Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kristi
6. led 2007

napisu ti to tak za mesic, ale jinak co jsem slysela ja,tak je to tak pul na pul , proste jde spis o personal, nez o to, ze by to byla blba porodnice...

dasha
6. led 2007

Ahoj vsichni, prave jsem v Podoli porodila. Musim rici, ze jsem byla velice spokojena. Porodni saly jsou super, manzel byl u porodu, takze jsme si to spolu docela uzili. Porod jako takovy probihal docela bez problemu, ale mala byla docela velka, takze hlavne ty posledni hodiny byly docela obtizne. S peci na pokojich jsem byla velice spokojena, vsechny sestricky (tedy krome jedne) byly moc fajn a hodne mi pomohly. Jen jedna byla hodne neprijemna, ve tri hodiny rano jsem potrebovala pomoci a pomoci jsem se nedockala...Ale krome tohoto jednoho incidentu to bylo bezva. Ja jsem rodila normalne, zadny cisar, nastesti...Jen bych mela trochu vyhrady kvuli jidlu, to bylo docela slabe, ale tak je to asi vsude v nemocnicnicich a porodnicich.. ☹
Na zaver bych chtela dodat, ze bych urcite rodila v Podoli znovu, pece je tam opravdu skvela a ja mela same dobre zkusenosti. 🙂

andira
autor
6. led 2007

Kristi a Dasho - diky moc! Dasho - tobe velka gratulace k holcicce a hodne zdravicka pro vas obe!! Potvrzuje mi to muj nazor, ze asi stejne nejvic zalezi na personalu a pokud ma clovek smulu, tak na blbce se da asi narazit vsude 😉

xsipm04
6. led 2007

Kristi, pls, až se ti miminko narodí, napiš sem ještě svou zkušenost, já jsem taky zvědavá.
Andiro, z osobních referencí jsem slyšela pozitiva, na netu jsem četla i dost negativ. Sama tam chodím zatím do poradny a i když jsem se tam zaregistrovala, pořád jsem hodně přemýšlela, že to změním a pojedu radši do Vrchlabí. Přesvědčila mě až poradna, kde jsou všichni neuvěřitelně milí a vstřícní, s tím jsem se u svého předchozího gynekologa fakt nesetkala. To ovšem neznamená, že stejně vstřícně k tobě přistupují při porodu. Nicméně mě právě jejich ochota , vstřícnost a profesionalita, a to jak po stránce medicínské, tak po stránce jednání s pacientem přesvědčila, že se tam docela těším.

Tak jsem jen taky zvědavá na názory těch, co už tam rodily, jak to probíhá.

morusa
6. led 2007

Ahoj holky, pravidelně Vás tady všechny sleduju, akorát jsem do teď nepřispívala, jsem tichá sledovatelka 😎 Co se týče Podolí, tak já jsem tam už zaregistrovaná taky, ani jsem nemusela dlouho rozmýšlet kam, rodily tam moje tři blízké kamarádky a všechny si to moc chválily a v případě dalšího porodu jsou rozhodnuté jít tam znovu.Jediné, co tak trochu vytýkaly, byla strava, ale to si myslím ,že je všude a hlavně jsem na jejich webovkách četla, že je možné si za speciální i třeba vegetariánskou stravu připlatit. No ,já se tam každopádně už moc těším. 😉

kristi
6. led 2007

moruso ahoj, no tak dalsi,ktera se tam tesi....ja taky

morusa
6. led 2007

Ahoj Kristi, tak jak už psaly holky, musíš nám pak určitě poreferovat.Budeš tam chodit i na předporodní kurzy nebo už chodíš? Já jsem se právě minulý týden objednávala, tak jsem zvědavá. Mimochodem moc Vám to s manželem na svatebních fotkách sluší, pár jak z nějakého časopisu a to samé Andíra, obě moc krásné a sympatické nevěsty, a Ambiente je moje nejoblíbenější restaurace 😉

kristi
6. led 2007

moruso,se cervenam...dekuji. Na predp. kurzy nebudu chodit, mam riz. tehu, oteviram se vic, nez bych mela, takze mi to doktor nedoporucil..abych pravdu rekla, tak me to ani nemrzi, my to nejak zvladneme.

morusa
6. led 2007

Kristi, nečervenej, když to někomu sluší, tak ráda pochválím. Já tam půjdu jen 2x na 2 hod a pak do Studia pro ženy na dvouhodinovku na školení partnera u porodu.Je jasný ,že bych to zvládla bez toho, ale tím ,že budu tou dobou už na mateřské, tak si říkám, proč ten čas nevyužít a ještě víc se nevzdělat. 🙂

morusa
6. led 2007

Kristi, ještě dotaz, budeš chtít nadstandart nebo ne?

kristi
6. led 2007

moruso, budu ...to kazdopadne, snad na me nejakej zbyde..

xsipm04
7. led 2007

Kristi, tak to ti držím palce (a nám ostatním, které si to přejem taky)s tím nadstandartem. Prý je k tomu zapotřebí docela štěstí, ale třeba to vyjde 🙂
Moruso, já se teda začínám pěkně bát, abych se do Podolí finálně vůbec dostala. Připadá mi, že je nás na jaře těhu nějak moc ☹ Ve Studiu 🙂 pro ženy jsem také byla na vzorové hodině. Moc mě nezaujalo to jejich cvičení a následně ta cena. Tak chci zkusit ještě něco jiného. Přednáška ale byla super a měla jí nějaký mlaďoučká holčina, která dělala porodní asistentku v Podolí, takže se to hodilo 🙂 Nicméně na konci jsem se jí ptala, jaká je pravděpodobnost, že se do Podolí finálně nedostanu, i když jsem tam zaregistrovaná a ona se usmála a řekla , že docela velká 😝 tak to mě moc nepotěšila.
Dasho, tebe jsem se ještě chtěla zeptat, nastříháváli tě při porodu? A jaký byl jejich přístup k násřihu? Diky za odpověď.

morusa
8. led 2007

xsipm04, já myslím, že ono je těhulek pořád hodně, at na jaře nebo v zimě.Já se tím, jestli se tam dostanu nebo nedostanu, nijak nestresuju.Pochybuju ,že by si dovolili poslat mě jinam, kdyby viděli ,že mám za chvíli rodit a taky se tak trochu spoléhám na přítele, kterej by byl asi schopnej si ve vší slušnosti prosadit svou.Neboj, na ulici rodit nebudem 😉

andira
autor
8. led 2007

MOruso - dekuji za kompliment 🙂 celkem to potesi, kdyz clovek uz pribral par kilo, oblicej samej pupinek a vypadam a citim se jako velryba 😀

JInak jste mne celkem zaskocily, ze se tam clovek nemusi "dostat", znamena to snad, ze i kdyz se zaregistruji, nemusi mne pri porodu prijmout, protoze budou mit plnou kapacitu 😨 To je teda pekny, nerada bych rodila na ulici ☹ Nevite nekdo, jestli je trebas mozne se zaregistrovat ve 2 porodnicich ???

kristi
9. led 2007

andiro, no i kdz jsi zaregistrovana od toho 14 tydne, tak te prijmout nemusi, pokud maji stopstav, coz by se ale stat nemelo, vzhledem k tomu, ze tam je 9 porodnich boxu, za tuhle situaci momentalne muze tusim Apolinar, ktery se opravuje a ma kapacitu jen asi 60-70%, takze hodne rodicek jezdi pak jinam...

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
9. led 2007

magdo, no ja taky doufam, ze se toto nestane, to byl se zaspuntovala a cekala,az bude por. pokoj volny 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
9. led 2007

magdo, presne tak 🙂 🙂

morusa
9. led 2007

Andíro, připadám si úplně stejně, jako velryba + ta hrozná pleť a přesto mi každej říká, jak mi těhotenství prospívá a sluší mi to, tak se jim snažím věřit 😀 Co se týče zaregistrování se do dvou porodnic, tak si myslím, že by to klidně šlo, už jsem o tom dokonce i přemýšlela. Oni přece nemůžou nijak zjistit, že krom Podolí docházíte ještě do Motola a když jim tam pak v termínu nepřijedete rodit, tak vás těžko budou uhánět.Já to ale asi podnikat nebudu,jak říká Kristi, si tam dám špunt a počkám si, já prostě chci do Podolí 😠

anavka
9. led 2007

Ahoj holky,
já jsem taky rodila v Podolí a byla jsem hrozně spokojená, teda alespoň co se týče porodní asistentky, doktorky a dětské sestry, co jsem měla u porodu, ty byly fakt super. Horší to pak ale bylo na šestinedělí, tam to bylo tak půl na půl, většina mladých sestřiček se tvářila nic moc, sdělily teorii, ale jak to chodí v praxi, to neukázaly ☹ Ještě že jsem na pokoji byla s maminou, která už doma měla jedno děcko. A naopak ty starší sestřičky byly moc příjemný, každou chvilku se chodily ptát jestli něco nepotřebujeme. Ale stejně jsem byla ráda, když jsme šly domů 🙂

andira
autor
10. led 2007

Holciny, diky za nazory, doufam, ze mne stop stav mine 😒 Slysela jsem, ze jsou vyborni porodnici take u Apolinare, jenomze se tam rodi v "boxech", ktere jsou otevrene, takze zadne velke intimco ☹ Moje svagrova tam rodila pred 2 lety a zrovna meli preplneno, takze rodilo celkem 13 maminek najednou,
ty ktere se nevesly do "boxu", tak rodily na chodbe mezi boxy, no sila 😝
Takze radeji bych teda to Podoli 😉

luciass
10. led 2007

ahoj holky,
jsem taky zaregistrovaná v podolí, mám si 31. týden zavolat a objednat se na kurzy,
chtěla jsem se zeptat, musí manžel/blízká osoba chodit na předporodní kurzy? nebo může jít k porodu i bez nich? zeptala bych se tam přímo, ale když už jste tu, možná budete vědět 😉

bejana
10. led 2007

Luciass, mně řekli, ať si zavolám ve 30 tt a objednám se tam do prenatální poradny. Předporodní kurzy nejsou povinné a otec může jít k porodu i bez kurzu - zaplatit musí tak jako tak 😉

luciass
10. led 2007

bej, jj taky se mám objednat do poradny, s placením počítám tak jako tak, dříve ale strašili, že jak nebude mít kurz, tak ho nepustí na sál..., doba se mění, to je dobře 😉
do poradny objednávají od 36. týdne? jestli si to dobře pamatuju...?

bejana
10. led 2007

Luci, přítomnost otce u porodu má stejnou taxu - ať už na kurzu byl nebo ne. Já jdu zítra zrovna zítra na druhou část (dle doporučení bez manžela - bude se probírat třeba kojení.) Na první části jsme všechny (až na jednu) své drahé polovičky měli sebou a musím říct, že byli pěkně naočkováni, aby na nás byli hodní, pomáhali nám, nezvali prudící tchýně atd. 😀
Mě do poradny objednali na příští týden (můj 37. tt), ale můj gynekolog říkal, že tam zbytečně prosedím půl dne, že můžu chodit ještě k němu. Takže jsem do Podolí volala, jestli by mě mohli přeobjednat na 39 tt. Byl to trochu problém, ale nakonec jeden volný termín našli 🙂 Jediné co je zajímalo, jestli má můj gynekolog monitor a to má a já na něj chodím už od 30 tt (což je podle všeho brzo, ale radši ať mě hlídaj víc než míň 🙂)

luciass
10. led 2007

aha, a simtě, to když jde otec k porodu a chodí při tom na kurzy, tak se platí ještě extra přítomnost na sále? to není v ceně přeporodního kurzu? nevim jestli jsem to četla přímo o podolí, ale některá porodnice to tam měla tak napsané, (že když chodí na kurzy, tak cena kurzu zahrnuje i přítomnost na sále, jestli jsem to teda špatně nepochopila..)
a ty kurzy jsou třeba i po pracovní době? myslím třeba po čtvrté - půl páté?

bejana
10. led 2007

Jo, jo, je to účtováno zvlášť. Předporodní kurz 2x2 hodiny za účasti matky + otce stojí 500 Kč a přítomnost otce u porodu 700 Kč. My jsme to všechno zaplatili najednou s tím, že když bude v Podolí nacpáno a rodit budu jinde, tak nám těch 700 vrátí... No modlím se asi jako všechny, co tam chtějí rodit, aby bylo místečko... 😅
Časy těch kurzů nevím. My byli na první části na 10 hod. a zítra jdu na 13:30 hod. Mně byl čas jedno, byla jsem na neschopence a teď už jsem na mateřské. Na ty časy si tam zavolej, ale hlavně ráno neb pak tam při kurzu drčí telefony a je to fakt blbís 😉 Bližší info najdeš na webovkách Podolí.

luciass
10. led 2007

diky za info 😉 , o ten čas kurzů mi šlo spíš kvůli manželovi, se blbě zeptám, ikdyž tam mám registraci a budu tam chodit, tam mi nezaručí, že tam porodím? tušim, že berou i náhlé rodící, ale k čemu pak ta registrace?
no nic nebudu předbíhat 😉 , ještě je čas a někde budu muset porodit 🙂

bejana
10. led 2007

Luci, můj manžel podniká, takže si zpravidla může vzít volno, jak potřebuje. Určitě se neptáš blbě 😉 Většina si myslí, že registrace jim zaručí, že se tam vejdou, ale bohužel ☹ Registrace ti pouze zaručí, že pokud se tam sejdete dvě a druhá nebude mít registraci, máš přednost... Já se uklidňuju tím, že doufám, že mi opravdu bude tak ouvej, že mi nakonec bude jedno, kde skončím 😔 Hlavně, aby už naše malá byla venku 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru