Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

toni78
5. čer 2008

takže mě Vítkovice neminou 😒 no neva 😉

toni78
5. čer 2008

nechápu ale jedno-první budou malovat a pak rekonstrukce?? 😨 na hlavu postavené,ne?

kytinka
5. čer 2008

Aha tak já slyšela asi jenom o tom malování v červenci.
Já na Karvinou taky slyšlela hodně pozitivních věcí až teď na ty dvě, ale to se asi sem tam stane všude, moc daleko se mi jezdit nechce, mám raději jistotu a je to pro všechny moje blízké po ruce i pro mého manžela. No snad to holky nějak dobře zvládneme všude a vše bude OKi 🙂

mischelinka
5. čer 2008

toni...V září prý dle dr. ještě rekonstrukce nezačne, tak snad můžeme b 😉 ýt v klidu....

misa84
5. čer 2008

no ja jsem zase slysela, ze se maluje porodnice tenhle tyden a ze rekonstukce se delat nebude, jelikoz nejsou doresene vsechny papiry, taxe to presouva na pristi rok 😅 no a ted babo rad

eva.konczynova
5. čer 2008

na předporodním kurzu říkali, že se bude malovat od 4.7. 🙂

toni78
6. čer 2008

malovat se ted bude určitě ale s tou rekonsrukcí-no nevím,snad to přesunou na příští rok 😅

mery.luu
6. čer 2008

Ahojky maminky a těhulky 🙂

toni - koukám, že máš vybrané stejné jméno pro chlapečka jako já - Tobiasek se mi moc llíbí 😉 Jak se tváří rodina a okolí, když vyslovíš jeho jméno?? U mě se teda všichni zarazí a divně koukají, a ani moje mamka se stím ještě pořád nemůže smířit a pokaždé , když jsme u ní tak nás přemlová na "normální" jméno 😎
Já si ale nedám říct - bude to Tobík a hotovo!!!! 😅

toni78
6. čer 2008

mery-a do rodného listu ho budeš psát Tobias nebo Tobiaš?Hodně holek na koníkovi mají Tobiaše. Já ho budu psát tak jak ho mají v kalendáři katolíci TOBIAS a svátek má 12.9, v našem kalendáři není. Jinak nikdo mi neřekl že by se mu tohle jméno nelíbilo-ano,je neobvyklé ale pořád lepší než co druhý-Tomášek,Martinek,Jakub atd. za 2 roky bude u nás Tobias populární uvidíš,jinak holku jsem chtěla Sofii.

mery.luu
6. čer 2008

toni - já taky budu dávat na konci "S" - líbí se mi to takhle více. Tééda, to jsem nevěděla, že má svátek 12.9. tak díky... 😉

mery.luu
7. čer 2008

toni - tady jsem našla, že sice Tobiአmá svátek 13.6. http://www.libri.cz/databaze/jmena/den.php?m=6&... ...No u nás doma se stejně jmeniny nijak zvlášt neslaví, tak je to jedno .... ale mohli by ho do kalendáře připsat, aby to Tobískům nebylo líto 🙂

toni78
8. čer 2008

mery-ahoj,zajímavé-přesto já nechám toho 12.9-je to přesně na Tobiase-Tobiáš je už po česku aby se to čechům líp vyslovovalo 😉

luc.ija
9. čer 2008

Ahoj,nemáte některá z vás náhodou zkušenosti s karvinskou porodnicí a epidurálem v ní?V červenci očekávám prvního prcka,tak sháním co nejvíc informací.

toni78
9. čer 2008

luc-napiš IP larra77,ta rodila v dubnu v Karviné,určitě ti poradí. 😉

mischelinka
9. čer 2008

Holky, co chodíte na gyndu do Rychvaldu....Nevíte, v kolik ráno v ambulanci otvírají? 🙂

patti
12. čer 2008

Ahoj holky, docetla jsem se v casopise, ze ve velkych mestech se do porodnice museji registrovat hodne dopredu jinak je tam nemuseji prijmout. Proto bych chtela vedet, jak je to v Karvine-Raji, v kterem tydnu se tam musim prihlasit a nahlasit i nadstandartni pokoj? Hlasi se to v nemocnici nebo v poradne...budu rodit poprve tak je to pro me nove. Diky moc za odpoved 🙂

toni78
12. čer 2008

patti-u nás v nemocnicích se registrovat nemusíš a nevím jestli se dá dopředu objednat nadstandart-nevíš kdy tě to přece chytne(leda bys měla plánov.porod-sekce).ale můžeš se tam objednat na prohlídku porodnice a poptat se tam. 😉

mery.luu
15. čer 2008

Ahoj holky,

navštěvuje některá z těhulek předporodní přípravu v této nemocnici???

kytinka
16. čer 2008

Ahojík mery.luu, já byla minule poprvé a docela jsi me s tím zašíváním vystrašila 😀 😀 snad si mě taky pamatuješ 😉 . Přeju hezký den 🙂

kytinka
16. čer 2008

Patti, na předporodním kurzu nám říkala asistentka, že volat ani registroat se nikde nemusíš, že když přijedeš do porodnice a porod je v plném proudu tak že tě nemůžou poslat jinde, že už tě musí prý příjmout když už tě tam mají. Leda kdybys tam volala, že rodíš a jesti můžeš přijet tak to odkázat na nejbližší porodnici můžou, ale kdo ví.

mery.luu
16. čer 2008

Ahojky kytinko - taky si tě pamatuji, máš krásné fotečky v albíčku 😉 ....no to jsem teda neměla v úmyslu někoho vystrašit 😎 , tak to se teda omlouvám 😵
Jenže u mě to šlo všechno tak pohodově a tak rychle, že si už na žádné bolesti ani nevzpomínám - bohužel jen na to šití, ale když jde u někoho porod "normálním" tempem, tak pak maminy říkají, že šití už není nic 🙂

kytinka
16. čer 2008

mery.luu nemusíš se omlouvat, každá si to prožije jinak, že, každou bolí něco jiného apod.. hold nějak to zmákneme a doufám že dobře 🙂

kytinka
16. čer 2008

mery.luu a když máš termín? Máš už pěkně velkého kluka a celá mamča 🙂 . Už víte jistě že to bude chlapeček?

mery.luu
16. čer 2008

kyti - termín mám 1.8. ale určitě to bude dříve. Lukášek bude mít v říjnu 10 let, tak už z něj bude velký bráácha 🙂 A druhého chlapečka mám potvrzeného už několikrát - pokaždé na jiném UTZ přístroji a pokaždé jiným doktorem - takže to mám 100%. Ty pohlaví vědět nechceš, nebo nešlo vidět??

smardik
16. čer 2008

ahoj holky, nevíte jestli je něco pravdy na tom že od září bude porodnice v karviné zavřená?

kytinka
16. čer 2008

mery.luu, já jsem chtěla překvápko, ale manžel naléhal že to chce vědět tak se ptám pokaždé co jdu na UTZ a nikdy nic 100%. Zatím na 70% holčička, ale to říkali i známým a nakonec měli klučika, tak to opravdu netušíme 🙂 . Poprvé nešlo nic vidět, pak dr. na kontrole srdíčka ve 20tt říkal že tak 70% holka, ale že to je tak brzo nepřesné. Potom na 3D ve 25tt už nešlo vidět pohlaví a naposledy dr. taky neřekla ani holku ani kluka, takže asi budeme mít překvapení 😀 .
Jinak Lukáš je moc hezké jméno akorát že u nás se tak jmenuje manžel tak z toho nic nebude. Když to bude klučina tak bude Davidek a když holčička tak bude Elenka.
Já mám první termín 16.7., ale to si myslím, že je na mě hodně brzo páč podle UTZ to mám posunuté na 19.7. a na jednom UTZ vyskakoval dokonce termín 23.7. a podle našich výpočtů s manželem tak by měl byt mimisek až 3.8. takže uvidím jak se mu bude chtít na svět 😀 . To proto jsem se na poradně ptala jak dlouho nechávají přenášet 😀 .
Ve čtvrtek mám kontrolu tak uvidím jestli mi bude dělat UTZ a jestli se prďolka ukáže 😀
Jestli si pamatuješ i tu blondýnku která byla se mnou tak je to moje spolužačka a 2 roky zpátky jsme se bavily, že tak za rok se asi o mimi pokusíme a když se mě po roce ptala jak to u nás vypadá jetli už jsme začli tak jsem jí říkala, že jsem asi těhu a když mi to potvrdila dr. tak ona za 14 dní psala, že jí to dr. taky potvrdila tak nám to vyělo ani jsme nevěděly jak 😀 . Ona má termí něco kolem 6.8, ale má hodně vysoký tlak asi půjde rychleji na vyvolávání má ho tak 149 apod... docela síla.

kytinka
16. čer 2008

ahojky smardik, nám v poradně asistentka říkala, že Karvinská porodnice je zavřená teď v červenci od 4 do 11, páč se tam maluje a že na rekonstrukci nejsou peníze tak že se to zase oddálilo takže v září asi porodka bude normálně fungovat 🙂

mery.luu
16. čer 2008

No tak s mimískem budete mít alespoň překvápko 🙂 Co se týče jmen, tak se mi taky nelíbí, když se dětem dávají jména po rodičích - to pak člověk někoho zavolá a ozve se - " který?"

Já už mám teďkom čípek zkrácený na polovinu, tak mě dr. připravil na to, že budu rodit asi dříve. I prvního kluka mám o 2 týdny dřív před prvním termínem - ale to už je dobrý. Už jsi uvažovala kam by jsi šla rodit, když by tě to chytlo zrovna v době, kdy se bude v Ráji malovat?

No s tou Tvou kamarádkou je to mazec - si chuderka užije s tím tlakem. Ale suprově vám to oběma vyšlo - alespoň budete drandit s kočárkama spolu 🙂

kytinka
16. čer 2008

Taky jsem za to moc ráda, aspoň se člověk podělí o nějaké ty dorbné starosti a problémky v těhu 🙂 . A další spolužačka čeká na konci října, tak už jsme spolu taky byly 2x sednout 🙂 .

No jak nám asistentka vysvětlovala ty zkratky v průkazce tak u toho CS tam mám taky už 5 a to jsem měla týden zpátky 3 😀 .
No my bychom se rozhodli pro Třinec i když je hodně daleko, ale slyšela jsem na něj velkou chválu a mají tam sociální zařízení na pokojích.

mery.luu
16. čer 2008

Tak zápis do tabulky, nebo hodnotu CS můj gyndař vůbec neřeší 😠

Já jsem taky rozhodnuta pro Třinec - do kurzu sice chodím u nás, ale rodit chci v Třinci. Už jsem se tam byla podívat. Je to tam suprový - pokoje jen po 1 a po 2 lůžkách, jak říkáš, na každým je soc. zařízení a s epidurálem žádné problémy - dají ho v kterékoli fázi porodu a v jakémkoli čase. Takže u mě vede Třinec - nejvíce mě tam táhne soc. zařízení - břídí se mi jen pomyšlení, dělit se o 2 wc mísy a o 2 sprchy s naší nepřízpusobivou menšinou 😠 - a představa 4 maminek a 4 miminek na jednom pokoji (z toho třeba 2 cigošky) mě žene čím dál více do Třince 😎 .... ale na kurzu mé zaječí úmysly prosím neprozrazuj... 😉 😉 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru