Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

stranpa
31. srp 2007

Ahojky holčiny,rodila jsem v pard.před 2 měsici..a naprosto SUPER. Rodila jsem v pard.nemocnici před 6ti lety,ale na staré chíře..a byl to děs a běs,nejen prostředí,ale i personál..fakt se tu hrozne moc zmenilo,nebo to vidím jinak já..Porod si můžu jen vynachválit,v 23hod jsme přijeli do porodnice,absolvovala jsem všechny procedury,v 1,30 jsem se dostala na porodní sál a malej se v 2hod narodil,takže jsem si ani moc neužila..i když to stačilo teda,o co to bylo rychlejší o to více bolestivější,kontrakce nabraly na síle a intenzitě ihned.Přijela jsem otevřená s bídou na 2cm a za 3hodky rodila,takže jsem měla chvílema pocit,že se pářu za živa 😀 Měla jsem kliku,na Mudr a PA..paráda

sisstin
31. srp 2007

stranpa: díky 😉 😵 😵 😵 😵

stranpa
31. srp 2007

siss..není zač, jen to jen pravda,čistá pravda 😎 a k minžákovi,hmmm,co říct?Já ho nezažila,takže sama za sebe mlčím,ale ležela se mnou na pokoji holčina a ta ho odmítla k porodu..asi vedela proč ☹

sisstin
31. srp 2007

stranpa: a to se může? Co pak na to říkají doktoři? 😕

stranpa
31. srp 2007

No Minžákovi se to asi moc nelíbilo 😀 ale bylo to spíše tak,že se jim střídala směna,takže ji už jakoby rodit neměl,ale furt se tam voplendoval a měl nemístné hlášky,tak řekla sestřičce,že pokud už tam Minžák nemusí být,tak at jde.Tak mu to sestřička opatrně sdělila,nacož se rozčílil..a že už ho to tam pěkne se.. že si tam stejně připadá jak řezník 😕 /asi bylo hodně císařů/ a další věta byla,at už ho taky sestř. nese...nebo že ji prohodí oknem 😀 takže asi tak.Holky já fakt nevím, když jsem šla rodit,tak jsem si říkala,že to zas taková šílenost být nemůže,že kdyby byl fakt tak desnej,tak už by tam nebyl,maminky by si stěžovaly,ne?

sisstin
31. srp 2007

stranpa: já znám jednu holčinu, co tam pracovala jako PA 😉 a prej je fakt drsnej..přesně takhle se chová k sestřičkám..buď má nemístné sexuální poznámky a nebo je na ně sprostej 😠 a k pacientkám to samé..když je mladá a hezká, tak má úchylný kecy..a když není,tak je zlej 😠

ale jak vidíš, tak tu je na něj i kladný názor.. 😕

jaul
31. srp 2007

siss: a ty jsi mlada a hezka, tak se nemas ceho bat 😀 😀

smudlina
1. zář 2007

holky, to je strašný a to si dovolí, i když jsi tam s doprovodem, např. s tatínkem???

sisstin
1. zář 2007

smudlina: no to si asi moc nedovolí..ale já tam budu sama 😠

lenkabu
1. zář 2007

Ahoj holky...muzu vas ujistit, ze i kdyz si pacienti stezuji jen na chovani doktora,tak ho zadna nemocnice nevyhodi...to by nedelala aspon polovina doktoru 😠 Musel by delat profesionalni chyby, jestli je nedela a je jenom hnusnej, nevyrazi ho.

sisstin
1. zář 2007

lenkabu: no je to pravda...zas milej bejt nemusí..hlavně, že nedělá chyby z lékařského hlediska 😉

lenkabu
1. zář 2007

Minimalne slusnej by mel byt...ale to si nikdo nevynuti ☹

sisstin
1. zář 2007

lenkabu: on je prej fakt hnusnej i nešetrnej... 😒 ale nikoho asi nepoškodil 😕

smudlina
1. zář 2007

podle mě je slušné chování základem profesionality....ale asi jak vidím jsem z nějak starý školy... 😝

sisstin
1. zář 2007

tak prý Mindžák odjel na 4 měsíce pryč 😵 😀 😅 😅 😅

ilonap
1. zář 2007

tak to jste v suchu 😀

sisstin
1. zář 2007

ilonap: no docela jsem si odfoukla 😅 😅 😅

smudlina
2. zář 2007

siss: doufám, že si to prodlouží cca na 2 roky

akisek
2. zář 2007

Ahoj holky,nechci vás děsit,ale v pondělí na ambulanci Mondžák ještě byl. Chodím do poradny ke Kokrdový.Nemůžu si na ní zvyknout, ani se neusměje,ale asi bude fajn, snad odborník. Mindžák tam v čekárně přede všema prohlížel jedné paní břicho v čekárně 😒

sisstin
2. zář 2007

akisek: no on má jet teď někdy 😉 jinak Kokrdovou jsem měla na UZV..fakt taková zvláštní..jak píšeš, ani se neusměje..ale holky, co rodila..tak říkaly, že je moc fajn 😉

pavek
2. zář 2007

To jsou neuvěřitelný plky o čem tady mluvíte. Manželka mi to čte a nemohl jsem jinak než nereagovat. Rodili jsme na jaře v Pardubicích a byli jsme nadmíru spokojeni. Péče o manželku i dítě 100%. Je neuvěřitelný, jaký stres a kolik práce musí všichni vykonat a za to jim patří velký obdiv. Možná se při tom neusmívali, ale dělali vše pro dobro. Pořád tady jenom někoho kritizujete, chcete jet rodit do HK a Chrudimi, že v Pardubicích rodit nechcete, tak o tom nemluvte s jeďte tam!! Za nás byla Chrudim i HK zavřený, tohle by v Pardubicích neudělali, ještě jsem o tom od známých neslyšel. Všechny vzali a nikam neposílali jako mojí švagrovou z HK od dveří. Pardubické porodnici a všem lékařům a sestrám na porodnici i novorozeneckém oddělení patří ode mě i od manželky a našeho půlročního drobečka velký dík. Pavel+Lenka+Adélka

sisstin
2. zář 2007

pavek: já chci a budu rodit v Pce 😉 a jsem vděčná za každej pozitivní názor tady..a už jsem i víckrát psala, že já jsem osobně slyšela samé dobré reference 😉 až na toho jistého pana Dr. 😉

andrea1203
2. zář 2007

Jé,jé,tady se někdo rozčílil,já myslela,že je svoboda slova a že každej může napsat svůj názor a že to nejsou plky.Tak hold někdo má negativní a někdo pozitivní zkušenosti,buďte rád,že máte pozitivní.

karotky
autor
3. zář 2007

Nebojte...........Kokrdová vypadá,že je přísná,ale jinak je to odborník na svém místě.
Pavek...........souhlasím s Tebou.Ikdyž si na Pardubice někdo stěžuje,tak by nikoho s porodem neposlali pryč.Když jsme odcázeli z porodnice domů,rodilo se i na chodbě,protože HK i Chrudim měli KOPR. 😖

luucia
3. zář 2007

nooo, ono to, že nikoho pryč nepošlou mě nepřipadá zas tak pozitivní!! Myslím, že je lepší, když už nemaj místo pro další rodičky porodnici zavřít! Než aby díky tomu, že nemaj tolik času a místa došlo k nějakýmu pochybení, což se stává když je víc práce a nemůžou se každé dostatečně věnovat!!!!! To radši pojedu jinam než aby na mě neměli čas!
pavek - myslím, že si tady můžem psát co chcem, když se to týká tématu! Nikdy jsi nebyl těhotný a nerodil si, tak asi nepochopíš, že každá ženská má z porodu strach a má potřebu všechno zjistit a pokecat si o tom!! Od toho to tady snad je!!

karotky
autor
3. zář 2007

Luuci.............nepřipadá pozitivní? 😀
A co bys jim teda řekla,když by ses vrátila do Pardubic z Hk i Chrudimi s nepořízenou a oni Ti řekli,že mají taky plno? 😅
Já myslím,že by si byla ráda,kdyby Tě vzali tam. 😀

luucia
3. zář 2007

karot- tak když už rodíš, tak tě musí vzít! Ale připadá mi docela blbý za každou cenu brát všechny rodičky a mít je jak píšeš ty na chodbě! To bych teda nechtěla!! Protože na ně nemaj tolik času a nemůžou se jim dostatečně věnovat a může se něco zanedbat!!

karotky
autor
3. zář 2007

Tak ono na té chodbě spíš rozcházely bolesti a na sálech se vyloženě rodilo.Holt neměly holky takový konfort,aby měly po celou dobu sál pro sebe....např.jako já. 😀
Fakt jsem v tu chvíli byla ráda,že jsem rodila o týden dřív. 😉

luucia
3. zář 2007

karot- kamarádka rodila zrovna když měli pěkně narváno ,ležela na nějakým jiným oddělení a úplně na ní zapomněli a jeden den nepřišli ani na vizitu! 🙄

karotky
autor
3. zář 2007

Tak to nás taky propouštěli bez vizity a kvůli tomu,že nestíhali,jsem se musela extra 2.den vrátit na stehy(i tak jsem tam 2h. čekala na doktora,který nakonec nepřišel a poslali mě na ambúlanci 😅 )a v pátek jsme museli s Ádou na UTZ ledvin-to se taky dělá při propouštění. 😅
Člověk to musí brát tak jak to je.Za to,že je hodně porodů,porodnice přece nemůže. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru