Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

xkacatkox
16. srp 2010

@lizatko29 promin, že jsem ti uvedla zastaralé info, rodila jsem před rokem, , rooming je 24, ale mimčo spí, neboj vydechneš, a pokud budeš hodně unavená necháš ho na noc u sestřiček, ale nezleužívala bych toho, až se ti narodí, budeš ho chtít mít pořád u sebe, já to tak měla a to jsem rodila SC, ale záleží na matce, sama vím, že nám některé maminky pořád cpali děti a přitom se celý den se věnovali návštěvám, je třeba si uvědomit co chci 😀 , koukni se na svoji zdravotní pojištovnu, někté pro plácejí, tak si promysli co budeš chtít a co ne, mě šlo hlavně onadstandart na nedělkách, na kurzu jsem nebyla, ale chápu, že je to finanční masakr jak píšek, můžeš rodit na normálním sále(pokud tě šoupnou na vanu aniž bys o ni měla zájem nic neplatíš, můžou být ostatní sáli zrovna obsazeny, tak se neboj, že bys to když tak platila, to samo na nedělkách), neboj, všechny jsme porodily a pobyt přežily i na vícelůžkových, možná najdeš kámošku 😀

lizatko29
16. srp 2010

@xkacatkox -když já mám strach z toho,že je v týhle době dost těhulí a že vedle mě bude ležet nějaká romulka a bude mi vadit její pižmo ... 😝
no jo tak ty už jsi zkušená matka 😀

xkacatkox
16. srp 2010

@lizatko29 tohle by mě také vadilo, proto jsem také chtěla nadstandart na nedělkách, ono i maminka co hlasitě chrápe dá zabrat(chápu, že za to nemůže, ale příjemné to není)já bych si nadstandart zapllatila, jsou to 3-4 dmy, jde o tvé pohodlý a aby jsi byla v pohodě a mohla užívat miminka, at se manža plácne přes kapsu, ještě je možné, že tě na něj šoupnou, že nemají na vícelůžákách místo tak to neplatíš, ale to asi ne, o nadstandart je fakt mela 🙂

lizatko29
16. srp 2010

musím manžu ukecat 😉 jinak nerodím 🙂 jen mít to štěstí aby byl pokojík volný... jo a někoho chrápajícího nechci-to nesnáším 😖 Jsi zlato,ať se daří.

palma111
19. srp 2010

ahojda, tak to máme za sebou. Filípek se narodil 10. 8. Rodila jsem na nadstandaru, všechno bylo plné, takže jsme za to ani neplatili, ale je fakt, že vanu jsem např. nevyužila a myslím, že je to škoda, určitě by mi pomohla, ale nenabídli mi to. Vypadalo to totiž na rychlovku, ale pak si to Filda rozmyslel, tak možná proto. Jinak to tam bylo super i přes tu honičku. HK byl zrovna zase zavřený, takže nás nakonec 8 leželo na rizikovým a ne s miminkama. Tam jsme se dostaly až druhý den. Na druhou stranu se člověk vyspal a pořádně si potom odpočinul. Takže v Pardubkách to musíme doporučit - bylo to super!

xkacatkox
21. srp 2010

@palma111 moc gratuluje, jsem ráda, že vše dobře dopadlo, a byli jste spokojení 🙂

jolanka
24. srp 2010

Ahojte, prosim o informace. Chtela bych vedet jak to probiha a jaci jsou doktori v G-med v pardubicich? Jaka je dr. Maixnerova v pardubicich? Zajima me ci se tam muze chodit kdykoli nebo jestli je to na objednavku a jaky maji pristup k pacientkam? Dekuji ,moc za odpovedi.

lizatko29
5. zář 2010

@jolanka -já byla v g-medu na operaci se srůstama v břiše,operoval mě dr.Galát,doktora Latka neznám a Maixnerová jsem si myslela,že je dětská gyn.ale těž neznám.
Moje gynďačka mi to nabídla,buď nemocnici nebo to to,ale musela jsem to zaplatit-něco přez tisícovku před 4roky...vše úžasné(2dny pak mě propustili).Nyní jsem těhu a opět mi gynďačka nabídla jít na velký ultrazvuk ve 20 a 30tt buď g-med nebo nemocnice,vybrala jsem si g-med,poprvé mě objednali a vše zase super-krásný přístup,nic jsem neplatila a podruhé měli plno tak jsem byla v nemocnici-tam sice neobjednávají tak jsem si chvilku počkala,ale též super 🙂 .
Vím,že to tam funguje jako klasická gynekologie tak jestli máš zájem zavolej si tam a zeptej se jestli tě jetě vezmou,mají dost natřískáno.

lizatko29
5. zář 2010

palma111-gratulace velikánská 🙂,kdopak tě rodil?

terezt
23. zář 2010

Cau holky. Jenom informuju, ze porodni saly budou zavrene od 1. do 11. rijna 2010. Tak si pripravte nahradni porodnici pro tyhle terminy....

palma111
24. zář 2010

@lizatko29 jejda, tak to nepovím... paní doktorka, taková tmavovlasá, na krátko ostříhaná, brýlatá... ale jak se jmenovala to teda netuším 😅

lizatko29
25. zář 2010

@terezt nééé,tak to určitě jak naschvál začnu rodit. 😖

lizatko29
25. zář 2010

@palma111 jestli to nebyla paní doktorka Kokrdová,ta má brýle a je tmavovlasá-už několikrát mě dělala ultrazvuk a je úžasná,vše perfektně a zřetelně vysvětluje.

palma111
26. zář 2010

@lizatko29 je to možný i když si myslím, že se jmenovala nějak od Š, ale je fakt, že ruku do ohně za to nedám... ve chvíli, kdy přišla, jsem toho už moc nevnímala 😅

terezt
29. zář 2010

No, tak ja to asi taky do tech Pardubic nestiham... Asi pojedeme do Chrudimi...

terezt
4. říj 2010

@lizatko29, no tak my to stihli jen tak tak. Asi jsem to male vsugerovala, ze chci do Pardubic. V noci z 29. na 30. mi praskla plodovka a mala byla v 7.30 na svete. Jsem fakt rada, ze to takhle dopadlo. Sestricky byly zlate, doktor, ktery me rodil (Jirak) taky v pohode.

lizatko29
4. říj 2010

@terezt jééé tak to mocinky gratuluju 🙂 .Tomu říkám fakt štěstí 😉 já se modlím každý den ať je naše malá ještě v bříšku a odpočítávám to.To jsi měla krásnou rychlovku,jaké má pinďa parametry ??

terezt
5. říj 2010

@lizatko29 no, to teda opravdu stesti bylo. Mame 3360 g a 51 cm. Ted teda trochu schodila, ale nabirame, nabirame... Mala saje pekne. Tak ti preju, at to dopadne taky v Pardubich a taky rychle! Ahoj, T

lizatko29
5. říj 2010

@terezt tak to jsou nádherný míry 🙂 jinak díkas,přeju si to 🙂)

ustarana
14. říj 2010

ahojky, jen jsem se chtela zeptat, jak je to v Pardubicich s epiduralem. Davaj ho i na vyzadani maminky nebo az kdyz umira bolesti? Plati se? A jak je to se skakanim na bricho?

littlejane
14. říj 2010

@ustarana - v pardubické nemocnici jsem rodila v únoru a za epidural nic neplatila. do porodnice jsme přijeli asi v 11h dopoledne a asi od 14h jsem žádala v podstatě cokoliv proti bolesti, no nakonec mi píchli ten epidural, ale až někdy kolem 20h na porodním sále. jinak na břichi mi přímo neskákali, ale porodní asistentky mi na něm ležely z obou stran a dost tlačily. nakonec jsem to odnesla nraženýma žebrama. ale zaplatpánbůh malýho jsme vytlačily 🙂

pavuska
21. říj 2010

@ustarana já rodila v Pardubích skoro přesně před rokem..........epidural se určitě neplatí, já ho chtěla ale už se to nějak nestihlo.....u prvního kluka měho dali, ale až v určité fázi porodu..........a skákání jsem taky nezažila, jen mě porodní asistentky zatlačili na břicho...........jednou jsem to už jsem psala, já jsem byla s Pardubickou porodnicí spokojená 😉

mkr
27. lis 2010

rodila jsem tam 3 roky zpátky a vše bylo v pohodě 🙂 tak jsem zvědavá jaké to tam bude v létě 🙂

lulinacek
8. led 2011

Ahoj holky. Já mám termín 9.dubna 2011 a uvažuji o Pardubické porodnici,protože jí máme nejblíže. Ráda bych znala váš názor na tuto porodnici v poslední době. Moc vás prosím o nějaké info. Předem děkuji 🙂

helulela
10. led 2011

@lulinacek rodila jsem tam v únoru 2010 a dobrý. Spíš třeba napiš, jestli ti záleží na něčem konkrétním, klidně IP.

piskotule
12. led 2011

Ahoj holky Hradeckou porodnici mám blíž ale většina názorů jsou negativní tak se chci zeptat jestli když to stihnem jestli můžu rodit v Pardubicích nebo i v Chrudimi.Lépe položený dotaz mohoumě odmítnout?samozřejmě pokud nebudou mít plno jinak termín mám 7.4 2011

helulela
12. led 2011

@piskotule rodit můžeš, kde si vybereš, takže pokud nebudou mít plno, odmítnou tě nemůžou

piskotule
12. led 2011

@helulela děkuju a jak je to s věcmi do prodnice mám to sice ještě daleko ale začínám být nervozní z toho jak se to přibližuje a prosim tě na stránkách petravesela.blog.cz/0801je pěknej seznam takovej logickej je přece něco co se ti zdá zbytečný???a tys rodla kde a jaký zkušenosti dik K

mkr
12. led 2011

@piskotule podle mě tě tam neodmítnou, moc stop stavy tam nemívaj 🙂

helulela
12. led 2011

@piskotule věci do porodnice máš třeba tu http://www.nemocnice-pardubice.cz/stranka/pro-p... + vlhčené ubrousky pro mimi (ty jsem tam lovila ze vzorků)
na tom blogu myslíš celou výbavičku pro miminko? to bych musela trochu pročíst

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru