně si zanadáváš...
Přeji hooooooodně štěstí.

lenka6790
autor
15. bře 2017

@maxiste děkuji za podělení se o vlastní zkušenost...měla jsi teda drsnější porod...no já mám představu, že chci já i dítě přežít a nechci pokud do nebude nezbytně nutný žádný jehly, mám z nich hrůzu...děkuju za přání, snad se splní... ;)

valkac
16. bře 2017

Velmi tu všechny zdravím, mám na vás otázku . Ta která z vás přinášela a rodila teď někdy v horovicich dělali nebo nabízeli vám tam hamiltna? Děkuji

elchacz
1. dub 2017

@lenka6790 tak podávám hlášení 🙂 porod v Rakovníku za mě naprosto báječný! Ale mám jedno velké ALE, já s sebou měla svou porodní asistentku (která má s RA smlouvu tudíž může "vést" porod) a myslím, že nebýt jí, mohlo by to dopadnout i jinak. Nás nikdo neotravoval, rodila jsem si podle vlastního tempa, a i když mimčo nemělo podle doktorů ideální postavení, nakonec byli všichni překvapeni, že jsem porodila na poprvé tak rychle a bez jakékoliv medikace.
Vedle na sále ale souběžně probíhal jiný porod a ten bohužel tak supr prý nebyl. Ačkoliv přišla maminka s porodním přáním, prý šlo o typický nemocniční porod, měla tam snad 3 mediky a cpali do ní oxytocin, nástřih hráze, ležela na zádech, trvalo to podle nich dlouho...tak nevím. Informovala mě o tom ta moje PA.
Takže já byla v Rakovníku spokojená, ale říkám, moje PA ode mě odclonila veškerý personál a nemusela jsem nic řešit a o ničem se hádat a v klidu se soustředila jen na samotný porod.
Pokud nebudete mít vlastní PA, určitě si napište porodní přání a to konzultujte s tamními doktory, klidně s panem primářem (dělá to prý rád) 🙂
Jo a šestinedělí asi taky ok. Já teda šla po 12 hodinách dom, ale sestry, doktoři, nikdo ničím nehrozil, jen informovali o rizicích, dali podepsat reverz a bylo 🙂
Tak doufám, že jsem alespoň trochu pomohla.

lenka6790
autor
4. dub 2017

@elchacz ahujky, děkuji že jsi si vzpomněla, a rodila jsi "na zádech" nebo jsi zkoušela vanu? jestli se teda mohu zeptat...
já jsem registrovaná do Raka, kdyby náhodou nebylo místo tak pojedem do Hořovic...uvidíme, ono to nějak půjde, pořád má Rakovník v současnosti kladnější hodnocení od maminek než Hořovice...ať se tobě i miminku daří...

elchacz
5. dub 2017

@lenka6790 Já jsem rodila všude možně :D vystřídala jsem snad všechny polohy a zákoutí sálu. Ze začátku jsem hlavně chodila a kontrakce prodýchávala opřená o cokoliv. Pak jsem chodila do sprchy a to i s manželem, který jen podle pokynů sprchoval a podpíral. Ve sprše jsem měla taky míč, pak je tam žíněnka, gaučík s polštářema...fantazii se meze nekladou. Do vany jsem šla jen na chvíli, je jen na jednom sále a probíhal tam jiný porod, když jsme přijeli my. Jakmile ale paní porodila, přešli jsme na chvíli vanu vyzkoušet, ale mně vůbec nevyhovovala. Hrozně mi zesilovala kontrakce a nebyla jsem na to připravená. PA říkala, že kdybych tam byla dřív na mírnější kontrakce, že bych se uvolnila, ale já už byla s porodem daleko, takže nakonec jsem se vrátila na "svůj" původní sál na souš 🙂
Na té porodnické koze jsem byla jen v samotném závěru porodu (asi na 6 kontrakcí), ale spíš v takovém polosedu a nikdo mě do toho rozhodně nenutil.

lenka6790
autor
6. dub 2017

@elchacz děkuji za odpověď..však ono to nějak půjde.

netopejr
6. dub 2017

@elchacz Na tu kozu jsi chtěla sama,.nebo proc na kozu?

elchacz
6. dub 2017

@netopejr Já jsem v tomhle naprosto důvěřovala svojí PA. Miminko jsem měla v jiném než tom ideálním postavení a bylo potřeba, aby dorotovalo. Ke konci jsem ležela na boku na zemi na žíněnce a když malá dorotovala, potřebovala jsem někam zapřít nohy. PA navrhla že mi napolohuje tu kozu a já souhlasila. Takže ne, ve finále to nebyl můj nápad, ale nijak jsem tím neutrpěla. Dřepěla jsem tam a mimo kontrakci spíš ležela. Ve finále to bylo i fajn na poporodní ošetření, nemusela jsem se nikam složitě přesouvat. Jen mi to zase napolohovali do toho klasického pololehu a mohli jsme bondingovat 🙂

elchacz
6. dub 2017

@lenka6790 Určitě ano! Držím palečky, ať vám to dobře dopadne 🙂

netopejr
6. dub 2017

@elchacz Díky za vysvetleni.
Polohy znějí rozumně (nakolik je to možné vůbec hodnotit zpoza monitoru).

Akorát me by znervoznovala ta vyska, ze dítě někam slitne....

elchacz
6. dub 2017

@netopejr Jasně 🙂 já se té kozy bála jak čert kříže a měla jsem to zafixované jako něco, co rozhodně u porodu nechci, ale je fakt, že ta rakovnická je široká a celé se to dá hodně snížit. Mrkněte na jejich web, mají tam fotky ze sálů

carpatia
22. led 2018

@elchacz Mohla bych te do SZ poprosit na kontakt na PA? Dekuji

elchacz
27. led 2018

@carpatia omlouvam se za pozdni odpoved,poslu zpravu

eficenka
27. led 2018

@nika_123 když porodíš, dej si miminko na hrud a nepust z ruky, je Tvoje 🙂

petulkabene
27. led 2018

Rodila jsem před skoro dvěma lety v Rakovníku a jinou porodnici bych si nevybrala, a i letos tam chci rodit a už ambulantně...nevím jaké máš požadavky, ale já jsem chtěla přirozený porod bez zásahů a to PA naprosto dodržela (jen doktor chtěl zbytečně zasahovat). Dodrželi mé porodní přání a miminko se ode mě nehnulo akorát když jsem šla do sprchy po porodu, tak s ním byl můj muž...

olga_
27. led 2018

Rodila jsem před třemi a čtvrt lety v Hořovicích. Měla jsem u porodu dulu a manžela, měla jsem porodní přání a tyto tři aspekty mi zachránily porod, který probíhal krásně. V Hořovicích mají přístup k porodu hodně aktivní, je to lékařsky vedený porod. Automaticky píchají na vypuzení placenty umělý oxytocin - na to jsem podepisovala negativní revers a doktorka byla velice nepříjemná, jako kdybych páchala sebevraždu. Nemají tam s přirozeným porodem placenty vůbec zkušenosti a ta moje vyšal během chvilky i bez oxytocinu sama. Chtěli ho do mě rvát i během porodu, ale nestalo se tak. Polohu jsem volila po dohodě s dulou na boku, protože jsem chtěla zabránit náskoku na břicho, což se tam občas bohužel také stává.

Teď čekám dvojčátka a jedeme opět s dulou do Rakovníka (pokud budu rodit po 36. týdnu, pokud dřív budu muset bohužel do Hořovic, protože Rakovník takto předčasné porody nebere).

Každopádně chci říct, že pokud má žena plus mínus vyjasněno, jak chce rodit, je dobré jít tam s promyšleným porodním přáním - to se mnou lékařka probrala po bodech u příjmu - a toho se také drželi (ale hlavně i díky tomu, že jsem tam měla i další své lidi). Docela se mně na všechno ptali, jak to chci a tak - jedna sestra mi řekla, že když tam někdo příjde s porodním přáním, nechávají i více věcí na nich. Pokud ne, jedou svoje i na šestinedělí a v péči o novorozence. Dítě jsem měla dvě hodiny u sebe na hrudi - bod v porodním přání a byl bez problémů splněn. Na koupání miminka se mě pak sama sestra ptala.

Měla jsem tam krásný přirozený porod bez utlumováků, zásahů a tak, ale ne díky Hořovicím jako takovým, prostě jen díky tomu, že jsem si to těmi opatřeními docela uhájila. S dvojčaty tam ale rodit nechci (i kvůli tomu, že jsou to dvojčata a bojím se, že by byli v Hořovicích o to víc - zbytečně - proaktivní).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru