• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

18. února 2016 
karot - to je jasný, že za to nemůže porodnice, ale zas si myslím, že když nedokáže zajistit pořádnou péči, tak je lepší dát stop stav než riskovat, že se něco zanedbá nebo stane! Jinak, gratuluju k prvnímu zoubku! Áda je šikula!!
3. zář 2007 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No,jo..........to je těžký a my to nevyřešíme. :sweat_smile: Hlavně Ti držím palce,aby Ti to vyšlo podle Tvých představ. :slight_smile:
Díky za gratulaci. :grinning: Hlavně,aby se i ty ostatní prořezali bez pláče a horeček. :grinning:
3. zář 2007 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neda mi to a musim na dotycneho pana taky reagovat...predevsim, i kdyz nesouhlasim s tim co nekdo nekde rika (pise), muzu a mel bych reagovat slusne. Mozna si tady sdelujeme ruzne nazory a vam se nemusi libit,ale snad by vas nemuselo tak obtezovat napsat SLUSNE ze nesouhlasite. Nevim na co jste zvykly,ale my to tady tak delame.

Muj postoj k pardubicke porodnici jsem uz nekolikrat popsala, rodit bych tam nesla. Souhlasim s Luckou, ze to, ze berou pacientky bez omezeni neni pozitivum. Nemohou byt schopni zajistit odpovidajici peci...pokud zaroven nezvysuji pocty personalu, o cemz pochybuji.
3. zář 2007 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni - nojo, zdravotnice se poznaj, viď??! :wink: Máme stejný názory!
3. zář 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: to znam z prace, kdyz nebyly lidi a neomezily se luzka, pece za moc nestala a to jsme se mohly ztrhat :wink:
3. zář 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni - přesně, jakmile sme měli narváno ,tak sme i my byly nevrlý a nestíhaly sme, takže péče pak stojí za prd! :unamused:
3. zář 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda.
tak jsem se včera vrátila z Pardubické porodnice.
Dne 22.8. mi tam dělali císařský řez.
Můžu s klidným svědomím říct že tam byli skvělý.Lékaři a že jsem jich tam za 14 dní svého pobytu potkala, byli ochotní, všímaví a jejich péče byla až neuvěřitelná.samotnou operaci vedl Mudr.Farrag tam není o čem mluvit on je sám o sobě vynikající lékař.Následně o mě pečovali Mudr.Hensel-vše chtěl mít pod kontrolou, Mudr.Brych-péče dokonalá,Mudr.Filipová,Mudr.Kokrdová-nemám výtku.Mudr.Mindžák-je pravda že trošku nepříjemný ale taky jsem s nim neměla problém.Lékaři na dětské JIP byli profesionální.
Je pravda že se mi trošku nelíbil přístup pár sester ale byla jsem tam v době kdy vypukl boom porodů takže toho měli plné kecky ale většina sestřiček je tam příjemných.jen doporučuji jednolůžkový pokoj je to fakt výhoda.byla jsem nejdříve na 3-lůžkovým a nebylo to ono pak jsem se dostala k jednolůžkovému a nelituji.
Vím že to asi moc přechvaluji ale oni si to zaslouží , mám čerstvý zážitek a já byla spokojená.To je můj osobní pohled na tuto porodnici.
4. zář 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
moncicik: Tak to je fajn slyset :slight_smile:
4. zář 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Monci..........tak to jsem ráda,že si byla spokojená.Bála jsem se,že se to tam zhoršilo a je vidět,že zbytečně. :slight_smile:
Příště se už taky bát nebudu a docela se už těším. :slight_smile:
5. zář 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ráda, že Mončičik potvrdil i moje pocity. :wink:
8. zář 2007 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je dobré si to vyzkoušet a zjistit že je to nad očekávaní dobrá porodnice :slight_smile:
10. zář 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci - prosím tě, jak to chodí v Pardubicích před a po plánovaném císaři ? Jakou jsi měla anestezii ? Za jak dlouho tě pustili domů ? Jak s 1. kojením ?Čeká mě to v polovině listopadu, bude mě rodit císařem taky Farrag :slight_smile: Díky moc :slight_smile:
10. zář 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po cisari pousti nejdrive 5 den ale druhy den tam musis znova na vyndani stehu.takze spis pocitat s 6 ale zalezi jak je hodne rodicek.s prvnim kojenim je to ruzne.myslim ze driv jak 2 hodky po porodu neprijdou.jestli budes mit celkovou anestezii tak jsi rada ze jsi rada a nektere mamci prvni kojeni i odmitnou jen se podivaji na miminko a priklada se az na podruhe.hodne zalezi kolik je deti na oddelni novorozencu.urco bude mimisek po cisari dokrmen prikrmem ale to neni na zavadu.nevim jak je to s epiduralem kdyz ti delaji cisare,ja jsem to tam nezazila.
11. zář 2007 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bugaboo.cameleon: já nevím jak to chodí, ale u mě se MUDr.Farrag rozhodl z minuty na minutu že jedu na cisaře.Nechali mě podepsat mraky papírů ohledně operace, pak mě sestra oholila bříško a ja se musela svléknout do naha a zalezt do postele pod peřinu, na té posteli mě pak odvezli na operační sál.
Anestezii jsem měla epidurál-lokální,prý je to šetrnější k organismu.
Byla jsem vyděšená ,bylo to narychlo ale jakmile jsem viděla na sále klidnou tvář Farraga nějak jsem se bála míň.:slight_smile:
No ohledně puštění domů-já jsem dostala teploty a tak takže jsem tam byla dlouho a tak ani nevím za jak dlouho se po císaři pouští domů.Ale rodila jsem ráno a večer už mě nutili chodit. :angry:
Malý byl v inkubátoru a tak první kojení bylo aaaaaaaaaž asi 6.den možná dýl ale malej neuměl sát a neumí doteď takže nekojíme :cry:

Myslím že se není čeho bát (i když teď se mi to mluví)....ale co je základ je že Ti to bude dělat Farrag na toho je spoleh je vynikající. :slight_smile:

pokud se chceš na něco zeptat písni mi do ip.
11. zář 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny, jen bych chtěla reagovat na otázku týkající se císařských řezů. Malda má již poněkud zastaralé informace. Cca od června se po císařích standartně pouští - pokud nejsou nějaké komplikace - 4.den. Všechny maminky mají již vstřebatelné stehy, takže se kvůli jejich vytažení nemusí už nemusejí vracet.
A pokud se týká spontánních porodů, tak se miminko-když je v pořádku - přikládá ihned po ošetření na sále a zůstává u maminky 2hodiny za dohledu sestry či porod.asistentky. Domů se pak při fyziolog.průběhu pouští po dosažení stáří 72hod - kvůli očkování a odběru na metabolické vady.
11. zář 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Malda...............těžko! :grinning: Když dělá v nemocnici. :wink:
A u každého císaře je to jiné.Když jsem tam byla já,tak tam 3dny přede mnou porodila jedna mamča v termínu císařem a ještě tam byla,když jsme odcházeli domů.A to jsme tam byli 6dní.
11. zář 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
karotky: no já nevím..já mám též informace, že se po CR-pokud nejsou komplikace pouští po 4 dnech..po obyč porodu bez komplikací 3., jak píše roza :wink:
11. zář 2007 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
On každý doktor šije taky něčím jiným.Třeba Peršín(jako jediný)zašívá rodičky nevstřebatelnými stehy,takže já jako jediná na pokoji jsem se musela na vyndání stehu vrátit den po propuštění. :sweat_smile:
11. zář 2007 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
karotky: jako, každej má jinou niť jo? :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. zář 2007 ve 14:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hedvábím se šije ve vnitř a skoro všichni s ním zašívají nástřihy i venku.Ale Peršín musí mít prostě něco extra. :confounded: Docela mě to dožralo.
11. zář 2007 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot: no to věřim, docela otravný den po propuštění se zas vracet :rolling_eyes:
11. zář 2007 ve 14:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Řekla bych,že asi záleží na okolnostech a na doktorovi,který Tě rodí.Myslím,že Ilču po císaři taky pouštěli(na můj vkus)dost brzy domů,protože tam byl asi nával. :wink:
11. zář 2007 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci a ostatní : díky. Já jsem měla 1. císaře před 4 lety akutně v HK, poprvé jsem kojila po 8 hodinách, 2 dny jsem ležela na JIP a pouštěli mě 5.den. Stehy jsem měla vstřebatelné .... Jsem zvědavá, jaké to bude v Pardubicích, ale uklidňuje mě, to že mi ho udělá Farrag, mám k němu důvěru .... :slight_smile:
11. zář 2007 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot: no to je ono..ten nával :wink: jinak tuším standartně po normálním porodu skoro všude propouštějí až den pátý...tady tě vykopnou za tři :sweat_smile: abys neblokovala :pensive:
11. zář 2007 ve 14:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je možné si vybrat anestezii ? Poprvé jsem samozřejmě měla celkovou, ale tentokrát bych chtěla u plánovaného epidurál nebo spinál .....
11. zář 2007 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Po normální porodu se jde 4 den domů,ale den porodu Ti nepočítají.Takže vlastě 5.den.A když má mimčo třeba žloutenku,tak tam zkejsneš o 2 dny dýl.U někoho čekají až se rozkojí a u někoho ne.Mají tam natahovací metr.........asi. :wink:
11. zář 2007 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
bugaboo: tuším, že asi můžeš :wink: pokud to nemá být nějaké komplikované :wink:
11. zář 2007 ve 14:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,..........jak mluvíte o tom epiduralu,tak jsem si vzpomněla na svůj porod.Na PS jsem přišla kolem 16té a PA (taková mladá a milá) mi ho nabízela ještě s nějakou slabší injekcí do zadku.Já dělala hrdinku,že není potřeba a že si to chci zažít se vším všudy.Když bylo kolem 19té,tak už jsem bolestma lezla málem po zdi(za tu dobu se vyměnila směna -v 18h.- a nastoupila tam taková přísně vypadající PA).Když se na mě doktor přišel podívat,tak jsem škemrala jak malá :grinning: a doktor na to:"Ještě ne!Je brzy,porod by se mohl zpomalit!A nemyslete si,že Vám to pomůže od bolesti!Po té injekci to jenom nebude horší" :sweat_smile:
Tak jsem se jí nakonec dočkala až ve 22h. a Áda přišel na svět o půlnoci. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nybýt té injekce,.....tak nevím,nevím. :rolling_eyes: :grinning:
11. zář 2007 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vybrat si asi můžeš ale on Ti Farrag dá to nejlepšíí :sunglasses: ja jsem potom chtěla jestli by mě neuspali celkově na ten závěr to čištění a tak.a něco mi píchli že jsem se probrala až když jsem jela ze sálu
11. zář 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bugaboo - myslím, že dávaj přednost epidurální anestezii! epidurální a spinální anestezie je to samé! :sweat_smile:
11. zář 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek