Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 však už se nemůžu dočkat, moc se těšíme 😉

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@rina76
@mamusa1611
Mamu, tak to jsem nevedela, ze ti to tak zblbnuli :( hovada!
Rina ty uz taky prenasis dlouho...

Kurna furt mi to nedava smysl proc?!?! 7 z 10 mamin prenasi...cim to bude? Spatne vypocitany termin? Rozblbnuta ovulace? Furt premyslim a nemuzu na nic prijit....

silvie_77
3. dub 2011

ahoj holky,tak koukám,že jdete rodit do Karviné,pak písněte zkušenosti,mi se tu moc nechce asi bych raději do Ostravy. Tady bydlím přes dva roky a nemocnici Ráj jsem navštívila jednou na operaci bartholinky a nerada bych tam ještě někdy skončila. Zatím jsem slyšela jen samé negativa,ale jak to tady pročítám,byly jste některé spokojené.Mám naštěstí ještě čas na porod 🙂 tak si počkám na vaše ohlasy 🙂

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. Zítra mám termín podle PM a 11. podle UTZ ale včera s sebou tak šila, myslela jsem že mě rozerve.. A brzo ráno mě vzbudili slabé KO kolem sedmé jsem to musela prodýchávat, byly co 5.min, od 8-8.15 co 3.min. pak hodinu nic... ☹ pak zas v 9.hod, a teď... A fakt že to je celkem šílená bolest...ale přejde to... Sakra bez posliku, já nevím, je to rozbíhající se porod?? Přítel mě žene do porodky,ale s takyma nepravidelnýma KO tam nechci sedět jak trubka...

mamusa1611
3. dub 2011

@silvie_77 jů, no ty máš času... 😀 bych chtěla být zpátky v tvém týdnu,nebo už to mít za sebou... 😉

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 jak budes mit posliky-jestli to teda jsou poslici 😕 , vlez si do vany, pokud to prejde, nikam nechod....byly to poslici....do te vany si dej samozrejme teplou vodu 😀 ...jezis marjaaaaa myslim na tebe!!!!!

Ja ty posliky nezazila, mala chtela ve me byt asi na forever! Ja si zazila az ty vyvolavaci bolesti, a jestli jsou jako poslici, tak to potes! To ma jedna co delat, aby poznala pravy porod od posliku.....a zatka ti uz odesla?

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@silvie_77 ja se taky rozhodovala mezi Ostravou a Karvinou.
Sla jsem si ve 30tt "onuchat" personal....hospitalizace kvuli strevni chripky a naslednemu otevirani....ale byla jsem bez bolesti, tak jsem se tam s nima vsema seznamila.....
V roce 2007 si je vsechny pamatuju matne, pac jsem sla na vyvolavacku....a pres ty bolesti jsem nikoho nevnimala...ale ted jsem mela cistou hlavu a muzu rict, ze pres ty zachody ( 😝 ) prevysuje laskavost personalu. A to jsemtambyla sama....pac jsem slysela, ze se chovaji jinak k rodicce, kdyz ma doprovod, anebo kdyz je tam sama....nevim, me se to nestalo.
Ale porodni asistentky, ktere jsou furt kolem tebe jsou fakt andele....obzvlaste jedna, ale zabij me, nepamatuju si jmeno 🙂 , ale jak ji clovek jen uvidi, bude vedet, ze to je ona 🙂

Takze u me jasno, i z navstevnich duvodu (nemam auto), to bude Karvina....bo nevim jak by se tam dostavala mamka s malou....tatinek nefunguje uz od zacatku tehu :(

Ja jsem rada, ze jsem v tom tydnu co jsem, pac si projet od zacatku tehotenstvi-ani nahodou!!!!!!
Mamu, radej to mit za sebou, nez pred sebou, neee??? 😀

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. Podle mě se asi něco rýsuje... Zkusim vanu, a stačí i sprcha na břicho? No, ze mě už něco jde asi 3.týdny, takové bílé hleny, voda neodtekla, a nejspíš ani neodteče..budou to propichavat,jak u těch dvou..asi.. Ježišmarjaaaa ja mam strach.. ☹ 😀

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 fiiiha...porod on-line s tebou :D :D :D
ono staci aji termofor...neco tepleho. Boli te aji zada?

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jj, raděj za sebou...😀
Auuu... Tak to poslici nejspiš nebudou... Jdu zkusit tu vanu..

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jj trochu jo... 😀 jsi mě rozesmála teďka... 😀 porod on-line... 😀

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 ty vogo, ja su uplne napjata! 😵 ...ty rodis!!!!!!

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. 😀 abych si nedala vanu a ono to přejde... By mě asik šlak vzal... 😀😠

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 no prave, ono pokud to neni porod, tak to prejde...ale vim co myslis, aby sis nezastavila treba porod :D
No hele, po kolika mas "stahy"?

silvie_77
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. já už to chci mít taky za pár 🙂 kde je do října ☹
@mamusa1611 jéé tak to si miminko vybralo nádherné počasí na cestu na svět 🙂 držím palečky 🙂

mamusa1611
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. No právě...ale když to je porod,tak to už nezastavím,ne? Nebo jo? Takže po sprše by to mělo přejít? Heh, jsem jak magor, 2.porody za sebou a nic nevim...😀 no tak to asi nepřešlo.. Ve sprše stah,to bylo před 15.-20min. Teď jsem vylezla a znova, jako bych měla dostat MS a stuhnutí a bolest... Takže co 15-20minut... Tak nemám plašit?? 😅
@silvie_77 děkuju, 🙂 neboj, taky se dočkáš.. 😉

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 rozdychavej asi jeste doma, nam rikali kdysi, ze az se to stahne co pet minut, tak jet! ale vis co, zkus si tam zavolat 🙂
596383111 at te spoji s porodnim oddelenim....a popis jim to! Oni ti reknou.....jezis holka vydrz, mozna to je uz tady!!!! DEN DDDDDDDDD......

simi.w
3. dub 2011

Ahojte holky, já jsem poprvé rodila v Karviné a loni podruhé v Třinci 🙂

@mamusa1611 drž se holka, vypadá to, že je to tady 😉

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@simi.w No a rozdil? Popis plusy minusy tam a tady :D

@mamusa1611 kurna babko, pis, bo jsem nervozni!!!!! Uz jedes???

simi.w
3. dub 2011

@j.a.n.u.s. rozdíl obrovský, první porod jsem měla vyvolávaný, což bylo samo o sobě hnus, byla jsem tam bez manžela a musím říct, že se ke mně personál choval dobře, u porodu jsem měla Rejtovou a je to namyšlená panička, ovšem musím říct, že docela schopná, mluvila se mnou jak s patnáctiletou holkou, ale jaksi v těch kontrakcích mi to bylo jedno 😀
Pak další den jsem ji potkala na chodbě na oddělení šestinedělí a byla úúúúúplně jiná, sama pozdravila, byla usměvavá a ptala se, co a jak, chválila, že jsem byla šikovná, prostě jsem čuměla, jsem ji znala jako odměřenou a trochu necitelnou...........
V Třinci jsem rodila loni v květnu a klidně bych si to zopakovala, nenašla bych jedinou chybu, porod jsem měla tentokrát bez vyvolání, porodní sál se sociálním zařízením sama pro sebe, personál úžasný, na porod vzpomínám moc ráda, v což bych po prvním zážitku v Karviné nevěřila, že podruhé to může vypadat naprosto jinak 😅

Holky, pokud můžete, tak Třinec fakt doporučuju, já jsem se druhého porodu bála hodně, ale zbytečně 😀

silvie_77
3. dub 2011

já jdu rodit potřetí a bojím se porodu jako poprvé 🙂 Ale asi fakt opět do Ostravy,první jsem rodila na Fifejdách,druhé v Porubě a tak asi třetí vyzkouším Vítkovice 🙂 Fifejdy super,doktoři i sestřičky aspon tenkrát,ale v Porubě jsem rodila,zrovna dva měsíce po tom co ji otevřeli a děs běs.všichni vzteklí,nestíhali a nával rodiček šílený,že jsem po porodu ještě ležela do druhého dne na pokoji,kde jsem rodila,pak už na šestinedělí super 🙂 Vítkovice si kamarádky chválí všechny co tam byly. Doufám,že třetí porod už bude brnkačka 🙂 Oba jsem měla vyvolávané,první trval 32 hodin a druhý sice jen 8 za to masakr,bych chtěla zažít porod jako nedávno moje kamarádka,že ji trochu doma bolely záda,tak šla do porodnice a za dvě hodiny byla malá na světě 🙂 a to byla prvorodička a ve 34 letech

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@silvie_77 rodit jak tvoje kamoska, tak to snad rodim furt :D
Ty vyvolavacky jsou fakt humus!!!! Mam taky po ni....a nechci ji uz zazit, coz se mi "podari" pac po prvnim cisari nemohou vyvolavat (umele) porod....ja uz jak jsem byla zblbla z tech stahu nekonecnych, tak jsem si zacala myslet, ze takhle se rodi normalne, nekde ke konci(rodila jsem 20 hodin-3x oxytocin) mi to uz zacalo byt divne, ze se nic nedeje, ale tak jako v mlze :D no a pak jsem trikrat tlacila na koze, a nakonec cisar:(...pac to fakt neslo!

j.a.n.u.s.
3. dub 2011

@mamusa1611 tak je to jasny!?!?! mamu rodi! Bo kde jinde by byla, by napsala ne?
Holka vydrz! At to jde jak po masle a ty nam tady pak vylicis ukazkovy porudek, s nejskvelejsim personalem, bez nastrihu-velice rychly prubeh...a budou jen sama pozitiva! Drz se! Jsme s Tebou!!!!!!!

rina76
3. dub 2011

mamusa1611 - jééé, já bych chtěla taaaaky 😉 , u mě stále nic, ještě máme pár hodin, ale už tomu moc nevěřím ☹

j.a.n.u.s. - nevím jestli špatně spočítáno, dle utz ve 12tt jsem měla termín 24.3., dle PM mi to vycházelo na 29.3., a utz ve 30tt odpovídal tomu ve 12tt, tak fakt nevím. Prvního klučinu jsem rodila 7den po termínu.

j.a.n.u.s.
4. dub 2011

Holky tak to je neuveritelneeee!!!!!!!!!!
mamusa to ma za sebou 🙂....narodila se ji holcicka 🙂 , urco pak tady napise sama-nemam(zatim) pozehnani psat tady detaily 🙂.............ale, mala se narodila presne v minute , kdy jsem to tady psala...
.........moje posledni odpoved 3.4. v 13:35....presne v tehle minute se mala narodila 🙂

mamu-gratulace nejvetsi 🙂...uz dondi, horim nedockavosti 🙂

j.a.n.u.s.
4. dub 2011

@rina76 to tam budete lezet spolu v nemocnici-stopro-jestli teda pujdes do karvine 🙂

ewwik
4. dub 2011

@mamusa1611 Mooooc gratuluji 🙂 !!!!! Je to paráda. Těším se až tady písneš, co maličká a jaké to bylo v porodnici. A samozřejmě na fotečky 😉 .

@j.a.n.u.s. A my ještě chvilku a budeme to mít taky za sebou 🙂

rina76
4. dub 2011

@j.a.n.u.s. budu v třinci, ale jinak bysme se tam sešli, dopoledne mi začali slabší kontrakce, zesilují a teplá vana je nerozehnala 😀 , tak do 6.4. nevydržíme a vyvolávání nebude 😀 😀 😀 , už jen čekám až budou tak po 5min a jedem

rina76
4. dub 2011

@mamusa1611 móóóóóc gratulujeme!!!!!!!!

silvie_77
5. dub 2011

@mamusa1611 gratuluji k holčičce a přeji jen samé zdravíčko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru