Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

beddy
30. črc 2009

Ahojky, mě se za 14 dnů CS změnilo z 1 na 2, ale moje dr. to zkoumá při vyšetření a ne odhadem. Jinak mi říkala, že mají nově vedle ordinace monitor, když jsem se ptala, zda zná někoho v Podolí. Tak zná, ale ten dr. nedělá v prenatálkách:O(
Prý zkusí zjistit, jestli půjde chodit k ní až do porodu a nejezdit do Podolí a čekat s prckem fronty.
Jako i fronty bych vydržela, ale představa cesty MHD a sřídající se dr. v poradnách, to mě neláká.

Anavko, tak jak? Čekám zprávičku.

susik77
30. črc 2009

beddy: jj, ja jsem taky rada, ze chodim k memu dr. mala by v Podoli urco nevydrzela 4-5 hodin se mnou cekat. spustila by takovy strasny rev, ze by me vsichni pustili dobrovolne do ordinace hned 😀 😎 ted ma zrovna obdobi vzdoru, tak si to uzivame 😎

beddy
30. črc 2009

Susik tak náš je větší, ale nudil by se, dnes byl na poradně a v čekárn nikdo, tak si hrál s vodou z automatu:O) a jestli budou v září vedra, to cestování MHD, fuj :O( - auto nemáme

Doufám, že mi to vyjde, případně domluvím tak, že jen monitory.

susik77
30. črc 2009

mne manzel aj s malou vozi autem k dr., pockaji tam na mne, jsem tam max. pul hodiny-45 minut.
kdyz prijde mama 13.8., tak zacnu chodit uz na kontroly do Podoli...

susik77
30. črc 2009

mhd k memu gynekol.by to bylo strasny-trvalo by to asi 1.5 hodiny a jsou tam 3 prestupy. a po eskalatorech s kocarkem si netrofam 😖
do podoli to mam dost blbe autem aj mhd...

susik77
30. črc 2009

autem to mam k dr. asi 35 minut 😵

anavka
30. črc 2009

Ahoj holky,

tak se hlásim 😉 Dneska ráno byl monitor skoro ukázkový, prý mi snad někdo přes noc vyměnil dítě 😀 Ale bylo to brzy ráno, takže se tam moc nehýbalo, ale každopádně nás pustili a na další kontorlu jdeme klasicky ve středu. Jinak u nás se nic nového neděje, občas mám tvrdnutí břicha, ale toť asi vše 😠 Tak jsme dneska s malou, pejskem a bříškem dali 5 km procházku, převlékli peřiny, dokonce už máme i vypráno a usušeno, večer bude tuleníčko s manžou, tak uvidíme, ale myslim, že to ničemu nepomůže 😖
Dneska jak jsem byla objednaná na tu 7 hod, tak tam skoro nikdo nebyl, to bylo super, akorát, že na doktory se musí čekat min. do 8.30, takže mě z poradny poslali zkontrolovat monitor na porodní sál, protože to prý v tu dobu bylo jediné místo, kde se vyskytoval doktor 😲

radi
30. črc 2009

ahojky
anavko, tak to jsem rada, ze ti to dopadlo dobre, ale jak ctu, tak se moc nesetris. Hnedka v plnem zaprahu.
To me od vcerejska tvrdne brisko pomerne hodne a jeste k tomu mam obcasne bolesti briska. Dneska jsem byla cely den na zahradce u tchyne a zitra tam jedu znova, akorat nevim, zda bych si nemela uz brat s sebou tasku do porodnice. 🙂

me taky do Podoli rano vozi manzel, sice bych to asi mhd zvladla, mame to cca 30 minut s jednim prestupem, ale asi mi fakt staci ta cesta zpatky.

susik77
31. črc 2009

Ahoj holky, dnmes jsme byli s mm v Podoli-vyplnit a podepsat dotaznik o jmene a jsem rada, ze jeste nechodim na poradnu, kolik tam cekalo lidi...dnes jsem byla u meho gynekol. na monitore a mimco asi spalo, pohyby max. 2-3 a kontrakce slabounke. Chvalabohu, mu to stacilo a nechtel opakovat.Zato po poradne se dobre rozhybalo 😎

radi
31. črc 2009

ahojky
susik, ono to tam v te poradne jde rychle, kdyz ti dite spolupracuje a jdes jen na jeden monitor, tak myslim, ze max. za dve hodky jsi hotova, ale kdyz ti nespolupracuje, tak je to na dopoledne i dyl. 🙂 ☹
Mate hezke jmeno pro holcicku.

beddy
1. srp 2009

Ahoj, je tvrdnutí i takové kolem pupíku? Včera mi to odpo začalo a pobolívá, nevím, co to je.
Magnesko ani nic jiné neberu.

susik77
1. srp 2009

radi: diky, mezitim jsme znovu zmenili 😀
a uz definitivne. nakonec to bude Tereza 🙂

beddy
2. srp 2009

Terezka je hezká, ale kolem nás jich je moc, my stejně jako u prvního jména zatím nemáme, než my se na něčem shodneme:O)
Na holčičku se mi vybírá hůř a tentokrát nevíme, co to bude.
Jaká holčičí jména máte vybraná - takový malinký průzkum a pro inspiraci, díky.

susik77
2. srp 2009

Ahoj holky, tak mne hrozne v noci zacala bolet hlava, pokrac. to aj dopol., tak jsme jeli do Podoli na kontrolu. Mam zvys. tlak a objednali me zitra na poradnu, tak se tesim ze tam budu asi cely den 😖
Asi me tam poslou aj na internu...

radi
2. srp 2009

ahojky,
beddy, ja mam tvrdnuti briska celkove, je to takova krec. Me prijde, ze holcicich jmen je hezkych hodne, ale pro chlapecka vybrat nejake hezke je problem. Jaka jmena se vam libi?
susik, Terezka je taky hezke jmeno. S tim tlakem to muzes mit i pocasim, je velke horko a ted se zase ochladi. Myslim, ze zitra to budes mit uz dobre.

anavka
2. srp 2009

Susik, mě zase hrozně bolela hlava v pátek a i v noci, ale ráno už to bylo dobrý, určitě to bude tim počasim.
Radi, u nás je to se jmény zase naopak, holčičí se nám nelíbí skoro žádné, ale u kluka je jich na výběr tolik.....
Tady je po bouřce, vodu jsme měli až v chodbě a na WC, malou jsme nechávali u tchánovců a ty před chvílí volali, že mají ve sklepě metr vody a úplně zničenou zahradu ☹ Tak jim tam prcek asi trochu překáží v práci, no ale co se dá dělat, snad to zvládnou 😨

radi
3. srp 2009

anavko, a jaka mate pripravena jmena?
To mas rodice nekde ve Strednich Cechach, ze jste tam meli takovou vodu?

susik77
3. srp 2009

Ahoj holky, tak dnes na kontrole vsechno ok, byla jsem u nej. mlade dr., celkove jsem tam byla od 9.30 do 10.40-aj s odberem krve(chybeli jim tam nej. testy). Monitor jsem ale dnes nemela.
Ze pry je mimco trochu mensi-asi o tyden, na porod to vubec nevypada, kontr. mam o tyden+monitor.
Jinak, pripada mi to, ze to maji super zorganizovane-lip, jak pred 2 lety jak jsem tam chodila, ale pripada mi to jako ne bezicim pase 😖

radi
3. srp 2009

susik, tak to jsi to mela dneska rychle. To ja doufam, ze me zitra vysetrovat budou, kdyz mam par dni pred terminem. Jsem zvedava, jak je mala velka a zda je v nejake normalni poloze.
Uz jsi odevzdavala ten dotaznik ohledne epiduralu?

anavka
3. srp 2009

Susik, já myslim, že jsi to dneska zvládla rychle, protože si právě nebyla na tom monitoru...Myslim, že to pak bude horší, ale třeba zrovna ne.......
Radi, já taky doufám, že mě teď MUDra bude vyšetřovat, přece jen budu mít do termínu necelý týden...
Já ten dotazník ještě neodevzdávala a mám takový pocit, že v 1. těhu jsem ho odevzdávala až na sále při porodu 😅 Ale to už si nejsem 100%ně jistá.
Jinak jména jsou Ondřej a Kateřina, tak uvidíme, co na nás vykoukne a doufám, že už brzy 😝

susik77
3. srp 2009

Jj, ta dr. me vysetrovala, mimco je dolu hlavickou ale porodni cesty zavrene...ja jsem byla na poradne poprve, dnes jsem jen ted dotazbnik dostala nma kartotece, odevzdam ho v pondeli na poradne.

beddy
3. srp 2009

Ahoj, gratuluju k úspěšným kontrolám. Doma máme Ondráška, než jsme ho vybrali, tak docela boj.

radi
4. srp 2009

Ahojky,
tak jsem dneska byla opet na kontrole v Podoli. Monitor opet spatny, tak jsme si ho dali 2x, jak jinak u nas 🙂 . Opet na poradne byla jina pani doktorka, podle jmena a prizvuku nejaka Ruska nebo Ukrajinka, ale nemuzu si stezovat, vysetrila me a dost se venovala i UTZ, neco si ji tam nepozdavalo, tak me pro jistotu poslala na velky UTZ. Tak je vse v poradku, jen mam nejaky vetsi prutok v pupecniku. Jestli se to nenarodi, tak zas dalsi kontrola v utery. CS jsem mela 3 a stupen vyvoje placenty taky 3, ale to nevim, co znamena.
anavka,myslim, ze te vysetrovat uz budou. Dneska mi prislo, ze vysetrovali alespon u nas v ordinaci kazdou pacientku. Taky jsem byla prekvapena, ze tam tolik maminek nebylo. Jestli nejak to pocasi melo vliv na porody 🙂

susik77
4. srp 2009

radi: nemela nahodou kratke vlasy a byla takova mlada?asi jsem ji taky vcera mela, byla fajn, na vsechno mi odpovedela 🙂

radi
4. srp 2009

susik, mela blond vlasy, stazene do maleho culiku. Mlada? Vypadala mlade, ale jak me poradne vysetrovala tim UTZ, tak bych rekla, ze ji mohlo byt uz tak ke 40, ale nevim, treba se platu. Jeji prijmeni bylo fakt zvlastni, vim, ze zacinalo na V...

anavka
4. srp 2009

Radi, tak to je dobře, že tě vyšetřila a ještě přidala UTZ. Já vim jaká to je, má ordinaci naproti kantýně, že jo? A taky bych řekla, že už jí kolem těch 40. Má zvláštní jméno i příjmení a určitě přestoupila z Krče, protože tam jsem u ní byla, cca před rokem, když jsem potratila.
Jinak já jsem moc zvědavá na naší zítřejší kontrolu, snad monitory nebudu zase 3x opakovat a když jo, tak ať už alespoň se mnou začnou něco dělat.....Uvidíme, zítra se ozvu, jak jsem dopadla.

susik77
4. srp 2009

ja jsem byla v ordin. c. 3...
tak se holky drzte 😉 hezky vecer 🙂

radi
4. srp 2009

anavka, ano je to ta ordinace hned naproti kantyne. Zatim jsem tam mela pokazde jinou doktorku, ale tahle byla asi nejlepsi. Jen sestricka tam zustava porad stejna. Na monitorech jsem taky mela pokazde jinou sestricku. Myslim, ze te zitra taky poradne vysetri, me taky vesetrovali i proto, ze ty monitory mame spatne. Drzim palce na zitra a urcite dej vedet, jak jsi dopadla.

susik, v te ordinaci c. 3 jsem videla jiz 2x pani doktorku, kterou jsem mela u prvniho UTZ v Podoli nekdy v tom 6. tydnu. Tmavovlasa, cca tech 35-40, stihlounka, vystouple licni kosti. Na UTZ byla moc mila a nebylo tam neco jasneho, tak hned volala dalsiho pana doktora....
Prijde mi, ze asi ty doktori maji tak ruzne sluzby a delaji behem tydne najaka kolecka, proto asi ty doktory potkavame na ruznych oddeleni.

anavka
5. srp 2009

Ahojky,

tak jsem zpět 😉 Dneska jsme tam byli zatím nejkratší čas, na monitoru fronta žádná, poradna jde hrozně rychle, akorát byla delší čekací doba na doktora, ale já vždycky chodím do 1. a dneska byla zavřená, takže jsem byla ve 2. Byl tam ten starý doktor Zikmund, tak mě vyšetřil, řekl, že se nic na porod nechystá a mohla jsem jít. A i přesto, že mě sestřička strašila, že mi opět špatně vyšel monitor, tak on mi to podepsal. Jinak na monitor jdu v nedli a na KO zase ve středu.

susik77
5. srp 2009

anavka: tak super 🙂 Ja Dr. Zikmunda moc nemusim, v min. tehu jsem porad chodila k nemu 😖
mne ten muj gynekolog obvodni podepsal vsechny monitory, aj kdyz se mimco asi jen 1x pohlo 😎 ...myslim, ze to proste nejde nasilim donutit aby se vzbudilo, kdyz zrovna spi...a trcet tam kvuli tomu cely den mi prijde odveci...ale v Podoli se asi jisti, nemuzou si dovolit prusvihy, kdyz patri k nejlepsim porodnicim 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru