Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
27. led 2011

@mamusa1611 no ja ocekavam, ze me podporite maminy, ne? :DDDDDDDD s tema bubnama tam nekde...co?

mamusa1611
27. led 2011

@j.a.n.u.s. Jistěěě... 🙂 ale asi nás není zas tolik,aby z nás měli strach..

j.a.n.u.s.
27. led 2011

@mamusa1611 to ne no....hele, nasbirame lidi a pak do toho pudem, ale si myslim, ze nas okoli predbehne, jestli to tak pujde dal....pac to co se deje je do nebe volajici velebnosti :D

Jsem zvedava....jak nam bude chodit info od lidi co TO zazili na vlastni kuzi-ten nedostatek lekaru.-....

mamusa1611
27. led 2011

@j.a.n.u.s. Tak ted jsem došla z poradny.. 🙂 maličká nám pěkně přibírá...už má 1,2kg 🙂 (přibližně) a vše v poho...naštěstí...
Pak jsem se ptala,jak to tedy bude s tou porodnicí...Že 3.měsíce zpět říkal,že mám jít tam,a teď se dozvím, že odchází přímo i on,jako primář...Jeho slova: ,,Já myslím,že to zůstane tak,jak je to teď, v chodu,takže kdyby jste chtěla jít k nám,tak můžete..,,
Tak i tak zůstanu nadále v obavách,ptž je tam to slovíčko myslím...☹ necháme se překvapit, a budem doufat, že nám ,,březnovým a dubnovým,, porodku nezavřou...🙂

j.a.n.u.s.
28. led 2011

@mamusa1611 gratuluju ke krasne vaze 🙂 a doufam taky, ze to bude v chodu 🙂....pojdme si to prat 🙂

j.a.n.u.s.
3. únor 2011

Poradna probehla moc dobre....na mou otazku ohledne odchodu lekaru z Karvine, mi bylo receno (i sestrickou-i lekarem), ze je to spise medialni bublina-strasi lidi.....ze to neni tak horke....no-uvidime v breznu-budeme jim verit, ne? Co jineho tez zbyva 🙂

Myslite, ze bych si mohla vzit sebou do porodnice koupaci kyblik??? Myslim jako do karvinske....

@mamusa1611

dendasek
3. únor 2011

jani: tak se pridavam a budu taky verit 😉 Me ceka poradna zitra, tak se taky poptam co a jak...pak hodim info.
A myslim, ze si kyblik muzes vzit urcite...proc by taky ne?? Tvoje volba 😉

georgine
3. únor 2011

@mamusa1611 ahojky ten primář co odchází, není to náhodou pan doktor Fiala? Já k němu chodím do Rychvaldu do ordinace a on právě říkal že od března mění ordinanční hodiny a bude v ordinace častěji
No tak asi odchází i primář gynekologie..

mamusa1611
3. únor 2011

@georgine ahoj,jo, je to on, chodím k němu taky, ptala jsem se ho a jak už jsem tady psala, říkal, že porodnice bude normálně v provozu. Bude tam častěji,ptž odešla dr.Rejtová,jinak se nic nemění..

mamusa1611
3. únor 2011

@j.a.n.u.s. Ja si taky myslím, že jde jen o média... O tom kyblíku...nevím,ale nebrala bych ho... Stačilo mi, jak se veškeré sestry na mě blbě dívaly,jak jsem si nechala dovést vlastní oblečky pro mimčo...že zrovna já musím být vyjímka... Pro příště vím,že si tu radost nechám na doma...Kde nikdo nebude mít pindy o tom a tom.. Ale je to jen věc názoru,udělej jak chceš a jak uznáš za vhodné.. 😉

dendasek
3. únor 2011

mamusa1611: jo to mas asi pravdu...blbe kecy budou mit urcite..myslim kvuli toho kybliku..Ja jsem v porodnici mela na Eli strach i poradne sahnout...po cisari jsem ji nemela hned u sebe..a kdyz jsem ji mela "pujcenou", tak se poradne pokadila..sama smolka, tak jsem se dala do prebalovani..a sestricka me servala, ze si ji prebali sama...pak jsem se bala ji i kdykoliv kojit, aby me nekdo neserval..ted uz si do toho kecat nenecham...nebudu snad tak ze vseho vystrasena..

j.a.n.u.s.
4. únor 2011

@dendasek
@mamusa1611

A dost! Normalne toto nechapu, jak si muzou neco takoveho dovolit!!!!!!! Mluvime porad o novorozeneckem? Jako na sestinedeli v Karvine???, Bych se vsadila, ze to byla ta tmava, co mi nosila El na kojeni....brrrr-fuchtle jedna neprijemna....vam rikam holky, ja byla u prvniho vystrasena...a delala co mi bylo receno....jako ted jsem frajerka a mam kuraz, nevim jak po porodu s hormonama, ze? Ale jak to tady tak slysim, asi jdu rodit jinam! :D

Anebo jim tam udelam prednasku o chovani sestra vs.pacient....gor kdyz je po porodu...ty vole, to je neco pro me!
Fuj!
Holky co predporodni kurz? Ty uz bys mohla chodit ne? mamus? Co? to je od 30 tt pokud se nemylim....

mamusa1611
4. únor 2011

@j.a.n.u.s. No ano, mluvíme o novorozeneckém...;) už si je moc nepamatuji,ty sestry... Ale tuším že to byla taková starší,tmavovlasá... připomíná mi jednu herečku, má ruský přízvuk... :D předpor.kurz? Co to je? :D ani u jednoho jsem nebyla, a ani nepůjdu.. Kdysi taky žádné kurzy nebyly,a porod musela každá zvládnout... 🙂 Myslela jsem že musí být kurz absolvován,pokud chceš mít taťku u porodu... Nakonec tomu tak není,pustili ho tam i tak...🙂 Ted švagrová kámošky rodila v Porubě, a taky nepotřebovali žádný kurz,a to byla prvorodička... Takže kašlu na to...;)))

dendasek
4. únor 2011

jani: ja nevim ktera to byla..ja rodila jinde🙂
Po dnesni kontrole..nevim nic noveho..bavila jsem se o te porodnici se sestrickou..a nikdo nic poradne nevi..tak asi tak.
My se chceme jet podivat pristi tyden do tech Vitkovic..at vim co a jak..maji prohlidku kazdy ctvrtek od 12hod. a na nejaky ten kurz se taky poptam..

lucierob
4. únor 2011

ahoj holky,
nedočetla jsem teda ještě poslední stránku, ale nedá mi to nereagovat.
Jsem ráda, že nemusím řešit takové problémy ohledně porodnice co vy. Vůbec vám to nezávidím. Člověk se má před porodem připravovat na jiné věci a ne se stresovat tím, kde vlastně bude rodit.
Já rodila obě děti v Karviné a byla jsem spokojená. Ne vyloženě nadšená, ale dalo se to. Zažila jsem tam několik hnusných porodů, ale těch bylo opravdu nesrovnatelně málo v porovnání s těmi dobrými. Ale tak v každé porodnici je něco. Jídlo dobré, akorát by teda mohli na pokojích šestinedělí udělat koupelny. Ale zase chápu, že tam pro to není moc prostoru.Personál v pohodě. Akorát já teda nemusím mudr. Rejtovou.
Když se něco při porodu děje, tak je většinou jedno, jestli je to Karviná, Havířov nebo Ostrava.
Mám známé, které rodily v Ostravě- Porubě a byly nadšené.Na vítkovickou jsem taky slyšela zatím jen chválu. Fifejdy nevím, neznám osobně nikoho.

lucierob
4. únor 2011

@j.a.n.u.s. já bych si ten kyblík do porodky určitě nebrala. Mají tam plastová lehátka. TY 3 nebo 4 koupání se to dá vydržet. Pak už si uděláš doma svůj systém. I když mi koupání u druhého dítka neukazovala. Zeptala se mě, jestli to chci ukázat nebo jestli si to ještě pamatuju. Takže tam pak vždycky před návštěvami donesli věci na koupání. Musím ho mít vykoupané myslím že nejpozději do 18hodin. Já vždycky koupala před koncem návštěv. Manžel z toho byl nadšený. Ale pukud se necítíš, stačí se domluvit se sestrou, říct kdy chceš koupat a příjde ti poradit co a jak.

lucierob
4. únor 2011

@dendasek Deny, info o předporodních kurzech by ti mohly říct i v porodnici. Ta porodní asistentka co to vede tam pracuje.

j.a.n.u.s.
4. únor 2011

@lucierob diky za to co pises....uvidim, jestli nekdo prijde s temi Fifejdy (tema Fifejdama?)
Mas pravdu v tom, ze bychom mely byt v klidu....njn, uvidime co vymysli ti nahore. Zatim to nadejne moc nevypada. Heger nabidl zvyseni platru o 5000,- - 8000,- a zdravotnici to odmitli...uvidime co dal.

Ten kyblik uvidim, zeptam se na kurzech...pokud budou :D

lucierob
4. únor 2011

@j.a.n.u.s. já myslím, že ty kurzy budou dál. Nějaký kontakt by měl být uveden i na stránkách nemocnice. Většinou se tam doporučuje chodit od 30tt

gabrlinka
4. únor 2011

ahojky, já rodila minulý rok v březnu v karvinské a jen k tomu šestin. tak jedna sestra (tmavší delší vlasy, nevím jméno, ale taková si myslela, že je vtippná a nebyla, myslím, že ona ukazovala i to koupání), ale čím mně naštvala, bylo, že jak mi radila jak často kojit přesně na minuty, jo? že aby se rychleji rozjela laktace, tak kojit co hodinu po 7-8minutách z každého prsa a když jsem ji tvrdila, že malý je spokojen co dvě hodiny po 10 minutách, tak remcala, že ona to musí asi vědět líp, ale že je to moje věc....no přístup jak blázen, ale jinak tam byli super sestřičky hodné, poradily, pomohly, i ve 3.00 ráno když sem otravovala, tak se na mně nezlobila 🙂

gabrlinka
4. únor 2011

jinak vám všem těhulkám tady držím palečky a poho porody 😉

j.a.n.u.s.
5. únor 2011

@gabrlinka ja uz z toho kojeni blbnu :D se mi zdalo o porodu a o kojeni, ze se mi nerozjelo....z cehoz jsem byla na dne, pac malou jsem kojila do dvou let!
No, zase napisu....jak si toto mohou dovolit????? Odkud se bere jejich pycha vubec neco takoveho rict....musim to vedet lip....co to jako jeeee?????

Snad maminka musi vedet co jeji dite potrebuje, je na nej napojena-i kdyz prvorodicka...ony (ty sestry)naopak by je mely stimulovat k tomu, aby poslouchaly svou intuici a ne je samotne, bo tak maminy akorat zmatou!

Kdy uz se to vsechno konecne zmeni....?

Kdy si lide zacnou vazit tehotne?
Kdy pochopi, ze prenatalni vyvoj je velice dulezity?
Ze zazitek porodu si neseme vsichni v sobe az do konce zivota...?
Ze by meli prehodnotit to, co se hodne let ucili....ze napr.matka a dite by MELI po porodu odpocivat-nejlepe oddelene?!?! Co to je za nesmysl, kazda mamina, co rodila prirozene potvrdi, ze jedine co chce je byt s miminkem, a cichat k nemu a hladit a splynout s nim....

Tak mi to je lito, ze existuji "tmavovlase", ktere maji zkostnatele zasady a budou nam je cpat za kazdou cenu :(

gabrlinka
5. únor 2011

@j.a.n.u.s. neboj, určitě to kojení bude v poho 😉 ;když jsi první dítě kojila až do 2 let, klobouk dolů, my jen 8 měsíců, ale i tak jsem ráda, že aspoň něco, hodně maminek v mém okolí buď vůbec nekojily nebo málo (mně to připadalo, jako by byly líné) a přitom je to umělé horší v tom, že člověk musí v noci vstávat, ohřívat to mlíčko, malý mezitím řve hlady, a tak sem vytáhla hned prso a byl klid, takže fakt to kojení má ve všem výhody a hlavně to citové pouto, to mi bude asi už navždy chybět 😢myslím přitom kojení, ne že bych malého přestala mít ráda 😅 tak si to vynahrazuju aspoň tím, že když dávám malému mlíko večer, tak jej stejně držím v náručí a moc si tyto chvilky vychutnávám, protože vím, jak rychle to letí..... je to hrozné, člověk by nejraději zastavil čas, aspoń na chvilinku, aby si to s tím miminkem pořádně užil..... jejda, sem se nějak rozpovídala, doufám, že ti to nevadí 😉 a jinak těhu v pohodě? vše ok?

simi.w
5. únor 2011

Ahojte holky, já jsem v Karvinské porodce rodila poprvé a jak vás tak čtu, tak s tou černovlasou sestrou ze šestinedělí jsem měla konflikt i já, pokud je to teda ona 😝 😠 Můra největší, bez schopnosti se ovládat, to co mi řekla, sem raději nebudu psát 😝 dvě hodiny po porodu, kdy jsem se sprchovala a ona na mne dohlížela, mne tak vydeptala, že vidět ji dneska, tak ji to oplatím 😝

j.a.n.u.s.
6. únor 2011

@gabrlinka v tehu vse v poho, do ted jsem nevedela, ze tehu jsem 🙂 , nemela jsem dlouho ani brisko, a pak najednou plumb a bylo venku....a taky ty "bolesti", ted me boli kosti u pipky jak by me nekdo nakop....v Karvine radi nestovice, ted by se nam to nehodilo...El je nemocna, jako nikdy za cele 4 roky nebyla! Vcera pohotovost...39,5C...zvraceni...pry viroza"zatim"...

@simi.w jooo simi, to je urco ona! A pokud tam budu rodit, a pokud tam jeste je....vsak uvidi-za vsechny z vas tady ji to necham vypit-nedelam si legraci-nekdo by ji mel s laskou rict, ze takhle se to nedela....

gabrlinka
6. únor 2011

@j.a.n.u.s. jéééé, jani, to je mi moc líto ☹ ani se nedivím, že začínají řádit virozy, vždyť to je hnus venku 😠 bléééé, všude samý bordel a špína, ani se mi nechce jít ven s dětma
božatko malé, tak ať se bobinek co nejrychleji uzdraví 😵
už se těším, jak ji to tam slepici jedné znepříjemníte, a pokud bude dělat dusno, pak si na ni klidně stěžujte vrchní 😠

ewwik
6. únor 2011

Tak holky, už teď se modlím, abych na tu černovlasou nenatrefila. Jsem prvorodička a určo budu stresovat a ještě do toho nepříjemná sestra - no nevím, nevím. Mohly by jsme Jani rodit spolu a pak by jsme jí daly co proto!!!!!!!!!
Jinak taky přeji malé brzké uzdravení. Je to fakt síla, jak je teď každý nemocný ☹ .

dendasek
7. únor 2011

Holky mam dotaz...chtela bych videt karvinskou porodnici...jeste je preci jen mala moznost, ze by se dalo rodit i tam..ze nam ji nezavrou..Myslite, ze ma cenu si domlouvat prohlidku porodnice? Teda spise jestli je jeste vubec delaji, ze,?

j.a.n.u.s.
8. únor 2011

@ewwik
@dendasek
Ptala jsem se na vratnici (po ceste na pohotovost)...kde jinde sehnat info, nez na vratnici, neee? :D
Tak, PRY...UDAJNE....zavrou v breznu karvinskou nemocnici na pouhych 14 dni-jako protest, coz beru taky jako kachnu!
ewwiku neboj, rodime spolu a kdyz v Karvine, tak ji reknu "z plndla hrndla" co se ma ci nema rikat (prvo)rodickam
dendy myslim, ze ukazi....nooo ty jsi ve 30tt normos se zeptej....

dendasek
8. únor 2011

jani: na pohotovost, doufam, ze jsi ok 😉 No seberu odvahu a zavolam tam. 😝
Vcera jsem to opet probirala s manzelem a jsme asi vice pro ty Vitkovice...volala jsem tam, provadeji prohlidku kazdou stredu od 12 hod. Ted sice ne, protoze kvuli chripky nejsou dovolene navstevy..az do odvolani..ale sestricka byla moc mila..a rikala, ze mame jeste cas🙂
Pokud nesezenou lekare, tak zavrou uplne...jak by to tam vypadlo, ze??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru