Porodnice v Litoměřicích a v Roudnici nad Labem

z359
25. črc 2008

Ahoj, holky, můžete mi tady napsat vaše zkušenosti s těmito porodnicemi? Stále nevím, kam bych měla jít rodit.

janah.
25. črc 2008

Jsem tam sice nerodila, ale sestra byla v Roudnici minulej tejden a ležela pak na gyndě celou dobu... Holt všude moc mimi 😝 Já to porovnávala s pražskou a názor Ti sem psát nebudu... 😉

janah.
25. črc 2008

Ještě mne napadlo... Řikala sestra, že epidurál nedostala, prej něco jinýho. Jestli Ti to pomůže v rozhodování. Já teda epi měla vždycky a bez něj ani ránu 😀

barbara74
28. črc 2008

Ahoj,já jsem rodila v Roudnici před 2roky a byla jsem moc spokojená 😅 😅 😅 a jestli se zadaří tak půjdu rodit zase tam 😀

z359
autor
29. črc 2008

Janah: Takže nic moc, jo? Já jsem četla, že tam mají málo pokojů a dětí se teď prej rodí opravdu hodně, já budu mít dvojčátka, takže když půjdou přirozeně, tak ten epidurál asi budu chtít

Barbara74: a byla jsi spokojená se vším? Není tam třeba hodně starý zařízení atd? A co strava?

console
29. črc 2008

Ahojda, ja rodila pred 2 tydny v rci. Do ltm bych nesla, lezela jsem tam cca 2 mesice zpet 14 dni na rizikovem...Doktori jsou stopro lepsi v Rci. Takze zalezi, zda ti vadi, ze te pripadne soupnou o patro niz na gyndu na ty 3 dny a nebudes na porodnici. Strava byla ok, ale myslim, ze tech par dni vydrzis snad vse, ne? 😀 . Jinak epi v Rci opravdu nedostanes, v ltm se myslim plati. (1700??) V Rci, pokud porod nepostupuje, Ti pichnou injekci do cipku. Ja bych z techto dvou variant volila znovu rci. Hodne zdaru!

console
29. črc 2008

Jinak zarizeni tam stary neni, je to nove udelane, koukni na jejich www na netu,pa

z359
autor
30. črc 2008

console, když já tam právě asi nebudu jen pár dní, čekám dvojčátka a tak si tam asi chvílku poležím ☹ , ale na ty stránky se určitě mrknu, děkuju

janah.
30. črc 2008

Ségra byla před porodem nadšená, bohužel to proležela na gyndě. Teď jsem se dozvěděla, že jí pustili domů i když kojili jen "desítky". Takže nějaká pomoc s kojením asi zrovna moc nefrčí. 😖

z359
autor
31. črc 2008

janah: Tak to je blbý s tím kojením, to já na to budu potřebovat hodně rad,a bych ty dvojčata ukojila

barbara74
2. srp 2008

z359:já byla opravdu spokojená se vším,strava ok a zařízení na porodním sále bylo nové 🙂

jana.rce
14. srp 2008

taky se přídám se zkušenostmi z porodnice v Rci... Rodila jsem tam před 3 týdny. Co se týká PA, tak všechny dobrý, doktorů bylo málo, takže se tam točili snad jen 2, kvůli dovoleným, takže únava na nich byla vidět.

Co se týká dětských sester, tak z toho mám noční můru ještě teď. Sice jsem měla už 2. porod a asi na to spoléhaly, takže skoro nezájem.... Přesunuly nás na gynekologii (což se ti z359 nestane, když jsi prvorodička) a tak jsem si musela občas dětskou sestru zavolat, ptž. malá měla problémy s přibýváním na váze a pořád padala a padala váhou dolů, takže jsme dostaly příkrm... Nejhorší bylo, že co sestra, to jiná "rada" a tak jsem už pak nevěděla co je dobře... Prostě poslední noc jsem tam probrečela a doufala, že nás pustí už domů, abych nebyla stresovaná tím, že musí přibírat, musíte budit, musí dostat příkrm atd...

Ale třeba to vše bylo jen tím, že je teď v porodnici pořád plno, nestíhají rodit a mají toho nad hlavu. Až budeš rodit v prosinci, už může být situace jiná.

co se týká epi, tak ta v Rci fakt není a mám pocit, že nám i PA na předporodním kurzu říkala, že dvojčátka se rodí císařem. Pak je "jistota" že maminka s miminkama bude na pokoji sama, ptž. tam mají jen 2 postýlky,takže další mimi by se tam nevešlo.

a co se týká stravy, tak ta mě mile překvapila, bylo to dobrý a hlavně, že to nemusel člověk vařit 😀

tak přeju hodně zdaru a co nejpohodovější porod...

janah.
14. srp 2008

To Jana.rce: Tak se mi zdá, že mám stejné dojmy. Sestra má problémy s kojením ještě teď. A nemyslím si, že se to dá svádět na "mnoho rodiček". Když jsem rodila 2. i 3. mimi tak péče dětských sester byla výborná, dokonce si dovolím tvrdit, že lepší než před čtyřmi lety. A to je tam teď nával úplně šílenej. Takže si myslím, že se tak v Roudnici trochu vymlouvaj a ulehčujou jak jen můžou (nechci tímto nikoho urazit)

z359
autor
14. srp 2008

já jsem sestřička být měla, chodila jsem 3 roky na zdrávku, vždy nás učili, že musíme být vždy milé a usměvavé za každých okolností. Své problémy máme nechat před nemocnicí a tak si mylsím, že by to měla dělat každá sestra, samozřejmě se stane, že některá to nezvládne, ale podle mě by to mělo být jen max. jednodenní a ne aby půlka kolektivu sester byla nepříjemná, kvůli spoustě práce, jednou si tuhle práci vybrali a pokud se jim nelíbí, tak ať jdou dělat někam jinam nebo něco jinýho, ale zvlášť na porodnici by měli pracvat sestřičky, které to zvládají hlavně psychicky

jinak moc děkuji za názory a asi zůstanu u tý Litoměřický nemocnice, sice o ní nikdo nic moc nepsal, ale teď jsem tam začala chodit do pordny pro rizikové těhotenství, tak aspoň poznám některé doktory, co tam jsou a snad bude můj porod v pořádku.
Myslím, že situace v prosinci taky nebude zrovna růžová, zvlášť pokud bych měla rodit kolem vánoc, to bude s personálem ještě horší, švagrová má první mimčo narozené na vánoce a taky říkala, že tam ten přístup byl takový, že jí tam nechávali dost samotnou

janah.
14. srp 2008

Držím Ti pěsti!!! O we budu mluvit s kámoškama, co rodily v Litoměřicích. Tak když bude čas, se zeptám 😉 Jo a určitě si se dobře rozhodla. Zvlášť, když už tam chodíš. Pak Ti to aspoň přijde, jako, že jseš doma 😀 😀 A na sále si ještě zažertujete 😀 😀

z359
autor
18. srp 2008

janah: Díky za podporu, doufám, že budu mít náladu na žerty 😉 😀

beautynka
8. pro 2009

Ahoj,
je tu někdo kdo bude v nejbližší době rodit v Roudnici? Já se pořád rozhoduju mezi Rci a Ltm a stále nevím, poradíte někdo? Asi bych spíš brala tu Rci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru